Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Boltok-nagykerek-árképzés topik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#141
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

Ebbõl a topicbõl mi fog kiderülni?...


-Mi ez?
-A hot-dogod.
-Hát én ezt nem eszem meg.
-Dehogynem megeszed.
-De nem!
-De igen!

...

Akinek nem inge,húzza a f@szára!
(bocsi)
;-)
"Állat" volt burce.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#142
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ez egy vándortopic? :)


A sebesség mindent megold.

 


#143
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Másrészrõl meg lcs-nek:
Hát, ha rajtam múlik, az összes e-bolt éhen hal, mert a netrõl, csak tájékozódom, aztán vásárláskor szeretem fogni tapintani érezni.
És szerintem sokan vagyunk így még ezzel. és még többen vannak azok akiknek netjük sincs.


igen, hát kinek így kinek úgy...
de mindenképpen ez az egyik lehetséges jövõ, tiltakozni felesleges ellene bárkinek.
a vevõnek - ha ezt választja - jó mer olcsóbb, a boltosnak egyértelmûen nem. neki csak az alkalmazkodás marad.

#144
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Megkérdeztem: elvállalják a munkát hozott anyagból is? A szervizvezetõ mondta hogy persze el; nagy a verseny: ha õk nem vállalnák elvállalná más/konkurens


ez kivételes bölcsességre vall részükrõl...
és hát gondolom így is (vagy talán pont ezért - a korrektségük miatt) megy nekik... ennyi a sztori :)

#145
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Hát, ha rajtam múlik, az összes e-bolt éhen hal, mert a netrõl, csak tájékozódom, aztán vásárláskor szeretem fogni tapintani érezni.
És szerintem sokan vagyunk így még ezzel. és még többen vannak azok akiknek netjük sincs.


kicsit más, de témához kapcsolodik.
Mint viszonteladónak is sokat számíthat az, hogy az üzletkötõ lehozza-e a motyókat, megmutatja, vagy csak küld egy prospektust a pesti cég.
Ég és föld..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#146
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Z ez azért van, mert késõbb írtad a végét, én meg az elsõ részre reagáltam;)
Másrészrõl meg lcs-nek:
Hát, ha rajtam múlik, az összes e-bolt éhen hal, mert a netrõl, csak tájékozódom, aztán vásárláskor szeretem fogni tapintani érezni.
És szerintem sokan vagyunk így még ezzel. és még többen vannak azok akiknek netjük sincs.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#147
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ebbõl a topicbõl mi fog kiderülni?...


-Mi ez?
-A hot-dogod.
-Hát én ezt nem eszem meg.
-Dehogynem megeszed.
-De nem!
-De igen!

...

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#148
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

gyanítom, õk úgy gondolják, hogy nem fedezed - eszerint kalkulálnak.
sehol sem szeretik a "hozott anyagot", nyilvánvaló, hogy miért.
nekem a szerelõnk vázolta a rendszert, hogy az alkatrész mekkora biznisz.

(...)

Ez így van, én amikor legelsõ alkalommal bejelentkeztem mondtam hogy csak általam vitt anyagból szervizeltetek (olajcserénél megnézem, amíg beletöltik a csomagtartómból kivett fullsynt anyagot a helyére...), illetve csináltam egy "tesztet" az elején (direkt mérethibás alkatrészt vittem, hogy megnézzem mennyire próbálnak saját árukészletükbõl "etetni" - maximálisan korrektek voltak).

Megkérdeztem: elvállalják a munkát hozott anyagból is? A szervizvezetõ mondta hogy persze el; nagy a verseny: ha õk nem vállalnák elvállalná más/konkurens - viszont csak a saját alkatrészeikre él a garancia. (Ez a része megint nem érdekel, mert amit nyerek az árkülönbözeten, azon csúcsminõségû alkatrészeket tudok venni az "eredeti gyári" helyett - magára az alkatrészre pedig megintcsak garanciám van "ZZZ" alkateész nagykertõl...)

Érdekes: mindezekkel együtt kifejezetten kedveljük egymást és van valami nagyon fontos még köztünk (a szerviz dolgozói és köztem): tisztelet.
Soha nem akartam "soron kívül" javíttatni, soha nem volt nagy a pofám (akkor sem, amikor egy nap után szétszakadt a ferdén beszerelt gumibak - azonnal cserélték garanciában) és mindig halálpontosan a megbeszélt idõben viszem és hozom a kocsim.

