Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2721
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Terra logic: Próbáltam a piros, technikás kövesen, a Kevélyrõl lefele jövet, ami csobánka fele ment le.
Mozgásra nekem jobbnak tûnt, mint ami a Cannondale-ben van (RLC 120). Nekem határozottan tetszett! Felfelébe nem próbáltam. majd eccer azt is.

#2722
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Ez egy M-es méret a képen?

L-es

#2723
blur

blur

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Ez egy M-es méret a képen?

Grand Canyon AL 9.9

Bevezetés:

Régóta tartozom ezzel a beszámolóval, így most megejtem.

Tavaly év vége óta nézegettem a 29er bringákat, szóba került 2011-es Giant XTC 29er, de mikor rendeltem volna, már nem volt a méretemben, a 2012-es változat pedig ár / érték arányban sokkal rosszabb volt.

Így a választás a Grand Canyon AL 9.9-re esett, sajnos szállítási idõnek 2012 / 15. hét volt megadva, de gondoltam, hogy addig úgyis fõleg a görgõé a szerep, nem akkora gond. Februárban rendeltem meg a gépet, március 30-án jött meg délelõtt, a csomagkövetésnek hála szabadságon voltam épp :)

Kicsomagolás:

A canyon egy bikeguard nevû dobozban jön, ezt kötelezõ megrendelned a canyontól, mert csak így garantálják, hogy sérülésmentesen kapod meg a bringát. A kormányt vissza kellett szerelni a vázra, de a fékkar és váltókar már fel volt szerelve a kormányra (matchmakerrel van felrakva a váltókar és a fékkar, egy bilincsel, piros pont). A kereket csak a helyére kellett rakni, illetve be a nyeregcsövet, fel a pedált, és kész.

Fekete pont a canyonnak, hogy az egyik fékbõl a piros eltartó (pad spacer) hiányzott, illetve rendeltem egy pótalkatrészt, ami szintén hiányzott. Panaszlevél után ingyen küldték a pótalkatrészt, a piros pad spacer helyett pedig a fékbetéthez küldtek egy fémalkatrészt. Így még mindig keresek Avid pad spacert, akinek van felesleges szóljon :)

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Úgy látszik türelmetlen voltam, és képek készítése helyett felmentem a Hármashatár-hegyre. Bár lehet, hogy ez a kép még csak az elsõ tesztkör után készült, amit a közeli erdõben nyomattam.

Az eredmény:

Feltöltött kép

Teszt:

Technikai adatok:
Villa: FOX 32 Float 29 FIT Terralogic
Elsõ váltó: SRAM X0
Hátsó váltó: SRAM X9
Fék: Avid elixir 7 carbon
Meghajtás: 2x10 truvativ (36/22)
Felni: DT Swiss X1800 29" (ez elvileg valami canyonnak felni, DT 370 SL agyakkal).
Gumik: Rocket Ron / Racing Ralph Evo 2.25"
Súly: 11,3 kg

Nincs túl sok összehasonlítási alapom, ez elõtt egy olcsóbb Fuji gépet hajtottam, igaz lecseréltem rajta a felniket és a féket. Ezen kívül volt alkalmam kipróbálni Geri cannondale fullyját párszor. A canyon eddig párszáz km-et kapott, de azon belül volt sima terep, köves lefelék, sár, esõ / szakadó esõ.

Elõször is le kell szögezni, hogy a 29es bringa jó élmény. Nekem a magasságom (190cm) miatt is jó, de nagyon szépen lehet felfelé menni mindenféle gyökeres, kisebb köves emelkedõn. Általában a pulzusom szab határt ilyenkor a nagyobb emelkedõk legyõzésénél, nem a technika. Plussz érdekesség, hogy terepen többször kellett fékeznem az elõttem haladó 26-os bringák miatt, mert a 29er egyszerûen jobban gurult (tekerés nélkül, kb hasonló súlyú emberekkel, persze itt a gumi is számít stb).

Lefelé is lehet zúzni, a teló nagyon szépen mozog, a rugóút 90%-át általában kihasználja (bár biztos, hogy a telón még állítanom kell, ahogy a terralogic és rebound beállítás sem a végleges szerintem).
Betonon lefelé nem nagyon lehet már tekerni, kevés a fokozat, de ez olyan kit érdekel kategória.

