Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2701
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

120-at mozgó am/xc trail-be mindegy minek hívjuk, a crossmax slr elég karcsú lesz. vagy megint el lehet mondani hogy az enyém 12 centi, csak kihasználni nem tudom.. :)


Az alap verziót Crosstraillel szerelik, aztán Crossmax ST és a 2 db SLR-el szerelt jön. A 2 db SLR-es szerintem is meredek... Az viszont komoly, hogy az induló modell is gyakorlatilag tubeless-es. A hátsó felfüggesztés nekem elég fura, ahogy a Cannondale-nél is.
Bõvebben: Canyon 2013: flexende Carbon-Sitzstreben beim neuen Nerve CF
Feltöltött kép

Oh, egy fotó lemaradt (karbon 29er hardtail):
Feltöltött kép

#2702
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
hali

Canyon Grand Canyon F8 vázra fel lehet tenni normál bilincses elsõ váltót is?
mert képeken a csapágyhoz fogatottak vannak az meg nem nyerõ

#2703
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

120-at mozgó am/xc trail-be mindegy minek hívjuk, a crossmax slr elég karcsú lesz. vagy megint el lehet mondani hogy az enyém 12 centi, csak kihasználni nem tudom.. :)


Kérdés, hogyan megy az illetõ, mennyire tud hatékonyan landolni, ugrálgatni, stb. Ne feledjük, anno SID telóval is nyomták egyesek a four crosst versenyszerûen, pedg a SID sem éppen a merevségérõl híres.

#2704
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Új verzió a 29esbõl, a 7.9, 1299 EUR árért átütõs (és lehet, hogy 2013-as???) Fox CTD (CTD = Climb, Trail, Descend) teleszkóppal és egész jó kiegészítõkkel: (!)
Canyon | MTB | Grand Canyon AL 29 7.9


Na végre. Alakul ez. De nekem jöhetne egy 6.9-es inkább 1000 euro alatt. :D Vagy egy váz 600 euroért. :D Miért érzem úgy,h erre még várnom kell? :)

#2705
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Én 190cm vagyok, szerintem neked az M-es reális lehet. Megnézheted a canyont valamikor, írj pm-et.

én 185 vagyok, de nem igen vennék M-eset. Írtam nekik külön, leírva minden adatom és õk is azt mondták, hogy az L-es szerencsésebb lenne. De hát ki kell próbálni...

#2706
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Pontosan, a CTD-vel csak feltalálták azt a spanyolviaszt, amit a Specinél már egyszer rákentek a népre. Arról amiket olvastam, nos, remélhetõleg megbízhatóbb lesz! ;-)
.


itt ugyan off

de a történeti hûség kedvéért ezt a sponyol viaszt már 2005-ben feltalálták, RP3 nak hívták, más kérdés hogy nem igazán sikerült (nem volt igazán érezhetõ különbség a 3 állás között, cserébe sokkal szebben mozogtak mint a mostani rp2(3)). azok voltak az elsõ lokolva is picit (elvileg, igazából nagyon) mozgó tagok. (bizonyos vélemények szrint azért mert sokan ferlejtették zúzás elõtt zárva a tagot, amit nm feltétlen viseltek jól). aztán a 2010-es (?) rpl is tudta ugyanezt, (következõ évben már kemény lock volt) olyat nem próbáltam szal nem tudom hogy sikerült. ebbe a ct-be meg még berakták azt a -sztem felesleges- ficsõrt hogy valamelyik pp állás még további 3 állásal rendelkezik.

1ébként alapban jó megoldásnak tartom (írtam már sok éve hogy szvsz az rp3 lenne e legjobb ha mûködne. azért egy köves emelkedõn hasznos tud lenni egy ilyen köztes állás amikor nem kell hintáznia, de a minimál mozgásnál picit több jól jön)

on

120-at mozgó am/xc trail-be mindegy minek hívjuk, a crossmax slr elég karcsú lesz. vagy megint el lehet mondani hogy az enyém 12 centi, csak kihasználni nem tudom.. :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2707
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Pontosan, a CTD-vel csak feltalálták azt a spanyolviaszt, amit a Specinél már egyszer rákentek a népre. Arról amiket olvastam, nos, remélhetõleg megbízhatóbb lesz! ;-)
Nyeregcsõ az a Reverb stealth, csövön belül fut itt is a kábel, amit a többi gyártóhoz hasonlóan, akik támogatják ezt, a BB alatt/mellett/(felett?) vezetnek be, mint a Treknél és Scott Genius LT-nél.

Vaskos fejcsõ, alsócsõ csatlakozás fel sem tûnt eddig, biztos sok Ghostot meg Haibike-ot láttam mostnanában! :-) Elõbbiek még az aluvázakat is ilyesmire csinálják. Azért megszoknánk ezt sokan, ha nagyon muszáj, maradjunk abban... ;-) Egybéként meg 69-rõl 69.5 fokra változott, azaz meredekebb lett egy kissé a fejcsõ szöge, ami kicsit a mosta trendek ellen megy (laposabb fejcsõszögek).

