Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 2 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
2548 hozzászólás a témában

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.085 hozzászólás

Tig, mondj egy-két példát ezekre, a jókra és a rosszakra is! Akár a vázas topicba is átmehetnénk, hogy ne ezt offoljuk szét.

Igen !

Halljunk már konkrét példát a zseniális nagykerekűekre, lécci !

Mert én még bmx-en (27,5) ülök de hátha egyszer én is felnövök a 29es bringákhoz. Merthogy engem a tucatnyi 29es próbán pont a fordulása taszított el attól, hogy fékeveszetten rohanjak olyat venni. Canyon Lux és merev vázas nem ér ! (olyanon is ültem, ugyan olyan volt. De mitől is lenne más?)

De elfogadom, hogy sok embert ez nem izgat annyira és neki jó úgy is ahogy van csak nagy legyen a kereke - mert az jó és csak előnye van, hátránya NINCS ! (ezt kapom nagyrészt) :(

marton módosította - 2018. október 22. - 22:29

Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.021 hozzászólás

ja soká én is hasonlóképp gondoltam

aztán sikerült egy két zseniális geójú nagykerekűvel próbálkozni. és a kb új dimenziók nyílottak a bringázásban..(azóta a 27,5 létjogusáltságát illetőleg lettek erős kétségeim , kivéve a +os variánsot)

persze most is tudok olyik bringát ami végett pontosan értem miért lehet utálni a nagy kereket montizás terén vizsgálva a kérdést...persze trekkingenk ezek is egész kiválóak, csak sárvédő meg csomagtartó bajos rájuk...bár má olyan is van egyes főképp fritz márkáknál (nem a topik tárgya brand)

Tig, mondj egy-két példát ezekre, a jókra és a rosszakra is! Akár a vázas topicba is átmehetnénk, hogy ne ezt offoljuk szét.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.886 hozzászólás

Nyilván a geo számít, nem önmagában a kerék mérete, egyetértek.. De a kisebb kerék több tervezési szabadságot ad, ergo nagyobb esélye van hogy sikerül agilis geot rajzolni. ..de ha már van 130mm rugóutad, akkor minek is a malomkerék? Bár végülis mindegy, mindenki azt vesz, amit akar, ki papot, ki papnét.

ja soká én is hasonlóképp gondoltam

aztán sikerült egy két zseniális geójú nagykerekűvel próbálkozni. és a kb új dimenziók nyílottak a bringázásban..(azóta a 27,5 létjogusáltságát illetőleg lettek erős kétségeim , kivéve a +os variánsot)

persze most is tudok olyik bringát ami végett pontosan értem miért lehet utálni a nagy kereket montizás terén vizsgálva a kérdést...persze trekkingenk ezek is egész kiválóak, csak sárvédő meg csomagtartó bajos rájuk...bár má olyan is van egyes főképp fritz márkáknál (nem a topik tárgya brand)

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Az a fox budget villa, a feket nem is ertem. Filleres kiegeszitok, dognehez kerek, a gx inkabb nx, a dropper ki tudja milyen sajatmarkas. Inkabb vennek luxot dragan, illetve strive29et, ha jon.

Bar en eleve 100as fullyban gondolkodnek, ha mar 29er. 27.5ot megegyszer nem vennek.

Persze, egy 2000€-s gépen fura lenne egy Factory villa... a Rhythm a Performance-tól csak súlyban tér el, ugyanaz a Grip damper van benne. A váltó meg a kazetta GX, a lánc meg a váltókar NX, fordítva rosszabb lenne. Más márkából ugyanezt kapod ~3000-ért... Fura lenne a választás a Lux és a Strive között... :)

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.378 hozzászólás
  • LocationBécs

Az 1600-2000€-s árhoz képest szerintem nem annyira budget, 2000-ért Fox 34, GX Eagle, Dropper... csak a féket cserélném le azonnal, de az mindenre igaz ebben az árkategóriában. Feszereltségben pl az Orbea Occam TR H30 (2600€) és H10 (3100€) között van.

Az a fox budget villa, a feket nem is ertem. Filleres kiegeszitok, dognehez kerek, a gx inkabb nx, a dropper ki tudja milyen sajatmarkas. Inkabb vennek luxot dragan, illetve strive29et, ha jon.

