Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2761
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Nekem a gép M-eset adott ki. De majdnem S-eset. Egy centin múlt a kalkulátorban. Az M-es nekem megfelel. 185 vagyok hosszú lábakkal.


Tehát használatban is 185 centihez jó a 18.5" akkor.

#2762
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Nekem a gép M-eset adott ki. De majdnem S-eset. Egy centin múlt a kalkulátorban. Az M-es nekem megfelel. 185 vagyok hosszú lábakkal.

#2763
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
A Canyon oldalán van vázméret kalkulátor. Mérd le magad, és kiadja milyen méret kell neked.

#2764
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Az a 2011 elõtti évjárat? Nekem a 18-at mozog,de ebben 240-es van.


Méretek hogy vannak ezeknél?184centihez lehet jó a 18,5"?

#2765
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

A 16-ot mozgó Torque vázakban mekkora a tag?


Az a 2011 elõtti évjárat? Nekem a 18-at mozog,de ebben 240-es van.


Az árfolyamot meg ne is mondjátok. Pont jókor vettem a gépet a 270-280 forintos árfolyamon.

#2766
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

olyan nem lesz :(


hat eleg vicces, amikor 305os arfolyamnal mar a ft megtaltosodasarol beszelnek... nemreg a szlovakoknak eleg hasonlo beruk volt, mint nekunk, most tuti joval tobbet keresnek.

#2767
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás

ha jó az árfolyam..



olyan nem lesz :(

#2768
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

nehezen erthetik ezt a keleteuropai helyzetet, hogy lehet 10%al tobbe kerul vmi par nap alatt :D


Köszönöm a válaszokat, pont ezért nem mindegy...

Legfeljebb majd, ha jó az árfolyam zargatom õket, hogy de én MOST szeretnék fizetni :D

#2769
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nehezen erthetik ezt a keleteuropai helyzetet, hogy lehet 10%al tobbe kerul vmi par nap alatt :D

#2770
dhcodoki

dhcodoki

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Vásároltatok már a canyontól? Mit jelent, hogy a szállítás elõtt kell csak fizetni? Elvileg rendelés során bekéri a kártya adatokat, nem? Akkor azokat eltárolja, vagy esetleg e-mailben értesít arról, amikor fizetni kell? (a szállítás csak 1-2 hónap múlva lenne...)


Igen, akkor emelik le a kártyádról a pénzt, mikor indítják a csomagot. Én zargattam õket, hogy igyekezzenek lehúzni, mert akkoriban napról napra gyengült a forint. Bár nem tudom, milyen intervallumban számolják ki a középdevizát..
Mindegy, végül csak akkor emelték le, mikor indult a csomag..

#2771
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Mikor mi tavaly rendeltünk, úgy rémlik, amikor szállításra kész volt a csomag, akkor kellett csak utalni - igaz, mi utalással fizettünk. Lehet kártyával is, ezen esetben feltételezem, csak akkor emelik le a pénzt a számláról, mikor már esedékes a szállítás.
Tavaly április vége körül leírtam itt a topikban, nálunk hogy ment. Íme. :-)

#2772
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Vásároltatok már a canyontól? Mit jelent, hogy a szállítás elõtt kell csak fizetni? Elvileg rendelés során bekéri a kártya adatokat, nem? Akkor azokat eltárolja, vagy esetleg e-mailben értesít arról, amikor fizetni kell? (a szállítás csak 1-2 hónap múlva lenne...)

#2773
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Érdekes módon a 2012es DT katalógusban 1845 gramm (+- 5%) az X1800as (gondolom ez a 26-os), sajnos a 29esrõl semmi infót nem találtam, de gondolom igazad lehet és 1900+ körül van. A súly eléggé számít, de inkább csak maratonkonál, így elõbb-utóbb valószínûleg két felniszettet szereznék be, egy edzõs és egy maraton szettet.

Egyébként a 8.9 és 9.9 is elöl-hátul átütõs tengellyel van szerelve.

Én azt gondolom, ha már ennyit beruháznék, akkor legyen 9.9, így talán megéri a jobb teló, kicsit jobb váltás és fék, mint esetlegesen utólag fejlesztgetni még ezeket.

A 36/22 mennyire szuperál jól nálad? Elég az áttétel? Mennyire más a váltás? Láttam a blogbejegyzésed, edzés után elolvasom a linkelt cikket is.


az m1800 26osban 1727g, 29esben 1925g. a terralogicnak olvass utana (vagy probald ki, ha van lehetoseg), mert utaljak vagy szeretik kategoria.

a 36/22el eddig egyszer mentem osszesen, de szerintem jo lesz... a kaptatok kivetelevel csak egy tanyert hasznaltam vegig, 10-40km/h kozotti tartomanyban megfelel.

