Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Boltok-nagykerek-árképzés topik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#81
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Kala: ez nem az internetes boltok kiváltsága.
hanem azoké akik lépést tartanak a dolgokkal
hetente frissülõ árlista, melyet a netes boltok is látnak - ez alapján frissül a honlapjuk.
ezt a rendes boltok is megkapják, így ha valóban törõdnek ezzel, õk is ugyanúgy meg tudják mondani.


nekünk minimum heti átlag egy rendelésünk van pestrõl...
és nem vagyunk webáruház, a bolti áraink vannak fennt neten is...
(különben sokszor mi sem értjük :))

#82
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az "egyrészrõl" szócskára figyelj!

könnyû lebuktatni, de ha számlát adnak, onnantól kezdve csak vagdalózni lehet a vádakkal, konkrétra rábökni igen nehéz - fõleg az árképzés miatt.

#83
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

Pont erre gondoltam.:)
És továbbra is egyrészrõl igaza van annak, aki ezt kihasználja.


Ezt nem mondanám azért.
Egyébként szerintem az internetes boltokat lehet a legkönnyebben lebuktatni.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#84
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

...Legyen az auto, motor, bringa vagy barmi mas...


azért ezeken felül már nincs nagyon sok minden, ami ebbe a "bármi más-ba" beleférne...

#85
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
off
Kala, voltam én már itt "ujságíró" most "szócsõ" lettem.
Remélem képviselõt nem akartok csinálni belõlem. :)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#86
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

na de mennyiért?
meg más fronton is tud újat mutatni a netes kereskedelem... már nem az van, h bemész a boltba, keresel vmit, 1 hét alatt végigkutatják a fiókokat, hogy nincs, még egy hét, amíg bemennek a nagykerbe, és ha esetleg ott sincs, akkor csak pár hónap és lesz
hanem a szobádban a gép mellett megnézed a leltárt, hogy hmm, ez azonnal rendelhetõ, ez meg csak 1 hét múlva lesz, mert nagykerben van, de a boltban nincs, stb
szóval ez is jobban kalkulálható

amúgy felfogadnám hozét szócsõnek. pont azt mondja, amit gondolok, csak etanolmentesen :)


Kala: ez nem az internetes boltok kiváltsága.
hanem azoké akik lépést tartanak a dolgokkal
hetente frissülõ árlista, melyet a netes boltok is látnak - ez alapján frissül a honlapjuk.
ezt a rendes boltok is megkapják, így ha valóban törõdnek ezzel, õk is ugyanúgy meg tudják mondani.

#87
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Mas kerdes az ellenorzes, ami jelenleg tulajdonkeppen nincs, koszonhetoen annak, hogy a magyar adohatosag mar reg nem tart lepest a piaccal.



Pont erre gondoltam.:)
És továbbra is egyrészrõl igaza van annak, aki ezt kihasználja.

#88
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"na pont ennek lesz az eredménye az egységes szervízár-emelés annak aki hozott cuccot akar felszerelni, beállítani, stb...
azért is mondtam/mondtuk többen is, hogy nagyon különbözik ez a többi kereskedelemben szereplõ ágtól..."

Miert kulonbozne, dehogy kulonbozik. Az osszes teruletre ahol alkatresz kereskedelemmel parhuzamosan bizonyos foku szerviz tudas is szukseges, ugyan ez igaz. Legyen az auto, motor, bringa vagy barmi mas.

Az elektromos fogkefe fejenek csereje persze nem igenyel szaktudast, igy az pl. nem tartozik ide, ez termeszetes.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#89
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

--> mindnet megkap amit keres.


na de mennyiért?
meg más fronton is tud újat mutatni a netes kereskedelem... már nem az van, h bemész a boltba, keresel vmit, 1 hét alatt végigkutatják a fiókokat, hogy nincs, még egy hét, amíg bemennek a nagykerbe, és ha esetleg ott sincs, akkor csak pár hónap és lesz
hanem a szobádban a gép mellett megnézed a leltárt, hogy hmm, ez azonnal rendelhetõ, ez meg csak 1 hét múlva lesz, mert nagykerben van, de a boltban nincs, stb
szóval ez is jobban kalkulálható

amúgy felfogadnám hozét szócsõnek. pont azt mondja, amit gondolok, csak etanolmentesen :)

#90
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"Vole: az egyik legjobb haverom vagy, nem akarlak megsérteni. De. Az, hogy nálad otthon állnak a Marzo villák, meg stb. összehasonlítás az nem fair. Azért mert Te nem kereskedsz. Azt máshogy hívják. "

En nem haragszom, csak arra kerlek, olvasd el a szovegkornyezetet is. En nem a kereskedelem miatt irtam az en peldamat, hanem a magyar elado / vasarlo reteg miatt.

