Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#901
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Középtõl, középig.

..de az nekem sublerral mérve valami 105mm. Akkor az 100-as lehet? Nincs az beleírva valahova? Ritchey WCS-em van.

Ridley Noah Fast 


#902
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Középtõl, középig.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#903
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Sziasztok!!
A stucni méretét, hosszát hogy kell mérni? Kormányközéptõl villanyak középig? Vagy csak a középsõ részt a két befogó nélkül?
THX!

Ridley Noah Fast 


#904
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Ausztriában vette a bringát. Valahogy kicserélték neki a teljes vázat, mert csak hátsó háromszög nem volt nekik külön. Végül is, nem járt rosszul.
Tudsz adni karbon javító címet ? Kb. mekkora sérülést tudnak orvosolni ?


Tudok, de csak privátban. Elég sokan foglalkoznak már ezzel. Elég nagyokat is, kilyukadt vázakat, széttörött kerekeket is megcsinálják.


A sebesség mindent megold.

 


#905
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Ausztriában vette a bringát. Valahogy kicserélték neki a teljes vázat, mert csak hátsó háromszög nem volt nekik külön. Végül is, nem járt rosszul.
Tudsz adni karbon javító címet ? Kb. mekkora sérülést tudnak orvosolni ?
Marci

#906
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Pedig a Syntace-tõl többet vártam.
Annyival jobb érzés a carbon ? Annyit csillapít ? Vagy azok a grammok ?
Használj alu-t és tekerhetsz nyugodtan. Ezt most viccen kívül mondom, nem b@szogatásból.
Havernak KTM karbonváz, egy taknyolás, oldalütés a támvillán, kuka a váz. Ennyi.
Megéri ?

Komolyan kidobta? Simán megcsinálja egy karbonos.


A sebesség mindent megold.

 


#907
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
a fékkar új pozíciójának megfelelõ helyen van a sérülés? tudod bizonyítani, hogy a szerviz szabta el? váltókarcseréhez miért kell szervizbe vinni?
amit szerintem tenni tudsz és érdemes is: veszel egy másikat, alut. :) és nem jársz szervizbe, csak ha mindenképpen szükséges.

ja, és ez sem b@sztatás akar lenni.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#908
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Pedig a Syntace-tõl többet vártam.
Annyival jobb érzés a carbon ? Annyit csillapít ? Vagy azok a grammok ?
Használj alu-t és tekerhetsz nyugodtan. Ezt most viccen kívül mondom, nem b@szogatásból.
Havernak KTM karbonváz, egy taknyolás, oldalütés a támvillán, kuka a váz. Ennyi.
Megéri ?



Hali

Megtelt a leveles ládád, nem tudok üzenetet küldeni:S

#909
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Pedig a Syntace-tõl többet vártam.
Annyival jobb érzés a carbon ? Annyit csillapít ? Vagy azok a grammok ?
Használj alu-t és tekerhetsz nyugodtan. Ezt most viccen kívül mondom, nem b@szogatásból.
Havernak KTM karbonváz, egy taknyolás, oldalütés a támvillán, kuka a váz. Ennyi.
Megéri ?
Marci

#910
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern
Nemrég cseréltettem váltókart a bringán, ezáltal a fékkar is más pozícióba került.
Hétvégén darabjaira szedtem a gépet és a következõ látvány fogadott a bal fékkar alatt:

Feltöltött kép

Mivel a karbonszálak is sérültek egyértelmûen kukának tûnik.
Syntace küldött egy kedvezõ "crash replacement" ajánlatot, ami így is egy vagyon.

Mit tudok tenni? Benyelem az egészet és ezentúl úgy járok szervízbe, hogy szétszedem a kész bringát megnézve hátha máshol is van ilyen. Esteleg éljek kárigénnyel feléjük?

#911
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

kérdés: hagyományos 1 1/8 kormánycsapágyból mi most a best buy? 6-8eFt-ig, catridge típusú lenne a kívánság. bts xc elite jó például?


erre valaki?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#912
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Trapped kormánycsapágyba, hogy lehet sima 1-1/8-os villát beletenni? Carbon lenne a váz...


Ehhez nem kell közbetét...... :)

Chris King 1.5 NoThreadSet

#913
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
szerintem 1 col + tárcsafék + normális mûködés együtt nem lesz. vagy nagyon kell majd keresni.



kérdés: hagyományos 1 1/8 kormánycsapágyból mi most a best buy? 6-8eFt-ig, catridge típusú lenne a kívánság. bts xc elite jó például?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#914
raczkri

raczkri

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok,

van egy bontásból származó, de új félintegrált iparis (45 fok dõlésû) kormánycsapágyam. márkája ismeretlen, de nagyon jó minõségûnek tûnik, ezért szívesen használnám.
Az a probléma, hogy az alsó kónusz nincs meg hozzá, szerintetek lehet külön szerezni valahol?
Egyáltalán bármelyik dõlt iparihoz való alsó kónusz jó lenne aminek a külsõ átmérõje is stimmel, vagy teljesen típus specifikus dolog?

Köszönöm!

#915
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Tapered a neve. Bemész egy boltba, s veszel egy átalakítót, párszáz forintos tétel. De (fõleg karbonban) koszosan recsegni fog.

Ezt gondolom a villaszárra kell ráhúzni, ugye?
De szerkezeti és merevség hibát nem okoz, ugye? A recsegést valami ragasztással vagy tömítéssel tuti meg lehet szüntetni...

#916
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Trapped kormánycsapágyba, hogy lehet sima 1-1/8-os villát beletenni? Carbon lenne a váz...


Tapered a neve. Bemész egy boltba, s veszel egy átalakítót, párszáz forintos tétel. De (fõleg karbonban) koszosan recsegni fog.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#917
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts
Trapped kormánycsapágyba, hogy lehet sima 1-1/8-os villát beletenni? Carbon lenne a váz...

#918
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts

Az sima ahead-es?


az
Spyral System

#919
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts

ha sima aheades kell, bts xc pro ;-)


Néztem.a beépítési magassága 29mm.annál kicsit kevesebb kellene.köszi azért!

#920
tom_

tom_

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
ha sima aheades kell, bts xc pro ;-)