Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Boltok-nagykerek-árképzés topik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#61
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"ki fogja átnyújtani Nektek? kinek fogjátok visszaadni? ki fogja érte kifizetni azt a pénzt, mely az újságot lendíti elõre?"

Az, aki az nagyker helyere kerult uj cegek kozul eloszor lat benne raciot. Oriasi reklam erteke van azert a teszteknek is. Az emberek jobban megbiznak egy maganszemelyben / ujsagiroban aki leirja a tapasztalatait egy adott termekrol mint a marketingesekben, akiknek az a dolguk, hogy jot irjanak rola.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#62
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Hú vazz, klasszikus lettem, a Fõnök idéz.
:)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#63
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

"megkerülni lehet õket, de már ahhoz is nagyobb kapacitás, tõke kellhet."

Ez igy van. Nekunk is van termekenkent "minimal order". Maskepp nem is lehet. Az elso lepcso a gyarto. Eloallitja a termeket. Majd jon a kozvetlen kapcsolat a gyartoval, akinek megvan adva, hogy mondjuk tipusonkent legalabb 1000 / 100 / 10db -ot kell venniuk. Aztan jon ez a ceg, es azt mondja hogy tipusonkent vehetnek tole legalabb 100 / 10 / 1 termeket. Aztan jon a kovetkezo lepcso, aki kozvetlenul a vevonek adja, akinek ugyebar egy darab kell ( jo esetben tobb ). Es bezarult a kor :)




Szerintem Thez nem azt mondja, hogy Te rosszul csinálod, hanem, hogy nem követendõ példa. És ezzel egyet is értek.

#64
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Olee,
OK, ne tegyük.
Szerintem ilyen szempontból, az internet mint terjesztõ eszköz nem segíti a sumákolást, mert az APEH- ugyanolyan bizonylati fegyelmet követel azoktól is.
Az APEH egy boltba sem megy ki belsõket számolni, hanem Téged hív be a könyveléseddel együtt.
Legalább is mi könyvelõnk rendszeresen jár be. (Bár mi egész mással foglalkozunk.)

De valóban nem ez a lényeg.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#65
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Dolgoztam egy cégnél egy idõben.
Az volt a jelmondat, hogy:

A világ változik, mi alkalmazkodunk.

És a cégnek elég jól ment.
Imádom mikor valaki az interneten az internetes kereskedelem ellen ágál. Van bája.
Ha az internetes kereskedõk olcsóbban tudnak árulni, akkor övék a jövõ.
És igen. Kevesebb biciklialkatrész bolt lesz.
Pont annyi, amennyire igény lesz.
Az evolúció mûködik.

Thez:
Engedelmeddel talán nem részletezném a 2007/08-as üzleti tervünket.
"In idem flumen bis non descendimus"

#66
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"megkerülni lehet õket, de már ahhoz is nagyobb kapacitás, tõke kellhet."

Ez igy van. Nekunk is van termekenkent "minimal order". Maskepp nem is lehet. Az elso lepcso a gyarto. Eloallitja a termeket. Majd jon a kozvetlen kapcsolat a gyartoval, akinek megvan adva, hogy mondjuk tipusonkent legalabb 1000 / 100 / 10db -ot kell venniuk. Aztan jon ez a ceg, es azt mondja hogy tipusonkent vehetnek tole legalabb 100 / 10 / 1 termeket. Aztan jon a kovetkezo lepcso, aki kozvetlenul a vevonek adja, akinek ugyebar egy darab kell ( jo esetben tobb ). Es bezarult a kor :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#67
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Thez egyvalamiben kurvanagy tévedésben vagy: az újságot soha nem támogatta senki a tulajdonosokon kívül.
Az pedig, hogy kerékpárnagyker nem támogat versenyt/versenyzõt de khmmm... egyéb sportágakat elég erõsen - nos az "elgondolkodtató".