Az e- boltokra pedig ugyan olyan torvenyek vonatkoznak mint a rendes boltokra. Mas kerdes az ellenorzes, ami jelenleg tulajdonkeppen nincs, koszonhetoen annak, hogy a magyar adohatosag mar reg nem tart lepest a piaccal.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#91
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

van egy kérdésem Vole felé amit nem merek feltenni már vagy 5 órája...:D


Csak nyugodtan. De ha ugy erzed, johet priviben is ;) :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#92
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Engem, mint vevõt ezek a fogalmak, hogy "nagykereskedés", meg "kiskereskedés" nem érdekelnek.
Engem az érdekel, hogy a dolog mûködjön. Ha az internetrõl rendelve olcsóbban hozzák házhoz a dolgokat
akkor nem fogok csak azért máshol vásárolni, hogy "belõlem" éljenek.
A piac mûködik.
Azok a boltok, akik képesek alkalmazkodni, meg fognak élni ezután is, mert megtalálják a lehetõségeket.
Ha meg nem, nem volt rájuk szükség.


Pont errõl volt szó kicsit lejjebb, pár perce...
(mondjuk az lehet egy oldal is... :))

na pont ennek lesz az eredménye az egységes szervízár-emelés annak aki hozott cuccot akar felszerelni, beállítani, stb...
azért is mondtam/mondtuk többen is, hogy nagyon különbözik ez a többi kereskedelemben szereplõ ágtól...

#93
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Engem, mint vevõt ezek a fogalmak, hogy "nagykereskedés", meg "kiskereskedés" nem érdekelnek.
Engem az érdekel, hogy a dolog mûködjön. Ha az internetrõl rendelve olcsóbban hozzák házhoz a dolgokat
akkor nem fogok csak azért máshol vásárolni, hogy "belõlem" éljenek.
A piac mûködik.
Azok a boltok, akik képesek alkalmazkodni, meg fognak élni ezután is, mert megtalálják a lehetõségeket.
Ha meg nem, nem volt rájuk szükség.


egyelõre még nem ilyen vészes a helyzet:)

de kiváncsi vagyok mit fog hozni az elkövetkezõ pár év.

pont a jelenti ha jól mûködik jól az egész, hogy a vevõt nem érdekli az egész forgalmazói szisztéma.
--> mindnet megkap amit keres.

#94
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Az e-boltok pedig addig fognak ennyire istenítõen mûködni, amíg nem lesz e-adóhatóság. Mert ugye úgy marha könnyû olcsón adni bármit, hogy a haszon egészét a zsebbe tehetjük. Az ebike-on is szinte minden pont egy Áfányival olcsóbb. Hogy miért??

Vole: az egyik legjobb haverom vagy, nem akarlak megsérteni. De. Az, hogy nálad otthon állnak a Marzo villák, meg stb. összehasonlítás az nem fair. Azért mert Te nem kereskedsz. Azt máshogy hívják.;) :)

#95
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"viszont nem véletlenül nem választható opció a posta kint. sokkal inkább dpd, dhl."

Mar bocs, de a nemet postanak annyira szarul ment, hogy megvette a DHL -t ;)
Nemetorszagban mar minden helyi posta dhl, szoval nem ertem mirol beszelsz.
Amcsibol mindig USPS EMS -el rendelek, es meg sokan masok. Ez megint nem a teged igazol.

A nagy cegek gyakran valasztjak a csomagkuldo cegeket. ( UPS, TNT, DHL )
A postanak sajnos az a sajatossaga, hogy szabott araik vannak, es rendkivul rugalmatlanok. En utanajartam az itthoninak, mondanom se kell hogy vicc. Viszont az atlag embernek sokkal jobb mint a dragabb csomagkuldo cegek. ( most nem felteltenul a magyar postarol beszelek, mert az egyszeruen szar )

A Honkongi ceg akitol rendelunk, csak TNT -vel szallit. Eloszor nem tudtam miert. Aztan megkerdeztem oket, es elmondtak hogy milyen felteleket ( arakat - szolgaltatast ) kaptak mint nagybani "vasarlo". Mostmar ertem oket. : -)

Lcs: imadom a postat, mindig uj dolgokat tapasztalok, sohasem unatkozok, es nap mint nap bizonyithatom hogy igenis megerdemeltem az eletem :)

