Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#361
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Stucni csavarjait kilazítod, stucni fölötti kupakon húzol kicsit, közben az első féket behúzva egy enyhe terhelést adsz a kománycsapágyra. Ha érzed, nincs lötyögés, a kormánycsapágy rendben. Az utóbbi 5 évben szinte mindig innen jött a lötyögő érzés nálam. Recon jó villa, de ha a leírtak után is lötyög, akkor a perselyezés lóg egy kissé. Ez nem jelenti azt, hogy gond lenne, egy kis kotyogás belefér. Ha nagy a kotyogás, az lehet gond. Villaváll alját megfogod bal kézzel, jobb kézzel a láb felső, a kerék fölött átívelő részét és ellentétes irányba mozgatod a kettőt. Egy kis kotyogás normális, de ha erősen kottyan, az gond. Akkor onnan jön a probléma.

Ettől függetlenül, szerintem kormánycsapágy. Nálam a Reba RLT 8-9e+ km után sem kotyog.



#362
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Voltak és vannak olyan gondjaim, hogy ha már 10-20 centire megemelem az első kereket és leejtem a földre, olyan érzésem van, mintha lötyögne a villa a fejcsőben. Bizonyos szituációkban, nyilván nem egyenes úton, menet közben is érzem ezt a rezgést. Első féket behúzva mozgatva a bringát előre-hátra semmi elmozdulást nem érzek. Néhány hete jött vissza Bp-ről az RS Recon Gold villám nagy generálból. Szervíz általái összeszerelés után is ugyanazt érzem. Nem hiszem, hogy rosszul rakták vissza. Amiért ide írok, gond lehet a kormánycsapággyal? Trek 4300 2011-es vázban lévő gyári, talán valami FSA. Most múlt két éves, sosem volt karbantartva. Kormány jobbra-balra mozgatására se megy vaj simán a kormányzás, sőt, mintha homokot dörzsölnék (menet közben nem érzem), de ez legyen a legkevesebb. Ebből a leírásból ti meg tudják tippelni mi lehet a gond, mi okozhatja azt a csúnya rezgést? Szerintem esélytelen, hogy hozzá nyúljak, életembe nem láttam ilyet.


IAmSpecialized módosította - 2014. december 20. - 00:55


#363
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

:D

Van is WCS dugóm, most hogy írjátok, a bal oldalon már 3. hete tartja magát, míg a másikon tegnap hagytam el a harmadik hagyományosat. Folyton lekoccolom a fákat.

Parafadugó sem rossz! Dante is azzal tolja, ha jól rémlik, akkor pedig jó és tartós kell, legyen :D


  • zeezoltano kedveli ezt

#364
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

az se rossz, vagy meg kell inni 2 üveg bort és a megmaradó 2 parafa dugót benyomni a kormányba :)

absztinensek próbálkozhatnak éretlen szilvával is, jó sokáig bent marad az is :)



#365
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Szivacs markolatom van karbon kormányon, heti minimum 1 kormányvéget hagyok el.

Van bevált trükkötök, amivel ez megakadályozható? Tekerjem be a kormány végét fekete szigetelő szalaggal? :)

Dugó nélkül döntsd bele agyagos sárba. :)


  • donciccio és Vejne kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#366
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Szivacs markolatom van karbon kormányon, heti minimum 1 kormányvéget hagyok el.

Van bevált trükkötök, amivel ez megakadályozható? Tekerjem be a kormány végét fekete szigetelő szalaggal? :)

 

Én is a WCS dugót használom sok-sok éve, a szivacs markolatukhoz jár is mint tartozék. 



#367
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Szivacs markolatom van karbon kormányon, heti minimum 1 kormányvéget hagyok el.

Van bevált trükkötök, amivel ez megakadályozható? Tekerjem be a kormány végét fekete szigetelő szalaggal? :)

Outin a kormányvégdugó kormányba menő részét szoktam szigszalagozni, így nem esik ki, teljesen stabilan ül bent. És hidd el, ráz errefelé az út annyira, hogy tesztelve legyen.



#368
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Szivacs markolatom van karbon kormányon, heti minimum 1 kormányvéget hagyok el.

Van bevált trükkötök, amivel ez megakadályozható? Tekerjem be a kormány végét fekete szigetelő szalaggal? :)

Ne a kormányra, hanem a dugóra tekerj annyit, hogy passzentos legyen. :)



#369
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Szivacs markolatom van karbon kormányon, heti minimum 1 kormányvéget hagyok el.

Van bevált trükkötök, amivel ez megakadályozható? Tekerjem be a kormány végét fekete szigetelő szalaggal? :)

Ilyet próbáltál már, vékony falú kormányhoz van tervezve így nagyobb az átmérője, WCS kormányba csak ez volt jó nekem.

 

https://www.bike-com...stopfen-p19772/


gaboca1 módosította - 2014. november 03. - 09:23


#370
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szivacs markolatom van karbon kormányon, heti minimum 1 kormányvéget hagyok el.

