Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 2 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
2508 hozzászólás a témában

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Az új autó árak is elszaladtak rendesen....

Kint vannak az új Exceed SL modellek is: https://www.canyon.c...eed/#filter1=SL

Én úgy látom a váz maradt a régi, hátul sima 142-es tengely van. Viszont a kerekek már 25 mm-es felnivel vannak elől és hátul is, szóval elfér az ott. 

Én most például azt látom, hogy többet adnak ugyan azért a pénzért (olcsóbb nem lett). 2000 €-ért maradt a felszerelés X1700-as kerekekkel (de 25 mm belső szélesség) viszont Full XT az SLX soron kívül. Ebben az árban Sram GX volt használhatatlan Sram belépő  fékekkel. A 2500 és a 3000 €-os bringánál is van ugrás. 

Feri84

Feri84

újonc

• fórumtag
  • 9 hozzászólás

az ar sajnos globalis jelenseg.. pl a giant aktualis mtb felhozatalanak arazasan elegge ledobbentem (gx-slx - 3000-4000 eur). ugyanakkor az outik jo arban vannak. vhol en is ugy vagyok, hogy a vegen ha huzok egy egyenleget, meg mindig jo az ar/ertek arany.

Pont júliusban vettem egy Canyon országútit úgy hogy előtte bő fél évig keresgéltem a neten. Nagyjából minden akciót megnéztem, elolvastam az összes létező gépről tesztet stb ami az elképzelt árkategóriában volt. A végén két versenyző maradt márkában: Canyon és Rose. Aztán a TdF akció miatt a Canyon lett a befutó. De még azzal együtt is hogy emelkedtek az áraik az elmúlt években bőven korrekt összegekért adják a bringákat.

Sőt, épp tegnap láttam hogy kijöttek az új Ultimate outik és meglepetésre a saját gépem 2019-es verziója (Ultimate CF SL DISC 8.0) nemhogy drágult volna de még olcsóbb is lett 200 euróval (2800 -> 2600). Igaz változott egy picit a felszereltsége.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.580 hozzászólás

Az megvan, hogy a Topeak-Ergon csapat megszűnik, Lakata és Hynek nem folytatja a Canyonnál tovább?

Hiába, nincsen már akkora zsé a maratonban. Gondolom e-MTB-re fókuszálnak és országútira. Valverde VB-győzelme gondolom még pont jókor is jött.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Szepy_lc8

Szepy_lc8

fórumtag

• fórumtag
  • 130 hozzászólás

Igen, nem kell túlgondolni. Mindennek nőtt az ára, miért adnák olcsóbban ha ennyiért is viszik? Egyelőre piacgazdaság van, csak annyi lehet az ár amennyit megadnak érte. Ha több csődbe mennek, mert nincs eladás, ha kevesebb, akkor nincs elég profit és lehet, hogy csődbe mennek.

az ar sajnos globalis jelenseg.. pl a giant aktualis mtb felhozatalanak arazasan elegge ledobbentem (gx-slx - 3000-4000 eur). ugyanakkor az outik jo arban vannak. vhol en is ugy vagyok, hogy a vegen ha huzok egy egyenleget, meg mindig jo az ar/ertek arany.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.343 hozzászólás
  • LocationBécs

Szepy_lc8

Szepy_lc8

fórumtag

• fórumtag
  • 130 hozzászólás

Az ár szerintem leginkább az egyre komolyabb szponzorációval, márkaépítéssel van összefüggésben. Persze, valószínűleg a fejlesztés sem állt le meg volt némi infláció is, de ha jól sejtem a 10 évvel ezelőttihez képest lényegesen több top csapat megy Canyonnal top eseményeken. Tour/Giro/Kona, egyik sem filléres tétel és ott vannak még a terep szakágak is...

Mert egyre dragabbak is es valodi ujitas hijan szeretnenek valamit adni a penzedert ;)

Viccen kivul, nemreg lattam egy kb 10 eves arlistat, full XT-vel szerelt Nerve ossztelos 1500 EUR... ma ugyanez a felszereltseg sztem 2500...
Ok kapsz 2"-al nagyobb kereket, droppert meg boostot...wow

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Kicsit egy lett a sok közül (különösen mondjuk a németeknél) de - számomra biztosan - jók a geok, színek (értsétek: csak a fekete minden mennyiségben) és azért még mindig jó árban vannak. 1 évvel ezelőtt mikor az Exceed CF-et vettem nagyon akartam itthon venni valamit, mondjuk a Giant is szóba jött. Sehol nem volt a Giant kerék szempontjából, kettővel rosszabb volt a villa, csak a csúcs volt feketében melynek az árából a Canyon már sokkal jobbat ad (minél magasabb kategóriát vásárolsz annál jobban megéri náluk venni), még a váltás és a hajtás is jobb volt. De biztosan mindenki mindennél jobb ajánlatot és én nem találtam. Akciós időszakban még mindig nagyon jók. 

Nekem volt 4 éves vázamnál repedés (tehát negatív tapasztalatom is van), kaptam egy másikat, újabb modellt, és újat. Nem ment nagyon gyorsan, főszezonban idegesítő lehet várni ha versenyzel. Nekem mindig szezon van de türelmes voltam, addig többet futottam. 

