Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Canyon

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
3138 replies to this topic

#1021
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Köszi a tapasztalatokat!

 

Ezek szerint XC/maraton/túra felhasználásra sokkal ésszerűbb jó tárcsát és alumínium tengelyes hátsó agyat választani (a jelenlegi deore helyett), mintsem vázcserében gondolkodni a nagyobb fékerő és a pontosabb beállítás érdekében? 

 

Manapság 6 csavaros vagy CL tárcsában/agyban érdemes gondolkodni? (A canyon egy időben shimano/sram/mavic mixel árulta olcsóbb bringáit, így nem is olyan egyszerű az egységesítés, elég sok féle-fajta alkatrész sorakozik a bringán)

Szerintem mindegy hogy 6 csavaros vagy CL a tárcsa. Én régen nem szerettem a CL-t, de megszoktam és elônyének tartom hogy két kerékszett használatánál nem kell mindegyiket feltárcsázni, pillanatok alatt át tudom rakni a másikra, ami a 6 csavarossal eszembe sem jutna... emiatt már a CL-t preferálom, de egy kerékszettel tökmindegy.



#1022
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Tapasztalatotok szerint egy merev váznál lehet érezni a 135/QR és a 142/12 közötti különbséget? Ha igen, mi lenne az? 

 

Teszem azt, egy nagyon olcsó, csak gyantás pofával használható féktárcsa lecserélésével, mondjuk egy xt/xtr szintűre, többet nyer fékerőben az ember mintha átmenőtengelyes vázra cseréli a régit, a merevség és így a vélhető fékerő növekedése érdekében? 

Átütô tengely éjjel nappal... de ha amúgy OK vagy a gyorsszárassal és csak a fékerôt akarod növelni akkor csak tárcsa csere. Ha azt a gagyi gyantásat lecseréred akár csak egy Deore/SLX RT64/66-ra ég és föld lesz a különbség. Az XT/XTR ice-tech tárcsák elônyét nem tudom kihasználnád-e, nekem több a gondom velük - szinte állandóan nyolcas van bennük - de hegyekben a Strive Saint fékjeibôl azok hozzák ki a legtöbbet így eggyütt tudok velük élni. A merevhátúmon SLX fék és tárcsák vannak, itthonra fantasztikusak. Az is "gyantás" RT54 tárcsákkal jött, de egy métert sem mentem velük azonnal lecseréltem ôket.



#1023
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

Köszi a tapasztalatokat!

 

Ezek szerint XC/maraton/túra felhasználásra sokkal ésszerűbb jó tárcsát és alumínium tengelyes hátsó agyat választani (a jelenlegi deore helyett), mintsem vázcserében gondolkodni a nagyobb fékerő és a pontosabb beállítás érdekében? 

 

Manapság 6 csavaros vagy CL tárcsában/agyban érdemes gondolkodni? (A canyon egy időben shimano/sram/mavic mixel árulta olcsóbb bringáit, így nem is olyan egyszerű az egységesítés, elég sok féle-fajta alkatrész sorakozik a bringán)

Átmenőtengely-különbségről nincsen tapasztalatom, de a Grand Canyon SL 6.9 gyári minősíthetetlenül szar alsópolcos Shimano féktárcsáját XT-re cserélve hirtelen lett fékem. Nem is értem, hogy az alapmodellre miért pazarolnak egy gramm acélt is. Konkrétan a hátsó kereket nem bírta aszfalton állóra sem fékezni, gyerekkel a hátulján meg pláne szart sem értek azok a fékek. Ugyanaz a fékbetét, ugyanaz a féknyereg és szerint simán 2* erősebb, ha nem még jobb XT tárcsával. Kétlem, hogy a tengely cserével lenne ennyi difi.


 

 

 

XC felhasználásnál kizárt, hogy átlag bringás érezné. Egy bike parkban vagy komolyabb és kanyargós, "beülős" ösvényen, döntött kanyarokba rendesen terhelve, főleg dropper posttal ellenben már tuti, nincs értelme a gyorszárnak.

