Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#961
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
hali szerintetek ez mennyire gagyi?esetleg vki-nek tapasztalat az ilyen féle állithatokrol? K2 Bike Shop :: XLC ST-T01 állítható kormányszár

#962
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
uno hb-fb12 kormányt hol lehet itthon kapni?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#963
VoGRoN

VoGRoN

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a következõben: Van egy 25.4 mm-es koskormányom amire egy 31.8 mm-es könyöklõt szeretnék felvarázsolni. Az összes helyi boltot körbejártam már, de sehol se volt olyan hézagoló ami ehhez jó lett volna, így gondoltam elmegyek esztergályoshoz, de itt 4-5 ezer forintokat mondtak 2x2 darab fémlemezre. A kérdésem tehát az lenne, hogy van-e valakinek valami ötlete, hogy miként tudnám kihézagolni a két eszköz közötti helyet?

A válaszokat elõre is köszönöm szépen!

#964
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Köszi a segítséget! De ezek nem iparis csapágyasak... vagy tévedek? Mert én mindenképpen iparisat szeretnék!!


A pro biztos iparis.

#965
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Ritchey pro vagy comp press fit-es Ezzel mi 1cm-spóroltunk meg a bts-el szembe


Köszi a segítséget! De ezek nem iparis csapágyasak... vagy tévedek? Mert én mindenképpen iparisat szeretnék!!

#966
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Ritchey pro vagy comp press fit-es Ezzel mi 1cm-spóroltunk meg a bts-el szembe

#967
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Sziasztok!

Tudna Valaki nekem ebben segíteni?? Nagyon megköszönném!

Sziasztok!

Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan erõs,a-head-es félintegrált 1 1/8-os iparis kormánycsapágyat,aminek alacsony a beépítési magassága,és nem 15-20ezerbe kerül?
Vázat cseréltem,és az új váz homlokcsöve nagyobb 1,5centivel mint az elõzõ vázam homlokcsöve volt,és a villa nyaka meg anno túl rövidre lett vágva. Villanyak toldót NEM szeretnék használni!
Az elõzõ váznál volt a stucni alatt egy fél centis távtartó,és a mostani kormánycsapágyam teteje is eléggé kúpos és magas,így ha egy "alacsonyabb" beépítésû korm-csapágyat tennék be,már jó lehetne.
Amúgy a stucninál mennyi a minimum,hogy jól fogja a villanyakat? Kb a 3/4-e?

Köszi a segítséget!



#968
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
gyarilag en ilyen fel cmt szoktam latni kb.

#969
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Sziasztok!

Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan erõs,a-head-es félintegrált 1 1/8-os iparis kormánycsapágyat,aminek alacsony a beépítési magassága,és nem 15-20ezerbe kerül?
Vázat cseréltem,és az új váz homlokcsöve nagyobb 1,5centivel mint az elõzõ vázam homlokcsöve volt,és a villa nyaka meg anno túl rövidre lett vágva. Villanyak toldót NEM szeretnék használni!
Az elõzõ váznál volt a stucni alatt egy fél centis távtartó,és a mostani kormánycsapágyam teteje is eléggé kúpos és magas,így ha egy "alacsonyabb" beépítésû korm-csapágyat tennék be,már jó lehetne.
Amúgy a stucninál mennyi a minimum,hogy jól fogja a villanyakat? Kb a 3/4-e?

Köszi a segítséget!

#970
lgabster

lgabster

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
Egy gyors kérdés...azt valahogy meg lehet oldani, hogy Ahead-os félitegrált kormánycsapágy helyett menetest tegyek bele valahogy?
Vagy akárhogy megoldani, hogy a menetes villát belevarázsoljam a vázba?
A lehetetlen egy tévhit, semmi több!

#971
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
Merida One-Five-0 bicajba pontosan milyen jelölésü csapágy kell? Annyit tudok hogy félintegrált de amit hozott a doltos az 2mm-el erõsebb mint ami belefér.
Milyenjó hogy ennyifélefajta létezik. 44mm-es ez ami nemmegy bele így 42mm-es vagy 41,8mm-es kéne vagy miaszösz.

