Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 2 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
2548 hozzászólás a témában

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Egészen meglepődtem, hogy a hátsó forgáspont gyakorlatilag nem mozdul meg, már-már indokolatlannak tűnik a jelenléte. Ennyi mozgást, főleg a karbon változat simán elviselne némi formatervezéssel, nem? 

Ezt a 27,5 kerék a 29 vilában dolgot nem egészen értem, mi itt az újdonság? Manapság sok olyan bringa van, amiben 29-es villa van, de be lehet tenni a 27,5+ kerekeket, sőt, sok bringa ilyen kiépítésben is érkezik. Vagy itt hátul nem fér el a 29/27,5+?  

130-as rugóútnál mozog az. Egy darabból gyártani az egész hátsó háromszöget 130-nál kicsit más (és költségesebb) lenne mint a 100-as Lux esetében.

27,5 kerék a 29-es villában nem 'újdonság' hanem valószínû pár €-t meg tudnak spórolni a dolgon, és lehet hogy így egyszerûbben megoldották a középcsapágy magasságának a megtartását is. Ugyanazon rugóút mellett a 27,5 és 29-es villák beépítési magassága között van ~20mm különbség. A 27,5 villába bemegy a 27,5+ kerék de a 29x2,2 már nem (2018 RS Lyrik 27,5-el próbáltam), a 29-esbe pedig minden, a 29+ is.

A 29-esben hátul elfér a 29x2,6 és akkor a 27,5x2,8 is, de a 29-re tervezett geo-val karcolná a talajt a pedál párszor ha valaki 27,5+ gumikkal használná. Tapasztalatom szerint állítható geometria nélkül nincs olyan gép amin lehet váltogatni a kerékméreteket és mindegyikkel ugyanolyan jó.

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 187 hozzászólás

Egészen meglepődtem, hogy a hátsó forgáspont gyakorlatilag nem mozdul meg, már-már indokolatlannak tűnik a jelenléte. Ennyi mozgást, főleg a karbon változat simán elviselne némi formatervezéssel, nem? 

Ezt a 27,5 kerék a 29 vilában dolgot nem egészen értem, mi itt az újdonság? Manapság sok olyan bringa van, amiben 29-es villa van, de be lehet tenni a 27,5+ kerekeket, sőt, sok bringa ilyen kiépítésben is érkezik. Vagy itt hátul nem fér el a 29/27,5+?  

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.027 hozzászólás

tetszetős bringa (már úgy a maga nemében.). szépen megmagyarázták a teló kapcsán bedobott költségcsökkentő trükköt is. :D egyébként lehet benne valami, majd kipróbálom.

Érdekes elgondolás ez a 29-es teló 27-es kerékkel. Na kisherceg, nem kell a foxom a konádba? :DD

egyáltalán hazahoztad már? :P

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.381 hozzászólás
  • LocationBécs

szep ez a kek... fura, hogy felszereltsegben is ekkora szakadek van az alu es a karbon kozott, a vaz meg ranezesre nagyon mas, nem csodalkoznek, ha tekeres kozben is az lenne. a legkisebb felett nem nagyon eri meg az artobbletet. egy yt elleneben kiprobalnam :)

arn módosította - 2018. november 27. - 18:52

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Jó, hogy megkapta a spectralnál bemutatott műanyag kábelvédő bizbaszt az alsócső, de azért jobb lenne, ha a nyeregcső kábele nem az alsócső aljában, majd a középcsapágynál kolbászolna, hanem kijönne ugyanott a műanyag védő alól, ahol a fékcső és meg hátsóváltó bovdene is, s az nyeregcső alján bemenne. Mert így most valószínű, hogy a középcsapágyat is ki kell szedni, ha nyeregcső vezetékével kell matatni...

Nincs azzal semmi baj. Nekem a Strive-ban is így van és 3 év alatt sosem kellett kivenni emiatt a középcsapágyat pedig volt párszor dropper ki-be. Ha bowden külsôt kell cserélni az újat összekötöm a régivel és áthúzom a vázon...

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 552 hozzászólás

neuron cf
bikerumor.com/2018/11/27/canyon-neuron-cf-connects-with-more-riders-for-xc-trail-riding-fun/

Érdekes elgondolás ez a 29-es teló 27-es kerékkel. Na kisherceg, nem kell a foxom a konádba? :DD

Elsőre csak lestem, hogy mi ez a láncvilla forgáspont megoldás, mert úgy tűnt, hogy ami két oldal egymásba csúszik, azok minden oldalról zártak. De belső felén nem az, inkább U-alakú.

