Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#6241
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
nana !! ha nem todod mirol beszelsz akkor ne szidd .. !!

ugyanis van 3 meret a shortybol , ertelemszeruen megfelelot megfelelo helyre.. es igen !! az arat megeri !!!

#6242
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
Ezen már én is csak röhögni tudok. Kínomban!!!
Képzeld el a pillanatot: végre abszolút minden megvan, új vállat felhergeltem a Shiverre (ja mégegyszer köszi érte, tökéletes lett ;) ), húzom meg a csavarokat az elõlapon és reccs. Ha nem lenne szúnyogháló az ablakon, biztos kiugrom mérgemben. ;D
De azért az tényleg nevetséges, hogy 1mm vastagságig képesek elvéknyítani az anyagot, mert milyen nagyon egyszerû is így: "nagyobb kormánynak nagyobb lyukat, oszt jóvan".

#6243
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Bazze....ez hihetetlen....összerakod a legnagynevübb gyártók csúcsmodelljeibõl a géped és annyi gond van vele mint egy gazdaságos bike-kal... :-\

#6244
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
>:( >:( :-\

Most pedig Azonic Shorty (oversized) stucni véleményezés következik:

Egy nagy rakás sz@r, úgy ahogy van. És ha bõvebben akarom kifejteni, akkor is csak a jelzõt tudom tovább ragozni! Ne vegyetek ilyet!

1. Az még egy dolog hogy ha egyszer ráhúztad a villanyakra, akkor alig lehet leszedni utána. Mindenféle olajozás meg csavargatás és két ember nekifeszülése után már lejött, bár a nyak meg a stucni belsõ fele így is tele van karcolásokkal.

2. De mikor raknám fel az elõlapját, ... nyekk, reccs, keresztben elrepedt és viszlát. Pedig még csak nem is téptem meg a csavarokat.

Így utólag nem is csodálkozom, az az elõlap a legvékonyabb részen mindössze 1mm vastag. Vagyis fogták Azonic-ék a normál stucnit, és szépen kitágították hogy belemenjen az oversized kormány. Hát köszönöm, jól elintézték. Úgy elszakadt mint a papír.

#6245
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Nos az van h vettem egy bikeman - zecke tipusu vázat... skac mondta h integrált fejcsapágy kell bele, de az elsõ boltban ahol voltam csak a fejuket rázták(x-factor), h ilyen méretû nincs. az van hogy nekem az a lyuk 4.4 cm átmérõjû ez colban elvileg 1.72' de az 1.1/8 as fecsapágy csak 2.8645 cm tehát valami gebasz van vagy én vagyok a hülye ami könnyen lehet. Akkor most mi van vagy tudtok valami boltot ahol ezen tudnának segiteni???


több fajta típusú integrált kormánycsapágy létezik. ilyen pl. a Campagnolo, Cane Creek stb. ezek azonos méretben is eltérnek, mer más a csapágy csésze illeszkedése a homlokcsõbe. ezt pl. az FSA oldalán olvashatod is. azt kell megtudnod, hogy milyet ajánl hozzá a váz gyártója.

#6246
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
én nem tudom mit érzek... olyan zöldes... Feltöltött kép

#6247
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
es en mindezt athidalva egybol itt valaszoltam!!!!
azert erzitek

#6248
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
ya :D
köszi

#6249
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Mert már azóta össze lett dolgozva a két topik. De ha alaposan megnézed a témákat, akkor valahol "kormányok, fejcsapágyak", valahol meg simán "fejcsapágyak vannak. ;)

#6250
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
troll ..ez a link ..ez az a link.! ;)

#6251
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Nos az van h vettem egy bikeman - zecke tipusu vázat... skac mondta h integrált fejcsapágy kell bele, de az elsõ boltban ahol voltam csak a fejuket rázták(x-factor), h ilyen méretû nincs. az van hogy nekem az a lyuk 4.4 cm átmérõjû ez colban elvileg 1.72' de az 1.1/8 as fecsapágy csak 2.8645 cm tehát valami gebasz van vagy én vagyok a hülye ami könnyen lehet. Akkor most mi van vagy tudtok valami boltot ahol ezen tudnának segiteni???

a fejcsapagyaknak a vazba paszolo meretet nem az a meret adja meg amit mondunk!
tehat az 1 1/8-as-nal nem a csesze kulso merete akkora hanem a villanyak atmeroje.
az vagy integralt vagy esetleg 1.5-os szbvanyu
(gondolom a 1 1/4-es meretet elvethetjuk)

#6252
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
http://www.bikemag.h...=3934;start=135

>:( >:( >:(

#6253
kidke

kidke

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Nos az van h vettem egy bikeman - zecke tipusu vázat... skac mondta h integrált fejcsapágy kell bele, de az elsõ boltban ahol voltam csak a fejuket rázták(x-factor), h ilyen méretû nincs. az van hogy nekem az a lyuk 4.4 cm átmérõjû ez colban elvileg 1.72' de az 1.1/8 as fecsapágy csak 2.8645 cm tehát valami gebasz van vagy én vagyok a hülye ami könnyen lehet. Akkor most mi van vagy tudtok valami boltot ahol ezen tudnának segiteni???

#6254
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ricsi/FSA/WTB
ízléstõl függõen

#6255
vendég__*

vendég__*
  • vendég
CCre vmi olcsóbb (<10000) milyen kor. csapágyat ajánlotok? most vmi acor van de folyton kotyog ...
vagy hogy tudom megcsinálni? thx

#6256
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Thx a tippeket azthiszem a hõtágulós bulit játszom meg.

#6257
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Hi!

Tippeket szeretnék kapni azzal kapcsolatban, hogy hogyan tudnám legyógyítani a villanyakamról a kúpgörgõs kcsapi alsó golyópályáját. Egyébként az FSA Orbit UL rõl van szó. Ja és maradandó alakváltozás nélkül szeretném leszedni. A fõ gond hogy teljes magasságában felfekszik a villanyak alján és a feszegetés nem segít mert a villaváll bánja.


nem fogod levenni ugy hogy ne seruljon ...
vagy ez , vagy az de altalaban mint ketto serul .. ettol meg nem kell felni ..

#6258
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na itt a tuti gyógyír:
nálam ez szokott mûködni összeszorult alkatrészeknél;
szóval tényleg jó a hûtéses melegítéses megoldás, de ne vidd túlzásba, melegítésnek elég, ha csak kinthagyod a tûzõ napon - hûtésnek meg tök elég, ha ráküldesz egy CO2 patront

csak fejbõl nem sütöm ki neked a lineáris hõtágulási együtthatókat, de ha utánanézel, akkor egyértelmû lesz, mi a tuti recept

de egyébként szerintem itt hûteni kell ::)

#6259
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
elviszed _normális_ szervízbe, ahol van leszedõ/felrakó szerszám és lehúzzák neked ::)

#6260
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
WD-40; csavarlazító vagymittudomémilyenspré
vagy tedd be a villát a fagyasztóba