Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#441
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Német fórum és újságok szerint okt-nov környékén várható. Remélhetőleg végre akkor már az új XT/SLX szettekkel is!

 

en is azt varom :) mert az exceedemen az m8000 feket mindenkepp cserelnem, de lehet a tobbit se artana. viszont akkor arban siman ezen a kornyeken leszek.



#442
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

az uj luxok mikor szoktak jonni? osszel?

Német fórum és újságok szerint okt-nov környékén várható. Remélhetőleg végre akkor már az új XT/SLX szettekkel is!



#443
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az uj luxok mikor szoktak jonni? osszel?



#444
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a 105os szett nagyon jo lett, de ennek a vitus bringanak a sulyabol itelve azert eleg sporolos lehet mas reszrol. illetve szelesebb gumikat se fogad nagyon, ami szvsz az ertelme a tarcsas outinak. mongy a canyon se tul konnyu, az ultregras verzioja 600gal konnyebb, mikozben alig van a 105-ultegra kozott 100-200g.

 

e ketto kozul en a canyont vennem.


arn módosította - 2019. június 05. - 14:06


#445
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

A nem tárcsásra, 1400 eurósra gondoltál?
 
canyon.com/en-hu/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-cf-7.0/2181.html
 
Ha Selle Itallia X3 nyereg is ugyanolyan, mint az X1, akkor biztos kerítenék valami másikat. Nekem leginkább a felületével volt gondom, túl csúszós.


Igen, a felnifékes Endurace érdekel. Még szóba jöhetne a Vitus Zenium CR Carbon Disc Road Bike (105) 2019 is, de csak a tárcsafékes opció miatt. E kettő között kellene döntenem.

#446
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Az idei Canyon Endurace CF 7.0-ról, mi a véleményetek?

 

A nem tárcsásra, 1400 eurósra gondoltál?

 

canyon.com/en-hu/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-cf-7.0/2181.html

 

Ha Selle Itallia X3 nyereg is ugyanolyan, mint az X1, akkor biztos kerítenék valami másikat. Nekem leginkább a felületével volt gondom, túl csúszós.



#447
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

1900as kerék. Akkor tegyük ezt tisztába. Tehát akinek nem volt vagy nem hallott róla elmondom...

A DT1900as nem a súlya miatt problémás, hanem a hátsó racsnija miatt. Ez sima 3 kalapácsos de abból valami nagyon fos. Nálam néhány hónapig bírta de mikor a boltból tekertem haza az új bringámmal, már akkor kattant egy olyat, hogy majdnem leestem a gépről.

Tehát ha ilyen bringát veszel, simán hozzáadhatsz az árhoz minimum 250-300 €-t, mert nagy eséllyel hamar meg fog a hátsó kerék dögleni. Az elsőnek semmi baja.

Ezért nem javaslom az ilyen bringa vásárlását. De akit ez nem zavar, vegye nyugodtan.

 

Ha hamar megdöglik a három kalapácsos DT racsni, akkor garanciában nem cserélik? Nekem kb. négy év után tört le az egyik fogból egy kis darab kalapácsos DT agyban:

 

7619_dt_m1900_regi_csapagyak_szerszam_to

 

 

Nem volt egyszerű a csere, jó sokáig kellett hőlégfúvózni mire lejött. Új bringánál biztos nem kell ennyit szenvedni a cseréjével, és ha az agy racsniszerkezetén kívül nincs más gondod az ilyen 1900-as kerekekkel, leszámítva a súlyt, akkor vennék egy ratchetes 350-es hátsóagyat (kb. 125 euró), és kicserélném a racsnit és a kazettát. Persze kell hozzá a kétféle ellenanya szerszám, vagy a Doktorbike-ban is kicserélik az ellenanyát, és akkor nem kell felesleges szerszámra költeni, talán csak a ratchetesre, ha később még kellene, amit meg már 16 dollárért kapni az ebayen.

 

 

How to Upgrade DT 370 to Star Ratchet Conversion using DT 350 or 240 Hub parts How To DIY

 


  • Kisherceg kedveli ezt

#448
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A rosszak közül attól még lehet a legjobb :) :)

Leány: én is megtaláltam mikor néztem a Radon oldalt de nem akartam ide feltenni. Arn barátunk jelentős helyzeti előnyben van amennyiben bejön neki a csaj :)


Ezeket a kivarrt osztrak lanyokat sose birtam :) szerencsere csak egy par eves generaciora jellemzoek, a fiatalabbak mar nincsenek igy kidekoralva.

#449
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Az idei Canyon Endurace CF 7.0-ról, mi a véleményetek?



#450
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Senki nem írta, hogy az egy jó kerék :)

Én rá se nézek egy ilyen nehéz szettre :) 



#451
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Marci jól írja, sajnos ez a kalapácsos reteszelés nagyon vacak. Nekem is volt. Sőt van, a CX-gépem hátsó kerekében is ilyen a reteszelés (terhelés alatt kattog!).

Tovább megyek: ez a hátsó agy, ellentétben a 350/240s szériákkal hajlamosabb a beázásra. Egy ilyen kereket már felújítattam itthon a hazai DT szervizzel beázás miatt, 4-ből 2 csapágy szétment + kalapácsok kuka, merő rozsda volt benne 6 hónap alatt.

