Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#761
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Pár éve mintha láttam volna egy olyan célszerszámról képet,amit beillesztve a fejcsõbe kiadja a helyes kormánycsapágy méretet(szöget,átmérõt stb....)
Tudna ebben valaki segíteni?Kezdek már elveszni az új "szabványokban".


Tolómérõ (és a canecreek honlap)?


A sebesség mindent megold.

 


#762
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Pár éve mintha láttam volna egy olyan célszerszámról képet,amit beillesztve a fejcsõbe kiadja a helyes kormánycsapágy méretet(szöget,átmérõt stb....)
Tudna ebben valaki segíteni?Kezdek már elveszni az új "szabványokban".

#763
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás

hülye kérdésnek tûnhet, de a nyereg ugye teljesen vizszintesen áll?
ha elõre lejt, akkor is a csuklódat terheled.


Persze, a nyerget úgy állítottam be vízmértékkel, az vízszintes.

martin: ugyan tényleg nem írtam, de hajlított a kormány, tehát eleve meg van emelve úgy 20-30mm-t felfelé.

170cm vagyok, a bringa is a legkisebb kapható (16"), s csak most kezdem nem igazán érteni, hogy ehhez miért egy 90mm-es (villatengely középtõl a kormánytengely közepéig) stucni van a gépen. Vagy ez az alap?
Dark Archon

#764
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Üdv!

Nem illik feltétlenül ide a problémám, de úgy gondolom, hogy a stucni csere a megoldás. Szóval idestova 4 vagy 5 éve használom a Magellan Crater-t, de most kezd igazán fárasztani, hogy nem kényelmes. Azt vettem észre, hogy hosszabb túrák alkalmával picit pihennék felegyenesedve, akkor az ujjaimmal tartom a kormányt... vagyis messze van. Elõre dõlve meg nagyon a karjaimon van a súlyom. Ha jól sejtem, egy rövidebb stucni megoldaná a problémát? Gondolom ez azzal is jár, hogy kicsit határozottabb lesz a kormányzás.

Elõre is köszi!

hülye kérdésnek tûnhet, de a nyereg ugye teljesen vizszintesen áll?
ha elõre lejt, akkor is a csuklódat terheled.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#765
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Esetleg egy emelt kormány is segítene a problémádon. Akkor sem dõlnél annyira elõre.
Marci

#766
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Üdv!

Nem illik feltétlenül ide a problémám, de úgy gondolom, hogy a stucni csere a megoldás. Szóval idestova 4 vagy 5 éve használom a Magellan Crater-t, de most kezd igazán fárasztani, hogy nem kényelmes. Azt vettem észre, hogy hosszabb túrák alkalmával picit pihennék felegyenesedve, akkor az ujjaimmal tartom a kormányt... vagyis messze van. Elõre dõlve meg nagyon a karjaimon van a súlyom. Ha jól sejtem, egy rövidebb stucni megoldaná a problémát? Gondolom ez azzal is jár, hogy kicsit határozottabb lesz a kormányzás.

Elõre is köszi!
Dark Archon

#767
rookie1

rookie1

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Köszönöm a gyors választ.

#768
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nem lesz semmi gond vele.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#769
rookie1

rookie1

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket,az alu kormányszár acél kormány párosításról.

#770
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
igen, 10e alatt szerettem volna megoldani, de 50 gramm mégiscsak 50 gramm. nem tudok ellenállni a könnyû és finom cuccoknak. :) sok fiókban kallódó apróság elkelt az elmúlt pár héten, így könnyen összejött rá a forrás.

a Zöld Pont volt a beszerzési forrás, mint kb. mindig ha nem netrõl vásárolok. ár pm.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#771
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Szép-szép. Nem 10 ezres kereted volt eredetileg? :)
Ha nem vagyok indiszkrét, melyik boltban és mennyiért?

