Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2801
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
igazán korrekt módon csinálja, szeretnék gratulálni dhcodokinak

#2802
dhcodoki

dhcodoki

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Kártyámat közben lekorlátoztam, hogy ne tudják lehúzni az összeget....

(az a baj, hogy múlthét csütörtökén már elküldték a PDF file-t is, ami tartalmazza a részletes költséget. Természetesen a magasabb áron.)

#2803
dhcodoki

dhcodoki

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem. Megrendeltem múlt héten a Nerve 7.0-t. Kártyás fizetést választottam. Úgy látom még nem húzták le az összeget.
Viszont a mai nap ~70ezer forinttal olcsóbb lett a bringa. Szerintetek melyik áron kapom meg??? Érdemes lenne gyorsan visszamondanom, és újra megrendelni???
(Valahol olvastam, hogy ha megrendelés során olcsóbb lesz, akkor a kedvezõbb áron adják. De nem vagyok biztos benne, hogy ezt a canyon oldalán olvastam. Most meg nem is találom ezt a beírást. Nem emlékeztek ilyen esetre??)

#2804
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás

milyen szépen kiexponált ellenfényes fotó! a bringa is pöpec!


köszi, igyekeztem a bringa szintjén megfotózni :)
van a képen egy kis utómunka is , de nem ebben rejlik a titok :)

A morcos.


#2805
dhcodoki

dhcodoki

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Sziasztok!
Pár héten belül én is csatlakozom a "Canyon táborhoz". A mai nap folyamán rendeltem egy Nerve XC 7.0-t. :) A kártyás fizetéssel remélem nem lesz gond.. (valamelyikõtök írta, hogy nem fogadta el a rendszer)

#2806
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Feltöltött kép
még egy kép
Na most ez az összeállítás fog menni egy ideig (pontosabban ma feltettem egy 1.1-es slick gumit , de csak kipróbálni) , a megvett szetthez képest cserélõdött:
kormány (Iridium 620 -> xlc comp 645mm)
stucni (syntace f130 -> FSA OS-150)
nyereg (Selle Italia -> Velo Prolite)
markolat (bõr velo-ra)
nyeregcsõ (Iridium ->Ritchey)
és cserélõdtek a gumik is míg nincs kész az aszfaltozós bringa (Schwalbe Nobby Nic 2.25 -> Specialized Captain 2.0 ; Continental Race King 2.0)
Felkerült rá egy Pro SL szarv , Author nyeregtáska , km óra stb. , valamint megfordult a Fox RP2 és kapott egy Magura távirányítót picit homemade megoldással , de prímán mûködik. A tag megfordítására a kallantyú minél inkább fix helyen tartása miatt volt szükség.

Még fel fogok próbálni egy shadow hátsó váltót , az talán nem ér majd hozzá a vázhoz (ennél a váznál jöttem rá mire való a gumi védõburkolat a váltón :)) , és bár gondot ez sem okoz , de féltem a technikát. A többi elem viszont valószínûleg csak akkor cserélõdik ha szükséges , mivel így is nagyon jól mûködik minden.


...és igen , le fogom venni a mûanyagot a sor mögül , de majd csak akkor ha le kell épp venni a sort is , addig meg nem zavar annyira , hogy ezért szétszedjem. :)


milyen szépen kiexponált ellenfényes fotó! a bringa is pöpec!

#2807
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Szép masina Zeke!
A hátsó váltóval én is így jártam,de pár nap kemény DH után nekem átlukadt a gumi védõ és a kopogástól a festék megpattogzott a váltón is és a láncvillán is. Szóval én is shadow-ra váltottam.

#2808
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Feltöltött kép
még egy kép
Na most ez az összeállítás fog menni egy ideig (pontosabban ma feltettem egy 1.1-es slick gumit , de csak kipróbálni) , a megvett szetthez képest cserélõdött:
kormány (Iridium 620 -> xlc comp 645mm)
stucni (syntace f130 -> FSA OS-150)
nyereg (Selle Italia -> Velo Prolite)
markolat (bõr velo-ra)
nyeregcsõ (Iridium ->Ritchey)
és cserélõdtek a gumik is míg nincs kész az aszfaltozós bringa (Schwalbe Nobby Nic 2.25 -> Specialized Captain 2.0 ; Continental Race King 2.0)
Felkerült rá egy Pro SL szarv , Author nyeregtáska , km óra stb. , valamint megfordult a Fox RP2 és kapott egy Magura távirányítót picit homemade megoldással , de prímán mûködik. A tag megfordítására a kallantyú minél inkább fix helyen tartása miatt volt szükség.

Még fel fogok próbálni egy shadow hátsó váltót , az talán nem ér majd hozzá a vázhoz (ennél a váznál jöttem rá mire való a gumi védõburkolat a váltón :)) , és bár gondot ez sem okoz , de féltem a technikát. A többi elem viszont valószínûleg csak akkor cserélõdik ha szükséges , mivel így is nagyon jól mûködik minden.


...és igen , le fogom venni a mûanyagot a sor mögül , de majd csak akkor ha le kell épp venni a sort is , addig meg nem zavar annyira , hogy ezért szétszedjem. :)

A morcos.


