Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#6201
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Akkor a golyós/golyóskosaras megoldás is jó (ha kúpgörgõs nincs/nem megfizethetõ), csak megfelelõen tömített legyen...

#6202
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Kösz Prefi! :-*

#6203
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nah elertem azt a potot ahol mar a multambol elek!!!! :-)

#6204
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

A tûgörgõs csapágyról annyit, hogy egy hengert ha gurítasz akkor egy egyenes mentén mozog. Ha egy kúpot vagy csonkakúpot az meg körív mentén. Namost a csapágyak futófelületén nem egyenesen kellene haladnia a görgõnek hanem folamatosan kanyarodva (mivel ez is csonkakúp palást), ezt pedig a hengeres tûgörgõ nem tudja -> csúszik és nem gördül -> szétb*ssza a futófelületet.

Üdv: Gábor



#6205
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

huha!!!
nos akkor nagyobb a golyoval (ami benne van a csapagyban) nem egyenes aranyaban novekszik a terhelhetoseg! ugyanis a kicsi gyolyobol tobb fer bele es ezaltal tobb gyolyon oszlik el a terheles!
a tugorgos fejcsapagyakrol csak annyit, hogy egy qrva nagy parasztvakitas!!!
ugyanis egy kupos cseszevel rendelkezo csapagy csak akkor mukodokepes gond nelkul, ha a kulso es belso kup csucsa (es meg ezaltal a gorgo) egy pontban metszik egymast! ez pedig kizarja a tugorgo hasznalhatosagat!
sorry.
az un. iparis fejcsapgyokkal az a gond leginkabb, hogy radialis terhelesere tervezett csapagy van benne. es az itt tapaszatlhato terheles nagyon kis hanyada csupan radialis.
a csapagy kotyog a cseszeben temahoz pedig csupan annyi, hogy sz@rt vettel!
ami igazan kene ide az e ferde hatasvonalu golyos csapagy vagy a kupgorgos! csak ilyen meretekkel nem kaphato! (rendelni lehet csak nekunk nem eri meg)



#6206
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
hû errõl vhol már volt szó, és ott asszem a kúpgörgõs volt diktatorikusan a legjobbnak megszavazva, mert hogy a villanyak nem függõlegesen van a vázban vagy miért, nem fogtam fel a dolgokat teljesen

#6207
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi!
Valaki (pl. lor) el tudná magyarázni nekem (de úgy, mint egy hatéves gyereknek) hogy milyen az ideális k.csapágy? A hagyományos golyóskosaras gondolom nem a legjobb. Nekem épp' most ment sz@rrá. Jó a kétoldalon tömített mh. golyóscsapágy? Vagy hengergörgõ kúpfelületen? Vagy kúpgörgõ???

#6208
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Na, ma vettem egy orbit xl II-t, Pig DH pro helyett, és összeraktam a Caprine Dualomat. Kicsit neccesen néz ki ezüst cc-kormánnyal, meg magellan merevvillával, de hát istenem. Lesz ez még jobb is. :( Na meg most még csak single speed. :D
Holnap meg avatás a hegyen... ;D

#6209
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
pontosan... funn leirhato, ha meg egy cc-hez kozelebb allo bicosnak, mint kala is kikotyogosodik... es nemcsak neki. ;D boccs.
a b+ meg EZER giáns, és meg birja is nagyon jol... ami meg meg bejon , az a pig DH(fsa..) foleg a citromsarga, vagy a feher.... nyamm ;D

#6210
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Funn azért szar,mert kotyog,én is azzal sz*pok.Jobb szerettem a Ricsi Logicomat,EZER jól bírta,OCCSÓ volt,és 1szerû volt beszerezni.
NNA.Így már világos? ;)

#6211
vendég__*

vendég__*
  • vendég
értem én, csak az nem teccet, h csak ugy azt mondtátok rá, h szar. minden indok nélkül... én kicsi tapasztalatlan kormánycsapágy figyelõ semmit nem tud, mér szar a funn, csak azt láttya, hogy nagy sok minden van benne és drága ;D
a bike+ ban meg vannak jó csapágyak, vegyél olyat ;) ;D

#6212
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a funnrol valahol mar leirtam a velemenyem!!

a b+ nagyon jo konstrukcio hozza kepest es olcso is.
akko inkabb azt!!!

#6213
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
na es a b+ iparis, ezis 10 alatt van. és ugyanaz mint a tobbi(ugyanaz a gyartó) csak mas van rairva... es bírja is nagyon...
a funn meg felejtõs játék...

#6214
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Szal' én hallottam egy olyat, hogy ezek a Funn headsetek szériahibásak és hogy törnek nagyon! Ha visszább olvasol láthatod. Már volt róluk szó!

De te döntesz!

Lehet, hogy már nem rosszak! ;D

#6215
vendég__*

vendég__*
  • vendég
menj el egy boltba és nézz körül. vegyél aheadsetet az jó.

#6216
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Tényleg van FSA 10 rongyé. Én is olyat akarok. Csak épen nem lehet kapni... >:( Egyéb megoldás?

#6217
vendég__*

vendég__*
  • vendég
így én meg azt mondom rá hogy igen ;) amugy miért is nem jó? én nem próbáltam, az tény, de talán ha megindokolnátok, h mér szar az jó lenne. amugy meg van fsa is 10000 rongyé az biztos jó

#6218
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Ha a FUNN Head Banger-re gondosz, akkor azt inkább kihagynám a helyedben!!!!!!!!

Nem nyerõ!! ;)

#6219
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ha az az amire gondolok akkor ne!

#6220
vendég__*

vendég__*
  • vendég
10 körül van vmi cartidge rendszerû atom brutál f.u.n.n. a speed metalban. vagy nézz aheadsetet, az olcsó és kjó