Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Boltok-nagykerek-árképzés topik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#181
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Rob, ez mind szép és jó, de te most már a túloldalról nézed mindezt. Szép és jó, hogy van baromi nagy épület meg személyzeti flotta Csepelen, de egy foygasztó erre sz@rik és csak azt nézi, hogy mennyi az annyi. Ha megoldható sokkal olcsóbban is, akkor inkább azt a megoldást választja, és ha ezt sokan meg tudják tenni hosszú idõn át, akkor bizony valamit változtatni kell majd.
Valahol hasonló az ebike esetéhez. Szerintem nem hoz kevesebb hasznot, mint egy másik bolt, mégis olcsóbb, mert okosabban van megoldva. Ja, hogy ez a hagyományos boltoknak, a Nellának, Probikenak, Speedmetalnak rossz? Egyéni szocprobléma...

@Thez; pont a túltelítettség miatt gondoltam, hogy megrázó élmény lenne itthon a kereskedõknek, ha vki nagyobb mennyiséget hozna vmi olcsó vázból, és olyan áron adná el, hogy az mondjuk kicsivel lenne a bekerülési felett, hogy csak minimális hasznot hozzon, de biztos elmenjen minden, és neki is megtérüljön.Csak az igazán márkafanatikusok vennének sokszor annyiért vmi jobbat.
Persze, ez így baromira elnagyolt képlet leírva, de valahol azért állna.

#182
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
vagy fogalmazzunk úgy, hogy a nagykernek mindegy hogy 3, vagy 8 vázon hozza-e ugyanazt a hasznot.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#183
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Thez, de ezeknél te rendes nagykerekben gondolkodsz, amik vagy nagy neveket forgalmaznak, vagy kialakítanak egy saját márkát.
Amire én gondolok, az meg egy egyszeri fuvar "Vega-PX-Pyxis FS-stb" váz amilyen olcsón csak lehet, ami viszont lehet, hogy egy-két évre felrázná kicsit itthon a nagykereket, eladókat.

nincs mit felrázni.
fura látni a másik oldalról a dolgokat, sõt, egyenesen meglepõ.
kell az árrés, mert meg kell élni. el kell tartani az alkalmazottakat, a biztonsági õrt, a rendszergazdát, ki kell fizetni a vámot, az áfát, a szállítást, a bemutatótermi világítást, a raktárbérletet a takarítónénit, mindent. a kiskereskedõnek is kell az árrés, mert neki is van boltja, és tudod, ha szép nagy boltot akarsz, ahova bemehetsz, és mindent megfogdoshatsz, akkor bizony a szép nagy üzlethelységnek sokszázezres havi bérleti dija van (nem ritkán milliós) szóval a kiskereskedõ nem is foglalkozik mondjuk olyan termékkel, amin neki csak XY% haszonkulcs van. tehát ha valamit vesz a nagyker X-ért, beszorozza a dollár árával, a vámmal, az áfával, a szállítással és az õ árrésével, majd jön a kisker, aki rátesz egy másik árrést megint, akkor kapsz egy fogyasztói árat. ezen nincs mit felrázni. nem lehet az önköltségi ár alá menni azért, mert a fogyasztó sokallja az árat.... máshol (tõlünk nyugatabbra) nem ilyen szemérmetlenül alacsony árréssel dolgoznak, és ott van is mód az akcióra. ha én itthon akciózom, az azt jelenti, hogy ugrott az éves árrésem. szerinted majd jövõre is itt dolgozok, ha nem termel a márkám annyi pénzt, hogy megérje egyáltalán behozni? a nagykerek nem jótékonysági intézmények. és a kiskerek sem.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#184
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Most mondjam azt hogy itt all 20 olyan Marzo villa, amit boven nagyker ar alatt adok, es a Mali meg az eggyel roszabbat ( olcsobbat ) sem merte behozni? :)
Vagy mondjam azt hogy szinte kozvetlenul a gyartotol vettem?

Mondjuk a magyar piacra jellemzo az is, hogy ezeket valszeg egytol egyig a nemeteknek fogom eladni.
Lehet itt okoskodni, meg talalgatni, de itthon sem az emberek sem a kereskedok nem ugy gondolkodnak mint a nyugati orszagokban, es ez bizony komolyan korlatozza a lehetosegeket.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#185
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Arról, meg, hogy miként is mûködik egy vállalkozás, néhányan elég furcsa gondolatokkal bírnak itt a fórumon.;)

#186
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Ja, hogy a 220 ezer ft.-os p1rõl beszélünk? értem.

