Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#921
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

legolcsobb spyral,pont villanyak problema miatt vettem en is azt
mivel full acel,nem alu acelbetetekkel,a legalacsonyabb beepitesi magassagu
valami 3-4 rugo korul van


Az sima ahead-es?

#922
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Sziasztok!tudna valaki ajánlani egy alacsony beépítési magasságú kormánycsapágyat ami nem horror-árban van? (5-6e)igazából csak egy pár mm-t kellene nyerni a villanyakból,25-26mm körüli már megfelelne.Vagy valakinek tipp, hogy hol találok adatokat a beépítési magasságokról?köszi


legolcsobb spyral,pont villanyak problema miatt vettem en is azt
mivel full acel,nem alu acelbetetekkel,a legalacsonyabb beepitesi magassagu
valami 3-4 rugo korul van

#923
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Sziasztok!tudna valaki ajánlani egy alacsony beépítési magasságú kormánycsapágyat ami nem horror-árban van? (5-6e)igazából csak egy pár mm-t kellene nyerni a villanyakból,25-26mm körüli már megfelelne.Vagy valakinek tipp, hogy hol találok adatokat a beépítési magasságokról?köszi

#924
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Mostanában eléggé sokat tekerek és eléggé fáj a csuklóm!! Nagy a súly ami ránehezedik, arra gondoltam szerelek fel kormányszarvat, de megfigyeltem az úton, hogy bárkinek akinek fel van szerelve, NEM használja!Talán csak nem volt szerencsém..... Véleményeteket kérném e kérdésben pro és kontra, illetve ha egyéb megoldás szóba jöhet, arra is vevõ lennék! Köszi elõre is!:)


Szia,
nekem nagyon bejottek az ergon markolatok,tamasztjak a tenyeret, emiatt egyenes az alkar - csuklo vonal. kenyelmes a kifele forditott tenyeralllas is.
masik tipp: sokan jarnak rosszul beforgatott egyenes kormannyal. annak is van egy kicsi hajlasa, annak a vallad fele kell mutatnia, ugy, hogy a leheto leginkabb befele forduljon a csuklod, azaz a kormany jol forgatott allasnal felfele es hatrafele nyilaz.
udv, tg

#925
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Mostanában eléggé sokat tekerek és eléggé fáj a csuklóm!! Nagy a súly ami ránehezedik, arra gondoltam szerelek fel kormányszarvat, de megfigyeltem az úton, hogy bárkinek akinek fel van szerelve, NEM használja!Talán csak nem volt szerencsém..... Véleményeteket kérném e kérdésben pro és kontra, illetve ha egyéb megoldás szóba jöhet, arra is vevõ lennék! Köszi elõre is!:)

valószínûleg túlságosan a karodon van a testsúlyod.
xian ötletei jók. én a nyereg helyzetét is ellenõrízném és utána a kormán/kormányszár

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#926
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Errõl még csak nem is hallottam, új nekem. Utána nézek. :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#927
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Igen azt gondoltam, hogy pont egy síkban nem is jó, hiszen akkor nem szorítaná lefele az egész pakolmányt.
Most olyan 3-4mm-el van magasabban a hézagoló mint a nyak. A csavar is tart rendesen, csak gondoltam picit nyesnék belõle, jobban nézne ki.


Körmös bigyót fúrd ki a nyakból, szerezz egy headlockot, vágd le limitre a nyakat, húzd össze az egészet, csavarokat húzd meg, headlock ki, kész. Könnyebb és menõbb. ;)

#928
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Arany szabály vagy inkább népi bölcsesség, azt szereld ami rossz ami jó azt hagyd békén.

Most hogy már tudom azt, hogy így is jó, hát hagyom is. Azért kérdeztem vala, mert nem voltam benne biztos.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#929
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Arany szabály vagy inkább népi bölcsesség, azt szereld ami rossz ami jó azt hagyd békén.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#930
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Igen azt gondoltam, hogy pont egy síkban nem is jó, hiszen akkor nem szorítaná lefele az egész pakolmányt.
Most olyan 3-4mm-el van magasabban a hézagoló mint a nyak. A csavar is tart rendesen, csak gondoltam picit nyesnék belõle, jobban nézne ki.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#931
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Karbon hézagolót milyen módszerrel igazítsak a teló fejcsövéhez? Kicsit reszelni kéne belõle valahogy, mert nincs egy síkban a fejcsõvel és így nem az igazi.