Átütős előnye inkább praktikus: elég 1x beállítani a hátsó féknyerget, a kerék mindig ugyanúgy kerül vissza és nincsen az, hogy kerék kivesz, visszatesz és beleér a fékpofába tárcsa.



#1024
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Tapasztalatotok szerint egy merev váznál lehet érezni a 135/QR és a 142/12 közötti különbséget? Ha igen, mi lenne az? 

 

Teszem azt, egy nagyon olcsó, csak gyantás pofával használható féktárcsa lecserélésével, mondjuk egy xt/xtr szintűre, többet nyer fékerőben az ember mintha átmenőtengelyes vázra cseréli a régit, a merevség és így a vélhető fékerő növekedése érdekében? 

XC felhasználásnál kizárt, hogy átlag bringás érezné. Egy bike parkban vagy komolyabb és kanyargós, "beülős" ösvényen, döntött kanyarokba rendesen terhelve, főleg dropper posttal ellenben már tuti, nincs értelme a gyorszárnak.

Átütős előnye inkább praktikus: elég 1x beállítani a hátsó féknyerget, a kerék mindig ugyanúgy kerül vissza és nincsen az, hogy kerék kivesz, visszatesz és beleér a fékpofába tárcsa.


  • mgy likes this

#1025
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 posts
Átmenőtengely-különbségről nincsen tapasztalatom, de a Grand Canyon SL 6.9 gyári minősíthetetlenül szar alsópolcos Shimano féktárcsáját XT-re cserélve hirtelen lett fékem. Nem is értem, hogy az alapmodellre miért pazarolnak egy gramm acélt is. Konkrétan a hátsó kereket nem bírta aszfalton állóra sem fékezni, gyerekkel a hátulján meg pláne szart sem értek azok a fékek. Ugyanaz a fékbetét, ugyanaz a féknyereg és szerint simán 2* erősebb, ha nem még jobb XT tárcsával. Kétlem, hogy a tengely cserével lenne ennyi difi.



Tapasztalatotok szerint egy merev váznál lehet érezni a 135/QR és a 142/12 közötti különbséget? Ha igen, mi lenne az?

Teszem azt, egy nagyon olcsó, csak gyantás pofával használható féktárcsa lecserélésével, mondjuk egy xt/xtr szintűre, többet nyer fékerőben az ember mintha átmenőtengelyes vázra cseréli a régit, a merevség és így a vélhető fékerő növekedése érdekében?


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1026
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

Tapasztalatotok szerint egy merev váznál lehet érezni a 135/QR és a 142/12 közötti különbséget? Ha igen, mi lenne az? 

 

Teszem azt, egy nagyon olcsó, csak gyantás pofával használható féktárcsa lecserélésével, mondjuk egy xt/xtr szintűre, többet nyer fékerőben az ember mintha átmenőtengelyes vázra cseréli a régit, a merevség és így a vélhető fékerő növekedése érdekében? 



#1027
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ez egesz izgalmas bringa lett...

SRAM X01 Eagle, 12s
Rim width: 25mm FW / 22,5mm RW
Kind Shock LEV SI

https://www.canyon.c...0-pro-race.html

 

95e30fb6da74484616448e16f4e29.jpg



#1028
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 posts

Jobbulást innen is!

Köszi mindenkinek!😃

#1029
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Nekem se, de még hagyom egy kicsit. Két napja sz@rrá törtem a bal kulcscsontomat, ma műtöttek, szóval annyira nem sürgős

 

Jobbulást innen is!



#1030
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Jobbulast :)

A szezonnak sosincs vege, max szarabbak a korulmenyek :D
  • marton likes this

#1031
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Igen, szerencsere a nerve-vel voltam. Telibe kaptam egy fat a baloldalammal. Bringa karcmentes, én már nem annyira

Mielôbbi jobbulást, "szerencsére" vége a szezonnak így van idôd felépülni...



