Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#1061
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

nem arn helyett válaszolnék, inkább csak +1 arra amit írt. én is jobban "kézben tartva" érzem a bringa elejét a lejtőkön, ha alacsonyabban van a kormány. sokáig nem is volt kérdés, hogy stucni le koppig, be is van állítva a kormánymagasság. érdekes kérdéseket hozott, amikor elkezdtem ss-ezni. ott előnyösebbnek éreztem, ha magasabban van a kormány, kiállva jobban ment, nem fájt a derekam, etc. szóval annyi a lényeg, hogy nem mindig és nem mindenkinél igaz a sok régi "alapszabály".

Míg a szabályok változhatnak a fizika nem annyira... :) A lejtôzés mindenkinek mást jelent és persze van az a lejtô ahol így is lazán le lehet menni, csak azért kérdeztem tiszta legyen a kép... :)



#1062
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem arn helyett válaszolnék, inkább csak +1 arra amit írt. én is jobban "kézben tartva" érzem a bringa elejét a lejtőkön, ha alacsonyabban van a kormány. sokáig nem is volt kérdés, hogy stucni le koppig, be is van állítva a kormánymagasság. érdekes kérdéseket hozott, amikor elkezdtem ss-ezni. ott előnyösebbnek éreztem, ha magasabban van a kormány, kiállva jobban ment, nem fájt a derekam, etc. szóval annyi a lényeg, hogy nem mindig és nem mindenkinél igaz a sok régi "alapszabály".


Az elso giant 29eremnek eleg sokat kiserletezgettem a cockpittel, kicsit hosszu volt a geo, igy probalkoztam rovidebb stucnival, emelt kormannyal, stb. Akkoriban 100x jartam ugyanazokon a terepeken, igy pontosan tudtam melyik kanyarban meddig lehet engedni, jol lehetett erezni a valtozasokat. Az elso alkalommal az emelt kormannyal majdnem a bokorban kotottem ki, mert sodrodott a bringa ugyanott, ahol siman el szoktam fordulni. Hiaba volt kenyelmesebb, ment vissza a flat kormany.

Ugyanez a hatas a droppos csovel is... korabban ott gyakran azt csinaltam, hogy csak par cmt eresztettem le, hogy a felsocombommal meg tudjam tamasztani - ugyanaz a hatas, no a stabilitas, nem kell teljesen leereszteni, jol tekerheto marad a lankas lejton.

#1063
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

nem arn helyett válaszolnék, inkább csak +1 arra amit írt. én is jobban "kézben tartva" érzem a bringa elejét a lejtőkön, ha alacsonyabban van a kormány. sokáig nem is volt kérdés, hogy stucni le koppig, be is van állítva a kormánymagasság. érdekes kérdéseket hozott, amikor elkezdtem ss-ezni. ott előnyösebbnek éreztem, ha magasabban van a kormány, kiállva jobban ment, nem fájt a derekam, etc. szóval annyi a lényeg, hogy nem mindig és nem mindenkinél igaz a sok régi "alapszabály".

Mígy a szabályok változhatnak a fizika nem annyira... :) A lejtôzés mindenkinek mást jelent és persze van az a lejtô ahol így is lazán le lehet menni, csak azért kérdeztem tiszta legyen a kép... :)



#1064
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Tudnál lőni egy képet a kormányról (remélem Canyon :) ) felülről? Ha vízszintesbe tekerem, akkor van valamennyi hátrahajlása és bénán is néz ki.


Persze hogy van hatrahajlasa, 9 fok... canyon h12 asszem (konnyebbik 720as alu).

Frankón néz ki :) Természetesen nem az érzéseidet megkérdôjelezni, csak a kalibrálás kedvéért milyen lejtôrôl beszélünk ahol a méginkább mászásra optimalizált testhelyzet és elôrébb került súlypont elônyösebb?


Nem az elorebb, hanem az alacsonyabbra kerult sulypont elonyosebb :) stabilabb nagyobb sebessegnel. Altalaban ott jovok le, ahova fel is tudok tekerni, nem keresem a “direkt” lejtozos kihivasokat, ezeknel szvsz nem nagyon oszt vagy szoroz, hogy elorebb is kerult a sulypont.

#1065
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Frankón néz ki :) Természetesen nem az érzéseidet megkérdôjelezni, csak a kalibrálás kedvéért milyen lejtôrôl beszélünk ahol a méginkább mászásra optimalizált testhelyzet és elôrébb került súlypont elônyösebb?

