Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Canyon

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
3129 replies to this topic

#361
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Rose-nak van új fully-ja, németek szerint klassz. 3 hét a szállítás... ;)

https://www.rosebike...hape=Moss Green

Egy kulacstartó, kár érte...  :(



#362
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

akkor annyira meg sem tapasztaltak :D lehet lassabban menni.

en 35os gumival kozlekedtem, ahol most montival.

Nem írok neveket. ;)

Véleményemmel nem vagyok egyedül, de ez pont nem érdekel/nem érdekes. Azért írtam, amit írtam, hátha így elkerülhető legalább néhány baleset!...

 

 

Ezt nagyon köszönöm!!! Azzal, hogy megerősítettél abban amire kb magamtól is jutottam (és persze mégsem tudtam elfogadni, mert mindig motoszkál a kisördög :)) megspóroltál nekem egy bringányi pénzt (meg némi további agyalást). :)

 

edit: ...és persze így elszórhatom más hülyeségre. :D

Szívesen! Egyéb hülyeség(ek)ről fotót feltölteni nem tilos! :D



#363
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Rose-nál van konfigurátor! ;)

Most vennék, ezt venném, szanaszét customizálnám, amivel sokat tudnék spórolni. Geója is rendben van, stb.

 

Gravelt nem erőltetném terepen, ellentétben azzal, hogy mennyien teszik azt mostanában. Sok a baleset velük. Ismerősök közt esnek-kelnek velük tapasztalt bringások és pár hete a Pilisben én magam is láttam, ahogy jön egy gravelesért a mentő.

 

Ha gravelhez húzna valaki, akkor már legyen inkább MONTI, rendes montis külsőkkel és egy MEREV VILLÁval. Gyakorlatilag bárhol lejössz vele és kevésbé balesetveszélyes. Plusz lefelé majdnem olyan gyors lehetsz vele, mint egy rugózós villával szerelt MTB-vel.

Nem vagyok túl gyors DH-s, de pár hete a legutóbbi közös csapatos bicajozásnál is megjegyezték ketten, csodálkoznak, hogyan tudom így csapatni lefelé. Én. A full béna és óvatos! :D (tényleg az!)

 

akkor annyira meg sem tapasztaltak :D lehet lassabban menni.

en 35os gumival kozlekedtem, ahol most montival.



#364
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

Gravelt nem erőltetném terepen, ellentétben azzal, hogy mennyien teszik azt mostanában. Sok a baleset velük. Ismerősök közt esnek-kelnek velük tapasztalt bringások és pár hete a Pilisben én magam is láttam, ahogy jön egy gravelesért a mentő.

 

Ha gravelhez húzna valaki, akkor már legyen inkább MONTI, rendes montis külsőkkel és egy MEREV VILLÁval. Gyakorlatilag bárhol lejössz vele és kevésbé balesetveszélyes. Plusz lefelé majdnem olyan gyors lehetsz vele, mint egy rugózós villával szerelt MTB-vel.

Nem vagyok túl gyors DH-s, de pár hete a legutóbbi közös csapatos bicajozásnál is megjegyezték ketten, csodálkoznak, hogyan tudom így csapatni lefelé. Én. A full béna és óvatos! :D (tényleg az!)

 

 

Ezt nagyon köszönöm!!! Azzal, hogy megerősítettél abban amire kb magamtól is jutottam (és persze mégsem tudtam elfogadni, mert mindig motoszkál a kisördög :)) megspóroltál nekem egy bringányi pénzt (meg némi további agyalást). :)

 

edit: ...és persze így elszórhatom más hülyeségre. :D


Edited by Kisherceg, 2019. November 13. - 13:03.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#365
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rose-nál van konfigurátor! ;)

Most vennék, ezt venném, szanaszét customizálnám, amivel sokat tudnék spórolni. Geója is rendben van, stb.

 

Gravelt nem erőltetném terepen, ellentétben azzal, hogy mennyien teszik azt mostanában. Sok a baleset velük. Ismerősök közt esnek-kelnek velük tapasztalt bringások és pár hete a Pilisben én magam is láttam, ahogy jön egy gravelesért a mentő.

