Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Boltok-nagykerek-árképzés topik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#101
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Dolgoztam egy cégnél egy idõben.
Az volt a jelmondat, hogy:

A világ változik, mi alkalmazkodunk.

És a cégnek elég jól ment.
Imádom mikor valaki az interneten az internetes kereskedelem ellen ágál. Van bája.
Ha az internetes kereskedõk olcsóbban tudnak árulni, akkor övék a jövõ.
És igen. Kevesebb biciklialkatrész bolt lesz.
Pont annyi, amennyire igény lesz.
Az evolúció mûködik.


Hidd el hogy nem lesz kevesebb... Számottevõen biztos nem lesz kevesebb...

#102
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
van egy kérdésem Vole felé amit nem merek feltenni már vagy 5 órája...:D

#103
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
kész tényként beszélsz a dologról, de ez igazából csak elképzelés idáig :-/ :)
és hidd el, nem rosszindulatból, mert olyan gonosz vagyok 8D
hanem mert ez a jövõ, ahogy a hétpróbás shefter, Vole is írta :)

közben úgy pörögtök, hogy nem egyértelmû, hogy ezt Thez HSZ-ére írtam
és LCS is jól mondja, ha így az ember egy évben feltölti a piacot jobb cumókkal, akkor jövõre nem lesz vásárló. PUKK

noch was; kérdezted Thez az okot, hogy honnan indult ki a dolog... hát röhögnél, ha elmondanám... egy bike source katalógus, egy házibuli, meg 3 haver, aki nem akar százezreket fizetni egy össztelós vázért :)

de lassabban írjatok, a mézes sör nagyon lelassítja az embert :-)

#104
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Dolgoztam egy cégnél egy idõben.
Az volt a jelmondat, hogy:

A világ változik, mi alkalmazkodunk.

És a cégnek elég jól ment.
Imádom mikor valaki az interneten az internetes kereskedelem ellen ágál. Van bája.
Ha az internetes kereskedõk olcsóbban tudnak árulni, akkor övék a jövõ.
És igen. Kevesebb biciklialkatrész bolt lesz.
Pont annyi, amennyire igény lesz.
Az evolúció mûködik.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#105
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

a posták valóban be fognak zárni, és nem a dhl és a gls miatt.
hanem mert az internet megjelenésével annyira lecsökkent a forgalmuk,


Zotyó, mikor álltál sorba utoljára postán? dehogy csökkent a forgalma!

Adja Isten, hogy végre elprivatizálják ezt az okádék, ellenõrizetlen, csaló, tolvaj állami maradványt. Úgy várom mint a messiást. Vole, gondolom Te is szeretsz odajárni :D

szerk: poc mindig megelõzöl ;)

#106
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Lcs: hasonlókat írtam. de ha a kereskedelmet kellõképp elviszik az internetes boltok, akkor nagyon hamar a szervízbõl kell megélnie a boltoknak. és ezzel sikeresen el is fogjuk érni a várt német színvonalat, ha másban nem, akkor árban legalább..:)
extra szolgáltatás alap, ezekért jár számtalan ember még mindig boltba. változott már mostanra is rengeteg

Vole: ok, a postát kicsit máshogy értelmeztem, a régi állapotára utaltam.

viszont nem véletlenül nem választható opció az itthoni posta külföldön(valamit nagyon kéne pozitív irányba tenniük a pozitív véleményekért). sokkal inkább dpd, dhl.

#107
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"hanem mert az internet megjelenésével annyira lecsökkent a forgalmuk, hogy ihaj"

Ezt meg sem hallottam. Te ezeket amugy komolyan is gondolod?

Internet elterjedt, es tonkretette a postat. LOL.
Nem veletlenul fejlesztettek a csomagkuldo szolgaltatast ( MPL ). Az emailek miatt persze lehet mondani hogy joval kevesebb levelet kuldenek az emberek, ugyanakkor a masik vonalon az internetes kereskedelem miatt ugrasszeruen megnott a csomagkuldesek szama. ( az mar mellekes, hogy a posta meg az mpl -el is jocskan le van maradva a tobbi ceg mogott )