Iljics: ha ezért én vagyok az egyszeri vevõ - ám legyek.
"In idem flumen bis non descendimus"

#149
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Persze a raktár felépítése, fenntartása, és a raktáros az smafu, õk dögöljenek éhen.
Ilyen elgondololással aszerelõnek is minek ennyi óradíj két csavar, meg öt szög beverése.
Nem mondom, hogy nincs igazad, de azért lehet árnyalni is.
Nálunk spec ha jól emlékszem 30% körül van a rátett összeg, amit mondjuk a zzz bõl rendelnek, de mivel márkaszervíz vagyunk, igen kevés az ilyen alkatrész. (abba meg nem látok bele, ott mi az árképzés.)
De azért nem kell sajnálni a gazdát jól megél ebbõl, és minket is hagy élni.

Révész bzdmg!
Akkor nem ugyanarról beszélünk? A 30 és a 300 között hány oktáv a különbség?
Én csak a szerelõt - aki a munkát ténylegesen végzi!!! - szeretem megfizetni. Õt nagyon, hiszen tényleg: övé a szaktudás.
(Daráljuk a f*ngot.)

"Tisztességes haszon" vs. "szabadrablás". Természetes, hogy icipicit sarkítottam - elvégre egy kerékpáros fórum és nem pénzügyi-számviteli diploma védés vagy mifene... - de bocs: mit árnyaljak?
Klasszikus "közhely" hogy úgy tudsz a raktározáson a legtöbbet spórolni ha elkezdesz költeni a logisztikára.
"In idem flumen bis non descendimus"

#150
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

...."ZZZ" nagykertõl, ugyanazon a rendszeren keresztül rendeli az alkatrészeket - csak ha náluk venném meg akkor 230-400%-kal vastagabb az ár.

Mégegyszer hangsúlyozom: a bruttó rezsióradíjat a szerviznek kifizetem - abból is lehet(ne) fedezni a szerelõk járulékainak korrekt költségeit - [/COLOR][/I]


gyanítom, õk úgy gondolják, hogy nem fedezed - eszerint kalkulálnak.
sehol sem szeretik a "hozott anyagot", nyilvánvaló, hogy miért.
nekem a szerelõnk vázolta a rendszert, hogy az alkatrész mekkora biznisz.

más:
más kérdés, hogy nagyon nehéz lenyelni a márkaszervíz-békát.
mi egyszer vittük márkaszervízbe az olcsó kis szarunkat, ahol egy 1600 Ft-os alkatrész cseréje (hõgomba - kihúz régi, bedug új - 14másodperc) munkadíjjal kövérítve 17 ezer Ft lett.

tény, hogy gyorsak voltak, pontosak, tiszták!!! (nagyon fontos, hogy ne tapogassák a kárpitot olajos kézzel) és le is mosták a kocsit és gari is van, tehát 100%-ban elégedett voltam.

mindezek ellenére legközelebb nem viszem oda, mert nem szeretném, ha a 19 ezer Ft-os AC pumpa cseréje 78 ezer lenne, mint szegény apámnak.
egyszerûen azt nem bírjuk.
inkább megy majd "gyorsba okosba" egy másik szerelõnél

sajnálni meg azért nem kell a szervízeket, mert aki jó, ott áll a sor és a legtöbb autós még kereket sem tud cserélni - meg lehet azért azokból élni szépen - gondolom, másképp nem csinálnák.

nagy divat ám itthon sírni mint a fürdõskurva - ez is egy jelenség itthon és nagy közhely, de aki nem sír folyton annak elõbb utóbb menni fog.


Bringás téren a boltosoknak nincs más választásuk, mint emeltebb szolgáltatást nyújtani az e-boltoknál - csak ezzel tarthatják meg a vevõket, nincs mese fejlõdniük kell nekik is.

#151
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Itt most talán újra az egyszeri vevõ és a kereskedõ szemlélete ütközött össze, Z-t nem érdekli, hogy mennyibe kerül a raktár,csak az, hogy mennyibe a féktárcsa, míg Nektek ki kell nyögni sokmindent és ugye a hazai helyzet minden csak nem vállalkozó barát.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#152
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Persze a raktár felépítése, fenntartása, és a raktáros az smafu, õk dögöljenek éhen.
Ilyen elgondololással aszerelõnek is minek ennyi óradíj két csavar, meg öt szög beverése.
Nem mondom, hogy nincs igazad, de azért lehet árnyalni is.
Nálunk spec ha jól emlékszem 30% körül van a rátett összeg, amit mondjuk a zzz bõl rendelnek, de mivel márkaszervíz vagyunk, igen kevés az ilyen alkatrész. (abba meg nem látok bele, ott mi az árképzés.)
De azért nem kell sajnálni a gazdát jól megél ebbõl, és minket is hagy élni.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#153
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Tudom, hogy megy már a Bemp, talán márciusra vagy áprilisra mondta az illetékes az Intense-t.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#154
xenonadio

xenonadio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Nem sokára indul az Intense forgalmazása, meglátjuk mi lesz belõle, hasonlóan a Morewood/Spunk disztribúcióval, én õszintén sok sikert kívánok nekik amellett, hogy tisztelem a bátorságukat, hogy 500-800e-res vázakat próbálnak bevezetni itthon.

