Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#1081
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Hogy leírtad már igen.

Már kb. ötször leírtam egy hét alatt  :)

 

Körkérdés2: jó ez így vagy jogos, hogy verem az asztalt?



#1082
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Korkerdes: Ti mint hozzaertok, latjatok a zsenialis videomban a problemat? Lock, kormanyra fekves, kiold, villa nem old, felesleges bowden, megemelem a vazat kiold es a remote csovet is a helyere rantja.

 

Hogy leírtad már igen.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1083
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Ez a lényeg uram (csak azért mondom nehogy megőrülj a villától és mert nem vagy egyedül :) )! Ma én is erre jutottam. Tegnap éjszaka egy kicsit előrébb toltam a nyerget és ma reggel a tekeréskor úgy éreztem összeállt. Egyébként én is le akarom bontani a kart a villáról, de most már megvárom mi lesz a végeredmény (elfelejtettem megrendelni 2 héttel ezelőtt a tekerentyűt, itthon meg természetesen beszerezhetetlen). Kevés a 2 állás, a középső kellene, de a 3 állású kar az szerintem is béna. Tényleg senki nem gyárt alternatívát a gyári helyett? Én nem találtam.

Valahol olvastam, hogy a sram gripshiftje jo ctd helyett. Vegulis egy 3x shimano elsovalto is jo lehet, de ne mar. A transfer sima billenos karjaert is elkernek vagy 60-70eurot, ennyi penzert akar jo is lehetne.

 

Közben ezt találtam:

 

A villa ugy: mar tenyleg kezdek becsavarodni :) Mondhat barki barmit, ez sz@r, nem szabdna igy mukodnie. Kioldaskor a kar nem tud mit kezdeni a felszabadulo 2-3cm bowdennel, meg jo hogy szetesik. Mernok ember ilyet nem csinal, nem lehet a joistenre bizni, hogy majd 5masodpercen belul ugyis lesz egy bukkano, addig meg nem esik szet. Szetesik. Egeszen addig feszitem a bowdent kioldott allapotban, amig meg nem mozdul a tarcsa a villanyakon, jol van beallitva, ennel nemileg osszetettebb dolgokkal is elboldogulok, de akkor sem jo. Sakk-matt.
Veszek bele egy Lauf-ot ezt meg felteszem az aprora :)

Korkerdes: Ti mint hozzaertok, latjatok a zsenialis videomban a problemat? Lock, kormanyra fekves, kiold, villa nem old, felesleges bowden, megemelem a vazat kiold es a remote csovet is a helyere rantja.


pajesz módosította - 2017. október 13. - 08:37


#1084
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Na mindegy, egyébként a villa nagyon szépen mozog, a bringa meg még annál is jobb, mint amire számítottam  :)

 

Ez a lényeg uram (csak azért mondom nehogy megőrülj a villától és mert nem vagy egyedül :) )! Ma én is erre jutottam. Tegnap éjszaka egy kicsit előrébb toltam a nyerget és ma reggel a tekeréskor úgy éreztem összeállt. Egyébként én is le akarom bontani a kart a villáról, de most már megvárom mi lesz a végeredmény (elfelejtettem megrendelni 2 héttel ezelőtt a tekerentyűt, itthon meg természetesen beszerezhetetlen). Kevés a 2 állás, a középső kellene, de a 3 állású kar az szerintem is béna. Tényleg senki nem gyárt alternatívát a gyári helyett? Én nem találtam. 



#1085
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jah beneztem, itt ket bilincs van, nem egy, mint nalam.

#1086
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

ebbol erteni fogjak? :)
nem kenyelmetlen neked ez a fekvalto beallitas, hogy igy ratoltad a markolatra?

😃 Nem, ok kaptak egy A4-est teleirva 6-os betumerettel 😃
De azert az latszik, hogy a vella csak akkor old ki, amikor megemelem a vazat.

Feket egyujjal huzom, amugy is igy lenne, a valtofulek meg rovidek, max 1,5cm lehet allitani rajtuk, azert csereltem meg. Ez most igy jobb.

#1087
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ebbol erteni fogjak? :)

nem kenyelmetlen neked ez a fekvalto beallitas, hogy igy ratoltad a markolatra?



#1088
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Ha mindkettőnknek mást írnak az lesz az igazán érdekes :) Valószínűleg ezt a hibát a marketingesek fogják megoldani nem a szervizesek...

Nna, eletem elso youtube videoja 😃



#1089
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

jo, az egy tularazott cucc volt... de pl nalam tavaly sokaig volt versenyben a cube, total hasonlo arban es felszereltseggel.


Mondjuk a Cube sem az a szokásos bolti márka, inkább olyan diszkont jellegû... bike-discount :)

#1090
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jo, az egy tularazott cucc volt... de pl nalam tavaly sokaig volt versenyben a cube, total hasonlo arban es felszereltseggel.


  • 950sm07 kedveli ezt

#1091
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

evrol evre olcsositanak, illetve mar nincs akkora arkulonbseg a bolti markakhoz kepest. igaz a bringak is egyre profibbak.