#772
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

itt van a kezemben. legnagyobb meglepetésemre a mérleg 234gr-ot mutatott.
majd beszámoljak a menettapasztalatokról? :D




'szal végül megvettem a könnyebbiket. a csomagolásról minden fontosabb paraméter leolvasható és meglepõ módon tényleg annyi - legalábbis ami a grammokat és a milimétereket illeti (szöget nem mértem):
Feltöltött kép

jár hozzá "óvatosan szereld be, mert baj lehet"-mutató és 2 év uniós garancia...
Feltöltött kép

...és rengeteg festék is, csicsás dizájn képében:
Feltöltött kép Feltöltött kép

gyakorlatilag nem lehet úgy nézni, hogy ne tudjam, kinek a neve alatt fut. még a nyeregben ülve is le tudom majd olvasni, nem kell veszélyes mutatványokat bemutatnom, ha elfelejteném.

azonban mielõtt erre sor kerülne, jöjjön, aminek jönnie kell. a fûrész! hogy biztosan tudjam, hol kell a bemetszést ejteni, mi más is segítene, mint újabb festés:
Feltöltött kép

ha nem teszek rá markolatot, vagy találok egy átlátszó párt, bármikor - a kormány elengedése után - leolvashatom, mekkorára is vágtam. kell ennél több?

addig is remek szolgálatot tesz:
Feltöltött kép

igen, a fejezet címe: "Torták"

nem tudok mást mondani, kérem kapcsolja ki.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#773
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
Trail Tech: Are Wider Bars Better Bars? - BikeRadar

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#774
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
köszönöm a válaszokat!

#775
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A hosszabb kormány többet jön hátra a hossza miatt ugyanolyan hajlítás esetén. Én 580-ról váltottam 600-ra, aztán 680-ra, 700-ra és most 710mm-nél tartok, ugyanúgy 110es stucnival.


Egy 10fokos kormánynál a hátrahajlás pont korrigálja a szélességet.


A sebesség mindent megold.

 


#776
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Amennyiben kormányt cserélnék egy keskenyebb 580mm-es darabról egy szélesebb 660mm-esre érdemes/kell a kormányszárat rövidebbre cserélni.Pusztán matematika szerint,mivel nem változik a karjaim hossza elõrébb fogok hajolni.Vagy felesleges,nem észrevehetõ a különbség?
Onnan jutott az egész eszembe,hogy kipróbáltam haver új gépét,aminek rövidebb a pilótafülkéje,de széles kormánya van,és jónak tûnt a geo így is.


A hosszabb kormány többet jön hátra a hossza miatt ugyanolyan hajlítás esetén. Én 580-ról váltottam 600-ra, aztán 680-ra, 700-ra és most 710mm-nél tartok, ugyanúgy 110es stucnival.

#777
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Koga
Én annyit tudok mondani,próbáld ki a jelenlegi kormányszárral és meglátod 1-2 tekerés után,milyen,ha nem raksz föl rövidebb kormányszárat!Kicsit biztos nyújtottabban fogsz tekerni,de hogy ez milyen mértékû,nem tudom.
A rövidebb kormányszár-ha nincs agyonkönnyítve-precízebb kormányzást eredményez.
Én 2 éve 630-as kormányról 680-asra váltottam,de a kormányszár maradt a régi 100-as.Van egy 80-asom is,lehet majd idén fölteszem próbaként!Bár a bringám ne túl hosszú alapból sem...
Magellan-os

#778
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Amennyiben kormányt cserélnék egy keskenyebb 580mm-es darabról egy szélesebb 660mm-esre érdemes/kell a kormányszárat rövidebbre cserélni.Pusztán matematika szerint,mivel nem változik a karjaim hossza elõrébb fogok hajolni.Vagy felesleges,nem észrevehetõ a különbség?
Onnan jutott az egész eszembe,hogy kipróbáltam haver új gépét,aminek rövidebb a pilótafülkéje,de széles kormánya van,és jónak tûnt a geo így is.

#779
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
akkor a bevágás megoldás lehet, szerintem.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#780
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Félintegrált,nem zárt csapágyas a kormánycsapi!Elvileg ez is cartridge...Nem a villanyakra fölütött kúpon vannak a golyók.
Magellan-os