Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#421
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Üdv,aki használ alu Nerve 29-et,mi róla a tapasztalata?



#422
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Valamelyik német újság a FB-on hozta le, hogy a Canyon úgy nyilatkozott, az új Lux az egyik legjobban fogyó bicajuk a portfólióban. Nem mostanában akciózzák így, ha viszik, mint a cukrot.

 

en is ettol tartok... de febr elott akkor sem veszek semmit.



#423
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Luxokat szoktak akciozni? Tavaly ugy remlik, hogy elobb kifogyott a raktar, mint akcioztak volna... telen a montit nem nagyon hasznalom (m8000et nem is erdemes :D ), igy tavalszig atragom a dolgot. Vagy a mostani bringan cserelek m8100re, vagy lux.

 

Az mongy kicsit mellbevago, hogy az elvileg hasonlo xt felszereltsegu ossztelos 2.5 kiloval nehezebb, mint a mostani :/

Valamelyik német újság a FB-on hozta le, hogy a Canyon úgy nyilatkozott, az új Lux az egyik legjobban fogyó bicajuk a portfólióban. Nem mostanában akciózzák így, ha viszik, mint a cukrot.



#424
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Luxokat szoktak akciozni? Tavaly ugy remlik, hogy elobb kifogyott a raktar, mint akcioztak volna... telen a montit nem nagyon hasznalom (m8000et nem is erdemes :D ), igy tavalszig atragom a dolgot. Vagy a mostani bringan cserelek m8100re, vagy lux.

 

Az mongy kicsit mellbevago, hogy az elvileg hasonlo xt felszereltsegu ossztelos 2.5 kiloval nehezebb, mint a mostani :/


arn módosította - 2019. október 10. - 22:09


#425
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jah epp akartam irni :)

 

az xts verzio... sajna tenyleg dragabb lett 10%al. bar mintha azon nem lett volna dropper cso...

https://www.canyon.c...gndate=20191010

 

erdekes, hogy olcsositaskent a sajatmarkas cockpitet se kapta meg, ezt cserelnem. amugy kiegyensulyozott konfig nagyon.


arn módosította - 2019. október 10. - 13:34


#426
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2020-as Exceed és Lux CF online.

https://www.canyon.c...-country-bikes/

 

full_2020_exceed-cf-slx-9-0-race-ltd_243

 

full_2020_lux-cf-slx-9-0-race_2438_bk-wh



#427
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az exceed nekem is megvan, hasonlo eronletet szeretnek melle (foleg 70 evesen) :)



#428
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

:) 

 

https://index.hu/min...viai_halalutat/

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#429
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Végül baget bike lett, az AL 7.0 -t rendeltem meg.

Ma kaptam meg, este ki is vittem egy körre.

 

https://drive.google...iew?usp=sharing


  • Feri84 kedveli ezt

#430
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

montis ebike tema... jol tippelem, hogy itt kisebb a kulonbseg egy spectral es egy neuron tekerhetosege kozott? sima tekeros bringanal zokszo nelkul a kisebbet valasztanam - pontosabban itt egyiket sem, mert tekerne oket a rosseb ilyen gumikkal es rugoutakkal, lux/exceed lenne a valasztas - de itt elbizonytalanodtam.

 

ugy van e ertelme a agresszivebbet valasztani, hogy nem igazan hasznalnam ki a spectral lejtozos kepessegeit? a motor elvileg ellensulyozza felfele, lefele meg miert ne? mindegyik tank, ha kozvetlenebb elmeny kell, nem ilyesmi fele nezelodnek. hatha ez hozza ki belolem a lejtozo allatot (nem fogja, volt mar endurom). :D

 

egy dolog miatt erdekel az ebike - a jobb pulzuskontroll miatt. sikon megyek lassabban, ha nem birja a szivem, viszont hegyen ezt nehez megtenni.

 

Nekem hagyományosban 2017-es Spectral van, simán feltekerek vele ott, ahol az xc bicajos kollégák se mindig.

Annak idején sokat gondolkoztam, hogy Spectral vagy Neuron legyen. Úgy ítéltem meg, hogy a Spectral még éppen felfelé is jó lesz, és így van. Megyek vele hosszabb, 90-100 km-es utakat is, ilyenkor síkon is megyek 40-50 km-t, nem hiányzik egy kisebb rugóutas bicaj.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#431
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Volt parfele ossztelosom 150mmig (100-120-140-150mm ami hirtelen beugrik), egyedul a 100mmeset elveztem igazan anno, amugy nem szerettem oket tekerni.