Az internet orasi mertekben megnovelte a nemzetkozi kereskedelmet, ezzel egyutt a nemzetkozi csomagkuldesek szamat, ezert nem mondhato hogy ez lesz hatassal a posta vegere.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#108
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
de thez, ha az ebolt telíti a piacot a haszon nélkül eladott cuccával, az neki sem jó, mert mit ad el jövõre!? tehát nem tesz így, az tuti, ha meg valaki mégis, az nem tehet tönkre egy piacot.

a piac mindig alakítja önmagát és kilöki a bénákat (akikért nem is biztos, hogy kár)

többször elhangzott az extra szolgáltatás és én is írtam - ez az egyetlen megoldás az "analóg" kereskedelem megmentésére. (szervíz erõsítése, emberi kapcsolatok kielégítése, tapogatás lehetõsége, stb...)
de ehhez lehet, hogy egy boltosnak váltania/változnia kell, csakhát az meg "hajjaj de nagyon nehéz" (annak aki béna)

de boltok mindig is lesznek, így nagykerek is; hiába van itt a net, nyomtatott sajtó is lesz mindig.
nem kell beszarni, meg sírdogálni, nem olyan gyors folyamatok ezek, nézz nyugatra, ahol pl 10-15 évvel vannak elõttünk...

#109
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
talán az autóipar
de ott van anyni esze a forgalmazásban dolgozóknak hogy nem teregetik ki a szennyest - fix árak vannak, ha nem, az nyeli be aki leviszi az árat.

a bringásiparban divat csak OEM szerelésre érkezõ árut kiárulni haszon nélkül és agyoncsapni vele a piacot.
csak itt dívik "az állóvizet megbolygatni olcsó alkatérszekkel"
Kala pont erre készül. szinte nulla haszonnal "felkavarni az állóvizet"

#110
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Vole: a posták valóban be fognak zárni, és nem a dhl és a gls miatt.
hanem mert az internet megjelenésével annyira lecsökkent a forgalmuk, hogy ihaj. persze a megbízhatatlanságuk nyilvánvaló, de ez sztem kevéssé hasonlítható össze a kerékpáros kereskedelemmel(maradjunk ennél)


Sõt, mellesleg nem is tudom, nem sok olyan terület van amivel össze lehetne ezt hasonlítani pontosan a szervíz-árucikk egymásra utaltság miatt...

Ezzel mindig konnyu vedekezni. Kis orszag, kis penz, kis foci. Lofa... Tessek szepen valtoztatni a hozzaallason.


Félreértetted...
Pont arról beszélek, hogy mivel Pesten kívül nincsen nagy versenyhelyzet, ezért lehetõség lesz kompromisszumra, és arra, hogy a közeli boltok (mondjuk 30km-en belül) ne menjenek egymás alá... mert ez akármennyire is furcsa, vidéken megoldható dolog...

(mondhatom hogy kisvárosi x-factor vagyunk...)

#111
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
" Azonban azt is be kell látni, hogy van érdekvédelem. Nem vagyunk egy nagy ország, fõleg nem amerika. És szerintem nem fog jól járni a vevõ ezzel a dologgal. Most kízárólag kerékpárról beszélek. "

Ezzel mindig konnyu vedekezni. Kis orszag, kis penz, kis foci. Lofa... Tessek szepen valtoztatni a hozzaallason. Ujabb tagokkal bovult az unio. Tessek kitelepiteni egy bergusont, x faktort, pisti bacsi bikliboltjat romaniaba vagy akarhova. Maris megnovelte a vevokort. Ha valaki erre nem kepes mert nincs meg az anyagi hattere / szaktudasa / batorsaga, akkor ne sirjon, hanem csinaljon olyat amihez ert / amire van penze / lehetosege.
En sem kezdek el vitorlashajoval arut szallitani a tengerentulra, mert nem tudok versenyezni a nagyobb / fejlettebb cegekkel / technologiaval.

Es arra is figyelhetnenek, hogy ne nyissak egymas nyakara az ugyan olyan boltokat. Ezzel egymast es sajat magukat olik meg.
( pl. volt egy ev, amikor a kozeli uton ujpesten volt 3 bringas bolt. mi a raknak? az ujonan nyilt bolt, egy ev alatt be is zart )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#112
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Vole: a posták valóban be fognak zárni, és nem a dhl és a gls miatt.
hanem mert az internet megjelenésével annyira lecsökkent a forgalmuk, hogy ihaj. persze a megbízhatatlanságuk nyilvánvaló, de ez sztem kevéssé hasonlítható össze a kerékpáros kereskedelemmel(maradjunk ennél)

másik: hidd el tudom. és most nem a kis nemadózós netes lapocskákra gondolok.


