Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egysebességes bringa építese házilag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
304 hozzászólás a témában

#41
bgergo

bgergo

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás

:-)

Akkor sok/kevés arányban a Torino gyõzött.

Eddig az egyszerûbb rész meglenne. :-)




na és mi lett a vége? összeállt a gép?

#42
bgergo

bgergo

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
...

#43
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Feltöltött kép

Ezt hozta a héten a postás. Merida Speeder T5 váz+villa. Az alkatrészeket meg lassan kezdem gyûjtögetni :)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#44
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

Nem rossz láncfeszítõ. Oldalra tudod állítani a görgõt, vagy csak hajlítania lemezt?

talán egy kicsit tudnám állítani a görgõt (de csak beleflé) ha hosszab csavart teszek be "tengelynek" és alátétekkel kihézagolom, vagy elhajlítom a lemezt, de gondolom egy bizonyos mennyiségû hajlítgatástól eltörne...



#45
Para!

Para!

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 460 hozzászólás
Nem rossz láncfeszítõ. Oldalra tudod állítani a görgõt, vagy csak hajlítania lemezt?
Az egyik ismerõsömnek is ilyen van csak valamilyen megfontolásból ráhegesztette a láncvillára.OMG(senkinek nem ajánlom). Sajnos nekem csak a készterméket mutatta nem tudtam óva inteni. Szerencsére nagykárt nem tehetett mert egy hajlítottcsöves összetól uno-bike ról van szó.
The quick brown fox jumps over the lazy dog.

#46
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

hello!
nem tudjátok hogy hol lehet Magyarországon kapni DMR STS http://www.dmrbikes....es&itemid=CDSTS
vagy Da bomb RL-3-as http://www.dabombbik...o_dirt_rl3.html
vagy valami ehez hasonló láncfeszítõt? vagy kénytelen leszek házilag csinálni egy ilyet?


hát kénytelen voltam házilag csinálni egy hasonló láncfeszítõt:
http://www.pinkbike.com/photo/1418040/
http://www.pinkbike.com/photo/1418041/
http://www.pinkbike.com/photo/1418039/
http://www.pinkbike.com/photo/1418042/



#47
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

Hali!! Mi a véleménytetek, ha kontrás gépet csinálnék?? Kicsit nehéz, de idõjárás álló és nem kéne fékkar. Már régóta gondolkozom rajta.


Arra vigyázz, hogy kontrás agyakhoz általában kisebb a papucstávolság, mint váltós agyakhoz. Persze ki lehet hézagolni, de...

#48
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
meg kell hagyni egy kontrás agy elnyühetettlen,igénytelen és olcsó is nekem annó az ösidöben volt egy outim kontrás aggyal (a végén kibeleztem úgy már könyü is volt ss is na meg pörgöt hátrafele a pedál:D ) de csak azért mert széthullot a racsnim és akkoriban még ritka és drága volt az ilyesmi ss agyat meg csak külföldi ujságokban láttam:(
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#49
zirp

zirp

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Hali!! Mi a véleménytetek, ha kontrás gépet csinálnék?? Kicsit nehéz, de idõjárás álló és nem kéne fékkar. Már régóta gondolkozom rajta.


annak idejen en is gondolkodtam rajta, de vegul is fixi lett...
gondolkodj meg te is egy kicsit :-)

amugy szerintem varosba kafa lehet egy kontras bico mint pld ez:

Feltöltött kép

tobbi kep klikk ide
2StUpId2ShIfT

#50
loser66

loser66

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
Hali!! Mi a véleménytetek, ha kontrás gépet csinálnék?? Kicsit nehéz, de idõjárás álló és nem kéne fékkar. Már régóta gondolkozom rajta.

#51
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
hello!
nem tudjátok hogy hol lehet Magyarországon kapni DMR STS http://www.dmrbikes....es&itemid=CDSTS
vagy Da bomb RL-3-as http://www.dabombbik...o_dirt_rl3.html
vagy valami ehez hasonló láncfeszítõt? vagy kénytelen leszek házilag csinálni egy ilyet?