#972
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Tud valaki fehér színû karbon kormány? Egyenes vagy hajlított az mind1. inkább egyenes és 640 széles minimum :)

#973
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
csak annyira, hogy kicsit meginduljon, utána lehet feszegetni a felsõ csészét.
az mégsem annyira brutális megoldás :)
plusz egy kis sikositót adhatsz neki elötte, valamit ami nem kárositja a gumit. szilikon spray esetleg.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#974
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

ahead azért szorul mert a felsõ kupaknak van gumis tömitése, ami a kupak és a villanyak közötti gumigyürü
ez szokta gátolni a kiszedést, az erõszak szokott segiteni.


köszi, akkor megküldöm jobban

#975
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

az idegtõl nem látok

az új paripát levittem a szervizbe, hogy zsírozza be a kormánycsapágyat, mert tizenéve nem volt használva

erre kijelentette, hogy ebbe nincs beállva a zsír, és hibátlan a mûkõdése

erre ma este beállt az egész, mozdítani se lehet, a zsír tényleg nem állt be, mert nincs is benne.......

nyomtam bele jégoldót jobb híján (nem otthon vagyunk), most forog rendesen, de ahogy szárad ki az a cucc belõle, megint szorul meg

a kérdésem, hogy a csapágyat, hogy tudom bezsírozni rendesen? Próbáltam a villát kiszedni a de nem jött elsõre. Csak ki kell ütni, miután leszedtem a stucnit (a-head)?

Van esély, a szorulás hatására sem ment tönkre a csapágy? Sajnálnám mert egy fasza tioga.

Azért a szerelõs srácnak ezt még meg fogom köszönni....

ahead azért szorul mert a felsõ kupaknak van gumis tömitése, ami a kupak és a villanyak közötti gumigyürü
ez szokta gátolni a kiszedést, az erõszak szokott segiteni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#976
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Üsd meg a villanyakat gumikalapàccsal, ki fog jönni.


ütöttem, de nem jött ki, meg sem moccant

ennél is jobban meg csapni, vagy valami trükje lehet a dolognak? A villaszár alsó részében nem tudom mi a helyzet, de felül nem rozsdás.

Instant megoldásnak azt csináltam, hogy váltóolajat elkevertem zsírral és a felsõ golyósorba belenyomtam, remélem alulra is lecsurog. Aztán felülre még tettem sima zsírt. Ha nem tudodm szétszedni, akkor holnap legalább el tudok menni vele melózni, aztán hazafelé megállok a szervizben. De ezek után tényleg átállok arra, hogy lehetõleg mindent magamnak csináljak.

#977
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

az idegtõl nem látok

az új paripát levittem a szervizbe, hogy zsírozza be a kormánycsapágyat, mert tizenéve nem volt használva

erre kijelentette, hogy ebbe nincs beállva a zsír, és hibátlan a mûkõdése

erre ma este beállt az egész, mozdítani se lehet, a zsír tényleg nem állt be, mert nincs is benne.......

nyomtam bele jégoldót jobb híján (nem otthon vagyunk), most forog rendesen, de ahogy szárad ki az a cucc belõle, megint szorul meg

a kérdésem, hogy a csapágyat, hogy tudom bezsírozni rendesen? Próbáltam a villát kiszedni a de nem jött elsõre. Csak ki kell ütni, miután leszedtem a stucnit (a-head)?

Van esély, a szorulás hatására sem ment tönkre a csapágy? Sajnálnám mert egy fasza tioga.

Azért a szerelõs srácnak ezt még meg fogom köszönni....


Üsd meg a villanyakat gumikalapàccsal, ki fog jönni.

#978
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
az idegtõl nem látok

az új paripát levittem a szervizbe, hogy zsírozza be a kormánycsapágyat, mert tizenéve nem volt használva

erre kijelentette, hogy ebbe nincs beállva a zsír, és hibátlan a mûkõdése

erre ma este beállt az egész, mozdítani se lehet, a zsír tényleg nem állt be, mert nincs is benne.......

nyomtam bele jégoldót jobb híján (nem otthon vagyunk), most forog rendesen, de ahogy szárad ki az a cucc belõle, megint szorul meg

a kérdésem, hogy a csapágyat, hogy tudom bezsírozni rendesen? Próbáltam a villát kiszedni a de nem jött elsõre. Csak ki kell ütni, miután leszedtem a stucnit (a-head)?

Van esély, a szorulás hatására sem ment tönkre a csapágy? Sajnálnám mert egy fasza tioga.

Azért a szerelõs srácnak ezt még meg fogom köszönni....

#979
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Szükségem lenne egy ahead távtartóra vagy bármi hasonló fém,vagy erõs mûanyag gyûrûre,aminek a magassága 10 mm a külsõ átmérõje meg 32-34 mm,falvastagsága meg 1,5-3mm!
Ha bárkinek van ilyenje az kérem szóljon!

#980
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Tuti nem lesz, én nem is fárasztanám magam. Egybõl rendelnék.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!