Bar en eleve 100as fullyban gondolkodnek, ha mar 29er. 27.5ot megegyszer nem vennek.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.021 hozzászólás
Nyilván a geo számít, nem önmagában a kerék mérete, egyetértek.. De a kisebb kerék több tervezési szabadságot ad, ergo nagyobb esélye van hogy sikerül agilis geot rajzolni. ..de ha már van 130mm rugóutad, akkor minek is a malomkerék? Bár végülis mindegy, mindenki azt vesz, amit akar, ki papot, ki papnét.

Kisherceg módosította - 2018. október 20. - 20:34

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Mar par hete kint van, a szinek jok, de nagyon budgetszagu, epp mind a grand canyon. En egy alu 100mmst szeretnek, ossztelosban feleslegesnek tartom a karbont - ez a hetes nem rossz.

Az 1600-2000€-s árhoz képest szerintem nem annyira budget, 2000-ért Fox 34, GX Eagle, Dropper... csak a féket cserélném le azonnal, de az mindenre igaz ebben az árkategóriában. Feszereltségben pl az Orbea Occam TR H30 (2600€) és H10 (3100€) között van.

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

igen, tudom hogy sok konán is van ilyen, de az RM jutott eszembe hamarabb. :D

a 29er kerékkel semmi gond. a 29er össztelósról is elhiszem, hogy jó meg minden, de szerintem olyan mint egy fotel. pont olyan kényelmes, csak sajnos kb pont annyira agilis is. :)

/a második 29er bicajom a lila Unit, tetszik meg minden, de azért nem a manőverezhetőség bajnoka. ahogyan az a 29er 130mm fulltelós sem az, amit volt szerencsém próbálgatni párszor (blash Canyon Nerve-je, asszem talán 2014-es). ha össztelóst vennék, 27,5-et keresnék./

A Nerve nem volt egy bajnok, de az új Neuron geója már jónak tûnik papíron, annak kb több köze van az agilissághoz mint a kerékméretnek.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.378 hozzászólás
  • LocationBécs

Csendben megújult a Neuron is, a geometriát frissítették, ami miatt nem tudtam a régit megszokni és eladtam (pl. magas BB) az mind orvosolva és az ár sem rossz. Nálam kicsit elkéstek, de ma ezt venném...https://www.canyon.c...ron-al-7-0.html

Mar par hete kint van, a szinek jok, de nagyon budgetszagu, epp mind a grand canyon. En egy alu 100mmst szeretnek, ossztelosban feleslegesnek tartom a karbont - ez a hetes nem rossz.

arn módosította - 2018. október 20. - 18:30

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.021 hozzászólás

aztán még megnézed a drágább konákat (jó itt nincs hozzá hangzatos marktng bullshit )  és aztán megnézed hogy mind a3t hodaka gyártja .....(ja a fritzet nem tudom, csak mernék rá fogadást kötni :) )

1ébként mi baj a kerékmérettel ?

igen, tudom hogy sok konán is van ilyen, de az RM jutott eszembe hamarabb. :D 

a 29er kerékkel semmi gond. a 29er össztelósról is elhiszem, hogy jó meg minden, de szerintem olyan mint egy fotel. pont olyan kényelmes, csak sajnos kb pont annyira agilis is.:) 

/a második 29er bicajom a lila Unit, tetszik meg minden, de azért nem a manőverezhetőség bajnoka. ahogyan az a 29er 130mm fulltelós sem az, amit volt szerencsém próbálgatni párszor (blash Canyon Nerve-je, asszem talán 2014-es). ha össztelóst vennék, 27,5-et keresnék./

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.886 hozzászólás

a neuronon az a "shark-fin"...  érdekesen néz ki... kb mintha a rock machine-nál lettek volna továbbképzésen....  a másik, hogy M méret felett csak 29er kerékkel létezik (mondjuk ahogy nézem, ez a Grand Canyonra is igaz), nálam emiatt alapból szóba sem kerülne, de ugye ízlések és papné...

aztán még megnézed a drágább konákat (jó itt nincs hozzá hangzatos marktng bullshit )  és aztán megnézed hogy mind a3t hodaka gyártja .....(ja a fritzet nem tudom, csak mernék rá fogadást kötni :) )

1ébként mi baj a kerékmérettel ?

Bikertigger módosította - 2018. október 20. - 13:39

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.021 hozzászólás

a neuronon az a "shark-fin"...  érdekesen néz ki... kb mintha a rock machine-nál lettek volna továbbképzésen....  a másik, hogy M méret felett csak 29er kerékkel létezik (mondjuk ahogy nézem, ez a Grand Canyonra is igaz), nálam emiatt alapból szóba sem kerülne, de ugye ízlések és papné...