jó megfogalmazással:
"támogatja"

akkor átfogalmazom: ki az, aki átnyújt természetesen kellõ ellenszolgátatásért cserébe egy alkatrészt, mely így bekerül a nyomtatott sajtóba, bármely termékkörben. (elektronika, auto, motor, egyéb cikkek)
haszna sem lesz belõle, mert nem õ az importõr.
tegyük fel egy xt hatjómûvet, ezt már sokan ismerik hány féle helyrõl érkezhet
a nagykerskedések megszûntek, mindenki hoz mindent.

ki fogja átnyújtani Nektek? kinek fogjátok visszaadni? ki fogja érte kifizetni azt a pénzt, mely az újságot lendíti elõre?

erre utaltam, csak rossz jelzõt tettem elé.

#68
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

De kap egy számlát.
Ne mond azt, hogy "hamis" mert akkor ez már nem internet-nem internet kategória, hanem számlagyár.
És az meg független a terjesztés módjától.




Szerintem felesleges arról "vitatkoznunk", hogy úgy könnyebb kavarni, ha internetes üzleted van, vagy ha üzlethelyiséged.:)

#69
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

és hogy miért nem támogatják az ujságot, a versenyzõket, amindent.

ez valóban egy jó kérdés:)

Thez egyvalamiben kurvanagy tévedésben vagy: az újságot soha nem támogatta senki a tulajdonosokon kívül.
Az pedig, hogy kerékpárnagyker nem támogat versenyt/versenyzõt de khmmm... egyéb sportágakat elég erõsen - nos az "elgondolkodtató".
"In idem flumen bis non descendimus"

#70
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Kovetkezmeny: a kizarolagos forgalmazok tovabbra is a gyartotol vasarolnak, mi meg tovabbra is ennek a cegnek a kizarolagos magyar kapcsolata vagyunk. ( Ez a piacvedelem? )


jahm, régen ezt kizárólagos forgalmazásnak hívták, ma piacvédelemnek, meg a gyártó jófejségének.
és mivel a kizárólagosság az unió miatt megszünt, a gyártó így tudja védeni a bevált céget - ezért sem kiüthetõek az importõrök, a nagykereskedések a körbõl.
megkerülni lehet õket, de már ahhoz is nagyobb kapacitás, tõke kellhet.

#71
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
De kap egy számlát.
Ne mond azt, hogy "hamis" mert akkor ez már nem internet-nem internet kategória, hanem számlagyár.
És az meg független a terjesztés módjától.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#72
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Olee,
nekem csak egy, és az szerencsére jól mûködik. (lekopogtam)
Ha internetes üzletet csinálnék, eszembe se jutna "sumákolni" pláne nem az ÁFÁ-val mert nem látod soha ki a vevõ.




A vevõ pedig nem látja pontosan, hogy ki az eladó.;)

#73
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"A biciklihez nem értek, de az én területemen hazánkban ez kb. úgy történik, hogy van egy nagyker aki bevezeti a terméket. Reklám, kiállítás, kezdeti garanciális nehézségek......
Mikor ez már mind mûködik, akkor jön egy ember, aki azt mondja, hogy hát ezt a terméket én sokkal olcsóbban is tudom adni. Majd jön még 8 ilyen és a nagyker megszûnik."

Pont ezert nagyon fontos a jo kapcsolat a gyartoval / fo terjesztovel.
Nekunk peldaul volt mar olyan, hogy akitol mi vasarolunk ( bizonyos termekeknek a gyarral szerzodott terjesztoje ) megmondta egy magyar erdeklodonek, hogy ha ilyet akar, akkor keressen fel minket, mi foglalkozunk ezzekkel magyarorszagon rajta keresztul, igy masnak mar ugymond nem ad abbol az uzletbol.
Kovetkezmeny: a kizarolagos forgalmazok tovabbra is a gyartotol vasarolnak, mi meg tovabbra is ennek a cegnek a kizarolagos magyar kapcsolata vagyunk. ( Ez a piacvedelem? )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#74
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Olee,
nekem csak egy, és az szerencsére jól mûködik. (lekopogtam)
Ha internetes üzletet csinálnék, eszembe se jutna "sumákolni" pláne nem az ÁFÁ-val mert nem látod soha ki a vevõ.
És egy íróasztal mögül simán ellenõrizhetõ.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#75
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Egyébként tényleg ez az irány sajnos. De ha ezt Ti is így gondoljátok, akkor miért megy a sírás a másik topikban, hogy a kereskedõk nem támogatják a versenyeket?


