Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#381
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Igen, több méret van.

Köszi.mit mérjek ahhoz, h tuti jót vegyek hozzá?

A kulacstartó amit ajánlottál, úgy néz ki bevált ;)



#382
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Igen, több méret van.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#383
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, h félintegrált kormánycsapágyból van több méret is?1 1/8-os, a spyral csapágy még szerszámmal sem húzható bele.az alsó csésze nehezen, de belement, a felső nem akar, pedig festék nincs a csészeházban.köszönöm


löpapp módosította - 2014. október 28. - 16:05


#384
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Közben a Bontragert és a 3T-t is hamisítják: http://sport.vatera....1994332241.html

erre azt fogom mondani, k... sz.... b.... m... a .... 

 

Miért is?

 

Egyszer hirdettem apróban egy replika karbon nyerget. 4 perc múlva email-telefon lincolnpppl-től, hogy mekkora hazug, simlis, sunyi barom vagyok, átverem a vevőt, mert ilyen olcsó kínai replikákat kétes helyről beszerezve hirdetek.

 

Nocsak nocsak, vajon miért kritizált? Talán, mert én csak  úgy simán 8ezerért adtam volna tovább a 8ezerért leütött portékát, vagy mifene? :D



#385
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közben a Bontragert és a 3T-t is hamisítják: http://sport.vatera....1994332241.html



#386
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Esetleg egy ilyennel kiküszöbölhetők a kompatibilitás problémák? http://www.hibike.hu...kozó-Plug.html 



#387
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

 

Karbon kormányok úgy általában nem használhatók kormányszarvval, vagy ez tipus függő?

 

Köszi!

syntace-nek vannak típusai amik igen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#388
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Sziasztok!

 

Karbon kormányok úgy általában nem használhatók kormányszarvval, vagy ez tipus függő?

 

Köszi!

Amelyik végében van alu persely, azzal lehet. Egy ismerősöm wcs vágott kormányán volt szarv, de meg is nyomorgatta rendesen, pedig nem volt nagyon meghúzva



#389
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Sziasztok!

 

Karbon kormányok úgy általában nem használhatók kormányszarvval, vagy ez tipus függő?

 

Köszi!



#390
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Újabb Giant-hoz létezik az 1/4 felső kormánycsapágy helyett 1/8?Hoz sima tapered villa belemenjen.



#391
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Amennyinél nem fordul el a stucni a nyakon. ;)



#392
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

Biztos volt már téma,

 

karbon nyakas villán mekkora nyomatékkal kell meghúzni az alu stucni 2 csavarját. a villagyártótól nincs info, a stucnin a felirat 8-9 Nm, de tartok tőle hogy az sok. 4-5 Nm elég?



#393
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Azt nem tudom, de sok törött fékkar-t lehet látni, ami elpattant a bilincsnél.



#394
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Ők annyira akarták csinálni de a tolómérőjük is egy ócska kínai hamisítvány. :D


marton módosította - 2014. október 02. - 23:18

  • zscs kedveli ezt
Marci

#395
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Ha a kormány átmérője a fékkarnál levő részen nem 22,2mm hanem 21,8mm akkor tuti kínai.

 

ha már karbon alkatrészt másolnak, miért nem 22,2mm-re készítik?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#396
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Rendben, köszönöm mindenkinek. Nyilvánvaló, hogy hamisítvány. Kár volt a kérdésfeltevésért is. Most feltenni apróba etikus lenne egyébként? Persze ha odaírom h. HAMISÍTVÁNY....

Kicsit kozmetikázva úgy is írhatod, hogy "ez nem eredeti, hanem egy replica (másolat) modell" . Vagy valami hasonló. A lényeg, hogy leírd a dolgot.


Marci

#397
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Rendben, köszönöm mindenkinek. Nyilvánvaló, hogy hamisítvány. Kár volt a kérdésfeltevésért is. Most feltenni apróba etikus lenne egyébként? Persze ha odaírom h. HAMISÍTVÁNY....

 

Ha odaírod akkor korrekt.



#398
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Rendben, köszönöm mindenkinek. Nyilvánvaló, hogy hamisítvány. Kár volt a kérdésfeltevésért is. Most feltenni apróba etikus lenne egyébként? Persze ha odaírom h. HAMISÍTVÁNY....



#399
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

 Van okom félteni a testi épségem?  :o Már használom pár hónapja, persze semmi durvulás.

Van !!! A kormánytörésnél elég súlyos sérüléseket lehet szerezni. Szerintem rossz helyen akarsz spórolni. Egy kormány cseréjével ne kockáztasd az egészséged !


Marci

#400
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Üdv!

 

Vettem egy FSA K-Force riser kormányt, apróban. Lappang bennem  a gyanu hogy kínai hamisítványal állok szemben. Miként győződhetek erről meg? 

Élénkebbek a színek, a k-force felirat kicsit vastagabb, néha a csíkok görbék, a fal vastagság változik, a befogás helye érdesebb új korában