Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1873 hozzászólás a témában

#1801
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Kicsit máshogy alakultak a dolgok, mint ahogy azt terveztem...
Pénteken hajnalban indultunk el Bp-rõl. Kb. du.2-re meg is érkeztünk Gosau-ba, ahol a szállásunk volt.Már útközben sokszor eleredt az esõ és a hõmérséklet sem volt éppen magas. 4-kor irány Bad Goisern, ahol nagy nehezen sikerült átvennem a rajtszámomat...ugyanis még egyszer ki akarták fizettetni a 65 eurót, ami persze már át lett utalva vagy 1 hete. Utána pasta-party meg nézelõdés. A Continental sátránál majdnem ingyen adták a Conti Vapor-t(2 Vapor + 2 lájt belsõ = 35euro), ha cserébe beszolgáltattam volna nekik régi, szar külsõimet. Ha ezt tudom....
Megvártuk a hivatalos megnyitót, elmentuünk pizzázni, majd vissza Gossauba aludni.
Este legnagyobb örömömre megint elkezdett esni!

A rajt hajnal 5-kor volt. Az elsõ sokk ekkor ért. Tegnap este cseréltem láncot és rajt elõtt 20 perccel kiderült, hogy ugrál, mint az állat, mivel a fogsor szarrá van kopva! Régi lánc Gosau-ba, ami 16km... Végülis nem ez volt a legnagyobb gond. A pálya kb.30km után visszatért Bad Goisern-be, addigra fater elhozta a kopott láncot. Gyors csere aztán hajrá! Ekkor még biztos voltam benne h. végigmegyek. Félúton aztán kezdtem érezni, hogy valami nincs rendben a bélmûködésemmel. Enyhén telítõdtem gázokkal...aztán az utolsó lejtõn már nem bírtam tovább...muszáj volt egy kis kitérõt tennem...pont jókor jött az a farakás.
Az elsõ kör végén elkezdett szakadni az esõ. Alapból volt kb 15 fok, így esõben meg már 10 se. Én voltam az utolsó aki elindult a második körére, mögöttem mindenki kiállt.
Én is csak a kis kör végéig bírtam. 1000m felett esõben olyan szinten szarráfagytam, mintha minimum tél lett voltna. Izmaim teljesen lemerevedtek, pedig hosszú naciba nyomtam + megint rám jött a bélgörcs. Szemüvegbe alig láttam valamit, anélkül meg nem bírtam gyorsan menni, V-fék alig fogott, a telóm(RST) nagyon durván beállt, kb. 1 centit mozgott ki a 7-bõl. Sajnos így túl sok idõt vesztettem, és mivel az esõ sem állt el, nem értem volna el idõben a következõ limitpontot, szal 138km után kiálltam... A legbosszantóbb hogy igazán még el sem fáradtam. Ha nincs liyen moslék idõ, egész biztos végigmegyek.

(folyt.köv.)

#1802
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Mingyá lesz hosszabb beszámoló....

#1803
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
:o ;D
Uhh, ez tényleg kínos, kimegy az ember messzibe, és az idõjárás keresztûl húzza a számításait.
Sajnos az Alpokban nyáron is elõfordul egy-egy kisebb havazás, mégha eddig el is kerülte a maratonokat.
Idehaza viszont szép idõ volt, egy kicsit fújt a szél néha, de semmi vészes, Kékesen is gyönyörû idõnk volt.

#1804
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
haver a 200-as távot megcsinálta....

#1805
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Azért mi ennél hosszabb beszámolóban reménykedtünk! :P

#1806
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Bakker! Ekkorát már rég nem szívtam!!! :'(

#1807
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
;D ;D Hehhe, csönd van nagyon.
Részemrõl ide irok, bár lesz olyan, ami nemcsak ide kapcsolódik.
A hétvége úgy látom egész részen ilyen szarra sikeredett. A Dolomiti Superbike-ot lefújták, pontosabban: elindultunk 3,000-en, de ebbõl csak azok teljesitettek, akik a legrövidebben indultak. Ugyanis odafönt elõbb az esõ zuhogott, majd durva hóesés indult meg egy-két hegyen, máshol jégesõ esett! Ilyen viszonyok között a rendezõk nem akarták, hogy bárki is továbbmenjen, igy mindkét hosszabb távról visszahivták az emberkéket. Mert bizony akadt olyan ironman, aki a 14.km-nél elfordult balra a hosszúra, abban a szakadó, jéghideg esõben! Én személy szerint csak 29km-t tekertem és enyhébb fagyási sérülésekkel álltam ki a pár fokos hõségben. Reggel tizkor már az ágyban vacogtam egy takaró alatt, és csak elfagyott végtagjaim meg eldobált csuromsár ruháim bizonyitották, hogy 8-kor elrajtoltam valahonnan. ;D

Hallom nálatok is hasonlók voltak? Azért ez durva idõ. A szervezõk azt mondták, hogy ilyen még a maraton tiz éves pályafutásában sosem fordult elõ.
Ahhoz, hogy valaki ilyen vagy hasonló idõben lenyomjon 110km-it, igazán elszánt és edzett embernek kell lenni, aki nem MO forró nyaraihoz szokott! (nem is beszélve a 220ról). Pár havas kép a versenyrõl:
http://www.dolomitis...4&ResultID=1344
Kintlétünk alatt (Dolomitokban) végig 5-12 fokos hideg volt!