Hozé: nem. Csak több vállalkozásom van és ismerem a nehézségeket.


és hogy miért nem támogatják az ujságot, a versenyzõket, amindent.

ez valóban egy jó kérdés:)

#76
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ez azért itt máshogy megy. Van, amiben nem lehet a nagykerekkel versenyezni, ez pedig a komplett kerók és azoknak az árai. Az alkatrészek beszerzése és az összeszerelés olyan feltételeket támaszt, amiknek csak a hagyományos nagykereskedõk tudnak megfelelni, és ez szerintem nem fog nagyon megváltozni késõbb sem.

#77
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Van olyan boltos ismerõs, aki a webshopjának indítása után elõször meglepõdött, hogy reggel nyitáskor már több tétel rendelése van minden nap utánvéttel, vidékre - aztán egy hónappal késõbb vett fel részmunkaidõben egy csomagoló-postázó emberkét.

Vannak cégek, amelyek iszonyat pénzt fektetnek be egy gyökeresen új logisztikai rendszer kiépítésébe - utána az kisebb piacokat jelentõ országokban egyszerûen megszüntetik a "nagykereskedésüket". (És a rendszer kiépítésének költségeit direktben nem fizettetik ki a "végfelhasználókkal".)




A biciklihez nem értek, de az én területemen hazánkban ez kb. úgy történik, hogy van egy nagyker aki bevezeti a terméket. Reklám, kiállítás, kezdeti garanciális nehézségek......
Mikor ez már mind mûködik, akkor jön egy ember, aki azt mondja, hogy hát ezt a terméket én sokkal olcsóbban is tudom adni. Majd jön még 8 ilyen és a nagyker megszûnik.


Egyébként tényleg ez az irány sajnos. De ha ezt Ti is így gondoljátok, akkor miért megy a sírás a másik topikban, hogy a kereskedõk nem támogatják a versenyeket?


Hozé: nem. Csak több vállalkozásom van és ismerem a nehézségeket.

#78
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

Ja. Persze. Lefoglalják a raktárat, meg a készletet.

Dehogy, sokkal egyszerûbb.
Az interneten nem látszik ki vásárol. Én szoktam rendes számlát kapni. Soha nem tudhatják, hogy a vevõ nem "próbavásárlást " csinál-e éppen, és a számlákat meg simán ellenõrizheti az APEH.
Nincs meg az a lehetõségük, mint egy üzletben, hogy "megnézik" ki a vevõ.

Olee, sok krimit nézel. :)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#79
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Van olyan boltos ismerõs, aki a webshopjának indítása után elõször meglepõdött, hogy reggel nyitáskor már több tétel rendelése van minden nap utánvéttel, vidékre - aztán egy hónappal késõbb vett fel részmunkaidõben egy csomagoló-postázó emberkét.

Vannak cégek, amelyek iszonyat pénzt fektetnek be egy gyökeresen új logisztikai rendszer kiépítésébe - utána az kisebb piacokat jelentõ országokban egyszerûen megszüntetik a "nagykereskedésüket". (És a rendszer kiépítésének költségeit direktben nem fizettetik ki a "végfelhasználókkal".)
"In idem flumen bis non descendimus"

#80
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Ezt nem mondanám azért.
Egyébként szerintem az internetes boltokat lehet a legkönnyebben lebuktatni.




Ja. Persze. Lefoglalják a raktárat, meg a készletet.