Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#961
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

új Torque

p5pb15448519.jpg

https://www.pinkbike...first-ride.html



#962
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Párom női Exceed cajgája hátul is BOOST-os, 12x148 mm

 

A női szerintem újabb fejlesztés, tévedek?

Azt akartam kihozni a dologból, hogy lassan mennek a fejlesztések. Üzleti okból érhető, mert a meglévőkből sem tudnak eleget gyártani.  

 

A 27,5+ kompatibilis 29-es hiánya érthetetlen a számomra. Mint kiderült a merevhátú nem az én világom még plusszosban sem, de attól még természetesen lehetne akár az is. :) Ahogy olvastam használják a Dude-ot 3,0 gumikkal de nem hiszem hogy az a legjobb megoldás. Egy ~130-at mozgó modern geometriás fully 27,5+/29-est szerintem vinnének mint a cukrot, hobbira, kezdôknek stb. tökéletes megoldás.

Haveromnak októberben megjött az Orbea Occam TR H20 Plus ami amellett hogy állatul néz ki, úgy is megy. Geo nagyon rendben van, 67 fokos villaszög, elöl 130, hátul 120-as rugóút 3,0/2,80 gumikkal csapatáshoz, hosszabb tekerésekhez meg van hozzá egy 29-es kerészett. Az enyém január-februárban jön meg, bár reméltem hogy az új Spectral bemutatásakor lemondhatom de ezek szerint nem...

 

Akkor egyet értünk azt hiszem :)



#963
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Köszi. A rozsdától nem féltem, a sóra gondoltam inkább. 

 

 

Van sok hiányossága a portfóliónak, igaz ami van az meg elég jó :)

27.5-es merev de leginkább pluszos merev kerékpár sincs vagányabb XC felhasználásra, hobbira, stb. Szerintem a pluszos megoldásnak van piaca. 

Egyébként ami van Exceed azok meg hátul nem boost rendszerrel jönnek, elöl a villák meg igen. Akciós és jó kerékszett nincsen ilyen kevert megoldásokra, valakinek ez is hátrány és azért a váz "korát" mutatja (még akkor is, ha semmi szükségem a boostra se elől, se hátul!). Na és hol a Pinion rendszerrel felszerelt Canyon?! :) Egy olyat nagyon vártam. Gravel sincs, szerintem 40-es gumi nagy a CX alu bringáikba melyeken még átmenő tengely sincs. Van viszont gyermek kerékpár, lassan szükség lesz rá itthon :)

Egyébként imádon az Exceed-et is, jó vétel volt a részemről.  

A 27,5+ kompatibilis 29-es hiánya érthetetlen a számomra. Mint kiderült a merevhátú nem az én világom még plusszosban sem, de attól még természetesen lehetne akár az is. :) Ahogy olvastam használják a Dude-ot 3,0 gumikkal de nem hiszem hogy az a legjobb megoldás. Egy ~130-at mozgó modern geometriás fully 27,5+/29-est szerintem vinnének mint a cukrot, hobbira, kezdôknek stb. tökéletes megoldás.

Haveromnak októberben megjött az Orbea Occam TR H20 Plus ami amellett hogy állatul néz ki, úgy is megy. Geo nagyon rendben van, 67 fokos villaszög, elöl 130, hátul 120-as rugóút 3,0/2,80 gumikkal csapatáshoz, hosszabb tekerésekhez meg van hozzá egy 29-es kerészett. Az enyém január-februárban jön meg, bár reméltem hogy az új Spectral bemutatásakor lemondhatom de ezek szerint nem...



#964
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi. A rozsdától nem féltem, a sóra gondoltam inkább. 

 

 

Van sok hiányossága a portfóliónak, igaz ami van az meg elég jó :)

27.5-es merev de leginkább pluszos merev kerékpár sincs vagányabb XC felhasználásra, hobbira, stb. Szerintem a pluszos megoldásnak van piaca. 

Egyébként ami van Exceed azok meg hátul nem boost rendszerrel jönnek, elöl a villák meg igen. Akciós és jó kerékszett nincsen ilyen kevert megoldásokra, valakinek ez is hátrány és azért a váz "korát" mutatja (még akkor is, ha semmi szükségem a boostra se elől, se hátul!). Na és hol a Pinion rendszerrel felszerelt Canyon?! :) Egy olyat nagyon vártam. Gravel sincs, szerintem 40-es gumi nagy a CX alu bringáikba melyeken még átmenő tengely sincs. Van viszont gyermek kerékpár, lassan szükség lesz rá itthon :)

Egyébként imádon az Exceed-et is, jó vétel volt a részemről.  

Párom női Exceed cajgája hátul is BOOST-os, 12x148 mm



#965
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Szerintem semennyire nem kell óvni, pl. nem rozsdásodik. Egy acél vázért sokkal jobban aggódnék.

Használod ahogy akarod, mosod ha kedved tartja.

 

Köszi. A rozsdától nem féltem, a sóra gondoltam inkább. 

 

XC-re ott a Lux, túrázásra a Neuron, utána meg tátong egy lyuk mert nincs egy könnyû mindenes trail bicajuk mint amilyan a régi Spectral volt. A közel 15 kilós alu modelleket mindennek lehet nevezni csak könnyûnek nem, helyette van most gyakorlatilag két enduró.

Bosszant mert lecsúsztam a régi Spectral-ról, ez meg nem jön be és a Strive mellé teljesen értelmetlen, így egy Orbea Occam Trail lesz majd a Nerve helyett.

 

Van sok hiányossága a portfóliónak, igaz ami van az meg elég jó :)

27.5-es merev de leginkább pluszos merev kerékpár sincs vagányabb XC felhasználásra, hobbira, stb. Szerintem a pluszos megoldásnak van piaca. 

Egyébként ami van Exceed azok meg hátul nem boost rendszerrel jönnek, elöl a villák meg igen. Akciós és jó kerékszett nincsen ilyen kevert megoldásokra, valakinek ez is hátrány és azért a váz "korát" mutatja (még akkor is, ha semmi szükségem a boostra se elől, se hátul!). Na és hol a Pinion rendszerrel felszerelt Canyon?! :) Egy olyat nagyon vártam. Gravel sincs, szerintem 40-es gumi nagy a CX alu bringáikba melyeken még átmenő tengely sincs. Van viszont gyermek kerékpár, lassan szükség lesz rá itthon :)

Egyébként imádon az Exceed-et is, jó vétel volt a részemről.  



#966
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

tendencia:

 

uj xc = trail

uj trail = enduro

uj enduro = downhill

uj downhill = tank

 

xc bringat nem gyartanak :D

XC-re ott a Lux, túrázásra a Neuron, utána meg tátong egy lyuk mert nincs egy könnyû mindenes trail bicajuk mint amilyan a régi Spectral volt. A közel 15 kilós alu modelleket mindennek lehet nevezni csak könnyûnek nem, helyette van most gyakorlatilag két enduró.

Bosszant mert lecsúsztam a régi Spectral-ról, ez meg nem jön be és a Strive mellé teljesen értelmetlen, így egy Orbea Occam Trail lesz majd a Nerve helyett.



#967
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

tendencia:

 

uj xc = trail

uj trail = enduro

uj enduro = downhill

uj downhill = tank

 

xc bringat nem gyartanak :D

Ez folyamatos tendencia. Nézzük meg a 2000 eleji gépeket, pláne a 90-es éveket - ahogy a technológia engedi egyre jobban/könnyebben működő alkatrészekkel egyre jobban viselkedő bringákat gyártanak, ami persze a bringákkal legyőzendő verseny terepek változását is magával hozta, hogy legyen benne kihívás. :)
Van aki itthon máig a merev első villára esküszik XC-re, esetleg karbon villával, de neki már egy teló is istenkáromlás.
Csak adott évjáraton/generáción belül érdemes összehasonlítani a képességeket.
Bár úgy láttam a 140-150mm rugóút most "trail" kategória lett, sokkal az előző modellnél sem volt kevesebb, de ez bőven DH kategória volt 15 éve, nem? Csak most már sokkal könnyebb vasakat össze tudnak rakni ilyen rugózással, így felfelé is tekerhetőek lettek.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#968
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Majdnem eltaláltam. :) De nem igazán értem hogy miért csináltak gyakorlatilag mégegy endurót, és így nincs egy normális mindenesük...

tendencia:

 

uj xc = trail

uj trail = enduro

uj enduro = downhill

uj downhill = tank

 

xc bringat nem gyartanak :D



#969
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Na de a design ;) Nem akarom szetoffolni ezt a topicot, de amugy a Feedback eleg jo cuccokat (es nem olcson) gyart.

Basszus ez egy bicaj tartó, már ebben is annyira fontos a design (ami elég szubjektív) hogy amiatt megér majdnem 2,5x annyit? Nekem eszem ágában sem lenne annyival többet adni érte, de nem turkálok senkinek a zsebében ha valakinek az kell... :)



#970
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Valószínû ez az, az ára is elfogadható fôleg a Scorpionhoz képest ami nevetséges...

Na de a design ;) Nem akarom szetoffolni ezt a topicot, de amugy a Feedback eleg jo cuccokat (es nem olcson) gyart.



#971
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Köszi!

 

Közben találtam egyet, valószínűleg akkor ez lesz az: https://www.bike-com...ufnahme-p53255/

Valószínû ez az, az ára is elfogadható fôleg a Scorpionhoz képest ami nevetséges...



#972
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Feedback Sports is gyart ilyet (premium ar, de jo cuccaik vannak)

https://www.bike-com...taender-p61714/



#973
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Nincs ráírva semmi, egy haverom adta oda mert neki nem tetszett, ô valhol németben vette.

 

Köszi!

 

Közben találtam egyet, valószínűleg akkor ez lesz az: https://www.bike-com...ufnahme-p53255/



#974
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Pontosan milyen márka/típus? 

Nincs ráírva semmi, egy haverom adta oda mert neki nem tetszett, ô valhol németben vette.



#975
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Csak be kell dugni, nem kell rögzíteni

Pontosan milyen márka/típus? 



#976
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

OFF: 

A képeken az miféle bringatartó? A hajtókar tengelyébe kell dugni valamit és rögzíteni? Köszi!

ON.

Csak be kell dugni, nem kell rögzíteni



#977
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Ha valakit érdekel vagy tud valakit akit érdekel van egy tökéletes állapotú eladó Nerve 29"-em:

http://apro.bikemag....16-l417284.html

 

 

OFF: 

A képeken az miféle bringatartó? A hajtókar tengelyébe kell dugni valamit és rögzíteni? Köszi!

ON.



#978
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Majdnem eltaláltam. :) De nem igazán értem hogy miért csináltak gyakorlatilag mégegy endurót, és így nincs egy normális mindenesük...



#979
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Új Torque...

https://www.bikerumo...-mountain-bike/

 

https://www.canyon.c...cf-9-0-ltd.html

 

 

Canyon-Spectral_140mm-150mm-trail-all-mo


zscs módosította - 2017. december 11. - 13:56


#980
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ha valakit érdekel vagy tud valakit akit érdekel van egy tökéletes állapotú eladó Nerve 29"-em:

http://apro.bikemag....16-l417284.html