(persze csak a kerékpáros mûfajban)

de lehet ezt versenyhelyzetnek is hívni, én nem ennek titulálnám meglevõ információk tudatában.

szal ezen nem is vitatkoznék, eleget látom ezt nap mint nap.

#113
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"az versenyhelyzet ha egy internetes bolt vesz mindent, és haszon nélkül továbbadja? ez nem fair kereskedelmi lépés, ez a valós kereskedelem, a piac hazavágása"

Jo, akkor nem ertetted a kerdesem.
Bovebben: honnan veszed hogy az internetes boltok ezt csinaljak?
Ez baromsag. Biztos van par termek, amit minimalis haszonnal, esetleg veszteseggel adnak el. Ezt tudod hogy hivjak? Reklam / vevocsalogatas. Lehet hogy elad ket termeket haszon nelkul, viszont a kedves vevo vesz meg harom dolgot, amin viszont van haszon. Igy mindketten nyertek.
Ugyan errol szol a bolti akcio is. A boltosnak is illene neha olyan akciot csinalnia, amivel becsalogatja a nyamvadt boltjaba a vevoket. Nem csak sirni lehet hogy a masik bezzeg...

Ez nagyon gyerekes dolog. Lepjen egyet elore. Vagjon vissza neki, csinalja jobban. Ezt hivjak ugy, hogy versenyhelyzet.

( 2 ev mulva pl a postak nagy tobbsege be fog zarni, met megszunik a monopolhelyzete, belepnek a nyugati nagyobb cegek, korszerubb technologiaval, vevobarat kornyezettel, gyorsabb es jobb szolgaltatasokkal, megbizhatobb ellenorzessel, alacsonyabb arakkal. Akkor a dhl qrva annyat? Nem! )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#114
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Thez, azt hiszem vilagosan ideztem.

"Annyiban viszont ugye más a dolog, hogy míg a borotvapengédet ki tudod cserélni egyedül, addig egy légtelenítést, vagy egy fejcsapágy-beütést még mindig nagyon kis % fog tudni megoldani otthon..."

Egy szoval nem mondtam hogy a szerviz mostantol felkerul a netre.
Sot, pont arrol beszelek, hogy rengeteg olyan dolog van ( a tobbseg ) amit mindenfele kockazat nelkul megvehetsz a neten, mert semmivel nem nyujt tobbet a bolti vasarlas. En a hetkoznapi dolgokrol beszelek. De pl. egy hajtokart siman megvehetsz a neten, mondjuk 5-10-20e -el bolti ar alatt, majd szepen elviszed a szervizbe, es 1-2e -ert beszerelik. A vevo ebben az esetben csak nyerhet az ugyon.
A boltos meg marhara nem erdekel. Piaci verseny van, ha lenyomjak, akkor atalakul. Legfeljebb kisebb lesz az alkatreszbol befolyo jovedelme, es fejleszti a szervizt, amit kenytelen az ember nala elvegeztetni.

Aki nem tud lepest tartani a gazdasagban, az bizony elbukik. Ez van, mindig is ez volt.


Persze én is erre céloztam, csak nem fejtettem ki tovább. Azonban azt is be kell látni, hogy van érdekvédelem. Nem vagyunk egy nagy ország, fõleg nem amerika. És szerintem nem fog jól járni a vevõ ezzel a dologgal. Most kízárólag kerékpárról beszélek. Azért ha megnézzük az országot akkor azt mondhatjuk, hogy egy fél megyére mondjuk jut hasamra ütök max 5 kerékpáros bolt. (Pestet most hagyjuk ki) Ilyen kis körben bõven van megegyezés az árakban. És ha az kell a vevõnek, hogy a nem ott vásárolt alkatrészt háromszor akkora beszerelési árral tegyék meg, akkor sajnos az lesz...
ha meg van távolabb olcsóbb, akkor a benzinnel meg az idõráfordítással adott a szarnak egy pofont...

#115
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

... Amelyiknek nem sikerül, az kinyírja önmagát - legfényesebb aktuális példa lemezkiadók...

