Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egysebességes bringa építese házilag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
304 hozzászólás a témában

#21
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
kettõspontscratchhe :scratchhe

Jól gondolom, hogy le kell szednem akkor a zéger gyûrût és megfordítani a kis pöcsét neki, hogy felfelé feszüljön?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#22
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

Valahogy így (igaz nem a legjobb szög, de a lényeg talán látszik): http://www.kz.hu/ezm...ckhopper_v2.jpg


Jól néz ki ez a Speccy, de nekem vannak képeim "oldalabbról" is:

Így nem jó:
http://imgfrm.index...._0004511421.jpg

Így jó:
http://imgfrm.index...._0004511426.jpg

(Viszont itt elõl 2 foggal nagyobb tányér van, hogy a feszítõ ilyen pozíciójában jöjjön ki a lánchossz.)


Azóta megint én megyek a singlespeeddel, de úgy látszik, a fiam váltóssal is erõsebb... (Mi a fejvakarós szmájli kódja?)
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#23
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

na azt hogy? tuda errõl valaki dobni egy kéept vagy megmagyarázni vagy valami? :)


Valahogy így (igaz nem a legjobb szög, de a lényeg talán látszik): http://www.kz.hu/ezm...ckhopper_v2.jpg
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?

#24
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Csak váltót ne. Nekem így évek múltán nagyon furcsa volt a váltogatás, és amíg én visszaváltogattam, a fiam a singlespeddel a nyeregbõl kállva úgy otthagyott az emelkedõn, mint Szent Pál az oláhokat...


Mellette van két váltós bringa is.. :)

na.. öö vettem egy ilyen point cuccost ugyebár.. felraktam, fogjuk rá, hogy müködik, de amit írtál, hogy:

úgy igyekezz feltenni, hogy a lánc által határolt területen kívül legyen, és befelé feszítse azt (mint a váltó felsõ görgõje). Ebben a konfigban végül is mûködött rendesen




na azt hogy? tuda errõl valaki dobni egy kéept vagy megmagyarázni vagy valami? :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#25
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

hmm.. még a végén váltós bringám lesz újra? :-/
Nem túl biztató, amiket írtok.
(ilyenkor bánom nagyon, hogy 04ben még nem csúszópapucsos volt)

Az egyenes láncvonalat hát öö.. tökéletesen müködött, szemmel ránézve egyenes.. de nem méregettem.. :)
hátul öö valami Novatech (tizenpárezres) agy figyel.

és már nem is fogom (kukáztam a megnyúlt láncot, 2hónapja lánc nélkül pihen a szobába.
Székesfehérvár meg kicsit messze van Pécstõl, de köszönöm a felajánlást :)


Ja, ha Novatec, akkor gondolom, kazettás... Feltételezem, hogy a kazettánál állítottad be a láncvonalat. (Tudod, mit mondott az állatorvos az emberorvosnak, amikor az megkérdezte, hogy mi a panasza: "Hja, úgy könnyû..." ;) )

Én keskeny lánccal használtam a Pointot, az elfért a kalickában, de hangja tényleg van... (Pécsre is elmentem egyszer bringával, másnap pedig Siklós-Mohács, végül Szekszárd felé haza... De akkor még nem voltam "kiegyesúlyozot, boldog családapa". (Értsd: lepukkant, pocakos vén f@sz.)) Egy cimbi szokott ugyan fuvarokat csinálni Pécsre, de bonyolult, á, hagyjuk.

Új lánc lesz a tuti. (Vagy vegyél egy White Industries Eccentric Eno agyat. ;) )

Csak váltót ne. Nekem így évek múltán nagyon furcsa volt a váltogatás, és amíg én visszaváltogattam, a fiam a singlespeddel a nyeregbõl kállva úgy otthagyott az emelkedõn, mint Szent Pál az oláhokat...
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#26
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
hmm.. még a végén váltós bringám lesz újra? :-/
Nem túl biztató, amiket írtok.
(ilyenkor bánom nagyon, hogy 04ben még nem csúszópapucsos volt)

Az egyenes láncvonalat hát öö.. tökéletesen müködött, szemmel ránézve egyenes.. de nem méregettem.. :)
hátul öö valami Novatech (tizenpárezres) agy figyel.

és már nem is fogom (kukáztam a megnyúlt láncot, 2hónapja lánc nélkül pihen a szobába.
Székesfehérvár meg kicsit messze van Pécstõl, de köszönöm a felajánlást :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#27
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Egy ilyennek az átalakított verzióját használom, de még így sem az igazi.
A rugós feszítés még nagyon rázós úton is kevés, nem még nagyobb becsapódásokkor, mint esetleg nálad. Én azt ki is szereltem belõle és egy támasztócsavarral szabályozom az állását. Mindenképpen felfelé nyomja a láncot - mint Exile is írta.
A kalitkában nekem nem fért el a lánc, így sztem az is kuka.
Illetve a széles, egysebis láncccal olyan hangja van mint egy szétesni készülõ Zetornak - bár legalább nem kell csengõ.
Összegezve: Mûködik, de egy adag fos. :)

#28
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

a láncvonallal elvileg nincs gond, hisz mûködött SSként a láncnyúlásig...
a kétgörgõs jobb lehet? vagy valami teljesen más megoldás? (azt nem ér mondani, hogy vízszintes papucs ;) Nem feltétlen SS a vágyam, hanem a vázamat akartam hasznosítani. De amíg müködött, addig belopta amgát a szívembe)

Ha az számít, akkor kis ugrálós gépbe lesz.