Újdonság, Grail AL

2019-Canyon-Grail-AL_affordable-aluminum

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.580 hozzászólás

visszanézhetőek a régi árlisták, tömegadatok, minden. https://archive.org/

:)

---

1. Canyon Lux CF 2018

Paul Vitti

Paul Vitti

fróumfggüõ

• fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Azt nem tudja vki, hogy miert nehezebbek a canyon bringak evrol evre?...

Mert egyre dragabbak is es valodi ujitas hijan szeretnenek valamit adni a penzedert ;)

Viccen kivul, nemreg lattam egy kb 10 eves arlistat, full XT-vel szerelt Nerve ossztelos 1500 EUR... ma ugyanez a felszereltseg sztem 2500...
Ok kapsz 2"-al nagyobb kereket, droppert meg boostot...wow
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.343 hozzászólás
  • LocationBécs

kivancsi leszek en is :) eddig inkabb tobb volt, mint a feltuntetett. nalam olyan 2-300gal.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.580 hozzászólás

M-es meretet szoktak irni, noinel meg s-eset.

talán eddig igen és már nem. Pont azért írtam. Majd kiderül, németek szorgalmasan méregetik a vadiúj cajgáikat, mennyire korrelál a gyári értékkel a neten megadott

---

1. Canyon Lux CF 2018

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.343 hozzászólás
  • LocationBécs
M-es meretet szoktak irni, noinel meg s-eset.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.580 hozzászólás

elírták vagy inkább a felső hibahatárral számolnak az alkatrész-tömegek terén és XL-es vázzal.

A régi vázra is jö könnyű cajgát tudtam építeni, még a mostani Step-Cast villákhoz képest dögnehéz Terralogic villával is 8.9 kilós a régi 2016-os Grand Canyon CF SL-em, pedig egy Exceed vázból még az SL is könnyebb ennél valamivel.

Íme a méréseim és számításaim. A bowdenek és néhány csavar nincsenek a táblázatomban, azokat ~250 grammra tippelem a bringa össztömege alapján.

canyon-gc-cf-rigidfork-ed2018.gif

---

1. Canyon Lux CF 2018

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.343 hozzászólás
  • LocationBécs

arra gondoltam, hogy dragabb alkatreszek (xtr, karbon kerek), de a korites nagyon hasonlo, es megis hasonlo a suly. vmi nem stimmel :)

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.580 hozzászólás

Ha XD 1295 vagy 1299, egyből ~300-360 EUR. CS-M9100-12 is 280+

Shimano passz, de SRAM esetén viszont 0.7-0.75 közt cserélt lánc mellett 12-15k km simán megvan, az alu tányér sem kopik különösebben. Ez a legtöbb bringásnál akár 4-5 évnyi MTB.

Az olcsóbb verziók sajnos nem annyira jók (SRAM)

zscs módosította - 2018. október 13. - 18:29

---

1. Canyon Lux CF 2018

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.963 hozzászólás

az utobbi evekben egyedul ez az 1x12es dolog az ertelmes ujdonsag... igy erosen gondolkodom rajta, hogy majd inkabb upgradelem, mintsem lecsereljem. a boosttol nem lesz se jobb, se rosszabb, raadasul egy xc bringan lehet ertelme sincs semmi.

de a hatso sorok ara mellbevago :( az elso atdobo es trigger arat siman beepitettek abba.

mesteri húzás, nem? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.343 hozzászólás
  • LocationBécs

az utobbi evekben egyedul ez az 1x12es dolog az ertelmes ujdonsag... igy erosen gondolkodom rajta, hogy majd inkabb upgradelem, mintsem lecsereljem. a boosttol nem lesz se jobb, se rosszabb, raadasul egy xc bringan lehet ertelme sincs semmi.

de a hatso sorok ara mellbevago :( az elso atdobo es trigger arat siman beepitettek abba.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.963 hozzászólás
Mert tömeggyártó.

(Érted, 'tömeg', haha, nagyon jó! :) )

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.343 hozzászólás
  • LocationBécs
Azt nem tudja vki, hogy miert nehezebbek a canyon bringak evrol evre? Latszolag ugyanolyan alkatreszeket hasznalnak... Pl az xtres, kabonkerekes, 4000 euros verzio olyan nehez, mint az xts, budget 1x11es, alu kerekszettes bringam, radasul eggyel nagyobb meretben. Meg ugye ez utobbi valos suly.

arn módosította - 2018. október 13. - 08:54

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.343 hozzászólás
  • LocationBécs

Elsőre nem feltűnően, de megújult az Exceed CF SLX. Új modellek: https://www.canyon.c...o-race-ltd.html

...igen, hátul is BOOST. 12x148. Hogy ez jó, vagy sem... :unsure:

plusz stucni + kormány egyben a csúcsmodelleknél, akár a Syncros (Scott). Fotót hirtelen nem láttam még erről.

mar a tavalyi edzobringajukon is ilyen kormany volt (nyilvan nem montis), raadasul 1300 euroert adtak nemreg :)

hatul miert rossz a boost? elolhatul megvan a 25mm felni :D a szine nagyon vadito, ezzel meg a nyockerben is meno lennel.

arn módosította - 2018. október 10. - 11:34

• Rabbit kedveli ezt