Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#901
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

???


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#902
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Unbenannt4.jpg



#903
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Hamarosan jöhet az új Canyon XC fully - már ha jól látom, a felsőcső alatt ott az egy rugóstag. Debütálás Cape Epicen;)

s19.postimg.org/cvb3oumf7/Unbenannt2.jpg


Ennek is olyasmi a nyeregcsőve, mint az új Spectralnak.



#904
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hamarosan jöhet az új Canyon XC fully - már ha jól látom, a felsőcső alatt ott az egy rugóstag. Debütálás Cape Epicen;)

Unbenannt2.jpg



#905
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

hmm... ez a licensz dolog sporolasi cellal nem rossz :)

Ebben az évben van először licenszem, nem ezért igényeltem de kapóra jött és pofonegyszerű volt az ügyintézés a canyonnal. 


  • zscs kedveli ezt

#906
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hmm... ez a licensz dolog sporolasi cellal nem rossz :)



#907
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

A canyon mikor szokott akciózni? Összel és a tour alatt? Vagy máskor is? Nagyságrendileg mennyit lehet ilyenkor spórolni?

 

Tavaly vásároltam a bicajt, tavasszal többször is volt akció. Végül május végén vettem meg a 2 000 eurós gépet 1 800 euróért. Másnap visszaállt az eredeti árra és nyár végégig nem volt akciós a konkrét bicaj.


ultio módosította - 2018. január 23. - 17:05

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#908
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Ha van érvényes UCI licenced vásárolhatsz kedvezményesen bármikor. Több típus is elérhető így, én az Exceed CF SL 7.0 Prorace-t vásároltam meg így 400 Eur kedvezménnyel. Tegnap igazolták vissza a pénz beérkezését, várom már nagyon :)

 

persze, van uci licencem, a nickem alatt beírtam a kategóriát is, amiben versenyzek. köszi a tippet! :) a többieknek is!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#909
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Belső téma: Canyon Maxxis belsőkkel szállít mostanság, 29X1.90/2.35 méretük "thin tube" verzióval. Gyári spec 156 gramm, én kettő belsőre 307 grammot mértem legutóbb. Szóval tubeless setuppal mostanság ennyit lehet spórolni + a szmötyi tömege, természetesen. Nálam az 60-70 ml/kerék, ami durván +120-140 gramm összesen.

 


  • paarv kedveli ezt

#910
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Ha van érvényes UCI licenced vásárolhatsz kedvezményesen bármikor. Több típus is elérhető így, én az Exceed CF SL 7.0 Prorace-t vásároltam meg így 400 Eur kedvezménnyel. Tegnap igazolták vissza a pénz beérkezését, várom már nagyon :)


paarv módosította - 2018. január 23. - 08:30


#911
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
10% korul, ha nagyon szorjak ki a dolgokat, akkor 20, de az mar merethianyos, vagy olyan modell, amit nem vesznek. En egyiket juni vegen vettem, a masikat szeptember elejen, ez utobbira volt nagyobb kedvezmeny.

arn módosította - 2018. január 23. - 08:16


#912
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A canyon mikor szokott akciózni? Összel és a tour alatt? Vagy máskor is? Nagyságrendileg mennyit lehet ilyenkor spórolni?

 

A giro alatt is, de érdemes pár naponta ránézni az outletre. A 1000 eurós bringáknál kb. 100 eurót szoktak engedni.


blash módosította - 2018. január 23. - 01:04

  • Kisherceg kedveli ezt

#913
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
A canyon mikor szokott akciózni? Összel és a tour alatt? Vagy máskor is? Nagyságrendileg mennyit lehet ilyenkor spórolni?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#914
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem szivarog igy rovidtavon, hosszutavon meglatjuk... kivancsi vagyok, hogy hidegben mit csinal, illetve, hogy lesznek e bubik benne megint.

#915
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

megcsinalam a legtelenitest - az egesz bringat ugy logattam az allvanyra, hogy a fekkarok nagyreszt vizsszintben legyenek, nem volt kedvem a beallitgassal szorakozni utana. nem vagyok benne biztos, hogy eleve nem ereszt e vhol, mert meg 15-20 perc mulva is jottek kisebb bubik, pedig razogattam eleget (mongy a vazban futo csovel sokat nem lehet csinalni), es tekergettem a kormanyt, hogy minden reszen felfele induljon meg. majd vmikor kiprobalom - remelem a hetvegen - ha nem leszek ennyire taknyos.
 
https://i.imgur.com/VAYm90J.jpg]


Nem találtál szivárgást? Engem a 785-ös XT fék szívat, az első jó, de a hátsófék karjának a fedele alól folyik a fékfolyadék. Nyomorék egy konstrukció az a műanyag fedél.

blash módosította - 2018. január 19. - 17:46


#916
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

megcsinalam a legtelenitest - az egesz bringat ugy logattam az allvanyra, hogy a fekkarok nagyreszt vizsszintben legyenek, nem volt kedvem a beallitgassal szorakozni utana. nem vagyok benne biztos, hogy eleve nem ereszt e vhol, mert meg 15-20 perc mulva is jottek kisebb bubik, pedig razogattam eleget (mongy a vazban futo csovel sokat nem lehet csinalni), es tekergettem a kormanyt, hogy minden reszen felfele induljon meg. majd vmikor kiprobalom - remelem a hetvegen - ha nem leszek ennyire taknyos.

 

VAYm90J.jpg



#917
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Off:

Évek óta nem láttam mivel közlekedsz manapság, de ez előtt a céleszköz előtt meghajlok.

Fogadd gratulációm, nagyon tetszik!

On.

Köszönöm! :)

Jó gép nagyon, bevált, kicsit oldschool már a geója, de nekem bejön. A Strava km-számláló szerint 17598 km van benne. :D Van hozzá 2 plusz villám, egy Fox 29 Terralogic és egy DT Swiss O.P.M., versenyekre általában ezeket visszateszem már, merev villa nem mindenhová jó. Plusz jó könnyű a cajga, merev villával 8.3-8.4 kg, a "rugós" villákkal +900-950 gramm.


  • Rabbit kedveli ezt

#918
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Felnik. Nekem Acros XC race carbon 29 kerékszettem van, 25.6mm a felnik belső szélessége. Ahogy télre visszatettem a DT XR1501-et (20.5mm vagy mennyi a belső szélessége), a bicaj stabilitása érezhetően romlott - pedig a versenyzős kerékszetten e/h RoRon / minimál mintás Maxxis Aspen páros volt, míg a télin e/h új Nobby Nic / Maxxis Ikon.

Tavaly 8 versenyen indultam ezekkel, elég változatos, köztük sok technikás terepen. Pár karcon kívül semmi baja. Hja, mindössze ~1270 gramm a szett... ;)

 

 

 

Off:

Évek óta nem láttam mivel közlekedsz manapság, de ez előtt a céleszköz előtt meghajlok.

Fogadd gratulációm, nagyon tetszik!

On.


Rabbit módosította - 2018. január 16. - 22:12


#919
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Döntöttem, a Canyon lesz megvásárolva. Több érv szól mellette mint a Giant mellett. Köszönöm a építő hozzászólásokat.

 

Jó döntés :-).

Nekem is Canyon van, igaz más fajta, de nagyon szeretem.


  • paarv kedveli ezt

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#920
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Nekem meg az elso generacios 29er xtc volt, szerintem 14re nagyon nem varialtak at. Annal jobb a canyon geoja. A mostanit nem ismerem, aprosagok dontenek.

 

Döntöttem, a Canyon lesz megvásárolva. Több érv szól mellette mint a Giant mellett. Köszönöm a építő hozzászólásokat.