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Csendben megújult a Neuron is, a geometriát frissítették, ami miatt nem tudtam a régit megszokni és eladtam (pl. magas BB) az mind orvosolva és az ár sem rossz. Nálam kicsit elkéstek, de ma ezt venném...

https://www.canyon.c...ron-al-7-0.html

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 185 hozzászólás

Még csak az első kerekem érkezett meg, januárban fog a hátsó. Amennyire lehet megnéztem az elsővel, el fog férni (ha gondolod ugyan ezt kipróbálhatjuk a vázadban, ne kellejen annyit vacakolnod mind nekem). Nem igazán lesz szélesebb a gumi, alakban van nagy különbség. 

Azok után rendeltem meg, hogy egy barátom lemérte 27.5-es keréknél a 22.5 vs 25 mm esetekben a külső méretet ugyan azzal a külsővel és nem volt differencia.  

Csak nekem valamiért 20-as felnivel szállították, és a 20 vs 25 mm között már nagyobb a különbség. 

Köszi a lehetőséget, amint elér addig a projekt, ki fogom használni. Mindenesetre felettébb biztató, hogy gumiméretben nem adódik különbség. 

Az esetemben pedig 19-es a felni, szóval itt sincs kérdés, hogy érdemes-e szélesíteni. 

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.075 hozzászólás

Vagyis a 142-nél még sem fér el megnyugtatóan a véleményük szerint.... nem vagyok boldog, mert pont ugyanezen kattogtam én is a saját (ugyan nem canyon) 142-es vázammal kapcsolatban. 

Még csak az első kerekem érkezett meg, januárban fog a hátsó. Amennyire lehet megnéztem az elsővel, el fog férni (ha gondolod ugyan ezt kipróbálhatjuk a vázadban, ne kellejen annyit vacakolnod mind nekem). Nem igazán lesz szélesebb a gumi, alakban van nagy különbség. 

Azok után rendeltem meg, hogy egy barátom lemérte 27.5-es keréknél a 22.5 vs 25 mm esetekben a külső méretet ugyan azzal a külsővel és nem volt differencia.  

meg egyszerubb lehetett kicsit attervezni a vazat, mint folyamatosan feles kerekszettet rendelni (es lehet nem is gyartanak mar olyat). engem spec baromira nem erdekel, hogy 25 v 22.5mm :)

Csak nekem valamiért 20-as felnivel szállították, és a 20 vs 25 mm között már nagyobb a különbség. 

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.378 hozzászólás
  • LocationBécs

meg egyszerubb lehetett kicsit attervezni a vazat, mint folyamatosan feles kerekszettet rendelni (es lehet nem is gyartanak mar olyat). engem spec baromira nem erdekel, hogy 25 v 22.5mm :)

arn módosította - 2018. október 19. - 13:16

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.600 hozzászólás

Valószínűbbnek tartom, hogy a kerékszett beszállítók szívesen kifuttatnák már a non-boost gyártást és ezért az "új" váz.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 185 hozzászólás

Kint vannak az új Exceed SL modellek is: https://www.canyon.c...eed/#filter1=SL

Én úgy látom a váz maradt a régi, hátul sima 142-es tengely van. Viszont a kerekek már 25 mm-es felnivel vannak elől és hátul is, szóval elfér az ott. 

Igen azt tudom, én csak a sima SL-ről írtam. Viszont most megnéztem a német oldalon azt is, és ott az SL is Boost-os. Akkor itt a nagy fejlesztés.....  :)  :rolleyes:

Vagyis a 142-nél még sem fér el megnyugtatóan a véleményük szerint.... nem vagyok boldog, mert pont ugyanezen kattogtam én is a saját (ugyan nem canyon) 142-es vázammal kapcsolatban. 

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.075 hozzászólás

Igen azt tudom, én csak a sima SL-ről írtam. Viszont most megnéztem a német oldalon azt is, és ott az SL is Boost-os. Akkor itt a nagy fejlesztés.....  :)  :rolleyes:

Az új SLX váz BOOST-os. Angol nyelven valamiért nem írták még oda, a németen már úgy szerepel. https://www.canyon.c...o-race-ltd.html

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.600 hozzászólás

Az új SLX váz BOOST-os. Angol nyelven valamiért nem írták még oda, a németen már úgy szerepel. https://www.canyon.c...o-race-ltd.html

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507