Mondjam tovább? Filmkiadók...


Jah, ezek mindig is élen jártak a fej homokba dugásában.

#116
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Vole: Te nem érted.
az versenyhelyzet ha egy internetes bolt vesz mindent, és haszon nélkül továbbadja? ez nem fair kereskedelmi lépés, ez a valós kereskedelem, a piac hazavágása
ha valaki szerint ez jó, az menjen vissza a sarokba még gondolkodni egy keveset.
persze örülés olcsóbban megkaptad, de ennek hosszútávon következménye van.
amíg nem ebbõl élsz, addig ezt nem érzed.

a szervZrõl: ha a bolt a kereskedelembõl nem tudja pótolni a bevételeit, mert az internetes ezt a részt tönkretette az unfair hozzáállásával, akkor kénytelen a szervíz díjat emelni
és JÉ, németország szinten leszünk seperc alatt:)

#117
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Thez, azt hiszem vilagosan ideztem.

"Annyiban viszont ugye más a dolog, hogy míg a borotvapengédet ki tudod cserélni egyedül, addig egy légtelenítést, vagy egy fejcsapágy-beütést még mindig nagyon kis % fog tudni megoldani otthon..."

Egy szoval nem mondtam hogy a szerviz mostantol felkerul a netre.
Sot, pont arrol beszelek, hogy rengeteg olyan dolog van ( a tobbseg ) amit mindenfele kockazat nelkul megvehetsz a neten, mert semmivel nem nyujt tobbet a bolti vasarlas. En a hetkoznapi dolgokrol beszelek. De pl. egy hajtokart siman megvehetsz a neten, mondjuk 5-10-20e -el bolti ar alatt, majd szepen elviszed a szervizbe, es 1-2e -ert beszerelik. A vevo ebben az esetben csak nyerhet az ugyon.
A boltos meg marhara nem erdekel. Piaci verseny van, ha lenyomjak, akkor atalakul. Legfeljebb kisebb lesz az alkatreszbol befolyo jovedelme, es fejleszti a szervizt, amit kenytelen az ember nala elvegeztetni.

Aki nem tud lepest tartani a gazdasagban, az bizony elbukik. Ez van, mindig is ez volt.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#118
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Ezúttal az "analóg" kereskedelem komoly maflást kapott, túlélése azon múlik, hogy tud-e valamilyen plusz értéket felmutatni a vevõk felé. A specializáció (még passzol is ide :) ) egy ilyen érték lehet.

pánik -> düh -> tagadás -> letargia -> elfogadás... kábé ezen az úton kell végigmenni.

Én hangyányit másképp látom: egészen más fordulatszámot kell(ene) felvenni szinte az összes iparágnak. Amelyiknek nem sikerül, az kinyírja önmagát - legfényesebb aktuális példa lemezkiadók. Akik nem tudnak évek óta értelmeset lépni, az egyetlen mindenhol legális és óriási profittal mûködõ iTunes zeneboltot pedig a siker láttán megpróbálták bojkottálni (egyszerû és egyoldalú, végtelenül primitív és buta dologgal: többet szerettek volna kapni egy-egy zeneszámért az eddigiknél) az Apple meg egyszerûen azt mondta: akkor el lehet ballagni. Szerinted mit csináltak ezután a kiadók? Hümmm?

Mondjam tovább? Filmkiadók. Akik oly ostobák, hogy próbálják perelni a Google/YouTube bolygót - ahelyett, hogy...
"In idem flumen bis non descendimus"

#119
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Vole: Mire gondolsz?

Tudod hogy az ebike tönkreteszi az összes KZ-t idézve "analóg" boltokat, kereskedelmet?
és a többi netes bolt is?

ez tényleg olyan jó lenne nekünk, a vásárlóközönségnek? tényleg erre várunk erre vágyunk a fene nagy e-világban?

mert én nem.

#120
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Ezúttal az "analóg" kereskedelem komoly maflást kapott, túlélése azon múlik, hogy tud-e valamilyen plusz értéket felmutatni a vevõk felé. A specializáció (még passzol is ide :) ) egy ilyen érték lehet.

pánik -> düh -> tagadás -> letargia -> elfogadás... kábé ezen az úton kell végigmenni.