Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 2 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
2744 hozzászólás a témában

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.107 hozzászólás

de az a fül nem tud engedni (pedig talán ez lenne a feladata)

Canyon Spectralom van, 26-os váltófül van a bicajon. Simán letört, a váltó meg ketté.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

Az egysebiben igazad van, a térdem nem szereti.

A válaszuk szerint is azt várom amit írtál csak nem kapok dedikált reszelőt (hiszen látják, hogy már megcsináltam :) ).    

Én úgy látom, hogy az újabb gépeken is a 36-os fülek vannak, de biztosan hátul mindent átterveztek mert már boost-os a kifutó Exceed széria is. 

Nincs lavina. Borzasztó ára van egy új villanyváltós AXS szettes bringának (és olyat szerettem volna), a fékem meg még 785-ös volt és cserélni kellett. Maga a váz, kiegészítők, kerekek úgy hibátlanok ahogy vannak, tökéletesek méretre, beállításra, súlyra. Mire megint jó lesz egy új, megőrülök, nagyon szeretem a vázat, jónak találom. 

Csak azért vacillálok a füllel, mert nagyon nem lenne jó ha eltörne és felcsomóznám az AXS XX1 váltót a vázra a lánccal :) De hajtás és terhelés mellett ez lehetetlen, viszont nincsenek erre laboratóriumi eredményeim és tesztjeim :). Csak ettől tartok, amúgy használnám. Hiába tekerek eleget, a váltót valahogy még soha nem csaptam oda semminek, tehát ettől nem tartok annyira. 

ha leszakadna, az nem tenne tul jot neki :) igy most en is aggodhatok az m8100 miatt?

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

kivéve persze azt, ha átalakítják egysebire. :P :D

kíváncsi vagyok, mi lesz a válasz. bár tartok tőle, hogy valami olyasmi, hogy a kerékpárt egységes rendszerként tervezték a hajtásrendszerrel, az efajta "mókolást" nem tudták figyelembe venni, így jártál, vedd meg inkább az XYZ modelljüket, ami gyárilag tizenkét villanyos fokozattal jön.

esetleg küldenek egy ajándék reszelőt, gravírozott canyon feliratú nyéllel... :)

Az egysebiben igazad van, a térdem nem szereti.

A válaszuk szerint is azt várom amit írtál csak nem kapok dedikált reszelőt (hiszen látják, hogy már megcsináltam :) ).    

nah ezert nem szeretek regi konfigot upgradelgetni egyket ev utan, hanem eladni az egeszet, aztan venni egy masikat... mindig lehet vmi szopacs. de eddig hasznaltak 12es sramot, nem letezik hozza masik valtoful?

nalad mi is inditotta el a lavinat? lecserelted a feket? egyre szimpibb ez az m8000 :D

Én úgy látom, hogy az újabb gépeken is a 36-os fülek vannak, de biztosan hátul mindent átterveztek mert már boost-os a kifutó Exceed széria is. 

Nincs lavina. Borzasztó ára van egy új villanyváltós AXS szettes bringának (és olyat szerettem volna), a fékem meg még 785-ös volt és cserélni kellett. Maga a váz, kiegészítők, kerekek úgy hibátlanok ahogy vannak, tökéletesek méretre, beállításra, súlyra. Mire megint jó lesz egy új, megőrülök, nagyon szeretem a vázat, jónak találom. 

Csak azért vacillálok a füllel, mert nagyon nem lenne jó ha eltörne és felcsomóznám az AXS XX1 váltót a vázra a lánccal :) De hajtás és terhelés mellett ez lehetetlen, viszont nincsenek erre laboratóriumi eredményeim és tesztjeim :). Csak ettől tartok, amúgy használnám. Hiába tekerek eleget, a váltót valahogy még soha nem csaptam oda semminek, tehát ettől nem tartok annyira. 

karakoram módosította - 2019. október 14. - 11:13

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

nah ezert nem szeretek regi konfigot upgradelgetni egyket ev utan, hanem eladni az egeszet, aztan venni egy masikat... mindig lehet vmi szopacs. de eddig hasznaltak 12es sramot, nem letezik hozza masik valtoful?

nalad mi is inditotta el a lavinat? lecserelted a feket? egyre szimpibb ez az m8000 :D

arn módosította - 2019. október 14. - 10:49

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.385 hozzászólás

Csak egy kis érdekesség hétfő reggelre. 

2018-es Exceed CF SL váz 142-es tengellyel és 36-os Canyon füllel.