Feltöltött kép


Mivel neked nem valami nagyon össze nem illõ láncvillahossz - áttétel kombinációt kell összehoznod, csak a láncnyúlást akarod kompenzálni, nincs szükséged a kétgörgõsre. Elég az egygörgõs, csak esetleg valami más típus.
Ha elegendõ közelségben lakunk egymáshoz, szívesen kölcsönadom az enyémet, hogy kipróbálhasd, aztán, ha megfelel, vehetsz majd magadnak.

Az viszont érdekelne, hogy hogyan sikerült egyenesre kihoznod a láncvonalat a Deore hajtómû középtányérjával. Mert az olyan 50mm környékén szokott lenni, a feltekerõs ss agyak meg 55-öt Dictálnak... Milyen agyat használsz?

Én is valami hasonlót építettem egyébként, ha megnézed. Csak, ha jól látom, a te bicikliboltosod nem keverte össze a Bike+ Jump stucnit a Dirt stucnival...
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#29
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
a láncvonallal elvileg nincs gond, hisz mûködött SSként a láncnyúlásig...
a kétgörgõs jobb lehet? vagy valami teljesen más megoldás? (azt nem ér mondani, hogy vízszintes papucs ;) Nem feltétlen SS a vágyam, hanem a vázamat akartam hasznosítani. De amíg müködött, addig belopta amgát a szívembe)

Ha az számít, akkor kis ugrálós gépbe lesz.

Feltöltött kép
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#30
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

Hali.

Mivel csak 'szerencsém' volt a Px-el (kijött a lánchossz összeépítésnél), most már viszont nem pálya, ezért kérdezném, hogy melyik láncfeszítõt érdemes hozzá vételeznem?

Feltöltött kép

Jól rémlik, hogy a Point egygörgös a legjobb vétel? (vagy a 2? elõny-hátrány?)


Nekem po(i)nt ilyen van, de nem tudok egyértelmû lelkesedéssel nyilatkozni róla. Oldalirányban nem valami stabil (a rugós résznél kotyog), bár elvileg, ha a láncvonal jó, arról nem is kap terhelést. De a rugója sem túl erõs. Ha mégis emellett döntenél, úgy igyekezz feltenni, hogy a lánc által határolt területen kívül legyen, és befelé feszítse azt (mint a váltó felsõ görgõje). Ebben a konfigban végül is mûködött rendesen, jópár km-t letekertem vele. De most már nem használom, átraktam a hajtást-kerekeket vízszintes papucsos vázba, ahogy azt a "másik" SS topicban láthatod.
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#31
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Hali.

Mivel csak 'szerencsém' volt a Px-el (kijött a lánchossz összeépítésnél), most már viszont nem pálya, ezért kérdezném, hogy melyik láncfeszítõt érdemes hozzá vételeznem?

Feltöltött kép

Jól rémlik, hogy a Point egygörgös a legjobb vétel? (vagy a 2? elõny-hátrány?)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#32
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Semmit sem szabad a véletlenre bízni!
Nagyon jó, árulni kéne! :)

#33
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Asszem, elég amatõrök vagyunk mi sörösdobozzal a kulacstartóban:

http://www.alfaamore...50/00150274.jpg

:-))

#34
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Nem, egy '98-as SACHS Centera. Nagyon szerettem és szeretem most is. Nem keveset szolgált és minden hiba nélkül bírja.
Egyébként kulacstartót én is csak olyat használok, ami biztosan fogja a sörösdobozt! :)

#35
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
hallod yaroslav, az nem egy sugino hajtókar?nekem is ilyen van csak a felirattal.elég merev ahhoz képest hogy 4szög.amugy kb egy ilyesmi gépre vágynék énis!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#36
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Nem vagyok egy ivós fajta, de az SS-emet én is sörösdobozzal a kulacstartóban fényképeztem... Ez meg olyan helyen van a bringádon, ahol általában valami italtartó szokott lenni, úgyhogy kézenfekvõ volt az asszociáció...
Az én lakatom a nyeregcsõhöz van rögzítve, egy U-lakat elfektetve, így menet közben is hasznos tud lenni, csomagtartóként. (Trelock.) Gumipertli is van a konzolján, ne tudd meg, miket szállítottam már vele, pl. gumikajakot... (Az evezõk meg a felsõcsõhöz kötözve. Majd elõkotrom a képet...)

#37
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Az ABUS Bordo lakat tartókája, de a te ötleted sem rossz. Bár mutat egyfajt beállítottságot:)

#38
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Jó lett. Egyszerû, de jó. (Ami valahol a SS lényege.)
Az a "laposüveg-tartó" mi az alsócsövön?

#39
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Most lettem kész vele. A hétvégén fújtam a villát és végre az is ismét a helyére került.
Pár hónap alatt alakult át egy egyszerû acélvázas montiból. Elég sokat szöszmötöltem rajta, de úgy érzem megérte.

http://pix.bikemag.h...203361&cat=2395
http://pix.bikemag.h...203363&cat=2395
http://pix.bikemag.h...203365&cat=2395

#40
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
szerk: tárgytalan...

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!