( kis tortenet ha nem baj: legutobb a postan kitett kivetito plasma media teven olvastam a posta sajat uj szolgatatasat, kb. egy honapja ment a reklam. Helyszin a nyugati nagyposta, talan a legnagyobb kozponti hely az orszagban. Rakerdeztem a szolgaltatasra, erre elkezdett magyarazni egy masik szolgaltatast, majd kozoltem vele, hogy az nem az, majd a no szinte lehulyezett hogy honnan veszek ilyeneket. Mondom az elobb olvastam a teveben. Olyan nincs, ott nincs ilyen, meg amugysincs ilyen szolgaltatas a postan, es a Manci neni se tud rola, pedig o ott a helyi uristen. Gondoltam csak nem halucinalok, meg amugysem szoktam napkozben inni, szoval valszeg jol lattam. Leultem, es fel 10-15 percet bamultam azt a szart, hogy lassam ujra a reklamot. Es heureka, megjelent a hirdetes, onnantol biztos voltam hogy nem en vagyok a hulye. Elballagtam a kifejezetten erre a celra kiepitett informacios ablakhoz, majd megint rakerdeztem, magabiztosan. 4! dolgozo no jelent meg azonnal, es elkeztek bujni a posta szabalykonyvet vagy mi a szart. negyed ora mulva meg is talaltak hogy mirol beszelek. Persze nagy marhasag volt, valami nemzetkozi legalabb tobb ezres nagysagrendu, azonos tartalmu csomag egy ideju feladasara vonatkozott. De a lenyeg nem is maga a szolgaltatas volt. Gondolom mindenki erti miert irtam ezt ;) )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#96
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Engem, mint vevõt ezek a fogalmak, hogy "nagykereskedés", meg "kiskereskedés" nem érdekelnek.
Engem az érdekel, hogy a dolog mûködjön. Ha az internetrõl rendelve olcsóbban hozzák házhoz a dolgokat
akkor nem fogok csak azért máshol vásárolni, hogy "belõlem" éljenek.
A piac mûködik.
Azok a boltok, akik képesek alkalmazkodni, meg fognak élni ezután is, mert megtalálják a lehetõségeket.
Ha meg nem, nem volt rájuk szükség.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#97
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
bezúznám b+ :D
vagy az lenne a marketing mint az Authornál h "szponzorálunk", kimennék a fogashoz, megáldanám a kis ügyeseket, és alájuk tolnám a vázat :D

ja azt kihagytam párat pl. Pöstát meg hogy alapjában véve jótét lélek vagyok, de lehet, csak a szesz mondatja velem
(javítás; kihagytam pár nyomós okot, ez lenne a fenti lényege :-) )

OFF; ha Sala/Lor/LL isznak, mindig elgépelt szöveget írnak
pedig sztem írásban az ember nem csuklik :) valami sántít!

edit megint; persze pont most kell Zorg apónak vmi komolyat belöknie, az én HSZem fölé. olyan dehonesztáló :P

#98
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Dolgoztam egy cégnél egy idõben.
Az volt a jelmondat, hogy:

A világ változik, mi alkalmazkodunk.

És a cégnek elég jól ment.
Imádom mikor valaki az interneten az internetes kereskedelem ellen ágál. Van bája.
Ha az internetes kereskedõk olcsóbban tudnak árulni, akkor övék a jövõ.
És igen. Kevesebb biciklialkatrész bolt lesz.
Pont annyi, amennyire igény lesz.
Az evolúció mûködik.

Tömör, világos, lényegretörõ.
Ötös. (Ha nagyon kekeckedni akarok, akkor hiányolhatnám a "globalizáció" és "centralizáció" kifejezéseket.)
És kitesszük a faliújságra az aulában hogy mindenki lássa.

"Szerinted lesz még olyan hogy 'nagykereskedés' pár év múlva? Hümm?"
(Mindezt úgy és abban a stílusban, ahogy Morpheus felteszi a keresztkérdést Neo-nak: "Szerinted levegõ az amit belélegzel?")
"In idem flumen bis non descendimus"

#99
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

jah azt el is felejtettem, hogy jelenleg inkább a magyar posta ba**za hátba az e kereskedelmet, mivel a bénasága, meg az enyveskezûsége miatt egy nagy büdös tiltólista vagyunk egy csomó ország / termék számára.


Jahm, erre utaltam, ezért nem jó példa a MP jelen esetben.

Kala: végre egy indok, melyet hallhatunk:)
kiváncsi lennék hogy mit sikerülne kihoznod az egészbõl.
ja és ha máshol nem, itt legalább sikerült állóvizet felkavarni - Ki böngész most minket fülecske.

#100
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
jah azt el is felejtettem, hogy jelenleg inkább a magyar posta ba**za hátba az e kereskedelmet, mivel a bénasága, meg az enyveskezûsége miatt egy nagy büdös tiltólista vagyunk egy csomó ország / termék számára.