Vettem egy Sram Eagle AXS szettet aminek ugye 10-50-es a sora bármelyiket is veszi az ember. Az Eagle sor XD rotorral kompatibilis, tehát semmi új szabvány, a 11-es Sram sorok is arra mennek fel (ilyen volt régen fent, 10-42-es). A probléma látható. A legkisebb fogaskeréken nem fér el a lánc a váltótartó fültől. A váz maga engedi simán. Van most egy gyári fülem melyet ha használok nem tudok a 10-esre váltani (a Garmin navi jelzi a fokozatokat szóval nem nehéz erre figyelni, de amúgy nem is nagyon kapcsolok oda), vagy "persze" :) készítettünk egyet köszörülgetéssel a gyáriból amivel hibátlanul működik. Ezt most azért nem használom mert valami oka tuti van, hogy annyira erősre tervezték azt a fület. Bár véleményem szerint egy eséskor eltörik a váltó és akár a váz is, de az a fül nem tud engedni (pedig talán ez lenne a feladata). A Canyon-nak írtam még pénteken, jelzem ha van válasz. Az AXS szett biztosan marad mert a legjobb dolog ami egy bringával történhet. Lehet úri huncutságnak is hívni de biztosan ez a jövő amennyiben ezt a színvonalat tartja (és a tapasztalatok szerint tartja).

Persze ha van tanács szívesen veszem. Esetleg arra is, hogy használjam-e a modolt füllel bátran. 

kivéve persze azt, ha átalakítják egysebire. :P :D

kíváncsi vagyok, mi lesz a válasz. bár tartok tőle, hogy valami olyasmi, hogy a kerékpárt egységes rendszerként tervezték a hajtásrendszerrel, az efajta "mókolást" nem tudták figyelembe venni, így jártál, vedd meg inkább az XYZ modelljüket, ami gyárilag tizenkét villanyos fokozattal jön.

esetleg küldenek egy ajándék reszelőt, gravírozott canyon feliratú nyéllel... :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Csak egy kis érdekesség hétfő reggelre. 

2018-es Exceed CF SL váz 142-es tengellyel és 36-os Canyon füllel.

Vettem egy Sram Eagle AXS szettet aminek ugye 10-50-es a sora bármelyiket is veszi az ember. Az Eagle sor XD rotorral kompatibilis, tehát semmi új szabvány, a 11-es Sram sorok is arra mennek fel (ilyen volt régen fent, 10-42-es). A probléma látható. A legkisebb fogaskeréken nem fér el a lánc a váltótartó fültől. A váz maga engedi simán. Van most egy gyári fülem melyet ha használok nem tudok a 10-esre váltani (a Garmin navi jelzi a fokozatokat szóval nem nehéz erre figyelni, de amúgy nem is nagyon kapcsolok oda), vagy "persze" :) készítettünk egyet köszörülgetéssel a gyáriból amivel hibátlanul működik. Ezt most azért nem használom mert valami oka tuti van, hogy annyira erősre tervezték azt a fület. Bár véleményem szerint egy eséskor eltörik a váltó és akár a váz is, de az a fül nem tud engedni (pedig talán ez lenne a feladata). A Canyon-nak írtam még pénteken, jelzem ha van válasz. Az AXS szett biztosan marad mert a legjobb dolog ami egy bringával történhet. Lehet úri huncutságnak is hívni de biztosan ez a jövő amennyiben ezt a színvonalat tartja (és a tapasztalatok szerint tartja).

Persze ha van tanács szívesen veszem. Esetleg arra is, hogy használjam-e a modolt füllel bátran. 

Gyári fül:

IMG-20191011-204842.jpg

IMG-20191011-204901.jpg

Hack megoldás: 

IMG-20191009-182937.jpg

IMG-20191009-182856.jpg    

karakoram módosította - 2019. október 14. - 10:12

arpi07

arpi07

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.411 hozzászólás

Üdv,aki használ alu Nerve 29-et,mi róla a tapasztalata?

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

Valamelyik német újság a FB-on hozta le, hogy a Canyon úgy nyilatkozott, az új Lux az egyik legjobban fogyó bicajuk a portfólióban. Nem mostanában akciózzák így, ha viszik, mint a cukrot.

en is ettol tartok... de febr elott akkor sem veszek semmit.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.725 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Luxokat szoktak akciozni? Tavaly ugy remlik, hogy elobb kifogyott a raktar, mint akcioztak volna... telen a montit nem nagyon hasznalom (m8000et nem is erdemes :D ), igy tavalszig atragom a dolgot. Vagy a mostani bringan cserelek m8100re, vagy lux.