Hát az azért nem mondanám. Épp most volt a bikemag-on egy Kross Soil 3.0 teszt ami 1.360eFt/4500€ alu vázzal. Azért Spectral CF 9.0EX-et kapsz (4300€) és még marad is... :)

http://bikemag.hu/ma...eparkba-is-eleg



#1092
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

evrol evre olcsositanak, illetve mar nincs akkora arkulonbseg a bolti markakhoz kepest. igaz a bringak is egyre profibbak.



#1093
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Hátul nincs boost. Szerintem jövôre lesznek új modellek, fölösleges lenne már pénzt beletenniük a leváltandó vázakba fôleg úgy hogy elônye a gyakorlatban elhanyagolható, inkább csak marketing hogy vegyél újat. Elöl a 10mm már valami, meg az egyszerûen megoldható másik villával.
Trunnion-t nem tudom hol láttál, azok metrikusak és az teljes link újratervezést igényelne ami ugyanúgy fölösleges, majd kb jövôre. A Float X van betéve fejtetôn, annyi az újdonság. RS-bôl meg Monarch Plus mint eddig, a Superdeluxe lenne metrikus ami trunnion mount-os változatban is elérhetô.

 

A vázban hátul 2,3-2,4 fér el max ahhoz meg jó a 25-ös felni, Sam Hill is azzal nyert EWS futamot... :)

 

29-es Spectral jó lenne, ami volt nem tudom milyen lehetett hogy már nem folytatták 2017-ben.

Ja, meg a CF alu hátsó háromszöget kapott...



#1094
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

.
Trunnion-t nem tudom hol láttál, azok metrikusak és az teljes link újratervezést igényelne ami ugyanúgy fölösleges, majd kb jövôre. A Float X van betéve fejtetôn, annyi az újdonság. RS-bôl meg Monarch Plus mint eddig, a Superdeluxe lenne metrikus ami trunnion mount-os változatban is elérhetô.

.

Igaz, nincs trunnion.



#1095
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Időközben megjöttek a 2018-as modellek a Strive-ból is. Nagy meglepetés nincs, GX12, boost elől biztosan, hátul talán. Van trunnion-os verzió is. Ami érdekes, hogy 25mm-es felni van a tavalyi 30-35mm -esek helyett. Érdekes...

 

Miért nem csinálnak végre egy 150mm körül mozgó 29-es rombolót? YT Jeffsy, Scott Genius 9xx, stb.

Hátul nincs boost. Szerintem jövôre lesznek új modellek, fölösleges lenne már pénzt beletenniük a leváltandó vázakba fôleg úgy hogy elônye a gyakorlatban elhanyagolható, inkább csak marketing hogy vegyél újat. Elöl a 10mm már valami, meg az egyszerûen megoldható másik villával.
Trunnion-t nem tudom hol láttál, azok metrikusak és az teljes link újratervezést igényelne ami ugyanúgy fölösleges, majd kb jövôre. A Float X van betéve fejtetôn, annyi az újdonság. RS-bôl meg Monarch Plus mint eddig, a Superdeluxe lenne metrikus ami trunnion mount-os változatban is elérhetô.

 

A vázban hátul 2,3-2,4 fér el max ahhoz meg jó a 25-ös felni, Sam Hill is azzal nyert EWS futamot... :)

 

29-es Spectral jó lenne, ami volt nem tudom milyen lehetett hogy már nem folytatták 2017-ben.


950sm07 módosította - 2017. október 12. - 10:33


#1096
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

meg jobb :D tegnap irtam a foxnak.

Ha mindkettőnknek mást írnak az lesz az igazán érdekes :) Valószínűleg ezt a hibát a marketingesek fogják megoldani nem a szervizesek...



#1097
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Időközben megjöttek a 2018-as modellek a Strive-ból is. Nagy meglepetés nincs, GX12, boost elől biztosan, hátul talán. Van trunnion-os verzió is. Ami érdekes, hogy 25mm-es felni van a tavalyi 30-35mm -esek helyett. Érdekes...

 

Miért nem csinálnak végre egy 150mm körül mozgó 29-es rombolót? YT Jeffsy, Scott Genius 9xx, stb.


pajesz módosította - 2017. október 12. - 10:35


#1098
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem rántja vissza, mert ugyanúgy nem old ki terhelés alatt, mint eddig  :)

 

meg jobb :D tegnap irtam a foxnak.


arn módosította - 2017. október 12. - 09:50


#1099
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

csak ezzel nincs megoldva a problema, max elfeded azt :) ugyanugy fog szorulni, csak erovel visszarantod. ezt meg tudod csinaln kezzel is :D

Nem rántja vissza, mert ugyanúgy nem old ki terhelés alatt, mint eddig, de tény hogy jobban húzza a rugó, hogy minél előbb nyisson   :)

Tegyük fel, hogy ma "éles" körülmények között, terepen sem fog szétesni kioldáskor a remote.

De ettől még hülyébben működik, mint a float.


pajesz módosította - 2017. október 12. - 09:53


#1100
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

csak ezzel nincs megoldva a problema, max elfeded azt :) ugyanugy fog szorulni, csak erovel visszarantod. ezt meg tudod csinaln kezzel is :D