Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egysebességes bringa építese házilag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
304 hozzászólás a témában

#1
Hunorpapa

Hunorpapa

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Máriusz mester Halásztelken.
www.mariuszawihegesztes.hu

#2
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Hunorpapa: ki alakította ki a hátsó papucsokat? Épp ilyen bringa építésén töröm a fejem, de valami megbízható mester kell, aki átalakítja a vázam.

#3
Hunorpapa

Hunorpapa

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Nincs okom haragudni, mindenkinek nem tetszhet :)
Amikor elkezdte a projektet ez a váz volt olcsón, igazán azt sajnálom benne, hogy az üléscsõnél lévõ kivágás messze van a keréktõl.
Nem schwinn, hanem Olimpia Arrow 2004-bõl.

#4
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Nagyon komolyan néz ki ez a full half linkes lánc, tetszik!
De a váz, finoman is nagyon fura ez a schwinn széria. Ne haragudj!

#5
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Szép munka!
Én most vágtam bele egynek az építésébe, de én láncfeszítõt szeretnék használni.
Mondjuk az enyém mounti alapokra épül, mert szeretném terepen is használni.

#6
Hunorpapa

Hunorpapa

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Sziasztok!

Tavaly készült egy ss bringám, amin éppen kijött a lánchossz az áttételnél:http://picasaweb.goo...pER6WaH2ObchX-A

Idén áttételt szerettem volna cserélni és sehogy nem jött ki a hossz ezért, ezt a megoldást választottam:http://picasaweb.goo...B2ALNRZUlnBN0Kg

Még hátravan egy szinterezés és tavasszal kezdõdik a kilométergyûjtés .

#7
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

ti tudtok valamit... pont most cseréltem láncot, mert nekem is ez a "pont kijön a lánc" van, csak már kinyúlt és leugrott... lehet hogy legközelebb egy láncfeszítõbe fogok beruházni már...

OFF
Jéé te vagy a sörös-bagaboos srác Alleycatrõl :D:D
ON
a láncfeszítõ egyszeri beruházás és így kb 4x annyi ideig bírja a láncod...

#8
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

én nem tudom úgy felrakni, mint a második, 'így jó" képen, ugyanis úgy nem feszít semmit (point 1görgõs), csak akkore feszít, ha al áncon belül van (lefele feszít, felfele egészen be tudom tolni)...valamit meg kell fordítani, vagy mi?


Bocsi, hogy csak most válaszolok, nyaralni voltam.

Szóval, elég trükkös volt így felrakni. A másik irányban van így elõfeszítve, vagyis a benne lévõ spirálrugó nem összetekerve van, hanem kinyitva (vagy fordítva), hogy is mondjam... A rugó pöcke sem a váltófeszítõ csavar támasztékára feküdt fel így, hanem valahová a papucs hátuljára. Szóval lehet, hogy a tervezett felhasználás szempontjából nem ez a "jó" megoldás, de nekem a mûködés szempontjából így volt a jó: kifelé feszítve terhelésre ugrott a lánc, befelé feszítve pedig nem. Persze, ha valakinek tökéletes a láncvonala, és sikerült váltáskönnyítõ bizbaszoktól mentes lánckereket szereznie, akkor lehet, hogy nem jelentkezik ez az effekt. Illetve áttétel-láncvillahossz kombinációtól is függ, nekem kifelé már nagyon az útja végén járt a feszítõ. De ha megnézed valami szerkezeti rajzon, pl. az autók vezérmûszíját is kívülrõl feszíti a görgõ.

A trükk valahogy úgy nézett ki, hogy kivettem a feszítõbõl a tengelyt, és úgy tettem fel, hogy fölé nyúlt a láncvillának. Beakasztottam a pöcköt a papucs hátuljába, és így éppenhogy be tudtam kapatni a csavart. Ezután lefeszítettem a feszítõ karját a láncvilla alá, és úgy tekertem be a csavart. Visszatettem a tengelyt, így tehát lánc nélkül nekimenne a láncvillának. Ha van 18-as, lapos villáskulcsod, amivel elõfeszítve tudod tartani a rugót felszerelés közben, akkor egyszerûbb. (Surly asszem, kínál ilyet, természetesen sörnyitóval egybeépítve...)

Most már nem tudom pontosan felidézni, mert közben áttettem a cuccot vízszintes papucsos vázra. (Egyébként elõször azon is feltettem a feszítõt a váltótartó fülre, mert nem akartam leszabni a láncot, amíg ki nem alakul az áttétel. De kifelé feszítve azon is ugrott.)
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#9
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Így nem jó:
http://imgfrm.index...._0004511421.jpg

Így jó:
http://imgfrm.index...._0004511426.jpg


én nem tudom úgy felrakni, mint a második, 'így jó" képen, ugyanis úgy nem feszít semmit (point 1görgõs), csak akkore feszít, ha al áncon belül van (lefele feszít, felfele egészen be tudom tolni)...valamit meg kell fordítani, vagy mi?

#10
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
ti tudtok valamit... pont most cseréltem láncot, mert nekem is ez a "pont kijön a lánc" van, csak már kinyúlt és leugrott... lehet hogy legközelebb egy láncfeszítõbe fogok beruházni már...



#11
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

ja! csórómegoldás, szeretem!
...


Ja, most éppen csóró mert nem kell láncfeszítõre költeni...de amikor havonta-kéthavonta veszel láncot akkor már nem olyan csóró:)

#12
kulluz

kulluz

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
ja! csórómegoldás, szeretem!
...

#13
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

ehhehe...a kerékpár szelleme...:P


aztán megnyúlik,
és kuka a lánc,
pedig még menne,
csak nem fog kijönni a lánchossz.
vagy elmész és veszel egy feszítõt.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#14
kulluz

kulluz

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás

Pont kijött a lánchossz... szerencséd volt...

ehhehe...a kerékpár szelleme...:P

#15
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nekemse csúszópapucsos a vázam:) mezei országúti..


Pont kijött a lánchossz... szerencséd volt...


A sebesség mindent megold.

 


#16
kulluz

kulluz

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás

amennyiben csúszópapucsos a váz ;)

nekemse csúszópapucsos a vázam:) mezei országúti..

#17
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

amúgy mi a brének használtok láncfeszitõt? sztem felesleges... elég ha a kerékkel feszititek meg a láncot...


amennyiben csúszópapucsos a váz ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#18
kulluz

kulluz

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
amúgy mi a brének használtok láncfeszitõt? sztem felesleges... elég ha a kerékkel feszititek meg a láncot...

#19
kulluz

kulluz

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Hy! Debreceni bringás vok, Dávid.
Jómagam is összeraktam egy singlespeedet városi rohangálásra...
ha valamiben tudok segiteni irjatok.

#20
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

kettõspontscratchhe :scratchhe

Jól gondolom, hogy le kell szednem akkor a zéger gyûrût és megfordítani a kis pöcsét neki, hogy felfelé feszüljön?


Leszedni én nem szedtem le róla semmit, csak így feszítettem elõ a rugóját. Kicsit trükközni kellett vele, és a pöcök is asszem, ebben a helyzetben nem a váltófeszítõ csavar támasztófelületének, hanem csak valahol hátul a papucsnak támaszkodik.

Ilyen: :scratche
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!