 

nem arn helyett válaszolnék, inkább csak +1 arra amit írt. én is jobban "kézben tartva" érzem a bringa elejét a lejtőkön, ha alacsonyabban van a kormány. sokáig nem is volt kérdés, hogy stucni le koppig, be is van állítva a kormánymagasság. érdekes kérdéseket hozott, amikor elkezdtem ss-ezni. ott előnyösebbnek éreztem, ha magasabban van a kormány, kiállva jobban ment, nem fájt a derekam, etc. szóval annyi a lényeg, hogy nem mindig és nem mindenkinél igaz a sok régi "alapszabály".


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1066
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

igy all most a kormany - nem gondoltam volna, de inkabb lefele hozott nagyobb valtozast. -1.5cm eleg pozitivan befolyasolta a sulypontot es menettulajdonsagokat, hiaba van a seggem az egben. a nyakamnal ereztem a lejtozesek vegen, hogy lehet kicsit finomitani kellene rajta, de megyek meg vele, mert par napja elaludtam a vallam-nyakam kozotti reszt, lehet az kavart meg be. nagysebessegu lejtozeseknel allat a gep, a nervet sem elveztem ennyire :) marha jo, ahogy ra lehet hasalni a kormanyra, vhogy sokkal kozvetlenebbnek elem meg az egeszet.

Frankón néz ki :) Természetesen nem az érzéseidet megkérdôjelezni, csak a kalibrálás kedvéért milyen lejtôrôl beszélünk ahol a méginkább mászásra optimalizált testhelyzet és elôrébb került súlypont elônyösebb?



#1067
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Koszi, orulok, hogy tetszik. Vannak olyan klasszikus bringaaranyok, amik bejonnek, es kapasbol nem ronda nyakiglabnak nez ki a 29er. Eleve kell egy l-xl vazmeret, magasan kihuzott nyeregcso, vizszinteshez kozelito stucni, alacsony kormany. Az is sokat dob a kinezeten, ha a flat tenyleg vizszintesre van beallitva.

En ezekre nem direkt megyek ra, szimplan hosszu a labam, es szeretem, ha alacsonyan van a sulypont. A kormany markolatreszet meg mindig vizszintesre allitom, amugy elzsibbad rajta a kezem.

A poen az, hogy ezzel nem minden bringagyarto van tisztaban es olyan beallitasokkal fotoznak, ami nem elonyos. Olaszok pl jol erzik ezt is, nem veletlenul mutatnak jobban a bringaik a fotokon. Amugy olyan nagy geometriai csodak es elteresek nincsenek, ilyeneken mulik.

Tudnál lőni egy képet a kormányról (remélem Canyon :) ) felülről? Ha vízszintesbe tekerem, akkor van valamennyi hátrahajlása és bénán is néz ki.

#1068
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Koszi, orulok, hogy tetszik. Vannak olyan klasszikus bringaaranyok, amik bejonnek, es kapasbol nem ronda nyakiglabnak nez ki a 29er. Eleve kell egy l-xl vazmeret, magasan kihuzott nyeregcso, vizszinteshez kozelito stucni, alacsony kormany. Az is sokat dob a kinezeten, ha a flat tenyleg vizszintesre van beallitva.

En ezekre nem direkt megyek ra, szimplan hosszu a labam, es szeretem, ha alacsonyan van a sulypont. A kormany markolatreszet meg mindig vizszintesre allitom, amugy elzsibbad rajta a kezem.

A poen az, hogy ezzel nem minden bringagyarto van tisztaban es olyan beallitasokkal fotoznak, ami nem elonyos. Olaszok pl jol erzik ezt is, nem veletlenul mutatnak jobban a bringaik a fotokon. Amugy olyan nagy geometriai csodak es elteresek nincsenek, ilyeneken mulik.

arn módosította - 2017. október 13. - 20:43


#1069
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

igy all most a kormany - nem gondoltam volna, de inkabb lefele hozott nagyobb valtozast. -1.5cm eleg pozitivan befolyasolta a sulypontot es menettulajdonsagokat, hiaba van a seggem az egben. a nyakamnal ereztem a lejtozesek vegen, hogy lehet kicsit finomitani kellene rajta, de megyek meg vele, mert par napja elaludtam a vallam-nyakam kozotti reszt, lehet az kavart meg be. nagysebessegu lejtozeseknel allat a gep, a nervet sem elveztem ennyire :) marha jo, ahogy ra lehet hasalni a kormanyra, vhogy sokkal kozvetlenebbnek elem meg az egeszet.