Az mongy kicsit mellbevago, hogy az elvileg hasonlo xt felszereltsegu ossztelos 2.5 kiloval nehezebb, mint a mostani :/

Valamelyik német újság a FB-on hozta le, hogy a Canyon úgy nyilatkozott, az új Lux az egyik legjobban fogyó bicajuk a portfólióban. Nem mostanában akciózzák így, ha viszik, mint a cukrot.

---

1. Canyon Lux CF 2018, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

4. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

Luxokat szoktak akciozni? Tavaly ugy remlik, hogy elobb kifogyott a raktar, mint akcioztak volna... telen a montit nem nagyon hasznalom (m8000et nem is erdemes :D ), igy tavalszig atragom a dolgot. Vagy a mostani bringan cserelek m8100re, vagy lux.

Az mongy kicsit mellbevago, hogy az elvileg hasonlo xt felszereltsegu ossztelos 2.5 kiloval nehezebb, mint a mostani :/

arn módosította - 2019. október 10. - 22:09

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

jah epp akartam irni :)

az xts verzio... sajna tenyleg dragabb lett 10%al. bar mintha azon nem lett volna dropper cso...

https://www.canyon.c...gndate=20191010

erdekes, hogy olcsositaskent a sajatmarkas cockpitet se kapta meg, ezt cserelnem. amugy kiegyensulyozott konfig nagyon.

arn módosította - 2019. október 10. - 13:34

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.725 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2020-as Exceed és Lux CF online.

https://www.canyon.c...-country-bikes/

full_2020_exceed-cf-slx-9-0-race-ltd_243

full_2020_lux-cf-slx-9-0-race_2438_bk-wh

---

1. Canyon Lux CF 2018, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

4. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

Az exceed nekem is megvan, hasonlo eronletet szeretnek melle (foleg 70 evesen) :)

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.385 hozzászólás

:) 

https://index.hu/min...viai_halalutat/

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

palladium

palladium

vendég

• fórumtag
  • 46 hozzászólás

Végül baget bike lett, az AL 7.0 -t rendeltem meg.

Ma kaptam meg, este ki is vittem egy körre.

https://drive.google...iew?usp=sharing

• Feri84 kedveli ezt

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.107 hozzászólás

montis ebike tema... jol tippelem, hogy itt kisebb a kulonbseg egy spectral es egy neuron tekerhetosege kozott? sima tekeros bringanal zokszo nelkul a kisebbet valasztanam - pontosabban itt egyiket sem, mert tekerne oket a rosseb ilyen gumikkal es rugoutakkal, lux/exceed lenne a valasztas - de itt elbizonytalanodtam.

ugy van e ertelme a agresszivebbet valasztani, hogy nem igazan hasznalnam ki a spectral lejtozos kepessegeit? a motor elvileg ellensulyozza felfele, lefele meg miert ne? mindegyik tank, ha kozvetlenebb elmeny kell, nem ilyesmi fele nezelodnek. hatha ez hozza ki belolem a lejtozo allatot (nem fogja, volt mar endurom). :D

egy dolog miatt erdekel az ebike - a jobb pulzuskontroll miatt. sikon megyek lassabban, ha nem birja a szivem, viszont hegyen ezt nehez megtenni.

Nekem hagyományosban 2017-es Spectral van, simán feltekerek vele ott, ahol az xc bicajos kollégák se mindig.

Annak idején sokat gondolkoztam, hogy Spectral vagy Neuron legyen. Úgy ítéltem meg, hogy a Spectral még éppen felfelé is jó lesz, és így van. Megyek vele hosszabb, 90-100 km-es utakat is, ilyenkor síkon is megyek 40-50 km-t, nem hiányzik egy kisebb rugóutas bicaj.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs
Volt parfele ossztelosom 150mmig (100-120-140-150mm ami hirtelen beugrik), egyedul a 100mmeset elveztem igazan anno, amugy nem szerettem oket tekerni.

