Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#6221
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Help! Végre eljutottam odáig, hogy vegyek az új vázba egy Pig DH Pro-t, de a Ride Bike-ba csak nem hoztak. :( Nincs a forgalmazónál. Hol lehet még ilyet szerezni, avagy max. 10-ért van-e valami alternatívája?

#6222
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
FSA Pig DH-t hol lehet kapni mostanában olcsón? Láttam, hogy páran 6000 Ft környékén szerezték. Én is szívesen tennék így... ;D

#6223
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nos, ez a prob. is megoldódott...
kicsit vártlanul, mert elvileg nem ez lett volna bele, de sikerült egy aheadset c 2 est beleszerezni. eddig jó, cartige meg ipari meg akármi... Ti tudtok rola véleményt?

#6224
vendég__*

vendég__*
  • vendég

en vissza sem raktam volna a kosarat!

a holnapot kell csak kibírnia, aztán kap uj kosarat jövõ 7en meg az egész cserélõdik... addig meg nem megyünk halálos iramban ;D

#6225
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
en vissza sem raktam volna a kosarat!

#6226
vendég__*

vendég__*
  • vendég
sz én acoromban a golyókat már csak a zsír tartja a helyükön ;D de ez nem vicc!!! teljesen elkopott a kosár és ettöl 1-2 golyó meg is halt, de most aránylag jól megy csak nehezebb lett a gép a sok zsírtól ;D ;D ;D!

#6227
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Mondjuk picit off, de érdekesség:

Szétszedtem ma a fejcsapágyat, és a kosár alul ripityára volt törve. kb 2-3 golyónéknt tört el:) Tök mókás, vállat rántva visszaraktam és most is pörög :D

#6228
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hmm azt vettem ki, hogy egy optimális méretû golyókkal ellátott golyós csapágy az gazi? :) pl FSA ORBIT DL? nekem fõképp az ára miatt teccik (6-7r) meg aránylag jol néz ki. mit gondoltok róla? ;D

#6229
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a csapagy boltban kaphato golyok kicsit kemenyebbek a bringa boltban kaphatoknal!
tehat kicsit haza tudja vagni a sz@rodat.

#6230
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
ha visszalapozol a topicban, vki fejtegette, h melyik csapágy mennyire jó (golyós, zárt cs. kúpgörgõs, tûgörgõs, stb). Nézd meg sztem!

csapágygolyókat / golyóskosarat sztem bármelyik bringásboltban is kaphatsz

bye
Prefi

#6231
vendég__*

vendég__*
  • vendég

vezsel bele ~30 3.2-es csapagygolyot es azt beleepited.
akkor nem lesz gond!

öö izé hol lehet venni? csapágy bolt? :)

#6232
vendég__*

vendég__*
  • vendég
a th industries cane creek -röl mi a véleményetek? az jo occsó. még 2 fsan gondolkodom, az orbit dl en és az orbit rd n, csak nem tom, mi az elõnye a tû csapágynak :( szerintetek milyiket érdemes normál ccre +venni?

#6233
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
vannak ACOR , sztem tök korrekt korm csapágyak. Vmi zárt csapágy v sikló csapágy v milyen van benne.
De azért nem egy FSA...

bye
Prefi

#6234
vendég__*

vendég__*
  • vendég
köszi, de lehet, h az egészet kicserélem, valami normálisabb korm. csapágyra. már rég el6árpztam magam, csaj lusta vagyok szétszedni, boltban meg drágáért csinálják ;D hmm...
szétszedtem, bezsíroztam, minden része épnek tûnik. még összerakni is sikerült. :D kicsit szebb lett a hangja. köszi mind2töknek a helpet!

#6235
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
vezsel bele ~30 3.2-es csapagygolyot es azt beleepited.
akkor nem lesz gond!

#6236
vendég__*

vendég__*
  • vendég
valamilyen acor és mivel jo olcsó ezért gondolom golyós.
szétszedem bezsírozom s megnézem hogy ok e. hmm ez nem tûnik nehéznek :) amugy ha vmi rossz benne, akkor mennyi ideig birja még? mert 2 napot mindenképpen ki kell birnija, addig nem nagyon tudom cserélni... köszi a tippet!


#6237
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
nem tom milyen csapágyad van, de ha golyós, akkor mindenképp szedd szét, mert sztem vagy a kosár ment gallyra (ha van benne), vagy a golyók törtek össze. De sztem a szétszedés-pucolás-zsírozás mindenképp javasolt

soxerencsét
Prefi

#6238
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hali! sürgõs helpre lenne szükségem!
nos az a baj, hogy akármit csnálok a kormánycsapágyammal, recseg és vagy nehezen mozog, vagy kotyog... help mee!
köszi

#6239
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
SZVSZ /!/ az egész oversize egy értelmetlen dolog egy JÓ stucni + kormány páros nem fog cserben hagyni, ahol meg feladja a hagyományos, ott szétment volna az oversize is. Pl. nekem van egy Diabolus-om ProTaper kormánnyal...soha el nem törik, pedig hagyományos mosópor.

#6240
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

nana !! ha nem todod mirol beszelsz akkor ne szidd .. !!

ugyanis van 3 meret a shortybol , ertelemszeruen megfelelot megfelelo helyre.. es igen !! az arat megeri !!!


Tudom mirõl beszélek: a normál kormányátmérõs Shorty tuti hogy jó. Erre nincs egy szavam sem. Az oversized (28.6-os) Shorty-val van bajom, mert olyannyira kitágították a lyukat, hogy az elõlap iszonyú vékony lett. És asszem az is elég tapasztalat hogy az orrom elõtt reccsent ketté.
És az oversized Shorty-ról (sajna csak most vettem észre) az mtbr.com-on is ezt a problémát írják, vagyis még csak nem is vagyok egyedül vele.
A megfelelõ méreten nemtom mit értesz, de ha most azt mondod hogy az 50 mm-es oversized azért tört el mert rosszul választottam, akkor megharaplak ;D ;)
".. és nem !!" Ez a stucni ezzel a vékony elõlappal nem éri meg az árát, mert jó eséllyel el fog repedni. (A normál az tényleg megéri, ezért is vettem Shorty-t, mert akkor még fogalmam sem volt arról hogy így megszívom.)