A fékerõ elég, viszont nagyon utálom, hogy hangos, még beállítás után is valamennyire. Elõtte az Elxirir CR-el nem voltak ilyen gondjaim.

Váltás tökéletes, egyetlen hátrány, hogy a görgõk kialakítása miatt összeszedi a koszt, így elég gyakran kell takarítani a bringát, bár ez persze nem meglepõ.

Amit egybõl cseréltem a markolat, illetve a nyerget szeretném, de még nincs végleges választás (próbáltam már selle italia, fizik nyergeket).

Vennék hozzá egy edzõs felnit, de sajnos nem egyszerû a helyzet, elöl átütõs QR15 agy kell, hátul viszont a DT RWS agy, ami 10mm-es átütõs tengely.

Mindent összevetve elégedett vagyok eddig a bringával, élvezet vele menni. Külön jó dolog, hogy a felszereltség olyan, amirõl nem állandóan azon agyalok, hogy mit cserélnék le, hanem minden olyan amilyennek lennie kell. Ár / érték arányban szerintem kiváló ez a masina.

Mai fotók:

Feltöltött kép

Feltöltött kép



#2724
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
s itt látszik a canyon érdekes méretezése. azért a Te magasságodhoz általában L-es jó a nagy többségnél.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2725
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

a tavalyi merida trekking, viszont nagyon kalbász volt mérve, gondolom kicsit sokat merevítettek rajta

de megnézed pl a kancsókat, általában a legmervebbek s mégis a legkomfortosabbak közt szoktak lenni úgy hogy még a legkönyebbek közt is ott virítanak. (azért szoktam volt modani hogy a kancsó azon kevesek közt van akik meg tudják ...szni a fizikát :))


Cannondale-nek segít az enyhén lapított karbon csoda-nyeregcsõ is, szerintem nem keveset! ;-) Canyon-nak is van egy "hasonló", a VCLS - hogy a ontopic is legyek.
Csak érdekesség: összedobtam egy Excel-táblázatot sok-sok hardtail váz geomatriai adataival és kb. azt látom, 26-osban az M-es Canyon lenne kb. a tökéletes méret. No nem a magasságomból és belsõ lábhosszból stb. tudom, hanem onnan jött a "Heuréka!", hogy volt egy 48-as vázméretû KTM-em (a korábban a KTM-mel versenyzõ Horváth Csabi ajánlotta, tõle vettem anno, több mint 5 éve), ami geometriáját tekintve a legeslegjobb vázam volt eddig és a Canyon hardtailhez hasonlítva mm-re (+/- 2mm) megegyezik minden annak a vázamnak az adataival. Hónapokat töltöttem el a fully-választásnál is esténként a geo-adatok böngészésével és tessék, egészen eddig hiába! Még a végén lesz a családban egy 2. Canyon (26-os hardtail)! ;-)

#2726
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

vazfuggo - meridanal pl rontott a komforton, sokan arra panaszkodtak, hogy a korabbihoz kepest elpattog a bringa sok helyen. osszessegeben nem biztos, hogy az a legjobb vaz, amelyik a legmerevebb. karbonnal mas teszta, mert ott meg tudjak oldani, hogy merev legyen es ne razza szet a beled.


Nem karbon kell ahhoz, hogy jó legyen a váz, hanem tudás, jó mérnöki munka és tapasztalat. A Merida ezekben még messze van a csúcstól.


#2727
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Már-már hagyománnyá válnak itt a fotós, alaposan kirészletezett és bõ lére eresztett írások; köszi a beszámolót, szuper a bicaj és sok-sok ezernyi problémamentes km-t kívánok vele! ;-)
Avid pad spacer-bõl egyiket mi sem találtuk tavaly, akkor azt hittem, nem küldtek. Aztán egy fél évre rá átnéztem a dobozt és meglett, még szállítás közben eshetett csak ki és beesett az egyik kartondarab alá.