IZ3ynem.jpg

Szép ez a bringa, akárki akármit mond. Kellett már egy Canyon specifikus post 😃 Mondjuk arról nem tehetek, hogy az országban van 2,5 db abból a bizonyos villából és az mind Canyonban van 😁

#1070
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

állat ez a canga. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1071
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

igy all most a kormany - nem gondoltam volna, de inkabb lefele hozott nagyobb valtozast. -1.5cm eleg pozitivan befolyasolta a sulypontot es menettulajdonsagokat, hiaba van a seggem az egben. a nyakamnal ereztem a lejtozesek vegen, hogy lehet kicsit finomitani kellene rajta, de megyek meg vele, mert par napja elaludtam a vallam-nyakam kozotti reszt, lehet az kavart meg be. nagysebessegu lejtozeseknel allat a gep, a nervet sem elveztem ennyire :) marha jo, ahogy ra lehet hasalni a kormanyra, vhogy sokkal kozvetlenebbnek elem meg az egeszet.

 

IZ3ynem.jpg


arn módosította - 2017. október 13. - 18:23


#1072
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Urak, oldalak óta a Fox teleszkópok lelkivilágának fejtegetése miért a Canyon topikban zajlik?

Canyonnal jött a villa és először úgy tűnt, hogy megoldják házon belül, de nem úgy tűnik. Részemről lezárható.

#1073
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Urak, oldalak óta a Fox teleszkópok lelkivilágának fejtegetése miért a Canyon topikban zajlik? 

 

asszem ennek a villanak nem fogok otthon nekiallni, a melyen levo csavarokkal lehet eleget szivni... es szetcseszni vmit.


  • Kisherceg kedveli ezt

#1074
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

 

asszem ennek a villanak nem fogok otthon nekiallni, a melyen levo csavarokkal lehet eleget szivni... es szetcseszni vmit.



#1075
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

"NOTE: Actuate the release lever with the suspension unweighted for immediate changes between damping settings. Actuating the release lever with the suspension under load may cause a slight delay transitioning between damping modes." 

Erre írtam azt, hogy mi van, ha ezzel el is intézik a dolgot? Bár ez nem teljesen azt jelenti, ami a valóságban történik. Mondhatja-e egy gyártó, hogy sz@r működés = "feature"?

Kiderül ha visszaküldöd...



#1076
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

majd kiderul mit valaszolnak - amugy en nem erzem ennyire tragikusnak a dolgot, inkabb azon mulik, hogy bukik ki, hogy hasznalod. pl en eleve nem tekergetem a villan annyit, mint ha tavos lenne. az "alap" beallitasom a trail, es ehhez kepest allitom le fel menetkozben. ugy meg mukodik, ha nem porogsz rajta, lehet x honap mire leesik, hogy vmi gondja van.

 

a bovdenkitolas az feltunobb...



#1077
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Azért írtam hogy jogos, és visszaküldeni vagy szerviz... :)

"NOTE: Actuate the release lever with the suspension unweighted for immediate changes between damping settings. Actuating the release lever with the suspension under load may cause a slight delay transitioning between damping modes." 

Erre írtam azt, hogy mi van, ha ezzel el is intézik a dolgot? Bár ez nem teljesen azt jelenti, ami a valóságban történik. Mondhatja-e egy gyártó, hogy sz@r működés = "feature"?


  • 950sm07 kedveli ezt

#1078
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Lassan már én is :)

Na de, ha azt mondja a gyár, hogy 100 fejlesztő 4 évi munkája van ebben az új fantasztikus kioldómechanizmusban, ami miatt gyakorlatilag se remote-tal se dial-lal nem lehet használni, akkor nekem kell elnézést kérnem tőlük?

Azért írtam hogy jogos, és visszaküldeni vagy szerviz... :)



#1079
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Igazi szappanopera, én már az elején elvesztettem a fonalat... :) De ha nem úgy mûködik ahogy gyárilag kellene akkor jogos, és mivel garis vissza kell küldeni vagy be kell adni márkaszervizbe hogy csinálják meg...

Lassan már én is :)

Na de, ha azt mondja a gyár, hogy 100 fejlesztő 4 évi munkája van ebben az új fantasztikus kioldómechanizmusban, ami miatt gyakorlatilag se remote-tal se dial-lal nem lehet használni, akkor nekem kell elnézést kérnem tőlük?



#1080
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Már kb. ötször leírtam egy hét alatt  :)

 

Körkérdés2: jó ez így vagy jogos, hogy verem az asztalt?

Igazi szappanopera, én már az elején elvesztettem a fonalat... :) De ha nem úgy mûködik ahogy gyárilag kellene akkor jogos, és mivel garis vissza kell küldeni vagy be kell adni márkaszervizbe hogy csinálják meg...


  • pajesz kedveli ezt