 

Ha gravelhez húzna valaki, akkor már legyen inkább MONTI, rendes montis külsőkkel és egy MEREV VILLÁval. Gyakorlatilag bárhol lejössz vele és kevésbé balesetveszélyes. Plusz lefelé majdnem olyan gyors lehetsz vele, mint egy rugózós villával szerelt MTB-vel.

Nem vagyok túl gyors DH-s, de pár hete a legutóbbi közös csapatos bicajozásnál is megjegyezték ketten, csodálkoznak, hogyan tudom így csapatni lefelé. Én. A full béna és óvatos! :D (tényleg az!)


Edited by zscs, 2019. November 13. - 12:58.


#366
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Luxot neztem, de nem vettem :) var a rosseb egy bringara fel+ evet.

 

Akkor megint félreértettelek  :)

 

Rose: itt van megnyitva az oldaluk ezzel a bringával csak a másik oldalról, hogy ha lesz időm akkor postolom (most már nem fogom). Nekem is nagyon tetszik pedig Rose nem jött be eddig, lehet skinwall gumikat kellett volna vegyek csak nagyon trendy az nekem  B)  :o.

Amúgy a családdal sétáltunk az erdőben egy közkedvelt bringás útvonalon Csobánka felé, nagyon sok Rose volt és nagyon jól néztek ki.

Hihetetlen jó kerékpárokkal mentek ott el mellettünk, tisztára nyugaton éreztem magam. Volt egy Trek gravel szerintem 29-es külsőkkel és kerékkel (vagy 27.5), fekete vázzal és színes felső csővel, azóta megint Gravel bringákat nézek, sajnos azt a modellt nem találtam meg a neten.  


Edited by karakoram, 2019. November 13. - 12:20.


#367
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Rose-nak van új fully-ja, németek szerint klassz. 3 hét a szállítás... ;)

https://www.rosebike...hape=Moss Green

 

a canyon is ala lone a mostani bringanak felszereltsegben, ugy hogy sokkal nehezebb es sokkal dragabb.. ez ala nem mennek, es amugy is bizonytalan voltam, hogy kell e nekem egy ossztelos. most ezt jelnek veszem, aztan meglatom, hogy tavaszig tortenik e vmi.

 

a rose sose volt a kedvencem, de ez rohadt jol nez ki :D

bG9jYWw6Ly8vcHJvZHVjdC8yMjg5MDQyXzQucG5n


Edited by arn, 2019. November 13. - 11:44.


#368
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Luxot neztem, de nem vettem :) var a rosseb egy bringara fel+ evet.

Rose-nak van új fully-ja, németek szerint klassz. 3 hét a szállítás... ;)

https://www.rosebike...hape=Moss Green


Edited by zscs, 2019. November 13. - 08:11.


#369
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Luxot neztem, de nem vettem :) var a rosseb egy bringara fel+ evet.



#370
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Szuper!

Melyik? Ne titkold most már  :)

 

Én is vásároltam tegnap-ma náluk, vettem az Exceedhez dugókat meg takarólemezeket a váltóhoz menő bovdenlyukak "befalazása" miatt  :P

És a 2 éves vázhoz, 20 perc alatt az online chat segítségével ez lehetséges. 


Edited by karakoram, 2019. November 12. - 17:16.

  • zscs likes this

#371
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

megoldodni latszik a meglevo exceed vs lux "problema" :D

 

Shipping May 25, 2020 - May 29, 2020*


  • Kisherceg likes this

#372
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Shimano trigger utan mennyire tetszene a sram marokvalto? Ha maradok az exceednel, lehet meg tovabb is egyszerusitenem, csak ket fekkar maradna.

Részemről ~2000-ben volt full XTR-es bringám,akkor egy cserénél próbáltam ki a Sram fehér 9.0 SL-jét,azóta markolatot használok.



#373
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Koszi sracok, marad a shimano.



#374
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 posts

Az enyém gyárilag X01 marokváltóval volt szerelve. Egy szezon után cseréltem triggerre. Volt egy bovden és ház cserével megoldhatatlan váltásproblémám, majd mikor a haverom vadiúj típusazonos bringájával összehasonlítottam feltűnt, hogy az én váltókaromnak egy év és kb 2000km után holtjátéka van. Kotyog a középső leggyakrabban használt fokozatokban. Amíg jó volt addig jó volt :)

 

Shimano trigger utan mennyire tetszene a sram marokvalto? Ha maradok az exceednel, lehet meg tovabb is egyszerusitenem, csak ket fekkar maradna.