Azta..és tényleg benne volt a doboz alján a másik pad spacer, úgy látszik ez szeret kiesni és elrejtõzni szállítás közben a rázkódástól. Így a fekete pont félig visszavonva a canyontól, talán még a drilleur hanger no 21 is elõkerül...majd egyszer még átnézem a dobozt teljesen, de most nem volt kedvem kipakolni.
Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#2728
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
a tavalyi merida trekking, viszont nagyon kalbász volt mérve, gondolom kicsit sokat merevítettek rajta

de megnézed pl a kancsókat, általában a legmervebbek s mégis a legkomfortosabbak közt szoktak lenni úgy hogy még a legkönyebbek közt is ott virítanak. (azért szoktam volt modani hogy a kancsó azon kevesek közt van akik meg tudják ...szni a fizikát :))
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2729
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

vazfuggo - meridanal pl rontott a komforton, sokan arra panaszkodtak, hogy a korabbihoz kepest elpattog a bringa sok helyen. osszessegeben nem biztos, hogy az a legjobb vaz, amelyik a legmerevebb. karbonnal mas teszta, mert ott meg tudjak oldani, hogy merev legyen es ne razza szet a beled.


Azzal, hogy átütõs hátul a kerékszett, nem biztos, hogy jobban elpattog egy bicaj, szerintem egyszerûen csak (s például, ahogy az aszimmetrikus láncvillák is valahol) a hajtási erõket segíti jobban a talajra közvetíteni. Tehát az átütõs hátsó rész nem feltétlenül befolyásolhata a sem a tapadást, sem a komfortot - de javítsatok, ha rosszul gondolom! A komfortot ami meg rontja, szerintem nem az átütõs hátsó tengely, ahogy írod, hanem a vertikális irányban túl merev hátsó traktus és például a túl nagy átmérõjû, túl merev nyeregcsövek. Valószínûleg Meridáék is itt hibázhattak valahol. Egy érdekesség még: ha az alább általam linkelt táblázatra nézel, a Lapierre messze a legkevésbé merev váz - és mégis, a mérések szerint a legkevésbé komfortos, pedig még gyorszáras is hátul... Kapott is egy "Schwach" minõsítést.

#2730
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Terralogic jónak tûnik, de még keresem a jó beállítást, nincs sok tapasztalatom ez ügyben. Geri szintén fox telós fullyját próbáltam, Õ meg próbálta az én gépem, ha feltûnik szerintem mond egy rövid véleményt a telóról.

Sajnos csak így mértem:
Elsõ felni féktárcsával (180): 1152g
Hátsó felni tárcsával (160), sorral: 1743g


koszi! :) kivancsi voltam, hogy kb mennyi lehet a kerekek sulya.

Miért is?


vazfuggo - meridanal pl rontott a komforton, sokan arra panaszkodtak, hogy a korabbihoz kepest elpattog a bringa sok helyen. osszessegeben nem biztos, hogy az a legjobb vaz, amelyik a legmerevebb. karbonnal mas teszta, mert ott meg tudjak oldani, hogy merev legyen es ne razza szet a beled.

#2731
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
29er vázakból a karbonvázak is mind nagyon merevek, hozzák a 26-os bicajok merevségét a BB és a fejcsõ környékén egyaránt, dacára a rövidebb fejcsõhosszoknak. Ami a szûk keresztmetszet, az a kerékszett.
Idézet: "Die Laufradsteifigkeit zeigt die Schwach*stelle der 29er. Die Werte sind, verglichen zu einem etwa 1.600-Gramm schweren 26“-Laufradsatz (62 N/mm), deutlich schlechter: So erreicht sogar das beste 29er-Laufrad im Test (Simplon) nur 70 Prozent der 26-Zoll-Steifigkeit."
("The wheel stiffness shows the vulnerability of the 29ers. The values ​​are compared to a 1,600-gram 26" wheelset (62 N/mm), much worse: So even the best 29er wheelset achieved in the test (Simplon), only 70 percent of the 26-inch stiffness.")
Forrás: MTB-Test: Elf schnelle 29er-Hardtails aus Carbon bei mountainbike-magazin.de - Steifigkeit, Komfort und Gewicht der Bikes
Feltöltött kép

#2732
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

merev gepre nem biztos, hogy olyan jo az x12...


Miért is?


#2733
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

forest: merev gepre nem biztos, hogy olyan jo az x12...

Miért? Tudtommal egyre több gyártó áll rá mereveknél is. Fõleg egy 29er-nél szerintem nem elvetendõ. :)


Tényleg X12-es a hátsó agy, lemértem most tolómérõvel a tengelyt.