Sajnos az idojaras elegge bevag az igazan elvezetes montizasnak az utobbi evekben, amugy idealis korulmenyek kozott maradnek a jo oreg classic htnel:
* a becsi erdo apr-okt tekerheto igazan jol, amugy tiszta sar (inkabb tekerek aszfalton, nem kell takaritani)
* az ozonviz szeru esok erosen errodaljak a talajt, ot eve meg 35os cxel tekertem, most koves, sziklas sok helyen (egy ossztelos xc talan, tekerni mas nem kell)
* jul-aug egyre gyakoribbak a hosszu hohullamok, amit az en szivem az intervallokkal nem bir - az outis alacsonypulzusos tekeresek sikon jol esnek (emonti)

Igy eljutottam oda, hogy tavasz es osz egy reszen hasznalom, amikor nem esik, meg nyaron, amikor nincs kanikula. A par honapos outiban lassan tobb km van, mint a ket eves montimban. Pedig szivesen mennek tobbet az erdoben (a saras idoszakon kivul) sok felfedezni valo kornyek van.

#432
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

montis ebike tema... jol tippelem, hogy itt kisebb a kulonbseg egy spectral es egy neuron tekerhetosege kozott? sima tekeros bringanal zokszo nelkul a kisebbet valasztanam - pontosabban itt egyiket sem, mert tekerne oket a rosseb ilyen gumikkal es rugoutakkal, lux/exceed lenne a valasztas - de itt elbizonytalanodtam.

 

ugy van e ertelme a agresszivebbet valasztani, hogy nem igazan hasznalnam ki a spectral lejtozos kepessegeit? a motor elvileg ellensulyozza felfele, lefele meg miert ne? mindegyik tank, ha kozvetlenebb elmeny kell, nem ilyesmi fele nezelodnek. hatha ez hozza ki belolem a lejtozo allatot (nem fogja, volt mar endurom). :D

 

egy dolog miatt erdekel az ebike - a jobb pulzuskontroll miatt. sikon megyek lassabban, ha nem birja a szivem, viszont hegyen ezt nehez megtenni.

Spectral-ból van e-bike? Nem csak Neuron-ból? 

Egyébként amióta megvan a Neuron (sima, nem e), nagyon élvezem a bringázást, és nem csak lefelé, hanem fel is. Pedig előtte egy karbon scott scale-em volt, ami azért elég xc, de ezzel sokkal jobban esik a mászás. Jobb a meredek nyeregvázcsőszög, a hosszabb felső cső és a rövidebb stucni is. Egyenesebb háttal ülök, kényelmesebben haladok felfelé, és az áttételemnek köszönhetően jóval meredekebb helyeket is ki tudok tekerni, mint eddig. Azt sem állítom, hogy lassabban, sőt, illetve a tény, hogy sokkal kevesebbet kell ezzel leszállni, az nagyon jó. Lefelé nyilván nem kérdés, hogy jobb a Neuron, de nem azt érzem, hogy elvenné a terep élményét, épp ellenkezőleg, végre szinte mindenhol el tudok menni valamilyen tempóban, és nem attól kell tartanom, hogy mikor sokallok be, arról nem is beszélve, hogy ezzel lefelé sem kell sehol sem tolnom, ami az xc-re nem volt jellemző. Nyilván ez kerékpározási tudásszinten múlik leginkább, de én most vagyok úgy, hogy figyelnem kell, meg kell választanom a jó nyomot, ki kell találnom, hogy mit és hogyan is fogok csinálni, de meg tudom csinálni, és nem kell tolnom sosem. Szóval számomra éppen ellenkezőleg, sokat lendített az élményen a Neuron. Nyilván, ahol nagyon biztosan haladtam az xc bringával, ott játszi könnyedséggel megyek a neuronnal, de egyrészt az ilyen helyeken a nagyobb tempó okoz most nagyobb élvezetet, másrészt az eddig lehetetlennek tűnő szituációk most lehetségesek, és nagyon sok ilyen helyen járok mostanában. 