Dig: itt kavar van.
nem az a rendes ár, amit kint internetes boltok lapjain láltsz
nem az a rendes ár, ami itthon az internetes boltokban van.(fõleg ebike)

ezek mind a rendes boltok tönkretételérõl szólnak.
és egy dolgot fõleg alkatrész szinten mindenki elfelejt hogy nem az xtr és az x.0 alkatrészek tartanak el egy egy importõrt;)

Kell elég tõke, valóban.
csak az egészhez azt kell tudni hogy az a tõke nem 3 merevváz meg 2 össztelós váz. mely már is átlépte a milliót.....
vagy ha kis tétel, akkor nem a gyártótol veszed, hanem annak kihelyezett nagykerétõl;) kis tételben.
nagyban persze igen, de az meg nem egy két milliós tétel, hanem tizen huszon millió is lehet....

egy 20 lábas konténerben 150 bringa&váz fér el nagyon lazán csomagolva.
taiwanból....
valamint ha van forgalmazó az adott országban azt védve mindenki mást elhajtanak a gyárban.
ha nincs, akkor nagytételben vihet bárki amit akar....

vagy ha darabjával jön, akkor csak az utaztatás lesz annyi mint a pár bringa.
ennek picit több összetevõje van, melyre az ember nem is gondol ha csak végigfuttatja az egészet fejben.

De tényleg ON, ezt meg akár át lehetne valami olyan topikba tenni*süllyesztõbe ahol az ilyen meregnések pihennek.

#187
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Thez, de ezeknél te rendes nagykerekben gondolkodsz, amik vagy nagy neveket forgalmaznak, vagy kialakítanak egy saját márkát.
Amire én gondolok, az meg egy egyszeri fuvar "Vega-PX-Pyxis FS-stb" váz amilyen olcsón csak lehet, ami viszont lehet, hogy egy-két évre felrázná kicsit itthon a nagykereket, eladókat.

Na mostmár végképp álmodozás mód OFF

#188
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Amúgy kiszolgálnak nevetve a gyárból, ha van elég tõke, csak az itthon nincs sok embernek, és ha van akkor félti és nem meri felvállalni, hogy esetleg nem ét hónap alatt térül meg a kiadás, hanem picit melózni kell, és elõször csak önti bele a pénzt, aztán térül meg, de akkor viszont nagyon.
Persze a magyarokat még egy darabig lehet lehúzogatni, mert éhes a piac, de ahogy nõ, ahogy nyílnak meg a kapuk mindenfelé a világban, fejlõdik a netes kereskedlem, elfogadottabbá válik nálunk, a boltoknak és a nagykereknek is szemléletet kell majd váltania, mert ez így sokáig nem megy.
Fõleg, hogy a sok kis szürkeimportõrben jobban megbíznak mint a nagykerben vagy akár egy kis boltban.
És inkább vesznek használt vázat, újat.
Mert mi az elsõ gondolata egy embernek ha valamit akar és nem párezres tétel?
Mennyi lenne kintrõl, ami tény, hogy azért is van, mert szegényes a kínálat, de leginkább azért, mert ami az a kevés is ami van, többnyire nagyon nagyon drága az itteni pénztárcáknak, személyi kölcsönt meg nem fog felvenni minden anyuka csak azért, hogy Konája/Speckója/Giant-ja legyen Pistinek, de 800 ezret sem fog kiadni sok ember..
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#189
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem, igazad van.
pár millió kell hozzá, meg egy kis vállalkozószellem.

csak nem mind1 hogy ez a pár millió hamar visszajön - a marketing meg is ette a hasznot, esetleg visszajön 2-3 év alatt, akkor meg szabhatod az egészet.

illetve a komolyabb gyárak cégekkel szerzõdésben állnak. röpke hasznot remélõ, a szerzõdésben foglaltakat áthágó hirtelenvállalkozóknak az ilyenek köszönnek, majd az orrukra csukják az ajtót.
tehát nyugodtan kitalálhatsz egy márkát, melyet saját ötletre elneveztetsz, designelsz, majd hazahozatod - viszont megint az elsõ ponthoz jutottunk hogy ennek marketingértéke egyelõre nulla, be kell futtatni - ehhez viszont sok pénz kell.

elhiheted, a speci/santa etc gyárból nevetve nem fognak kiszolgálni. max nagykerek, csak ahhoz meg kell boltbejegyzés, adószám etc etc etc... na meg hogy ne legyen hazai forgalmaz;)
bonyolultabb tud ez ám lenni a szimplán kigondoltnál

de tényleg ON

#190
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
a gyártótól rendelés és sokkal kisebb árréssel értékesítés nem hülyeség, ahogy fentebb is írta valaki, akár poénból, akár komolyan
a sokkal alacsonyabb ár miatt biztosabban megy el, a vevõ is jól jár, az eladó is realizál vmennyi profitot valószínûleg... pár millió kell hozzá, meg egy kis vállalkozószellem. kb mint egy büfé nyitásához :D

szerintem, legalábbis :) Thez szerint kivitelezhetetlen :)

de ez már erõsen OFF

#191
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
naja. de szerencsére egyre több helyen megjelenik a "készletátértékelés" fogalma.
persze idõarányosan, nem a legújabb cuccok.

#192
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
A Marzo minden éven közel féláron kiszórja a tárgyévi villáit az újak érkezése elõtt, ezzel szerintem mindenki jól jár, illetve bejön a "ritka forint vagy sûrû fillér" elv is. Nem muszáj presztizs terméknek lennie ahhoz,hogy le lehessen árazni, így a V10 rossz példa volt, tényleg csak annyi, hogy itthon a kifutó cuccokat se árazzák le ha évekig ott áll akkor se, máshol meg szeretnek minnél hamarabb megszabadulni az árutól, meg a presztizs is megmarad, ha szembejön Veled a féláron vett V10 Te nem fogod tudni hogy 250-ért vagy 500-ért vette-e. Ha nem adom el egyáltalán akkor tök mind1 hány %-os árrésem van.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#193
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de csak ha ott van mellette az új, aminek nem akarom hogy márkán, sõt típuson belül is! legyen konkurenciája. csak ezzel a piacot, a termék presztizsét, valamint az az évi árrést vágod agyon...
szal az ilyen akciókkal ésszel kell bánni ha kellõképp körültekintõ vagy.

#194
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Szerintem ez már szemlélet kérdése is, ha nem tudom eladni a V10-et 500e-ért, akkor kiteszem 250e-ért és még akkor is kerestem rajta 50-et.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#195
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
persze.
csakhogy forgalmazót a körbõõl nem lehet kizárni, mivel normál halandónak nincs tõkéje konténerével rendelni mindent....


külföld annyival van anyagilag jobb helyzetben, hogy a régi cuccokat, vagy melyek nagyon nem mennek, nevetésges áron kidobálják, úgyis jön helyette az új, bukni alig buknak rajta, de minden mással kiegészítik.. de kint egy nagyobb boltnak van akkora forgalma mint itthon egy forgalmazónak... ha azonos piac lenne, lehetne ilyen rugalmasan kezelni, de sajna nem így mûködik.

#196
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Nekem akkor állt össze a kereskedõi kép amikor mondták, hogy $2239 az Ellsworth Rogue boltban, de megkapom 1400-ért és akkor 20-30%-t tesznek csak rá mert csókos vagyok. Avagy a V10 váz amerikai nagykerára $1000 körül van.

Egyékbént meg ez így müködik az összes létezõ iparágban, csak nem számolunk ott utána.


Ezt el is felejtettem..
Nagyon szar a rendszer, a cucctárolás meg a leggázabb, mivel tényleg brutál akciók szoktak kint lenni, itt még mindig aranyáron vannak bizonyos villák amiket kint az itti ár negyedéért meg lehet venni boltban garival, meg ajándék hordtáskával, ami itthon elkallódik furcsamódon..meg ilyenek.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#197
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
off off offja


ez sajnos igy van

chain r. honlapon szokott massziv szél lenni pl a scott octane amivel szemeztem/megint/eléggé le van árazva mert öreg ott raagadt...de az összes pár éves cucc majdnem felé megy..

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#198
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
yeti 575 nagyker ara 695font, kisker 1195. itt is nagyot szakitanak a boltok.

a kulonbseg annyi, hogy itt az egy-ket eves cumokat mar brutal mertekben [50-60% legalabb] arazzak lefele. Otthon meg tartogatjak a boltok a bentragadt keszleteket, es meg 5 ev mulva is listaaron akarjak adni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#199
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Ossze kene allni paran mint a netes autovasarlok es kozosen berendelni a gepeket ki milyet akar kozvetlen nagykertol, gyartol vagy nagyobb elosztopontbol :) Vagy ez nem kivitelezheto? Ugytudom kulfoldi autogyarak csinaltak ilyen "kiarusitast". Igy megkerulhetoek lennenek bizonyos penzehes (kizarolagos forgalmazo) kereskedok.

#200
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás

szerinted a fritz díler kisebb árréssel dolgozik ?
és vszínû még jobb áron is kapja..

on


nem tudom a fritz milyen árréssel dolgozik. Tény, hogy kis piac vagyunk, biztos drágábban jönnek ide a cuccok, biztos a kereskedõknek sokkal kisebb a forgalmuk és abból kell eltartani magukat ezért fajlagosan nagyobb árréssel dolgoznak. A kérdés csak az, hogy ezt mi megfinanszírozzuk e. Ha nem lenne tétel ez a pénz, én biztos csak a kedvenc helyi bicajboltomban vásárolnék.

de ez már tényleg nagyon off