#1808
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Na sikerült?

#1809
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Halkan jegyzem meg, hogy ismerek 1-2 csókát, aki pl. 11. lett a Duna maratonon és ott a 100Km-en 6 óra felett ment, és a 200asok úgy mentek el mellete, hogy azt hitte, hogy éppen áll.
Szóval még kéne tapasztalatot gyûjtened, szerintem.
De nagyon drukkolok neked !
üdv: MARCI

#1810
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Hoppá! Lehet h. nem is indulhatok! Az online nevezést visszadobta, mer nem vagyok még 19! A zsé viszont elment... no nem baj...lesz ami lesz. :D

Kb. 16 órám van h. végignyomjam. Tavaly Bogár a 100on 5órán belül volt, én modjuk megyek 7et. Második körben úgyis meg leszek halva...ronthatok még 2 órát. Szerintem meglesz, elég sokat készültem rá.


#1811
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Kissé lájtosabb tempóval, folyamatosan kajálva szerintem meglesz.


LÁJTOSABB TEMPÓÓÓVAL? ::) Hát, akik a 220-on indulnak azok mindent mennek, csak lájtos tempót nem. Továbbá akik végigcsinálják mind tapasztalt maratonmenõk.
Ne érts félre, nem gúnyolódom rajtad, csak épp kicsit kételkedem. Viszont drukkolok, hogy sikerüljön, és minden tiszteletem a tied lesz, ha megcsinálod. Figyelni fogom a topikot, majd ird meg, hogy sikerült!
Mi közben a Dolomitokban nyomjuk a maraton km-eit, de azért gondolunk rátok, Salz.-iakra.

Jó maratonozást nektek, aztán várjuk ide az élménybeszámolókat!

#1812
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Általában a szervezõ nevén van a számla, remélhetõleg itt is. Kérdezd meg emailben, ha biztosra akarsz menni, de szerintem nyomd be simán így, ha jó a számlaszám, akkor úgyis tökmindegy:

Mountainbike Club Salzkammergut

Az HU20 1204 6119 0043 0127 0010 0002 egy nemzetközi IBAN szám, az elsõ 4 karakter nem ekll, a maradék 32 szám a magyar GIRO számlaszám, amire utalhatod a lovettát.
12046119 - 00430127 - 00100002

A 200-hoz sok sikert, 17-18 évesen nem gyenge teljesítmény szintidõn belül teljesíteni a 200at.
Azért nem fogadnék rá, hogy ez csak így elsõre sikerül,de azért hajrá!

#1813
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Versenyeredményeim...ööööö...hát maratonon voltam már 3. meg 4. is....persze nem összetettben.
Jövõre érettségizek, nem fog túl sok idõ jutni az edzésekre, szal most kell bevállalnom a 200ast!
Egyébként meg arra megyek h. szintidõn belül beérjek. Kissé lájtosabb tempóval, folyamatosan kajálva szerintem meglesz.

Mellesleg nem sikerült a nevezés...aszongya a rájfájzenes ember h. az átutaláshoz kéne a számlatulajdonos neve is. A salzkammergut lapján meg csak ennyi van: "Forint átutalási számlaszám: HU20 1204 6119 0043 0127 0010 0002"

5let?????



#1814
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
SUSNYÁS_TED:
Mondanál valamit eddigi versenyeredményeidrõl ??
Én tavaly csak a 100Km-en voltam, de az se olyan, mint Magyarországon egy kb. 100Km-es maraton táv.
Amikor pl. leküldenek a tóhoz, onnan 1000m mászás következik, végig kistányéron kb 1 órán át. A végén olyan meredek az ASZFALT, hogy 20-32 áttétellel nem birtam feltekerni. Itthon hol készülsz fel ilyen mászásokra ? Kezd idén a 100Km-el, és ha az röhögve megy, jövõre már jöhet a 200-as is.
Csak jót akarok neked !
üdv: MARCI

#1815
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
tõlünk 3-4 fõ megy a versenyre, ebbõl kettõ srác vállalja be a hosszú távot

#1816
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Holnap nevezek!
Na akkor ki tart velem a hosszú távon?

Kicsit emeltek a szintkülönbségen... 7296m, a táv viszont "csak" 203km!

#1817
vendég_Berger_*

vendég_Berger_*
  • vendég
Szia Thommey!

Csak most hallottam, hogy milyen dõzsölésben lesz részetek a Trophy elött! :o

2005-ös KTM bemutató all inclusive 8)

de azért én is ott leszek!



#1818
Irvine

Irvine

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Aki nagyon beleszerelmesedik Ausztriába, az itt folytathatja a túrázást.

Mountainbike túrák Ausztria különbözõ régióiban helyi profi idegenvezetõvel. Info: 70/385-9238, bike@vodafone.hu

Két haverom volt és tisztára odáig vannak. Általában hosszú hétvégéket szervez az iroda.

Üdv:

Irvine



#1819
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
akinek van szabad hely a kocsijában az pliz sikiccson! :-\

#1820
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Mászások tekintetében mire számítsak?
Olyan mint a kõszegi verseny v. mint pl.szilvásváradi?