Canyon-Neuron-CF-2019-carbon-trail-mount

Jó, hogy megkapta a spectralnál bemutatott műanyag kábelvédő bizbaszt az alsócső, de azért jobb lenne, ha a nyeregcső kábele nem az alsócső aljában, majd a középcsapágynál kolbászolna, hanem kijönne ugyanott a műanyag védő alól, ahol a fékcső és meg hátsóváltó bovdene is, s az nyeregcső alján bemenne. Mert így most valószínű, hogy a középcsapágyat is ki kell szedni, ha nyeregcső vezetékével kell matatni...

blash módosította - 2018. november 27. - 16:41

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Az elôzô Nerve/Neuron nekem borzalmas volt és nem tudtam megszokni a geóját, de ez teljesen rendben van a számok alapján, jó kis mindenes lehet.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.601 hozzászólás

neuron cf

https://bikerumor.co...ail-riding-fun/

Canyon-Neuron-CF-2019-carbon-trail-mount

• 950sm07 kedveli ezt

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.381 hozzászólás
  • LocationBécs

ezt is megertuk... a canyon a vagyott brand :D

• Kisherceg kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.027 hozzászólás

nem hiszem, hogy ez inbred lenne, azoknak "konásan" hosszú a nyeregvázcső felsőcső feletti túlnyúlása. plusz ennek a váznak "beépített" nyeregcsőbilincse van, ami szintén nem jellemző az inbredre.

a fejcsövön halványan látszódik valamiféle gravírozás/plakett, amiből ki lehet találni mi lehet ez, nekem nem sikerült. na de ON. :)

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.601 hozzászólás

On-one Inbred váz lehet ez talán, vagy milyen?

Érdemes lenne írni a csávónak, hogy átfestett+átmatricázott vázat árul...

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.027 hozzászólás

a canyon mindig is híres volt a kimagasló minőségű acél vázairól. :D

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

a hegesztesek is randak... :) legalabbis a giantnel ezt sokkal jobban tudjak, arrol mindig azt hiszik, hogy karbon. ettol fuggetlenul ez egy nagyon jo csomag ezert az arert.

nekem az a gondom ezzel a terepezos-koskormanyos dologgal, hogy korabban volt a cx, most meg kitalaltak a szelesebbkereku endurance bringakat, meg grailt es monstercrosst meg anyamtudja mit. gumikkal en vegigprobaltam cxen a 25-35ig mindent, azt kell hogy mondjam, hogy a 33-35 az idealis mindenes gumimeret vegyes terepre (nekem vmi slick/semislick jon be, de kinek mi). ez ala akkor mennek, ha nagyon sok az aszfalt, csak akkor ott az endurance, efole meg ha tenyleg terepen hasznalod. ha viszont terepenen hasznalod foleg, akkor minek az aero elony, oda tokeletes az xc.

vegyesen hasznalva... terepen szerintem fun, a szimpla erdei osvenyek is elvezetesek rajta, az meg montival unalmas. a masik, hogy eleg sokat lehet tanulni belole, mert itt nem segit ki a technika - 35mm, merev, ha hibazol, buntet.

akkor vennek megint ilyen oszvermegoldast, ha egyetlen bringam lenne (amugy xc+endurance).

Én nem tudom hova tenni ezeket de veszik ôket, úgyhogy lehet hogy bennem a hiba. Terepen nekem monti, ezekkel szerintem csak fölöleges szenvedés. Egy darabig volt full merev montim, da hamar visszaraktam bele a telót mert nem láttam értelmét annak sem. Ha egy erdei ösvény kezd unalmas lenni akkor gyorsabban kell menni és már nem lesz az, én inkább úgy tanulok. :)

• zsbacsi kedveli ezt

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.381 hozzászólás
  • LocationBécs

a hegesztesek is randak... :) legalabbis a giantnel ezt sokkal jobban tudjak, arrol mindig azt hiszik, hogy karbon. ettol fuggetlenul ez egy nagyon jo csomag ezert az arert.

nekem az a gondom ezzel a terepezos-koskormanyos dologgal, hogy korabban volt a cx, most meg kitalaltak a szelesebbkereku endurance bringakat, meg grailt es monstercrosst meg anyamtudja mit. gumikkal en vegigprobaltam cxen a 25-35ig mindent, azt kell hogy mondjam, hogy a 33-35 az idealis mindenes gumimeret vegyes terepre (nekem vmi slick/semislick jon be, de kinek mi). ez ala akkor mennek, ha nagyon sok az aszfalt, csak akkor ott az endurance, efole meg ha tenyleg terepen hasznalod. ha viszont terepenen hasznalod foleg, akkor minek az aero elony, oda tokeletes az xc.