Van bevált trükkötök, amivel ez megakadályozható? Tekerjem be a kormány végét fekete szigetelő szalaggal? :)



#371
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat. Valamelyik, az év elején megrendezett versenyen készült rólam egy fotó ahol egészen bent fogom a kormányt és úgy tekerek felfelé (egészen közel a fékkarhoz, 660 mm-es a kormányom). Az év végére meg az tűnt fel, hogy annyira kint fogom már hasonló helyzetben, hogy a kormány szélét markolászom. Innen is jött az ötlet egy 720 mm körüli kormányhoz (szélesebbet biztosan nem akarok mert nem férek el a fák között :D). 



#372
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

ja, a 29er-re nem riser, hanem "sinker"  TM : kormány szükséges. :D

 

ezzel kapcsolatban van egy sehol nem publikált elméletem, mely szerint az egyre növekvő rugóúttal (és nagyobb kerékmérettel) érkező egyre szélesebb kormány igényét nem a precízebb, pontosabb, blabalabla irányítás iránti vágy hozta, hanem az, hogy a magasabbra került súlypont és kormány helyzete miatt szélesebben fogva könnyebb egyensúlyozni. végülis ugye a kormányt nem nagyon forgatjuk sok-sok fokkal, inkább testsúlyáthelyezéssel irányítjuk a bringát, nem? vagy én csinálok valamit rosszul?


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#373
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

És az miért van h. XC versenyen nem nagyon látni rizer kormányt?

Tán mert a nagykerekűeknek amúgy is istentelen magas az eleje, nem akarnak még egy fél collt veszíteni rajta.



#374
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

És az miért van h. XC versenyen nem nagyon látni rizer kormányt?



#375
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

én még ingadozom, van amikor a 68-at érzem kényelmesebbnek, van amikor a 68-at, de újabban inkább a keskenyebbiket. Használok kormányszarvat, azzal a 62 pont jó... nehéz szívvel vágom majd le a 75 centis kormányt, ha olyan akad a kezembe :)

A stucnira nem válasz, de én irányítást tekintve sokkal kevésbé veszem észre ha a stucniban van 20mm különbség, mint ha a kormány hosszában mondjuk 40.. mindig mondják, hogy rövid stucni=idegesebb irányítás, nekem inkább a rövid kormány az.



#376
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

ismét az a különös helyzet állt elő, hogy egyetértünk Tiggel. mindenképpen érdemes kipróbálni vásárlás/csere előtt. nekem sem működik a nagyon széles (>660mm). mondjuk én siklóvállú vagyok.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#377
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Azon gondolkodám, hogy követem a "divatot" és kipróbálok egy szélesebb kormányt a bringámon. Annyian dicsérik körülöttem, hogy kell legyen benne valami igazság (jobb irányítás, fölfelé jobban lehet húzni, könnyebb légzés, stb). Viszont jól gondolom, hogy ha a jelenlegi talán 660 mm-es kormányt cserélem egy 700-720 mm-es darabra akkor a 90-es stucnimon is rövidíteni kellene? Jó lenne ha nem kellene Syntace stucnit cserélni  :P  :D

szvsz ha tudod próbáld ki valami más bringán. nekem pl brutál kényelmetlen és fárasztó (pedig nem vagyok egy keskeny ropi :)) , első dolgom lesz majd jövőre az új vason levágni 63-64 centire.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#378
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Azon gondolkodám, hogy követem a "divatot" és kipróbálok egy szélesebb kormányt a bringámon. Annyian dicsérik körülöttem, hogy kell legyen benne valami igazság (jobb irányítás, fölfelé jobban lehet húzni, könnyebb légzés, stb). Viszont jól gondolom, hogy ha a jelenlegi talán 660 mm-es kormányt cserélem egy 700-720 mm-es darabra akkor a 90-es stucnimon is rövidíteni kellene? Jó lenne ha nem kellene Syntace stucnit cserélni  :P  :D



#379
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

http://www.canecreek...ation-guide.pdf

http://www.canecreek...specs-rev-e.pdf

http://www.canecreek...ation-guide.pdf

 

A lényeg: Cane Creek, vagy olasz szabvány a két lehetőség. Sublerrel (tolómérő) pontosan meg tudod mérni a fejcső belső átmérőjét, és abból már világos lesz, hogy melyikre van szükség.

Köszönöm szépen, átnyálazom



#380
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, h félintegrált kormánycsapágyból van több méret is?1 1/8-os, a spyral csapágy még szerszámmal sem húzható bele.az alsó csésze nehezen, de belement, a felső nem akar, pedig festék nincs a csészeházban.köszönöm

http://www.canecreek...ation-guide.pdf

http://www.canecreek...specs-rev-e.pdf

http://www.canecreek...ation-guide.pdf

 

A lényeg: Cane Creek, vagy olasz szabvány a két lehetőség. Sublerrel (tolómérő) pontosan meg tudod mérni a fejcső belső átmérőjét, és abból már világos lesz, hogy melyikre van szükség.


Valeria Victrix módosította - 2014. október 28. - 18:36