Sajnos az idojaras elegge bevag az igazan elvezetes montizasnak az utobbi evekben, amugy idealis korulmenyek kozott maradnek a jo oreg classic htnel:
* a becsi erdo apr-okt tekerheto igazan jol, amugy tiszta sar (inkabb tekerek aszfalton, nem kell takaritani)
* az ozonviz szeru esok erosen errodaljak a talajt, ot eve meg 35os cxel tekertem, most koves, sziklas sok helyen (egy ossztelos xc talan, tekerni mas nem kell)
* jul-aug egyre gyakoribbak a hosszu hohullamok, amit az en szivem az intervallokkal nem bir - az outis alacsonypulzusos tekeresek sikon jol esnek (emonti)

Igy eljutottam oda, hogy tavasz es osz egy reszen hasznalom, amikor nem esik, meg nyaron, amikor nincs kanikula. A par honapos outiban lassan tobb km van, mint a ket eves montimban. Pedig szivesen mennek tobbet az erdoben (a saras idoszakon kivul) sok felfedezni valo kornyek van.

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 280 hozzászólás

montis ebike tema... jol tippelem, hogy itt kisebb a kulonbseg egy spectral es egy neuron tekerhetosege kozott? sima tekeros bringanal zokszo nelkul a kisebbet valasztanam - pontosabban itt egyiket sem, mert tekerne oket a rosseb ilyen gumikkal es rugoutakkal, lux/exceed lenne a valasztas - de itt elbizonytalanodtam.

ugy van e ertelme a agresszivebbet valasztani, hogy nem igazan hasznalnam ki a spectral lejtozos kepessegeit? a motor elvileg ellensulyozza felfele, lefele meg miert ne? mindegyik tank, ha kozvetlenebb elmeny kell, nem ilyesmi fele nezelodnek. hatha ez hozza ki belolem a lejtozo allatot (nem fogja, volt mar endurom). :D

egy dolog miatt erdekel az ebike - a jobb pulzuskontroll miatt. sikon megyek lassabban, ha nem birja a szivem, viszont hegyen ezt nehez megtenni.

Spectral-ból van e-bike? Nem csak Neuron-ból? 

Egyébként amióta megvan a Neuron (sima, nem e), nagyon élvezem a bringázást, és nem csak lefelé, hanem fel is. Pedig előtte egy karbon scott scale-em volt, ami azért elég xc, de ezzel sokkal jobban esik a mászás. Jobb a meredek nyeregvázcsőszög, a hosszabb felső cső és a rövidebb stucni is. Egyenesebb háttal ülök, kényelmesebben haladok felfelé, és az áttételemnek köszönhetően jóval meredekebb helyeket is ki tudok tekerni, mint eddig. Azt sem állítom, hogy lassabban, sőt, illetve a tény, hogy sokkal kevesebbet kell ezzel leszállni, az nagyon jó. Lefelé nyilván nem kérdés, hogy jobb a Neuron, de nem azt érzem, hogy elvenné a terep élményét, épp ellenkezőleg, végre szinte mindenhol el tudok menni valamilyen tempóban, és nem attól kell tartanom, hogy mikor sokallok be, arról nem is beszélve, hogy ezzel lefelé sem kell sehol sem tolnom, ami az xc-re nem volt jellemző. Nyilván ez kerékpározási tudásszinten múlik leginkább, de én most vagyok úgy, hogy figyelnem kell, meg kell választanom a jó nyomot, ki kell találnom, hogy mit és hogyan is fogok csinálni, de meg tudom csinálni, és nem kell tolnom sosem. Szóval számomra éppen ellenkezőleg, sokat lendített az élményen a Neuron. Nyilván, ahol nagyon biztosan haladtam az xc bringával, ott játszi könnyedséggel megyek a neuronnal, de egyrészt az ilyen helyeken a nagyobb tempó okoz most nagyobb élvezetet, másrészt az eddig lehetetlennek tűnő szituációk most lehetségesek, és nagyon sok ilyen helyen járok mostanában. 

Gumiból a neuronon elől hátul noby nick 2,35 volt gyárilag, az azért tank, de most, hogy feltettem előre- hátra a maxxis ikonokat úgy érzem, hogy minden egyensúlyba került. Az egy könnyű, gyors gumi, sűrű, alacsony mintázattal, és mégis tökéletesen tudom vele uralni a bringát, egyáltalán nem vagyok lassabb vele a noby nick-hez képest, fölfelé viszont nagyon érezhető a különbség, nyilván sokkal jobb, úgy, hogy hátrányát nem érzem. Jó lenne tovább fejlődni, és feszegetni kicsit a komolyabb gumik határait is :) 

Mars módosította - 2019. augusztus 10. - 08:22

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.718 hozzászólás
  • LocationBécs

gratula, jo valasztas az is :) a lenyeg a bringazas, nem a bringa.