vegyesen hasznalva... terepen szerintem fun, a szimpla erdei osvenyek is elvezetesek rajta, az meg montival unalmas. a masik, hogy eleg sokat lehet tanulni belole, mert itt nem segit ki a technika - 35mm, merev, ha hibazol, buntet.

akkor vennek megint ilyen oszvermegoldast, ha egyetlen bringam lenne (amugy xc+endurance).

arn módosította - 2018. október 31. - 14:49

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Hu a 105os ezustben... teljesen franko. Az uj 105os fek sem gnom, bar nekem tul agressziv a gumi. Ez igy szerintem nem gyorsabb, mint egy monti.

A geoja kicsit fura 80-90es stucnival.

Azért az a merevítés a felsôcsô és az üléscsô találkozásánal elég randa... Mondjuk montira is lehet ugyanilyen gumit rakni és valóban nem lesz gyorsabb annál, nem beszélve arról hogy montival a lefeléket lehet élvezni is nemcsak túlélni... :)

(GCN-en pont volt egy 'Iceland adventure' a Si gravellel ment a Neil meg montival.)

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.888 hozzászólás

Gyárthatják bárhol ha ott a technológia és van normális QC.

ezt én tudom.

ettől független a vietkong nagylábat kicsit szokni kellett a szemnek. :)

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.027 hozzászólás

Csak leírtam a saját véleményemet, sajnálom, ha a lelkedbe gázoltam ;)

Senki nem várt magyarázatot Tőled, mindenki olyan bringát vesz, vagy nézeget, amilyet akar. Béke.

Nem gázoltál. Kérdeztél (kérdőjel volt az én hsz-emet idéző mondatod végén), válaszoltam, illetve vissza is kérdeztem, mert nem volt (számomra) érthető, amit írtál.

Ja, béka béke.

Paul Vitti

Paul Vitti

fróumfggüõ

• fórumtag
  • 2.015 hozzászólás

Biztosan késő volt már mikor írtál. :) (Vagy nekem van még korán.) Nem írtam, hogy bestbuy (oké, az alsó sorban valóban ott van, #sokmáshülyeséggelegyütt...), sem hogy hiánypótló, etc. Annyit írtam, hogy inkább venném ezt. Az is ott van, hogy ez az én véleményem. "Megmagyarázni"? Ezt nem értem, miért kellene bármit magyarázni? A marketing anyaggal kapcsolatos kérdéseidet itt kellene feltenni.

13kg? Ó, lehet, meg sem tudnám emelni... Bár ahogy visszaolvastam, a canyon 11,5kg-ja is lesz 12kg, mire megérkezik...

Tudom, hogy van, akinek nagyon fontos, mert sok-sok értékes nemtudommi múlik azon, hogy QR vagy átmenő tengely van hátul. Sajnos az én korlátozott képességeim eddig kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy a hátsó QR határait feszegessem. Így eddig nálam szóba sem került ez a "probléma". De igyekszem fejlődni, a legközelebbi bringámnál erre is figyelek majd.... :P

Csak leírtam a saját véleményemet, sajnálom, ha a lelkedbe gázoltam ;)

Senki nem várt magyarázatot Tőled, mindenki olyan bringát vesz, vagy nézeget, amilyet akar. Béke.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.381 hozzászólás
  • LocationBécs

Budget (alu) Grails in the house
https://www.canyon.c...-hu/road/grail/

https://bikerumor.co...etails-pricing/

Hu a 105os ezustben... teljesen franko. Az uj 105os fek sem gnom, bar nekem tul agressziv a gumi. Ez igy szerintem nem gyorsabb, mint egy monti.

A geoja kicsit fura 80-90es stucnival.

arn módosította - 2018. október 31. - 08:22

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 401 hozzászólás

Itt vmit nagyon benéztek. Vagy alul tervezték a varratokat, vagy spórolni akartak, ami papíron jól nézett ki, azonban a valóságban nem adta ki. QC, azt gondolnám, hogy csak van kint vki a fritzektől, aki felügyeli a gyártási folyamatot...ha nincs, most már lesz.

Ha valami alul van tervezve azon a QC nem segít. Nem hinném hogy spórolni akartak, csak kicsit elszámolták magukat. A valós használat nem ugyanaz mint a számítógépes modellezés vagy a limitált tesztelés.