Láthattál arra fel, edzésre odafele néha megyek a körúton, vagy a budai oldalon a bringaúton.
Lehet szó egy együtt tekerésrõl késõbb, most kicsit hikomat vagyok sajnos.


Nem gond. Egyenlõre nekem is nyakamon a vizsgaidõszak,de nyáron hátha lesz rá idõnk. :)

#2734
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

terralogic milyen? :) hogy szuperal? milyen osszehasonlitasi alapod van? engem mindig lebeszelnek rola, hogy nem mozog szepen a nyiltfurdoshoz kepest, pedig sok racio lenne benne egy merev vaz mellett.

kerek sulyat nem merted le?

forest: merev gepre nem biztos, hogy olyan jo az x12...


Terralogic jónak tûnik, de még keresem a jó beállítást, nincs sok tapasztalatom ez ügyben. Geri szintén fox telós fullyját próbáltam, Õ meg próbálta az én gépem, ha feltûnik szerintem mond egy rövid véleményt a telóról.

Sajnos csak így mértem:
Elsõ felni féktárcsával (180): 1152g
Hátsó felni tárcsával (160), sorral: 1743g

#2735
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Üdv a klubban! ;)
Látom neked se mentek zökkenõmentesen a dolgok.
De a végeredmény beautiful! :)
A hátsó agy nem x12-es?

Lehetséges,h láttalak téged a Wesselényi utca környékén a körúton tekerni ezzel a csodamasinával?
Valamikor nem lenne kedved egyet tekerni megspékelve egy rövid gépcserével? ;)


Tényleg X12-es a hátsó agy, lemértem most tolómérõvel a tengelyt.

Láthattál arra fel, edzésre odafele néha megyek a körúton, vagy a budai oldalon a bringaúton.
Lehet szó egy együtt tekerésrõl késõbb, most kicsit hikomat vagyok sajnos.

#2736
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Grand Canyon AL 9.9
...
Fekete pont a canyonnak, hogy az egyik fékbõl a piros eltartó (pad spacer) hiányzott, illetve rendeltem egy pótalkatrészt, ami szintén hiányzott. Panaszlevél után ingyen küldték a pótalkatrészt, a piros pad spacer helyett pedig a fékbetéthez küldtek egy fémalkatrészt. Így még mindig keresek Avid pad spacert, akinek van felesleges szóljon :)
...


Már-már hagyománnyá válnak itt a fotós, alaposan kirészletezett és bõ lére eresztett írások; köszi a beszámolót, szuper a bicaj és sok-sok ezernyi problémamentes km-t kívánok vele! ;-)
Avid pad spacer-bõl egyiket mi sem találtuk tavaly, akkor azt hittem, nem küldtek. Aztán egy fél évre rá átnéztem a dobozt és meglett, még szállítás közben eshetett csak ki és beesett az egyik kartondarab alá.

#2737
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
terralogic milyen? :) hogy szuperal? milyen osszehasonlitasi alapod van? engem mindig lebeszelnek rola, hogy nem mozog szepen a nyiltfurdoshoz kepest, pedig sok racio lenne benne egy merev vaz mellett.

kerek sulyat nem merted le?

forest: merev gepre nem biztos, hogy olyan jo az x12...

#2738
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Üdv a klubban! ;)
Látom neked se mentek zökkenõmentesen a dolgok.
De a végeredmény beautiful! :)
A hátsó agy nem x12-es?

Lehetséges,h láttalak téged a Wesselényi utca környékén a körúton tekerni ezzel a csodamasinával?
Valamikor nem lenne kedved egyet tekerni megspékelve egy rövid gépcserével? ;)

#2739
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Grand Canyon AL 9.9

Bevezetés:

Régóta tartozom ezzel a beszámolóval, így most megejtem.

Tavaly év vége óta nézegettem a 29er bringákat, szóba került 2011-es Giant XTC 29er, de mikor rendeltem volna, már nem volt a méretemben, a 2012-es változat pedig ár / érték arányban sokkal rosszabb volt.

Így a választás a Grand Canyon AL 9.9-re esett, sajnos szállítási idõnek 2012 / 15. hét volt megadva, de gondoltam, hogy addig úgyis fõleg a görgõé a szerep, nem akkora gond. Februárban rendeltem meg a gépet, március 30-án jött meg délelõtt, a csomagkövetésnek hála szabadságon voltam épp :)

Kicsomagolás:

A canyon egy bikeguard nevû dobozban jön, ezt kötelezõ megrendelned a canyontól, mert csak így garantálják, hogy sérülésmentesen kapod meg a bringát. A kormányt vissza kellett szerelni a vázra, de a fékkar és váltókar már fel volt szerelve a kormányra (matchmakerrel van felrakva a váltókar és a fékkar, egy bilincsel, piros pont). A kereket csak a helyére kellett rakni, illetve be a nyeregcsövet, fel a pedált, és kész.

Fekete pont a canyonnak, hogy az egyik fékbõl a piros eltartó (pad spacer) hiányzott, illetve rendeltem egy pótalkatrészt, ami szintén hiányzott. Panaszlevél után ingyen küldték a pótalkatrészt, a piros pad spacer helyett pedig a fékbetéthez küldtek egy fémalkatrészt. Így még mindig keresek Avid pad spacert, akinek van felesleges szóljon :)

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Úgy látszik türelmetlen voltam, és képek készítése helyett felmentem a Hármashatár-hegyre. Bár lehet, hogy ez a kép még csak az elsõ tesztkör után készült, amit a közeli erdõben nyomattam.

Az eredmény:

Feltöltött kép

Teszt:

Technikai adatok:
Villa: FOX 32 Float 29 FIT Terralogic
Elsõ váltó: SRAM X0
Hátsó váltó: SRAM X9
Fék: Avid elixir 7 carbon
Meghajtás: 2x10 truvativ (36/22)
Felni: DT Swiss X1800 29" (ez elvileg valami canyonnak felni, DT 370 SL agyakkal).
Gumik: Rocket Ron / Racing Ralph Evo 2.25"
Súly: 11,3 kg

Nincs túl sok összehasonlítási alapom, ez elõtt egy olcsóbb Fuji gépet hajtottam, igaz lecseréltem rajta a felniket és a féket. Ezen kívül volt alkalmam kipróbálni Geri cannondale fullyját párszor. A canyon eddig párszáz km-et kapott, de azon belül volt sima terep, köves lefelék, sár, esõ / szakadó esõ.

Elõször is le kell szögezni, hogy a 29es bringa jó élmény. Nekem a magasságom (190cm) miatt is jó, de nagyon szépen lehet felfelé menni mindenféle gyökeres, kisebb köves emelkedõn. Általában a pulzusom szab határt ilyenkor a nagyobb emelkedõk legyõzésénél, nem a technika. Plussz érdekesség, hogy terepen többször kellett fékeznem az elõttem haladó 26-os bringák miatt, mert a 29er egyszerûen jobban gurult (tekerés nélkül, kb hasonló súlyú emberekkel, persze itt a gumi is számít stb).

Lefelé is lehet zúzni, a teló nagyon szépen mozog, a rugóút 90%-át általában kihasználja (bár biztos, hogy a telón még állítanom kell, ahogy a terralogic és rebound beállítás sem a végleges szerintem).
Betonon lefelé nem nagyon lehet már tekerni, kevés a fokozat, de ez olyan kit érdekel kategória.

A fékerõ elég, viszont nagyon utálom, hogy hangos, még beállítás után is valamennyire. Elõtte az Elxirir CR-el nem voltak ilyen gondjaim.

Váltás tökéletes, egyetlen hátrány, hogy a görgõk kialakítása miatt összeszedi a koszt, így elég gyakran kell takarítani a bringát, bár ez persze nem meglepõ.

Amit egybõl cseréltem a markolat, illetve a nyerget szeretném, de még nincs végleges választás (próbáltam már selle italia, fizik nyergeket).

Vennék hozzá egy edzõs felnit, de sajnos nem egyszerû a helyzet, elöl átütõs QR15 agy kell, hátul viszont a DT RWS agy, ami 10mm-es átütõs tengely.

Mindent összevetve elégedett vagyok eddig a bringával, élvezet vele menni. Külön jó dolog, hogy a felszereltség olyan, amirõl nem állandóan azon agyalok, hogy mit cserélnék le, hanem minden olyan amilyennek lennie kell. Ár / érték arányban szerintem kiváló ez a masina.

Mai fotók:

Feltöltött kép

Feltöltött kép

#2740
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Psysoul-nak megjött :) Tõle.

Te errõl honnan tudsz? :)