#52
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

hi!
nekem alapból nem singlespeed-es bringám van csak szeretném azzá alakítani (mármint idáig is úgy használtam: kiszedtem a láncból pár szemet és a váltót használtam láncfeszítõnek, a fogaskeréksor is maradt a régi), tehát a vázam a hagyományos nem csúszópapucsos típus. most fogok singlespeed agyat venni és és az lenne a kérdésem hogyha valamelyik fogszámú fogaskerékkel pont kijönne a lánc és nem lötyögne hanem pont egyenes lenne meg minden akkor inkább tegyek bele a láncba még és továbbra is használjam a váltót láncfeszítõnek, vagy ha pont kijön a lánc akkor az úgy is jó? nem tesz rosszat a váznak?(mármint hogyha túl feszes lesz a lánc)


A láncnak úgyis csak a felsõ ágában vannak jelentõsebb erõk, ez meg ugyanaz a két esetben. (Az persze igaz, hogy SS-en inkább erõbõl oldod meg a dolgokat, de ami váz ezt nem bírja, az amúgy is hulladék. Haverodat megvezették, szerintem kérdezen rá, hogy ügyvédekkel menjen-e vissza, vagy ukránokkal... (Vagy legalább egy fizikatanárral, aki elmagyarázza az eladóknak, miért nem függ a láncvilla terhelése a láncfeszítés meglététõl. Egy eset lehet: ha nagyon feszes a lánc, és a lánckerék kismértékû ovalitása miatt néha befeszül, akkor valóban tépi a villát.))
Láncfeszítés inkább azért kell, mert ha új lánccal éppen ki is jönne a lánchossz, nincs ami felvegye a lánc "nyúlását". De egy fixált váltó olyan "izé" megoldás, inkább szánj rá 4-5000Ft-ot egy Point-ra, hacsak nem vállaltan "low cost" megoldásra törekszel. De, ha már veszel rendes SS agyat...

#53
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Ugyanolyan erõk hatnak - ez így persze nem igaz, hiszen 1sebbel sokkal többet tekersz kiállva, vagyis sokkal komolyabb csavaróerõk is érik a vázat, de most csak modellezünk:) -, csak adott esetben nagyobbak hiszen nem tudod kiegyenlíteni a nyomaték és erõviszonyokat a váltás hiánya miatt.
A láncfeszítõ felveszi a "fölösleges"lánchosszt, de ebben nincs szerepe. Haverodat sajnálom, megetették.

#54
vendég_biker92_*

vendég_biker92_*
  • vendég
azt hogy "roszat tesz a váznak" úgy értettem hogy amiatt hogy nincs váltó "másmilyen erõk hatnak tekerés közben a vázra" és ezért eltöhet vagy valami, vagy ez már a dolgok értelmetlen túlbonyolítása?:D:D
1ébként az egyik haveromnak eltört a váza úgy hogy nem használt láncfeszítõt (nemhiszem hogy emiatt tört el..) és nem akarták garanciálisan visszacserélni, mert azt mondták, hgy azért tört el mert nem használt váltót/láncfeszítõt...

#55
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Sztem kizárt, hogy rosszat tenne, hiszen ha most pont jó, akkor annál már csak lazább lesz a lánc nyúlása miatt.

#56
vendég_biker92_*

vendég_biker92_*
  • vendég
hi!
nekem alapból nem singlespeed-es bringám van csak szeretném azzá alakítani (mármint idáig is úgy használtam: kiszedtem a láncból pár szemet és a váltót használtam láncfeszítõnek, a fogaskeréksor is maradt a régi), tehát a vázam a hagyományos nem csúszópapucsos típus. most fogok singlespeed agyat venni és és az lenne a kérdésem hogyha valamelyik fogszámú fogaskerékkel pont kijönne a lánc és nem lötyögne hanem pont egyenes lenne meg minden akkor inkább tegyek bele a láncba még és továbbra is használjam a váltót láncfeszítõnek, vagy ha pont kijön a lánc akkor az úgy is jó? nem tesz rosszat a váznak?(mármint hogyha túl feszes lesz a lánc)

#57
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Szerintem Mondia. Azon vannak tüskék V- ,esetleg canti féknek. Meg annak a középcsapágyát is felhasználhatod. A másikon szerintem ruszki hajtómû van (pedálostól), és a stucnija is nagyon ismerõs...
(Persze megtarthatod az orosz hajtómûvet, SS-esíteni is könnyebb, a másikat egyben kell eldobnod... Csak az ékes rögzítés nem valami nyerõ dolog. Ha a kerekeket is fel akarod használni, mindenképpen nézd meg, nem azok is egy orosz "félversenybõl" vannak-e a Torinóban. Olyan amorf alufelnik, és rondán peremezett agyak, ha igen, akkor menekülj, amíg nem késõ...)

#58
Alfa

Alfa

    vendég

  • fórumtag
  • 189 hozzászólás
:-)

Akkor sok/kevés arányban a Torino gyõzött.

Eddig az egyszerûbb rész meglenne. :-)

#59
manoe

manoe

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Szia! Még egy voks a Torino mellett. Sokkal úribb. :-)

#60
zirp

zirp

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

én torino-ra szavazok
és személy szerint még a festéssel sem bajlódnék


egyetértek!
nekem még a festés is bejön.
persze ez a hajtómû még tartogathat meglepetéseket...
2StUpId2ShIfT