Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#1121
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Akkor rossz napja volt a szereloknek? Most probaltam ra odafigyelni, bizonyos helyzetekben nalam is nehezebben kapcsolhato. Legalabbis nem ugy, mint alapbol. Melyik foxnak irtal?

Gyanitom ez olajcserevel is jar... itt ausztriaban 60 euroert sokmindent nem csinalnanak a teloval.

***

Mas... a kormanymagassag beallitasara van vmi “okolszabaly”? Most kiszedtem a spacereket (1,5cm),azt hittem sok lesz, de jonak tunik. A canyonok eleg rovidek, es turas geojunak tunnek (az exceed is) az egyenes nyeregcso miatt, igy tobb a mozgaster. Meg terepen nem voltam vele, de felfele jobbnak tunik igy, foleg, ha erobol kell nyomni.

Most kicsit hulyen nez ki a 2cm a stucni felett - utana szoktak ilyenkor vagni?

#1122
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Csak nehogy ez legyen majd a "hivatalos" válasz Kiváncsi vagyok hogyan tudják fícsörként tálalni. Sztem írok a foxnak is ...

Megjött a Canyon-tól a hivatalos válasz. Korrektnek korrektek, csak ahelyett, hogy valaki besétált volna a raktárba és rátehénkedve megpróbálta volna kioldani a remote-ot, inkább elküldenek a helyi mesterhez  :)  :(  :angry:
 
"We are sorry to hear that you have experienced some issues with the Fox fork. This seems like a rebound control is not installed properly. You can take the bike to your local bike shop and if they would be able to repair it, we will be happy to refund you the costs (up to 60€) after sending us a recepit.
 
If this would not give you the demanded solution, we advice you to get in touch witch hungarian Fox dealer as they would be the ones to further assist you."
 
Nincs véletlenül egy Paul Lange -es ismerősötök? Nem igaz, hogy csak engem zavar, hogy vmi nem működik rendesen. Azóta voltam párszor bringázni, de szorul ez a sz@r.


#1123
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Evrol evre nehezebbek, illetve nekem mindegyik bringa vagy 200gal tobb volt (igaz les).

19es felnivel is elnezned? :)

arn módosította - 2017. október 07. - 19:59


#1124
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha linkelted esetleg, na az nekem nem jelenik meg.

 

2018-as Exceed csúcsgép elég frankó. https://www.canyon.c...o-race-ltd.html

da9c022538ba3661afbd4ddd3c731.jpg

 

...Lux helyett esélyes, 2018-as Cape Epic előtt bejelentik az újat. Hirtelen a 2018-as Lux-ok tömege jó fél kilóval megnőtt tavalyhoz, tavalyelőtthöz képest, és nem csak a dropper postok miatt.

Német fórumokon olvastam már olyat, hogy láttak karbon canyon prototípust, ami nagyon széria-közelinek nézett ki.



#1125
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

melyik?


A roadlite csucsbringa.

#1126
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lassan kialakul a 2018as paletta... a luxbol az xt is 1x11, az xtr maradt atdobos.

Ez baromi jol nez ki.

melyik?



#1127
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Adjatok mar egy normalis szerkeszto boxot ehhez a szerencstlen forummotorhoz, az embernek ugy kell kitalalgatni, hogy ez a forummotor epp milyen tagokat tamogat.

arn módosította - 2017. október 07. - 09:25


#1128
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Lassan kialakul a 2018as paletta... a luxbol az xt is 1x11, az xtr maradt atdobos.

Ez baromi jol nez ki.

arn módosította - 2017. október 07. - 09:22


#1129
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Azért ez eléggé optimista / márkafüggő. Ismerettségi körben még viszonylag triviális, de márka specifikus alkatrészekkel is sok hetes-hónapos várakozások voltak. Pl. váltófülre. És nem noname, hanem top gyártókkal.
 

ha a boltosod nem ül rajta, akkor kb 2 hét. (kivéve ha belefutsz nyáron egy gyártói leállás 3 hetébe)


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1130
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ha a boltosod nem ül rajta, akkor kb 2 hét. (kivéve ha belefutsz nyáron egy gyártói leállás 3 hetébe)

 

jah csak lehet nem kulfoldon... nekem osztrakoknal ket honapig tartott egy routercsere. nincs semmi megkotes a gar teljesitesere, csak vmi kodos megfogalmazasok. a vegen meg en irattam ra hataridoket a garpapirra, hogy legyen mar vmi.



#1131
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

". Nem tudom itthon mennyi ideig tart egy hasonló ügyintézés (vagy esetleg mi van ha egy online shop-ban rendelt vázzal történik hasonló) de ez rendben van a részemről. 

ha a boltosod nem ül rajta, akkor kb 2 hét. (kivéve ha belefutsz nyáron egy gyártói leállás 3 hetébe)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1132
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

"Tartozom" a vázam ügyével. Volt egy éppen 4 éves AL SLX vázam, a nyeregcső és a felsőcső találkozásánál a hegesztésen keresztbe futott egy repedésnek tűnő vonal mindkét oldalon. Nagyon vékonyak, 3-4 centisek, belül nem lehetett kitapintani. 