Gumiból a neuronon elől hátul noby nick 2,35 volt gyárilag, az azért tank, de most, hogy feltettem előre- hátra a maxxis ikonokat úgy érzem, hogy minden egyensúlyba került. Az egy könnyű, gyors gumi, sűrű, alacsony mintázattal, és mégis tökéletesen tudom vele uralni a bringát, egyáltalán nem vagyok lassabb vele a noby nick-hez képest, fölfelé viszont nagyon érezhető a különbség, nyilván sokkal jobb, úgy, hogy hátrányát nem érzem. Jó lenne tovább fejlődni, és feszegetni kicsit a komolyabb gumik határait is :) 


Mars módosította - 2019. augusztus 10. - 08:22


#433
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

montis ebike tema... jol tippelem, hogy itt kisebb a kulonbseg egy spectral es egy neuron tekerhetosege kozott? sima tekeros bringanal zokszo nelkul a kisebbet valasztanam - pontosabban itt egyiket sem, mert tekerne oket a rosseb ilyen gumikkal es rugoutakkal, lux/exceed lenne a valasztas - de itt elbizonytalanodtam.

 

ugy van e ertelme a agresszivebbet valasztani, hogy nem igazan hasznalnam ki a spectral lejtozos kepessegeit? a motor elvileg ellensulyozza felfele, lefele meg miert ne? mindegyik tank, ha kozvetlenebb elmeny kell, nem ilyesmi fele nezelodnek. hatha ez hozza ki belolem a lejtozo allatot (nem fogja, volt mar endurom). :D

 

egy dolog miatt erdekel az ebike - a jobb pulzuskontroll miatt. sikon megyek lassabban, ha nem birja a szivem, viszont hegyen ezt nehez megtenni.

 



#434
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

gratula, jo valasztas az is :) a lenyeg a bringazas, nem a bringa.



#435
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

a 105os szett nagyon jo lett, de ennek a vitus bringanak a sulyabol itelve azert eleg sporolos lehet mas reszrol. illetve szelesebb gumikat se fogad nagyon, ami szvsz az ertelme a tarcsas outinak. mongy a canyon se tul konnyu, az ultregras verzioja 600gal konnyebb, mikozben alig van a 105-ultegra kozott 100-200g.

 

e ketto kozul en a canyont vennem.

 

Végül baget bike lett, az AL 7.0 -t rendeltem meg.


palladium módosította - 2019. július 24. - 10:11


#436
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Az uj luxnal nem jott elo vmi konstrukcios hiba? Mongy attol tartok, hogy az uj xt annyival dragult, hogy meglatszik majd a bringak aran (3x00 eur).

Hibákról külföldi fórumokon nem írnak (szerencsére). Régi modellnél az alsó forgáspont volt kritikus,itt még ilyenre nem panaszkodtak.

A mostani, még 8000-es XT-vel szerelt 7.0 (amit jelenleg nem kapni) kereken 3e EUR. Én abban bízom, hogy a 6.0-ás modellnél a sittes Sramról átállnak SLX-re, és hasonló áron adják majd. A 7.0-ás viszont ha megint full XT-vel lesz, az is valahol a 3e EUR környékén fog tanyázni. Ami biztos, hogy megint hamar el fogják kapkodni, így gyorsan kell majd lecsapni rá:)



#437
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az uj luxnal nem jott elo vmi konstrukcios hiba? Mongy attol tartok, hogy az uj xt annyival dragult, hogy meglatszik majd a bringak aran (3x00 eur).

#438
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Nekem is m8000 van, én nagyon szeretem. Viszont mostmár én is cserélném az 5 szezonos Grand Canyonom, úgyhogy már nagyon várom az új Lux modelleket:)

 

telen sincs pumpalasi gond  a feknel? :)

 

Ha jól légtelenítve van, akkor minimális az effekt (legalább is nekem). Egy formula, vagy avid/sram után ég és föld még így is a különbség.



#439
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nekem is m8000 van, én nagyon szeretem. Viszont mostmár én is cserélném az 5 szezonos Grand Canyonom, úgyhogy már nagyon várom az új Lux modelleket:)

 

telen sincs pumpalasi gond  a feknel? :)



#440
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

en is azt varom :) mert az exceedemen az m8000 feket mindenkepp cserelnem, de lehet a tobbit se artana. viszont akkor arban siman ezen a kornyeken leszek.

Nekem is m8000 van, én nagyon szeretem. Viszont mostmár én is cserélném az 5 szezonos Grand Canyonom, úgyhogy már nagyon várom az új Lux modelleket:)