#2774
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Inkább abból a szempontból kellhet egy "akármilyen" súlyú kerékszett, mondjuk az eredeti mellé, hogy versenyen kívül legyen mivel edzeni, az lehet akár nehezebb is persze, de a kerék + sor + lánc az ne a versenyen használt legyen, így a verseny szettet elég pár nappal a verseny elõtt felrakni, tiszta, szép, nincs vele gond. Egy ismerõsöm tanácsolta így :)

#2775
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nah nem tudom mennyire vagy az elitben hogy egy kerékszettnél észre veszel 150gr különbséget. Ez egy középtávnál jelenthet 5-10mp-et talán, feltéve ha a start elõtt nem marad benned ennyi húgy. Persze ha bele vesszük hogy forgó alkatrész akkor lehet hogy rosszul saccoltam és van az 200-250gr pisi is.;)


Bizony-bizony, jól beszélsz! ;-)

#2776
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Érdekes módon a 2012es DT katalógusban 1845 gramm (+- 5%) az X1800as (gondolom ez a 26-os), sajnos a 29esrõl semmi infót nem találtam, de gondolom igazad lehet és 1900+ körül van. A súly eléggé számít, de inkább csak maratonkonál, így elõbb-utóbb valószínûleg két felniszettet szereznék be, egy edzõs és egy maraton szettet.

Egyébként a 8.9 és 9.9 is elöl-hátul átütõs tengellyel van szerelve.

Én azt gondolom, ha már ennyit beruháznék, akkor legyen 9.9, így talán megéri a jobb teló, kicsit jobb váltás és fék, mint esetlegesen utólag fejlesztgetni még ezeket.

A 36/22 mennyire szuperál jól nálad? Elég az áttétel? Mennyire más a váltás? Láttam a blogbejegyzésed, edzés után elolvasom a linkelt cikket is.

Nah nem tudom mennyire vagy az elitben hogy egy kerékszettnél észre veszel 150gr különbséget. Ez egy középtávnál jelenthet 5-10mp-et talán, feltéve ha a start elõtt nem marad benned ennyi húgy. Persze ha bele vesszük hogy forgó alkatrész akkor lehet hogy rosszul saccoltam és van az 200-250gr pisi is.;)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2777
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Érdekes módon a 2012es DT katalógusban 1845 gramm (+- 5%) az X1800as (gondolom ez a 26-os), sajnos a 29esrõl semmi infót nem találtam, de gondolom igazad lehet és 1900+ körül van. A súly eléggé számít, de inkább csak maratonkonál, így elõbb-utóbb valószínûleg két felniszettet szereznék be, egy edzõs és egy maraton szettet.

Egyébként a 8.9 és 9.9 is elöl-hátul átütõs tengellyel van szerelve.

Én azt gondolom, ha már ennyit beruháznék, akkor legyen 9.9, így talán megéri a jobb teló, kicsit jobb váltás és fék, mint esetlegesen utólag fejlesztgetni még ezeket.

A 36/22 mennyire szuperál jól nálad? Elég az áttétel? Mennyire más a váltás? Láttam a blogbejegyzésed, edzés után elolvasom a linkelt cikket is.

#2778
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
A 16-ot mozgó Torque vázakban mekkora a tag?

#2779
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
jah es nem mellekesen most hogy probalgatom 36/22es tanyerokat, szvsz ezt 29erre talaltak ki. epp eleg, sokkal kevesebb az elsovalto hasznalat. latszik, hogy a canyonnal ezt is vegiggondoltak, ezt mas gyartonal annyira nem talalod meg, csak raszornak vmit az aktualis arszintnek megfeleloen. en nagyon birom a giant es a speci vazait, de a topbringakon kivul kevesbe figyelnek az ilyen szintu osszhangra, es neha baromi furcsa osszeallitasokat latni. szerintem sokkal inkabb az alapjan allitjak ossze a vasakat, hogy mi maradt a raktarban. persze utolag lehet finomhangolni, de szamomra ilyenekbol nyilvanvalo, hogy a canyonnal komolyan gondoljak a dolgot, es az adott arban tenyleg az egyik legjobb ar/ertek aranyu cucc kerul ra.

#2780
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
szerintem a 8.9 folott nem er meg +300 eurot. pedig engem vonz a terralogic :) a masik, hogy merev vaznal nem biztos, hogy elonyos, hogy hatul atutos, es nagyon ki van merevitve. az idei 29er meridaknal is panaszkodtak, hogy pattogos, kenyelmetlenebb lett a bringa a tavalyihoz kepest. marpedig ezeknel a merev 29ernel epp ez a "sweetspot" a lenyeges, hogy hatekony, de baromi kenyelmes. nehez addig elhinni hogy lehet lefele gordulni vele, amig nem megy vele az ember.

az x1800 29er verzioja szerintem nem 1800g, hanem olyan ~1950 lehet (mar ha szamit). bevett trukk, hogy a 26os tipusjeloleset hasznaljak 29er kereknel.

amugy 1500 euroert szvsz nincs jobb... en meg 350ert vettem a giantet (nem volt 1300 euro), de annak is az origi ara vmi 1700 euro korul volt, igy nem kerdes, hogy a canyon a jobb valasztas, es az idei xtc 1 sem az a szint, mint a tavalyi.