#1032
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 posts

hogy "sikerult"? bringaval?

kivancsisag keppen megkerdeztem a h20 karbon kormanyt a canyonnal (szeretem, ha egyseges a bringa) - 130 euro. ennyert azert mar lehet venni ezt azt :)

Igen, szerencsere a nerve-vel voltam. Telibe kaptam egy fat a baloldalammal. Bringa karcmentes, én már nem annyira😃

#1033
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Mar azon csodalkoznek, ha a hazai paul langenal foglalkoznanak kulfoldrol vasarolt dolgokkal. Inkabb kuldenem a kanyonhoz. Kerjel csomagfelvetelt toluk, s akkor nem kell baszkodni a postazasi dij visszakeresevel, mivel csak sepa utalasra hajlandoak, paypalra nem. Raiffeisennel ez rogton 1800 ft plusz me'g valamennyi apro...

Paul-Lange a Fox magyarországi garanciális szervize és a villa az ô termékük, gondolom nem véletelnül ajánlotta a Canyon opcióként. Elvileg az EU sem kellene hogy külföld legyen, fórumokat olvasva ez eléggé bevett szokás mindenhol és a legtöbb helyen gördülékenyen mennek a dolgok.


Edited by 950sm07, 2017. October 24. - 17:59.


#1034
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Van valakinek tapasztalata (kontaktja) a Paul Lange-val (-hoz)? A Nerve Fox32 Fit4 villájában a rebound állítója meg van szorulva (ahogy utána olvastam nem egyedi probléma) és a Canyon gariban két opciót ajánlott, vagy Paul-Lange vagy kiküldeni hozzájuk.


Mar azon csodalkoznek, ha a hazai paul langenal foglalkoznanak kulfoldrol vasarolt dolgokkal. Inkabb kuldenem a kanyonhoz. Kerjel csomagfelvetelt toluk, s akkor nem kell baszkodni a postazasi dij visszakeresevel, mivel csak sepa utalasra hajlandoak, paypalra nem. Raiffeisennel ez rogton 1800 ft plusz me'g valamennyi apro...

#1035
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

eredendoen is ilyen volt, vagy ez "uj ficsor"? mert a sc fele fit4 uj koraban se mukodott rendesen. errol jut eszembe, hogy a foxek supportja nem nagyon valaszol... :)

Nyár óta ilyen, illetve akkor próbáltam állítani rajta és egy kattanást tudtam és úgy maradt, onnan semerre nem megy. Szerencsére pont olyan állásban akadt meg hogy így teljesen jó ezért szezon közben nem foglalkoztam vele mert néha használtam, de most el akarom adni és elôtte gariban megcsináltatnám. Közben körbekérdeztem és többen is azt javasolták hogy küldjem ki mert itt az sem biztos hogy van alkatrész ha valamit cserélni kell...



#1036
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

hogy "sikerult"? bringaval?

 

kivancsisag keppen megkerdeztem a h20 karbon kormanyt a canyonnal (szeretem, ha egyseges a bringa) - 130 euro. ennyert azert mar lehet venni ezt azt :)



#1037
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 posts

eredendoen is ilyen volt, vagy ez "uj ficsor"? mert a sc fele fit4 uj koraban se mukodott rendesen. errol jut eszembe, hogy a foxek supportja nem nagyon valaszol... :)

Nekem se, de még hagyom egy kicsit. Két napja sz@rrá törtem a bal kulcscsontomat, ma műtöttek, szóval annyira nem sürgős😃

#1038
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

eredendoen is ilyen volt, vagy ez "uj ficsor"? mert a sc fele fit4 uj koraban se mukodott rendesen. errol jut eszembe, hogy a foxek supportja nem nagyon valaszol... :)



#1039
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Van valakinek tapasztalata (kontaktja) a Paul-Lage-val (-hoz)? A Nerve Fox32 Fit4 villájában a rebound állítója meg van szorulva (ahogy utána olvastam nem egyedi probléma) és a Canyon gariban két opciót ajánlott, vagy Paul-Lange vagy kiküldeni hozzájuk. Mivel vidéki vagyok és Bp-en ritkán járok így majdnem mindegy lenne, bár a gyorsabb jobb lenne mert meghirdetném a gépet.



#1040
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

alul vezeted be, felul akkora lyuk van, hogy ugyis kijon :) de atalakitokat kertel a vazhoz?