Már forgalmazzák www.bemp.hu ... sombrio,atomlab,spank,morewood már van, intense hamarosan...

#155
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

akkor nem értem a 42-es postodat.:confused:

Akkor pontról-pontra, konkrétabban:

1.) "ZZZ" autóalkatrész nagykertõl vásárolok a saját autómhoz alkatrészt.

2.) Ezekért készpénzben számla ellenében fizetek a "ZZZ" nagyker futárának másnap reggel a házunk elõtt.

3.) Az alkatrészekkel aztán - mint "hozott anyaggal" - beállítok az egyébként kiváló székesfehérvári szakszervizbe és kifizetem nekik a munkadíjat - szintén számla ellenében. (Mivel nagy ívben szarok a szervizkönyvre, fontosabbnak tartom hogy majdan ha eladnám a verdám egyszerûen leinformálható legyen a számítógépes adatlapok és számlák alapján.)

4.) Kiváló székesfehérvári szakszerviz ugyanattól a "ZZZ" nagykertõl, ugyanazon a rendszeren keresztül rendeli az alkatrészeket - csak ha náluk venném meg akkor 230-400%-kal vastagabb az ár.

Mégegyszer hangsúlyozom: a bruttó rezsióradíjat a szerviznek kifizetem - abból is lehet(ne) fedezni a szerelõk járulékainak korrekt költségeit - ám az, hogy a futár mire leér Budapestrõl addigra ugyanaz a féktárcsa 12.000 helyett 27.000 forintért kerüljön a pultra - ez számomra azért elfogadhatatlan. Ezt az árrést azért ne magyarázzam már "tudással" és egyebekkel... (Mi lenne, ha "okosba" oldanám meg az alkatrészvásárlásaim?)

Másképp:
A gondom azzal van, amikor valaki effektíve nulla befektetéssel - mivel házhoz viszik a kért árut! - képtelen kétszámjegyû haszonkulcssal dolgozni. Úgy, hogy nyitáskor bekopogtat a futár, aláíratja veled az átvételit/szállítót te pedig teszel rá egy árcédulát és kiteszed a polcra.

"In idem flumen bis non descendimus"

#156
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
itthon amikor azt mondod valakinek aki kérdezi, hogy mennyiért lehet normális bringát venni?, Hogy kb olyan 60 körül mát lehet használhatót kapni, és lemegy hídba.
Kinek akarsz itt 80 e-ért villát eladni?
Vagy másképp: kinek van 80e villára?:D

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#157
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Rob, a tajvani/kínai vázakra sincs vám USA-ban ? Nem kötözködök, tényleg nem tudom.

Valóban van egy kereskedõi és egy állami oldala is az éremnek amit nem lehet figyelmen kívül hagyni, viszont az utca emberét ez nem érdekli csak az, hogy hol olcsóbb a villa, a Maliban vagy Vole-nál, illetve az is bejön amit Vole mondott, hogy itthon sokmindent gyakorlatilag nem lehet eladni tök mind1, hogy mennyivel olcsóbb akármelyik árnál is, akkor se kell senkinek (drága még mindig ?).
Nem sokára indul az Intense forgalmazása, meglátjuk mi lesz belõle, hasonlóan a Morewood/Spank disztribúcióval, én õszintén sok sikert kívánok nekik amellett, hogy tisztelem a bátorságukat, hogy 500-800e-res vázakat próbálnak bevezetni itthon.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#158
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
És arról már nem is beszéljünk, hogy nálunk a tudásnak nincs értéke.
Miért drága a szervíz?
Mert meg tudják csinálni, jól és szakszerûen.(ha nem így van nem kell odamenni.)
nálunk az embereket az ilyen számításokból mindig kifelejtik.
persze õk mások, csak nálunk legyen minden jó.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#159
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Igen.
...és még úgy is nehéz egy [kerékpár]boltot nyitni/üzemeltetni, ha te magad állsz a pult mögött - és fizeted korrekten a járulékodat.
Nem tudom már ki írta (de, asszem UP) hogy az az ország, ahol ilyen szinten a köznyelv része a "megoldjuk okosba'" mint kvázi a "lopás" szinonímája ne is álmodozzon a zeurópaiunijóról.




akkor nem értem a 42-es postodat.:confused:

#160
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
És Olee megmondta a frankót.
Ezt a dolgot én is azóta látom, mióta rendesen be vagyok jelentve, és a bércetlin rajta van, mit is kell még plusszban a cégnek fizetnie.
Fekete és szürkegazdaságban valóban egyszerûbben mennek a dolgok.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag