Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Canyon

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
3138 replies to this topic

#621
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Egy(-két) kategóriával sz@rabb cuccok, de én inkább venném ezt (ha érdekelt lennék az "eldobható" bringák mezőnyében), mint a canyon hard-trail bringát. ...

Én nem látom miért lenne ez bestbuy... Értem hogy trail HT a marketing szlogen, meg fontosabb a "flow élmény", mint az hogy 13 kg a bringa dropper nélkül, de a gyorszáras hátsó kereket mivel lehet ebben a (természetesen hiánypótló, a sportot alapjaiban megváltoztató) kategóriában megmagyarázni?


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#622
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Nem sporoltak a villaszoggel :)

#623
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

Összességében XC orientált aluminium vázra épített kerékpárt 34-es FOX Factory vagy hasonló minőségű villával, Reverb nyeregcsővel, M1700 vagy hasonló kerékkel nehezen lelsz a piacon, a gyárilag szerelt kerékpárok árelőnyével se alu se karbon vázzal. Az egy elég fura ht bringa, nekem is tetszik. Ilyen vázam volt, ilyen kerekekkel (csak 32-es villával, 1x11-es XT, rendes XC cuccokkal :) ) elég kemény bringa, az Exceed sokkal kényelmesebb és jobb hajtani. De lehet nincs igazam és mutattok egy csomót, akkor fejet hajtok. 

 

Egy(-két) kategóriával sz@rabb cuccok, de én inkább venném ezt (ha érdekelt lennék az "eldobható" bringák mezőnyében), mint a canyon hard-trail bringát. Azt is megmondom, miért: Olcsóbb, és az én személyes preferenciáim és tapasztalataim alapján (nekem) nem ér(ne) annyival többet a canyonon lévő sok csillogó dísz, mert a gyakorlatban keveset ad(ná)nak hozzá az élményhez, sok pénzért*. (határhaszon, ugye. :) ) A másik, hogy sosem lesz belőle olyan klasszis (a zöld mondjuk tetszetős, végre nem fekete**), amire minden racionális megfontolás ellenére vágyni tudnék (a váz pl valszeg meg sem érné azt a kort, ha karakoram alatt is eltört...) és kicsengetném a nem kevés (fel)árát.

 

*Mondom ezt úgy, hogy én is ragaszkodok pl a Saint váltókarhoz, mert csak. :)

 

**Nem vagyok nagy rajongója a csili-vili színes bringáknak, de a matt-(egyen)fekete baromi hervasztó. A 45650B-n pl ehhez, a Cotic Solaris Cosmic Black megoldásához hasonló van, sokkal jobb, mint a canyon "fekete-lyuk" feketéje.

 

solarisMAX2_42061058831.jpg

 

 

 

#olcsójános #csóróvagyok #olcsónjót #bestbuy #value4money :D


Edited by Kisherceg, 2018. October 28. - 18:18.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#624
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Összességében XC orientált aluminium vázra épített kerékpárt 34-es FOX Factory vagy hasonló minőségű villával, Reverb nyeregcsővel, M1700 vagy hasonló kerékkel nehezen lelsz a piacon, a gyárilag szerelt kerékpárok árelőnyével se alu se karbon vázzal. Az egy elég fura ht bringa, nekem is tetszik. Ilyen vázam volt, ilyen kerekekkel (csak 32-es villával, 1x11-es XT, rendes XC cuccokkal :) ) elég kemény bringa, az Exceed sokkal kényelmesebb és jobb hajtani. De lehet nincs igazam és mutattok egy csomót, akkor fejet hajtok. 

 

Na igen, ez a hard-trail kategória nagyon tetszik nekem is, egy ilyet szívesen kipróbálnék. Ebből tényleg kinézek amolyan "mindenes" félét.

Canyonék tényleg keményen adják kilóját ennek az árúnak, ennyiért már kapni ilyet karbonvázzal is. De mindegy.

Én úgy látom, a 26 és 27,5 ki lesz vezetve a piacról, végén marad a 29es.



#625
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Na igen, ez a hard-trail kategória nagyon tetszik nekem is, egy ilyet szívesen kipróbálnék. Ebből tényleg kinézek amolyan "mindenes" félét.

Canyonék tényleg keményen adják kilóját ennek az árúnak, ennyiért már kapni ilyet karbonvázzal is. De mindegy.

Én úgy látom, a 26 és 27,5 ki lesz vezetve a piacról, végén marad a 29es.


Marci

#626
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

xcoban lehet ott lesznek, utobbi idoben egyre tobbet koltottek az uj xc vazakra, es azert nem keves marketingerteke van a brandepitesnel. ettol lettek masok, mint egy webaruhazas bringa. ez az exceeden erzodik is, ez mar az a szint, amit a speci, giant, stb tud.



#627
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Érdekesség. Volt már említve a téma itt korábban. https://www.bike-mag...ing/a40055.html



#628
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

én simán el tudom képzelni, hogy van jól kezelhető 29er (akár fully is) Tig szokta tudni mit beszél. :) akár ki is próbálnám.

 

ez a canyon trail tetszetős, de 2300 euró?! egy aluvázas merevfarúért? nem szégyenlősek...


Edited by Kisherceg, 2018. October 23. - 19:29.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#629
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha már offoltok itt; nekem a régi Merida AM3000D-m hiányzik, nagyon megbántam, hogy nem tartottam meg a vázat legalább. Kezes volt nagyon, 120-as villával pont jó volt számomra. És sokkal jobban manőverezhető, mint egy 29-es. Párhuzamosan birtokoltam két 26-ost (HT+fully is) és 29-est 1 évig, felváltva használtam őket. Persze már nem lépnék "vissza", mert nem vagy alig kapni normális villát és kerékszettet 26-os méretben. Pláne vázat, mondjuk egy modern geóval... Szóval, sokunk számára marad a 29-es. A sok új szabvány miatt még ezeknél is gyakran sok fejtörést okoz, hogy akkor 12x142, BOOST, super-BOOST vagy mi a franc a hátsó tengely, elől meg 15x110 predictive steering (minden új RS villa ilyet támogat alapból!), 15x100 vagy "normál" BOOST 15x110 a tengely, satöbbi.

 

viszont aki igazi mindenest keres és olyat, ami viszonylag kevés törődést igényel, a Canyonnál is akad pályázó. Például: https://www.canyon.c...-9-0-trail.html

 

Ha nem versenyeznék, csak örömbringáznék, ennél tovább én nem nagyon nézelődnék. A hátsó felfüggesztés meg, na az nincsen. Annyival kevesebb hibalehetőség. (-:

 

8afa02f5ff754be77f35bbaa1298c.jpg



#630
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

milyen kategoriarol van szo egyaltalan? :) en meg a kiskerekuekkel vagyok ugy, nem kene tobbet. amig az izuleteim birjak, addig marad is a 29er ht.



#631
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Tig, mondj egy-két példát ezekre, a jókra és a rosszakra is! Akár a vázas topicba is átmehetnénk, hogy ne ezt offoljuk szét.

Igen !

Halljunk már konkrét példát a zseniális nagykerekűekre, lécci !

Mert én még bmx-en (27,5) ülök de hátha egyszer én is felnövök a 29es bringákhoz. Merthogy engem a tucatnyi 29es próbán pont a fordulása taszított el attól, hogy fékeveszetten rohanjak olyat venni. Canyon Lux és merev vázas nem ér ! (olyanon is ültem, ugyan olyan volt. De mitől is lenne más?)

De elfogadom, hogy sok embert ez nem izgat annyira és neki jó úgy is ahogy van csak nagy legyen a kereke - mert az jó és csak előnye van, hátránya NINCS ! (ezt kapom nagyrészt) :(


Edited by marton, 2018. October 22. - 22:29.

Marci

#632
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

ja soká én is hasonlóképp gondoltam

aztán sikerült egy két zseniális geójú nagykerekűvel próbálkozni. és a kb új dimenziók nyílottak a bringázásban..(azóta a 27,5 létjogusáltságát illetőleg lettek erős kétségeim , kivéve a +os variánsot)

persze most is tudok olyik bringát ami végett pontosan értem miért lehet utálni a nagy kereket montizás terén vizsgálva a kérdést...persze trekkingenk ezek is egész kiválóak, csak sárvédő meg csomagtartó bajos rájuk...bár má olyan is van egyes főképp fritz márkáknál (nem a topik tárgya brand)

 

Tig, mondj egy-két példát ezekre, a jókra és a rosszakra is! Akár a vázas topicba is átmehetnénk, hogy ne ezt offoljuk szét.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#633
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Nyilván a geo számít, nem önmagában a kerék mérete, egyetértek.. De a kisebb kerék több tervezési szabadságot ad, ergo nagyobb esélye van hogy sikerül agilis geot rajzolni. ..de ha már van 130mm rugóutad, akkor minek is a malomkerék? Bár végülis mindegy, mindenki azt vesz, amit akar, ki papot, ki papnét.

ja soká én is hasonlóképp gondoltam

aztán sikerült egy két zseniális geójú nagykerekűvel próbálkozni. és a kb új dimenziók nyílottak a bringázásban..(azóta a 27,5 létjogusáltságát illetőleg lettek erős kétségeim , kivéve a +os variánsot)

persze most is tudok olyik bringát ami végett pontosan értem miért lehet utálni a nagy kereket montizás terén vizsgálva a kérdést...persze trekkingenk ezek is egész kiválóak, csak sárvédő meg csomagtartó bajos rájuk...bár má olyan is van egyes főképp fritz márkáknál (nem a topik tárgya brand)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#634
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Az a fox budget villa, a feket nem is ertem. Filleres kiegeszitok, dognehez kerek, a gx inkabb nx, a dropper ki tudja milyen sajatmarkas. Inkabb vennek luxot dragan, illetve strive29et, ha jon.

Bar en eleve 100as fullyban gondolkodnek, ha mar 29er. 27.5ot megegyszer nem vennek.

Persze, egy 2000€-s gépen fura lenne egy Factory villa... a Rhythm a Performance-tól csak súlyban tér el, ugyanaz a Grip damper van benne. A váltó meg a kazetta GX, a lánc meg a váltókar NX, fordítva rosszabb lenne. Más márkából ugyanezt kapod ~3000-ért... Fura lenne a választás a Lux és a Strive között... :)



#635
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Az 1600-2000€-s árhoz képest szerintem nem annyira budget, 2000-ért Fox 34, GX Eagle, Dropper... csak a féket cserélném le azonnal, de az mindenre igaz ebben az árkategóriában. Feszereltségben pl az Orbea Occam TR H30 (2600€) és H10 (3100€) között van.


Az a fox budget villa, a feket nem is ertem. Filleres kiegeszitok, dognehez kerek, a gx inkabb nx, a dropper ki tudja milyen sajatmarkas. Inkabb vennek luxot dragan, illetve strive29et, ha jon.

Bar en eleve 100as fullyban gondolkodnek, ha mar 29er. 27.5ot megegyszer nem vennek.

#636
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts
Nyilván a geo számít, nem önmagában a kerék mérete, egyetértek.. De a kisebb kerék több tervezési szabadságot ad, ergo nagyobb esélye van hogy sikerül agilis geot rajzolni. ..de ha már van 130mm rugóutad, akkor minek is a malomkerék? Bár végülis mindegy, mindenki azt vesz, amit akar, ki papot, ki papnét.

Edited by Kisherceg, 2018. October 20. - 20:34.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#637
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Mar par hete kint van, a szinek jok, de nagyon budgetszagu, epp mind a grand canyon. En egy alu 100mmst szeretnek, ossztelosban feleslegesnek tartom a karbont - ez a hetes nem rossz.

Az 1600-2000€-s árhoz képest szerintem nem annyira budget, 2000-ért Fox 34, GX Eagle, Dropper... csak a féket cserélném le azonnal, de az mindenre igaz ebben az árkategóriában. Feszereltségben pl az Orbea Occam TR H30 (2600€) és H10 (3100€) között van.



#638
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

igen, tudom hogy sok konán is van ilyen, de az RM jutott eszembe hamarabb. :D

 

a 29er kerékkel semmi gond. a 29er össztelósról is elhiszem, hogy jó meg minden, de szerintem olyan mint egy fotel. pont olyan kényelmes, csak sajnos kb pont annyira agilis is. :)

/a második 29er bicajom a lila Unit, tetszik meg minden, de azért nem a manőverezhetőség bajnoka. ahogyan az a 29er 130mm fulltelós sem az, amit volt szerencsém próbálgatni párszor (blash Canyon Nerve-je, asszem talán 2014-es). ha össztelóst vennék, 27,5-et keresnék./

A Nerve nem volt egy bajnok, de az új Neuron geója már jónak tûnik papíron, annak kb több köze van az agilissághoz mint a kerékméretnek.



#639
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Csendben megújult a Neuron is, a geometriát frissítették, ami miatt nem tudtam a régit megszokni és eladtam (pl. magas BB) az mind orvosolva és az ár sem rossz. Nálam kicsit elkéstek, de ma ezt venném...https://www.canyon.c...ron-al-7-0.html


Mar par hete kint van, a szinek jok, de nagyon budgetszagu, epp mind a grand canyon. En egy alu 100mmst szeretnek, ossztelosban feleslegesnek tartom a karbont - ez a hetes nem rossz.

Edited by arn, 2018. October 20. - 18:30.


#640
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

aztán még megnézed a drágább konákat (jó itt nincs hozzá hangzatos marktng bullshit )  és aztán megnézed hogy mind a3t hodaka gyártja .....(ja a fritzet nem tudom, csak mernék rá fogadást kötni :) )

 

1ébként mi baj a kerékmérettel ?

 

igen, tudom hogy sok konán is van ilyen, de az RM jutott eszembe hamarabb. :D 

 

a 29er kerékkel semmi gond. a 29er össztelósról is elhiszem, hogy jó meg minden, de szerintem olyan mint egy fotel. pont olyan kényelmes, csak sajnos kb pont annyira agilis is.:) 

/a második 29er bicajom a lila Unit, tetszik meg minden, de azért nem a manőverezhetőség bajnoka. ahogyan az a 29er 130mm fulltelós sem az, amit volt szerencsém próbálgatni párszor (blash Canyon Nerve-je, asszem talán 2014-es). ha össztelóst vennék, 27,5-et keresnék./


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"