Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#601
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Biztosan emlékeztek arra, hogy nem túl szépen cseréltem ki a kormánycsapágyam (a csapágyházak beütésével) FSA Orbit MX-re. Az elsõ néhány alkalommal durván lelazult. Azóta egy pár kör után (mondjuk 100km-enként) érzem, hogy van egy minimális kottyanása és ez mindig elõjön. Pedig a stucnit úgy rászorítom, hogy jó érzéssel tovább nem húznám. Már nyomatékkulccsal is húztam. Most is úgy érzem, van egy minimális, alig érezhetõ kottyanása. Az elõbb áztam szarrá, tuti víz van benne és a kormány tekergetésére nagyokat pattan. Ha 45°-ban eltekerem jobbra, majd balra, mindig ugyanott pattan, de több ilyen pont is van, ezek úgy látom fixek. Azt nem tudom megállapítani pontosan honnan jön, az egész váz vezeti a hangot. Mitõl lehet ez? Lehet a szarul (ferdén) berakott csapágyháztól vagy csak beképzelem? Esetleg ez a csapágy ilyen?

#602
Stately

Stately

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Bejáratós a bicikli, nem érzem hogy kifejezetten kényelmetlen lenne.

Sziasztok!
Egy kis kiegészítés:
Tekertem ma 40 km-t, már 20 km után rendesen lezsibbadtak az ujjaim. A csuklóm sem áll valami jól szerintem.

#603
Stately

Stately

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok!
Sokat olvasom a fórumot, sokat okultam az itt leírtakból, de eljött az ideje, hogy kérdezzek.
Eddig egy 26-os kerekû, 20-as vázméretû montim volt (183 cm magas vagyok), amit lecseréltem egy 29er-re, 19-es vázmérettel.
A régi gépen 120as stucni volt, a mostanin 75-ös. A régin a kormány pont eltakarta az elsõ kerék tengelyét, a mostanin a kormányt a tengely elõtt látom, vagyis rövidnek itélem a stucnit.
Bejáratós a bicikli, nem érzem hogy kifejezetten kényelmetlen lenne.
A kérdésem, hogy a 29er vázak geometriája ennyire más, hogy rövidebb stucnit igényel, vagy érdemes kormányszárat cserélnem?

#604
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én mennék vele egy darabig mielõtt vágnék belõle, aztána ha érzed h nem jó, 1 centit mindkét végébõl aztán megint menni vele. Így rá fogsz jönni, hogy melyik a neked való.
Nekem a mostani elõtt egy Holzfeller WC volt, az 700 milis volt, eszem ágában sem volt vágni belõle, most egy Easton EC70 karbon van, ez 685mm-es. Nekem szerintem ennél rövidebb már nem lenne jó. Pláne 29er-hez. Oda kell a széles kormány.

Egyébként karbon: Meglepõdtem mennyivel merevebb a karbon mint a könnyebbfajta alu kormányok. Amennyire féltem tõle, most már annyira nem vennék mást.

#605
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
pont ami neked kényelmes. próbálgasd!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#606
kombitomi

kombitomi

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Sziasztok! Vettem egy Ritchey Pro Low Rizer hajlított kormánycsövet, és az lenne a kérdésem, hogy mi az ideális szélesség maratonozni, mivel gyárilag 710mm-es. Elõzõ egyenes kormányom 580mm széles volt, elég nehezen fértek el a dolgok rajta.... Köszönöm elõre is a válaszotokat.

'19 Trek DS vs. '09 Trek 8500 vs. '03 Opel Astra H Caravan 'Njoy+ 1.7CDTI


#607
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
ez akkor kell, ha a kormánycsapágyad/villád menetes.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#608
jared

jared

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
vilagos, mostmar ertem. koszonom szepen a segitseget! ;) de gondolom akkor atalakitoval is mukodhet a dolog, pl ilyennel: http://ebike.hu/term...head-atalakito/ csak nyilvan 25.4es kell hozza

kelleni fog a stucnihoz egy szûkítõ, amivel rögzíteni tudod a villanyakon. kb. bármelyik bringaboltban tudnak segíteni beszerezni.

ez itt pont nem az:), de nagyjából így néz ki:

Feltöltött kép

edit: tessék, itt egy példa:
Szûkítõ 1 1/8-ról 1-ra ALU ÚJ 490.-Ft NMÁ! - Vatera.hu



#609
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
kelleni fog a stucnihoz egy szûkítõ, amivel rögzíteni tudod a villanyakon. kb. bármelyik bringaboltban tudnak segíteni beszerezni.

ez itt pont nem az:), de nagyjából így néz ki:

Feltöltött kép

edit: tessék, itt egy példa:
http://sport.vatera....1764731531.html

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#610
jared

jared

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
igyvan, ahead rendszeru! akkor elvileg problema nelkul (persze ha rendesen meretre van szabva a villa hossza) hasznalhato lesz vele? :) vagy kell hozza valami atalakito fele is?

ha nem tévedek, ez egy ahead rendszerû kormányszár (népszerû nevén stucni), amit lehet szûkíteni 1"-ra.



#611
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
ha nem tévedek, ez egy ahead rendszerû kormányszár (népszerû nevén stucni), amit lehet szûkíteni 1"-ra.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#612
jared

jared

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
elnezest ha amator a kerdes, meg csak most baratkozom a biciklizessel. :)

kerdesem: szereztem egy cannondale orszaguti vazat, ami 1"-os, viszont a kormanyszar amit vettem hozza 1 1/8-as (cannondale c3)

fog e valamilyen problemaba utkozni a dolog, vagy teljesen jol hasznalhato lesz egymassal a ketto? :)

#613
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Az FSA Orbit MX nem volt bevágva. A tiéd igen?


a felsõ be volt vágva gyárilag, az alsót én vágtam be. (FSA XLII) a másik cangámban BTS XC Elite, ugyanígy.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#614
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Hát jól elbeszélgetsz itt magaddal. :D


Kérdéseket tettem fel. De ha úgy tûnik magamban beszélek, akkor hagyjuk, megoldom másképp.

#615
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hát jól elbeszélgetsz itt magaddal. :D

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#616
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ez a ráütõ hulladék? Mert szerintem ez is a villaszár körüli legkisebb átmérõnél illeszkedik.


A Park Tool beütõ közgyûrûi különbözõ méretekre vannak esztergálva és azt kell felrakni amelyik valamelyik peremre (belsõ/külsõ) jól illeszedik. Saját szerszámnál kb. minden kormánycsapágyra másik közdarab kellene, ami luxus hacsak nincs esztergályos a családban. Szabad alá zsírt rakni? A Park Tool manualja szerint teljesen zsírmentesnek kell lennie.

#617
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Ez a ráütõ hulladék? Mert szerintem ez is a villaszár körüli legkisebb átmérõnél illeszkedik.

#618
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

nem. ha ott ütnék, akkor egybõl menne tönkre az összes hagyományos golyós kónusz.


Ennél a lenti széles perem és a lecsapott perem érintkezik a zárt csapágyházzal, a fenti keskenyebb perem nem.

#619
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

A gyári szerszámok hol ütik, nem a legkisebb átmérõjû peremen?


nem. ha ott ütnék, akkor egybõl menne tönkre az összes hagyományos golyós kónusz.

#620
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

a bevágott és a nem bevágott is kúpos felületen keresztül támaszkodik a csapágyhoz. összehúzva záródik az egész, nem tud elmozdulni. a felsõ központosító gyûrû is pont ugyanilyen, azt máshogy nem is nagyon láttam még catridge rendszerû fejcsapágyaknál.


Az FSA Orbit MX nem volt bevágva. A tiéd igen?