Elég a szemmel verés. Ha elég erõsen nézed:) és a hézagoló (vagy a stucni) 2-4, esetleg 3-5 mm-rel magasabbra nyúlik, mint a teleszkópod nyaka, akkor OK. Ne legyen egy síkban.

#932
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Karbon hézagolót milyen módszerrel igazítsak a teló fejcsövéhez? Kicsit reszelni kéne belõle valahogy, mert nincs egy síkban a fejcsõvel és így nem az igazi.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#933
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Valószínûleg túlságosan elõre dõlsz. Próbálj ki egy hajlított kormányt ha a mostani egyenes, és / vagy egy nagyobb emelésû kormányszárat. Az sem árt, ha nyereg síkja vízszinteshez közelít.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#934
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Mostanában eléggé sokat tekerek és eléggé fáj a csuklóm!! Nagy a súly ami ránehezedik, arra gondoltam szerelek fel kormányszarvat, de megfigyeltem az úton, hogy bárkinek akinek fel van szerelve, NEM használja!Talán csak nem volt szerencsém..... Véleményeteket kérném e kérdésben pro és kontra, illetve ha egyéb megoldás szóba jöhet, arra is vevõ lennék! Köszi elõre is!:)
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#935
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Találtam könnyebbet, ráadásul az ára is jobb. Szerintetek?
1. Hot ! FSA OS99 Carbon Fiber Stem 31.8 X 100mm 120g Road Bike MTB Handlebar Stem | eBay
2. Mountain Bike Bicycle Ultra-light Full Carbon Fiber 31.8MM Stright Handelbar | eBay
Ez a kettõ együtt csak 230g. Az integrált 250g volt. És olcsóbb is így.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#936
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
azert ezekre a kinai cuccokra nem adnek - epp a multkor kerestem olcso karbonvillat, aztan epp egy ilyen "brand" torott el a nyaknal vmelyik forumban. kellemetlen lehetett.

az acelnak szerintem nincs olyan toreses faradasi ideje, mint az alunak. tudtommal a carbon nem farad.

#937
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
karbon kormánynak amúgy mi a javasolt csere ideje?

acél és alu kormánynak mondjuk 2 év, ami reálisan 15-10 ezer km (szomszéd tompított is eggyet állkapoccsal nemrég, mert a városi használatban! lévõ kormánya lefittyedt)

#938
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Én ITT találtam még olcsóbban.

A stucni szög meg van adva 5 fokban ami jó. A stucni hossz választható, nekem a 100-as tökéj. Km órát nem használok. Formára bejön.
A pofára eséssel meg nem számolok, mert az egy olyan dolog ami vagy jön vagy nem.

Meggondolom még, de elég jó ajánlat, legalábbis ha a súly/érték arányt nézed.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#939
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

A hogy néz ki az szubjektív, a másik felét meg kifejthetnéd, szerinted miért nem praktikus.


hát mert szögben nem állítható a kormány, ha a kormány elfárad 1-2 szezon alatt akkor dobhatod az egészet, ha megsérül valahol, akkor is, ha más formájút szeretnél akkor is, ha a stucni mérete nem jó, akkor dobod a kormányt is

a km órának külön tartója van, mert fel sem lehet rá szerelni

és mindezt miért? pár deka elõnyért


de amúgy innen pl. ugyanennyiért vehetsz újat is, megfelelõ méretben

Hylix Integrated MTB Carbon Flat Handle Bar-Aero/600mm - Mountain Bike Handle - Goods - itsall4sports

#940
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

túl azon, hogy nagyon hülyén néz ki, ezek az integrált cuccok nem valami praktikus dolgok

A hogy néz ki az szubjektív, a másik felét meg kifejthetnéd, szerinted miért nem praktikus.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager