Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Boltok-nagykerek-árképzés topik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#161
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Igen.
...és még úgy is nehéz egy [kerékpár]boltot nyitni/üzemeltetni, ha te magad állsz a pult mögött - és fizeted korrekten a járulékodat.
Nem tudom már ki írta (de, asszem UP) hogy az az ország, ahol ilyen szinten a köznyelv része a "megoldjuk okosba'" mint kvázi a "lopás" szinonímája ne is álmodozzon a zeurópaiunijóról.

(Csak megjegyzem az autóalkatrészes postomhoz: én azon az áron számlával kapom a cuccot, összes vásárlásom benne van a cég számítógépes rendszerében...)
"In idem flumen bis non descendimus"

#162
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Olyan szép elképzelések. Közületek fizet valaki adót/járulékot cége és alkalmazottjai után?:chin:

#163
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

So: autót például nem eladni a legtutibb üzlet, hanem szervizelni...

Ezt apán se tudta elhitetni a vezetõséggel, amikor az orszok a magas ára miatt nem rendeltek Ikarus buszokat. Az alkatrészeken és a szervizen simán bejött volna az alacsonyabb ár miatti veszteség. Meg is lett az eredménye...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#164
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Kala: garanciában nicns olyan hogy váz javítás
csak olyan hogy csere


ha ennyire könnyû pénzre vágysz lépj be a broker netbe. az talán hamarabb fizet;)

nem véletlenül nem csinálja senki azt, amin álmodozol.
valamint minden netes bolt mögött kell állnia egy valós boltnak...;)

...a jelenleg (még) hatályos magyar (és egyáltalán nem "EU-konform") jogszabályok szerint.
Gondolom egy darabig marad ez a jogszabály (maj' tologatják az asztalon pár évig...), hiszen a (kerékpár)boltosok jelentõs része is úgy tekint még itthon az e-kereskedelemre, mint az apokalipszis fekete lovasára...
"In idem flumen bis non descendimus"

#165
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Nekem akkor állt össze a kereskedõi kép amikor mondták, hogy $2239 az Ellsworth Rogue boltban, de megkapom 1400-ért és akkor 20-30%-t tesznek csak rá mert csókos vagyok. Avagy a V10 váz amerikai nagykerára $1000 körül van.

Egyékbént meg ez így müködik az összes létezõ iparágban, csak nem számolunk ott utána.

Én nagyker ár +10% kapom az összes autóalkatrészt a saját típusomhoz.
A hivatalos márkaszerviz (tudod: csak itt adnak érvényes pöcsétet szervizfüzetbe - már akit érdekel az a papírdarab...) alkatrészárai a legkisebb tételnél is 230 %-kal (kettõszázharminc) voltak magasabbak az elmúlt 3 év átlagában (van tétel, ami pont négyszerannyiba került - volna).
Problem: ugyanattól a cégtõl szerzik be, ahonnan én; és ugyanannyit kell érte tenniük mint nekem: telefonálnom. Másnap címre hozza a futárjárat.
So: autót például nem eladni a legtutibb üzlet, hanem szervizelni...
"In idem flumen bis non descendimus"

#166
xenonadio

xenonadio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
én nem mernék belerakni millókat:) de ha van valaki olyan aki belekezd és lessz nálla diák meló szóljon:) v ha kell nyiregyen dííílerkedni:D

#167
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

HA, ez így van, akkor talán érthetõ lenne..de van egy sanda gyanúm, hogy nem így van.
Azért az USA árakhoz hasonlítom, mert a speckó pld usa székhelyû és csak a speckótól vannak fórumtagjaink:)

majd +mondják ha akarják :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#168
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

eleve ne az usa árakhoz hasonlítsd......nyilván a kerékpáripart nem ismerem, de volt dolgom néhány termékkel, és nem egy cuccnál kizárolagos eus forgalmazóként az amerikai street árat kapja az itteni forgalmazó, és mernék rá fogadni hogy nem egy kkp gyártónál is így van. tehát az életbe nem fog tudni még csak közeliteni se azokhoz az árakhoz....
persze kifizetni nekem is fáj, mert én se itthon gyártom a húszezreseket, csak úgy kb tisztában vagyok a másik oldallal is.....


HA, ez így van, akkor talán érthetõ lenne..de van egy sanda gyanúm, hogy nem így van.
Azért az USA árakhoz hasonlítom, mert a speckó pld usa székhelyû és csak a speckótól vannak fórumtagjaink:)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#169
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Olvasd végig..
Ha valaki tudja, hogy a kinti nagykerárak mennyibe fájnak, akkor rögtön magas lesz az árrés, én nem démonizálom még a Satantrade-t sem:D de akkoris vicc, hogy az itteni kisker ár egyes vázaknál a kinti kisker árnál 100.000 huf-al több.
Kis dolgoknál persze nem ilyen szembetûnõ, sõt van olyan cucc ami ugyan annyi mint az usa-ban...miután leértékelték.:)

eleve ne az usa árakhoz hasonlítsd......nyilván a kerékpáripart nem ismerem, de volt dolgom néhány termékkel, és nem egy cuccnál kizárolagos eus forgalmazóként az amerikai street árat kapja az itteni forgalmazó, és mernék rá fogadni hogy nem egy kkp gyártónál is így van. tehát az életbe nem fog tudni még csak közeliteni se azokhoz az árakhoz....
persze kifizetni nekem is fáj, mert én se itthon gyártom a húszezreseket, csak úgy kb tisztában vagyok a másik oldallal is.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#170
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

azért tényleg ajánlom mindenkinek hogy próbáljon meg valamit importálni, és országos szinten terjeszteni.......aztán utána mondjon okosokat hogy mekkora árrésbõl lehet megélni, és mi az olcsó/drága......


Olvasd végig..
Ha valaki tudja, hogy a kinti nagykerárak mennyibe fájnak, akkor rögtön magas lesz az árrés, én nem démonizálom még a Satantrade-t sem:D de akkoris vicc, hogy az itteni kisker ár egyes vázaknál a kinti kisker árnál 100.000 huf-al több.
Kis dolgoknál persze nem ilyen szembetûnõ, sõt van olyan cucc ami ugyan annyi mint az usa-ban...miután leértékelték.:)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#171
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
azért tényleg ajánlom mindenkinek hogy próbáljon meg valamit importálni, és országos szinten terjeszteni.......aztán utána mondjon okosokat hogy mekkora árrésbõl lehet megélni, és mi az olcsó/drága......

de ha akartok csúnyán tönkrebaszott piacot látni, ahol sokan gondolkodtak így, mint itt néhányan ajánlom figyelmetekbe a néhány évvel ezelõtti itthoni számtech hardver kereskedelmet......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#172
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Kala, en szallitanek neked ha belevagsz ;)
( garantaltan a legjobb aron :) )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#173
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Most válaszolni is, amúgy a marketing drága, de attól még az árrés nagy, mégha most mártírnak állítjuk be a kereskedõket, meg a nagykereket:)
Kala meg nem nyerni akar, hanem nullára kijönni és állóvizet zargatni, õ másfajta nyereségre gondol -rövidtávon fõleg- nem ilyenre: $
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#174
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
most egy kicsit elnapoljuk a témát, mert menek tekertni egyet a HHH-ra, de komolyabban gondolom, mint hinnéd, és igen, bele akarom ölni az energiát, és nem, nem a nyereség érdekel, illetve csak olyan szinten, hogy ne bukjak rajta semmit

#175
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
kala: az elképzelés szép, de majd ne felejts el szólni, ha sikerült beüzemelned. szivesen adok kontakt személyeket, akiktõl lehet vázat és/vagy egyebet rendelni taiwanból, kinából, stbstb.
tudod mennyibe fáj egy fél oldalas hirdetés a bikemagban? vagy két negyed oldal?
ha ilyen egyszerû lenne ahogy leirtad, mindnenki ezt csinálná. ;)
(plusz elfelejtetted, hogy keresni nem is akarsz a bulin? 10 vázon vázanként mennyit? 10 ezret? 20-at? és akkor 200 ezerért dolgoztál összesen? azt nem számolva, hogy van árfolyamveszteség, és a finanszirozásból adódó veszteség... vagy 100 vázat rendelsz? kinek adsz majd el 100 vázat?)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#176
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
ezt írtam én is, ha elolvasod újra :)

#177
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Kala: garanciában nicns olyan hogy váz javítás
csak olyan hogy csere


ha ennyire könnyû pénzre vágysz lépj be a broker netbe. az talán hamarabb fizet;)

nem véletlenül nem csinálja senki azt, amin álmodozol.
valamint minden netes bolt mögött kell állnia egy valós boltnak...;)

#178
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
rob; pont, hogy egyre gondolunk.

hasonlóképp ehhez is mi kéne? kb telephelynek egy nagy garázs, ahol a cuccokat is tárolná az ember, meg mondjuk 2-3 haver, aki ráér postázni ezeket, egy honlap, meg egy bolt ahol meg lehet nézni, meg mondjuk 2 havon át a Bikemagban egy negyed oldalas hirdetés az árakkal, amiket, ha elég alacsonyra sikerül kihozni, mindenki errõl beszélne.

garancia meg egy váznál sok mindenbõl nem áll... :) nem rugóstag, aminél cserélni nem érdemes, javítani meg vagy lehet, vagy nem, de legalább jó költséges :)

a vámot/illetékek adottak, a szállítást a legnehezebb megoldani, ha nincs az embernek gyakorlott üzletkötõ ismerõse, leggazdaságosabb fuvarparitást/szállítmányozó céget választani, ezek alapján ajánlatot kérni, stb.

de tény, hogy örülnék vmi képzésnek az ügyben, tekintve, hogy foglalkoztat a dolog. taníts, mester! :)

#179
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
kala gondolkoztál már azon, hogy miért annyba kerül az ebike-on ami kinn van, amennyibe? mert a domainvásárláson és a webfejlesztésen kivül nem sok mindenre kell költeni. jót tenne neked egy kis vállalkozástan óra. nem is beszélve a garanciáról és a személyes tanácsadásról

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#180
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"szinte, vagy onnan?"

Kozvetlen a gyartoval nincs kapcsolat. Foleg a feltetelek miatt. Viszont vannak cegek akik ezzel foglalkoznak. Nekem tokeletesen eleg ha veluk van kapcsolatom ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!