#2809
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Feltöltött kép

Másfél hetes szerzeményem , azóta a nyeregcsõ még megvariálódott. A megvételhez képest a stucni , kormány , kormányszarv és nyereg már itt sem eredeti. Nagyon klassz! :)

A morcos.


#2810
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
szoval annyi, hogy iden epiteni akartam 29ert, es csinaltam tobb variaciot, merida, speci vazra. a legolcsobb is tobb lett volna, mint a giant xtc1 - illetve ha a gianten kicserelek dolgokat, akkor hasonlo szintre jovok ki arban, csak jobb alkatreszek lesznek rajta. de meg ez az epitett verzio is jobban megerte volna, mint a merida gyari 2011es felszereltsege. ehhez kepest jobb lett a 2012es, de en siman a canyont valasztanam akkoris, ha tobbe kerul nemileg.

ha a giant megkapja a kerekszettjet, akkor sem leszek rossz helyzetben arban - kb a canyon felett picivel, es a felszereltsege is hasonlo szintu lesz, csak jobban passzol az izlesemhez.

#2811
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

sokat "olcsosodtak" a 29erek, de a 400es meridat ha odaallitom az 1500 euros canyon melle, hat nem tul rozsas a helyzet. a 2011es araikhoz kepest epiteni is olcsobb lett volna, a vaz viszont jo arban volt. igy mar nem is banom, hogy giant lett, annak par ev mulva is van vmifele respektje.


Ezt nem teljesen értem! Milyen tekintetben nem rózsás a helyzet? Mit lett volna érdemesebb építeni? Bocsi,de nekem nem egyértelmû az írásodból,h mire is gondolsz.

Egyébb:
Új tapasztalatok:
A 2011-es torque-ben nem fér el középsõ tányérnak a 40-es,de a 38 is csak neccesen. A 26-os kistányér esetén a lánc beleér a váltókonzolba. :(
Most felraktam egy 24-est,de így meg a láncterelõbe ér bele egy kicsit a lánc. Bár ezen még lehet,h lehet állítani,de nem volt kedvem(se idõm) mégegyszer leszedni a hajtómûvet.

#2812
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Az országúti bringáknál lebutították a szereltséget. A korábban Ultegrával kínált bringa most 105-el van szerelve. Érdekes módon egy pár napja még volt egy 900 eurós Roadlite 5.0 a honlapon, most már az sincs.

#2813
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A legolcsóbb canyon 630 euro. De mondjuk egy 900-1000 euro közötti 29er jó lenne! :)
160-ért láttam az új meridákat.
BikeFun - MERIDA - A KERÉKPÁROK - 2012


az 1000 euros lepcso a nemet piacon fontos, meg ugy keresik a bringakat gyakran, hogy "xt" (bulls, redrose, etc). egy ket eve meg belefert, most mar szvsz 1200-1300 alatt nem kapnak ilyesmit.

sokat "olcsosodtak" a 29erek, de a 400es meridat ha odaallitom az 1500 euros canyon melle, hat nem tul rozsas a helyzet. a 2011es araikhoz kepest epiteni is olcsobb lett volna, a vaz viszont jo arban volt. igy mar nem is banom, hogy giant lett, annak par ev mulva is van vmifele respektje.

#2814
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
A legolcsóbb canyon 630 euro. De mondjuk egy 900-1000 euro közötti 29er jó lenne! :)
160-ért láttam az új meridákat.
BikeFun - MERIDA - A KERÉKPÁROK - 2012

#2815
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Túl gyorsan kérdeztem, bocsánat. :)
PeterDH Team: Elõnézetben: Truvativ HammerSchmidt 2009

#2816
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Canyon | Mountainbikes | Strive ES 9.0

Meg tudná valaki mondani, hogy miért elég itt középen a 24-es tányér? Mert nem nagyon vágom, hogy lefelé hogyan fog tudni vele rátekerni. (Vagy akár sík terepen, ha haladni akar.)

#2817
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
200ert nem sokmindent adnak manapsag... canyon 1000 euro alatt nem is nagyon arul bringat. giant talon 29?

#2818
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Nice pic Endre! ;)

Jó! Én is látom,h marha jó a felszereltség és nagyon tetszik,h a vázba is ennyi okosságot raktak. X12-es agy,PM tárcsakonzol, konzolos elsõváltó......
Csupa nyalánkság,de ha akarnék venni egyet,akkor max 200-am lenne rá és az 1500 euro-s ár,sajnos ennek a duplája. Bár a meridának van nekem való árkategóriában gépe. Valszeg õ fog nekem jutni. :) :(
Kivéve,ha kijönnének egy olcsóbb géppel is. :) Biztos,h a dt villánál nincs belépõbb szint szerintük? :D

#2819
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ma hajnalban végre megbírtam nézni a gépeket!
Fantasztikusak! Kicsit szomorkodok,h miért nem vártam egy évet...... :D
Bár a 29-es gépükbõl nem értem,h miért nem hoztak ki egy "olcsóbb" fapadosabb verziót is. És a váz külön miért nincs? :( Remélem lesz.


ez tuti ilyen tapogatozo dolog reszukrol, illetve a hypeos dolgoknal mindig kihasznaljak, hogy dragabban eladhato. ok legalabb adnak is vmit melleje :) messze a legjobb ar/ertek aranyu bringa.

#2820
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP



Feltöltött kép