08.20-án jeleztem képekkel a netes felületükön keresztül. 10 nap után a chat-en érdeklődtem, hogy mi a helyzet. Ott azt írták foglalkoznak vele, sok a munka, de a chat előtt ülő ember szerint sima karc. Közben már megrendeltem az új Canyon bringám mert akcióban volt, ekkor a feleségem azt mondta hülye vagyok, hogy bizalmat szavaztam nekik :)

09.04-én írtak először, hogy repedés lehet, de kérnek közelebbi képeket és totált is. Jó sok képet készítettem közelről is a kerékpárról mert tényleg hibátlan volt, tehát esélyét sem láttam a karcnak ugyan azon a helyen mindkét oldalon. 

09.13-án írtak, hogy cserélik egy ugyan olyan feketére csak a felirat rajta kék (tehát egy 4 éves, álló vázra), de küldjek jól láthatóan szétfűrészelt képeket. Az új kerékpáromat a 2. levelemben megemlítettem (nyal-nyal :) ), most kérdeztem, hogy le tudom-e vásárolni mondjuk egy Garmin GPS-re.

09.25-én véglegesítették a dolgot, pénzre vagy bármi másra nem lehet cserélni SAP rendszer és garanciális ügy.... 

09.27-én kaptam egy új levelet, hogy a legújabb AL SLX vázat kapom feketében ami most is futó modell :)

10.03-án megérkezett a váz, de a Canyon specifikus kiegészítők nélkül (tengely, váltófül, takarók a kivezetésekhez). Írtam nekik.

10.04-én elnézést kértek, és küldenek minden kis pöcköt. Ekkor a feleségem már azt mondta, hogy korrekt cég és jól választottam.  

 

Ennyi nálam belefér, rengeteg munkájuk lehet, de korrektek. A 4 éve valahol álló váznak nem örültem volna ennyire. Nem tudom itthon mennyi ideig tart egy hasonló ügyintézés (vagy esetleg mi van ha egy online shop-ban rendelt vázzal történik hasonló) de ez rendben van a részemről. 


karakoram módosította - 2017. október 05. - 13:12


#1133
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Pont most néztem a Straván, hogy kb 3x ültem rajta idén, pedig télen meg voltam veszve, még egy szett ksyrium sl-t is hozott a jézuska :)  De vmi miatt bennt ragadtam az erdőben.


En ugy csinalom, hogy aszfalt + amikor unom, akkor schotter, osvenyek. Az egyenesen aszfalton haladas nem nekem valo.

#1134
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Azt én most készülök eladni, idén egyszer mentem vele... :)

Pont most néztem a Straván, hogy kb 3x ültem rajta idén, pedig télen meg voltam veszve, még egy szett ksyrium sl-t is hozott a jézuska :)  De vmi miatt bennt ragadtam az erdőben.



#1135
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Mindeközben Németországban  :)

1138781-post-your-bikepacking-rig-gear-l

Persze, mindennel lehet mindent csak akarni kell... :)



#1136
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Mondjuk én pont az örömbringázásnál nem tekergetem, az a pár watt/másodperc ide vagy oda nekem igazán semmit sem számít... :)

 

Na ez is igaz.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1137
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Meg egy országutija :D

Azt én most készülök eladni, idén egyszer mentem vele... :)



#1138
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ez így van.

Egy össztelósnál talán, főleg örömbringázásnál, több idő "van/lehet/" tekergetni a rugózás állítócsavarjait is, mint egy teljesítmény orientált tekerésnél.

Mondjuk én pont az örömbringázásnál nem tekergetem, az a pár watt/másodperc ide vagy oda nekem igazán semmit sem számít... :)



#1139
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

ezért van egy ideális világban az embernek egy 29es karbon ht, meg egy 14 körül mozgó 27pluszos fullija... :)

Meg egy országutija :D

Egyébként ha nekem még egyszer lesz valami sokat mozgó fullym (gondolom lesz), az valami 29"-es 150mm körül mozgó lesz. A 2018-as Scott Genius 920/930 még tetszene is.

SCOTT-Genius-2018-Frist-Ride-Test-Review



#1140
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ez így van.

Egy össztelósnál talán, főleg örömbringázásnál, több idő "van/lehet/" tekergetni a rugózás állítócsavarjait is, mint egy teljesítmény orientált tekerésnél.

ezért van egy ideális világban az embernek egy 29es karbon ht, meg egy 14 körül mozgó 27pluszos fullija...:)


Bikertigger módosította - 2017. október 04. - 14:54

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való