 

Megjegyzem, a DT szervizesek egyébként szépen rendbe tették: mind a 4 csapágyat cseréltettem, bő egy évig használtam utána még, utána csak 3-havonta szét kell szedni és zsírozni és elmegy sokat. Csak az a kattogás...



#452
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

1900as kerék. Akkor tegyük ezt tisztába. Tehát akinek nem volt vagy nem hallott róla elmondom...

A DT1900as nem a súlya miatt problémás, hanem a hátsó racsnija miatt. Ez sima 3 kalapácsos de abból valami nagyon fos. Nálam néhány hónapig bírta de mikor a boltból tekertem haza az új bringámmal, már akkor kattant egy olyat, hogy majdnem leestem a gépről.

Tehát ha ilyen bringát veszel, simán hozzáadhatsz az árhoz minimum 250-300€-t, mert nagy eséllyel hamar meg fog a hátsó kerék dögleni. Az elsőnek semmi baja.

Ezért nem javaslom az ilyen bringa vásárlását. De akit ez nem zavar, vegye nyugodtan.


marton módosította - 2019. május 31. - 00:11

  • zscs kedveli ezt
Marci

#453
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

A rosszak közül attól még lehet a legjobb :) :)

 

Leány: én is megtaláltam mikor néztem a Radon oldalt de nem akartam ide feltenni. Arn barátunk jelentős helyzeti előnyben van amennyiben bejön neki a csaj :)

 

ha van "rosszabb" ajánlat, az nem jelenti, hogy az első mégiscsak jó... :P

 

edit: viszont, a radon oldalán egészen "érdekes" (már ha el tudunk vonatkoztatni az ön- és marketingcélú magamutogatástól) insta linkekre bukkantam, pl.: 1  :)


  • arn kedveli ezt

#454
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

ha van "rosszabb" ajánlat, az nem jelenti, hogy az első mégiscsak jó... :P

 

edit: viszont, a radon oldalán egészen "érdekes" (már ha el tudunk vonatkoztatni az ön- és marketingcélú magamutogatástól) insta linkekre bukkantam, pl.: 1 :)


Kisherceg módosította - 2019. május 30. - 08:56

  • karakoram kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#455
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Szerintem meg tök ok a bringa. 

34-es Fox villa 120 mm úttal, elöl 30 mm belső szélességű felni, 2.35-ös gumik, 1x12 GX Eagle a fontosabb helyeken, Guide R fékek. Igen a kerekek nehezek M1900-asok. Trail kerékpár szeretne lenni, tuti nem jó az összehasonlítás egy 32-es villás 2x11-es XT bringával. Átmenet a trail és az XC között, viszonylag kevés ilyen van. 

Kicsit keményebb bringa (már láncvezetővel) de 2000 € a Radon szintén M1900-as kerekekkel: 

https://www.radon-bi...ragger-80-2019/

 

Feketében jobban mutat, az lehet a gond :)

 

full_grand-canyon-al-SL-9_c1024.png?sw=1

 

 

 



#456
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mar befutott brand, megtehetik :) en is annyiert vettem a scottot, mint a hasonlo felszereltsegu canyon kerult, sot a felszereltsege szvsz jobb is a scottnak.



#457
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Ez nagyon drága ennyiért. Az 1900as tényleg egy fos, olyanom volt, az első jó de a hátsó az csere azonnal.

Karbon Cube-ot vettünk a bike-siscount-ról olcsóbban, full XT felszereltséggel. Jó, ősszel volt de nem is nyáron kell bringát venni.

Vagy esetleg van Radon is jobb kicsit kisebb áron: https://www.bike-dis...9.0-2x11-787075


marton módosította - 2019. május 29. - 16:20

Marci

#458
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Új alu GC!

Ára határeset (1699 EUR), de összességében tök rendben van: https://www.canyon.c...hmenfarbe=BU/BK

 

 

 

szép-szép, még talán tetszik is, de 1700 ojróért 12,5 kg? meg M1900 kerék? az Iridium tili-toli cső kb Tranz-X, ugye? leszokhatnának a PF BB-ről is. sűríthetnék a méretezést is, bár tudnék méretet választani. viszont a 65mm BB offset jó lehet. :) 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#459
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Új alu GC!

Ára határeset (1699 EUR), de összességében tök rendben van: https://www.canyon.c...hmenfarbe=BU/BK

 

full_grand-canyon-al-SL-9_c1252.png?sw=1



#460
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

es hogy-hogy a 7.0-s neuron lett? mintha nezegetted volna a jeffsyket is. Jol mutat eloben ez a sotet szurkes-fekete szin.


Tobb okbol is a canyon lett a befuto. A jeffsy nem elerheto, rovidebb XL meretnel, shimano-s, es a kereke is jobban tetszett a canyonnak. Szoval osszessegeben ar/ertek aranyban a canyont gondoltam jobbnak, es geometriaban is. Teny, a fek gyenge pont rajta tarcsastul, mindenestul, ugyhogy most nagyon gondolkodom, hogy mi legyen helyette. Ez a sram 1x12 is tetszik egyelore, nekem sokkal jobban tetszenek a fogszamai mint a shimanonak, meg az ugrasok egyenletessegevel sincs gondom. A mavic is nagyon osszehozta ezt a rachet koppintas hatso agyat, remelem tartos lesz.