#375
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Shimano trigger utan mennyire tetszene a sram marokvalto? Ha maradok az exceednel, lehet meg tovabb is egyszerusitenem, csak ket fekkar maradna.

Szerintem a markolatváltókar egy hatalmas zsákutca. Persze könnyebb, meg letisztultabb, de kaptam már ínhüvely gyulladást az erőlködéstől, mikor sáros kesztyűben bal kézzel átnyúlva két kézzel is képtelen voltam eltekerni a kart...  A véletlen váltás sem elképzelhetetlen vele, ha olyan terepen megy az ember. Szóval a pöckölős kar márkától függetlenül egy tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés! :) 



#376
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Annyi penzt tuti nem koltenek ra, jo nekem a madzagos :) ha az eszemre hallgatok, maradok az exceednel - kerdeses, hogy meddig elveznem vele a lejtozest jobban, cserebe:
Joval nehezebb
Dragabb
Karbantartas-igenyesebb

Szvsz ez lenne az utolso tekeros montim, utana ebikeot veszek.

#377
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Én támogatom az Exceed fejlesztését, szerintem jó ötlet  :)  B).

(A támogatás persze nem anyagi alapon értettem :) )   

 

Nem egyszerű kérdés mert mindenkinél más a preferencia.

Nekem a Sram markolatváltó nagyon darabos. NX szettel volt szerelve gyárilag a kerékpárom, az biztosan ilyen volt, és az előző alkalmakból is ez a tapasztalatom. Bár úgy vettem meg, hogy a hajtást és a féket biztosan átszerelem a régiről (aminek cserélték a repedt vázát de arra már nem akartam újra építkezni) azért mentem vele pár edzést a hegyen és nem győzött meg. 

A sor utána maradt a Sram 10-42, a többi meg 8000-es XT volt. Hibátlan volt, szépen váltott Shimano és Sram lánccal is (előbbi csendesebb volt).

Most jelen pillanatban a GX Eagle sor és lánc nagyon csendes és zökkenőmentes a váltás. Azt nem tudom mennyi szerepe van ebben az elektromos XX1 váltónak, de arra akarok kilyukadni, hogy a darabosság nem a sor+lánc+váltó hanem a kar miatt érződik az én esetemben. 

 

Szóval ha röviden kellene válaszolnom akkor markolatváltóra ne válts egy XT váltókarról. A Sram AXS upgredet viszont nem bánnád meg (persze a megbízhatóságról még nem nyilatkozom).    



#378
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Shimano trigger utan mennyire tetszene a sram marokvalto? Ha maradok az exceednel, lehet meg tovabb is egyszerusitenem, csak ket fekkar maradna.



#379
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,237 posts
  • LocationSvájc

Na megoldottuk, az egész mizéria azért volt mert nem volt eléggé meghúzva a sor.

Hamarabb is eszembe juthatott volna az ötlet, de ez van ha az ember 22 körül szerel utána meg nem agyal tiszta fejjel (és eszembe sem jutott, hogy ezzel lehet hibázni). 

Bőven jó minden, jöhet a 13 sebesség is :) Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt!

 

IMG-20191015-213805.jpg

Ezt találtam hirtelen:
the wider Eagle cassette is dished to make the most out of the available space. The derailleur does sit a little closer to the spokes in the biggest cog, but SRAM have tested it on all leading wheelsets.


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#380
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 posts

Ugyanazt neztem a paromnak par hete az outletben (7,8 kg, full Ultegra, VCLS2.0, azota el is adtak), de az egybe cockpit nagyon limitalja szerintem, mar amennyiben szeretned normalisan beallitani es nem egyeznek pontosan a testaranyaid. Nem is ertem miert eroltetik (persze, szep, konnyu, es draga megoldas)

 

Tavaly vettem egy Ultimate CF SL gépet, azon még külön alu stucni meg kormány van, aztán idénre ugyanezen a modellen cseréltek erre a karbon egybe konstrukcióra. Ami tényleg szép, meg biztos jó is de ha a gyári hossz nem stimmel (nálam pl 90 mm de az ideális ennél hosszabb lenne) akkor szívás hogy 400 euró ebből egy új...


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014