Aztán a hátsó felfüggesztésre nem is érkezett komment? Megérne egy misét pedig a Trek-féle floating/ABP-koppintós, kicsit Felt-es, kicsit Cannondale-es hátsó forgáspont nélküli rendszer, amilyet eddig maximum 100mm-t mozgós bicajon láttunk. Na nekem ez a legfurább rajta. Az összkép mondjuk elég jó, igaz, az árát is megkérik majd, még ha olcsóbb is lesz úgy egy jó ezressel, mint a többi nagy gyártó karbon csúcsgépe. ~4500 EUR így, ahogy a képen látható.

#2708
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
probaltam ennek a ctdnek utana olvasni, de tagnal mukodesre engem teljesen a triadra emlekeztet (lock-propedal-open)... ami elonyet latom, hogy ugyanazt megcsinaltak karokkal integracioban, mint a scott scalenel. a nyeregcsovel egyutt teszteltek, a tesztelok is agaltak ellene, hogy ennyi kallantyu (fekkarok, valtokarok, tag-telo kar, nyeregkar) kicsit sok a jobol :)

a carbonos csodarol: a nyeregcsonel is belul fut a kabel? masnal nem nagyon erdekel, de itt par csak praktikum szempontjabol is szep.

#2709
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

CTD az, amit írtam, egy tekerentyûvel 3 módot választhatsz vele: Climb, Trail és Descend, attól függõen, hogy haladsz. Felfelé Climb, síkon, ösvényen Trail, lefelé Descendbe tekered. Igen, ez a 29-es piszkosul jó áron van!

...és íme, a karbon csoda: [Canyon Nerve CF 2013]


Hadd engedjek magamnak egy rendkívül szubjektív hozzászólást: ez a homlokcsõ-alsócsõ csatlakozás rondább nem is lehetne. Ott a kecses, szép, vékony támvilla, láncvilla, felsõcsõ, s ehhez hozzácsapnak egy ilyen rondaságot? Hát tervezõ az ilyen?

#2710
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

hu ez tenyleg eleg jo vetel :) a hatso resz is atutos. 29er crossriderol nem is hallottam... nem lehet tul konnyu, lehet vagy 2100g.

ez a ctd mi? olyan mint a propedal? a youtubeon kormanyrol allithato tagok meg villak vannak.


CTD az, amit írtam, egy tekerentyûvel 3 módot választhatsz vele: Climb, Trail és Descend, attól függõen, hogy haladsz. Felfelé Climb, síkon, ösvényen Trail, lefelé Descendbe tekered. Igen, ez a 29-es piszkosul jó áron van!

...és íme, a karbon csoda: Live vom Canyon Launch: Canyon Nerve CF 2013
Mégsem 29-es volt talán, amit láttam, "csak" egy sima 26-os. :-)

Feltöltött kép

Azért akad itt 29er is persze, "csak" merev:
Feltöltött kép

#2711
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Új verzió a 29esbõl, a 7.9, 1299 EUR árért átütõs (és lehet, hogy 2013-as???) Fox CTD (CTD = Climb, Trail, Descend) teleszkóppal és egész jó kiegészítõkkel: (!)
Canyon | MTB | Grand Canyon AL 29 7.9


hu ez tenyleg eleg jo vetel :) a hatso resz is atutos. 29er crossriderol nem is hallottam... nem lehet tul konnyu, lehet vagy 2100g.

ez a ctd mi? olyan mint a propedal? a youtubeon kormanyrol allithato tagok meg villak vannak.

#2712
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Új verzió a 29esbõl, a 7.9, 1299 EUR árért átütõs (és lehet, hogy 2013-as???) Fox CTD (CTD = Climb, Trail, Descend) teleszkóppal és egész jó kiegészítõkkel: (!)
Canyon | MTB | Grand Canyon AL 29 7.9

#2713
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Hány centi magas vagy?
Nekem a 183 centimhez az M-es ajánlja a kalkulátor, de nem vagyok benne biztos.
Van esetleg arra lehetõség, hogy valahol egyszer megnézzem élõben az L-es Canyonodat viszonyításképp?


Én 190cm vagyok, szerintem neked az M-es reális lehet. Megnézheted a canyont valamikor, írj pm-et.
Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#2714
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Hány centi magas vagy?
Nekem a 183 centimhez az M-es ajánlja a kalkulátor, de nem vagyok benne biztos.
Van esetleg arra lehetõség, hogy valahol egyszer megnézzem élõben az L-es Canyonodat viszonyításképp?

Psyho-é. Én csak asszisztáltam a beszerzés körül :)
Vele beszéld meg!

#2715
blur

blur

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

L-es


Hány centi magas vagy?
Nekem a 183 centimhez az M-es ajánlja a kalkulátor, de nem vagyok benne biztos.
Van esetleg arra lehetõség, hogy valahol egyszer megnézzem élõben az L-es Canyonodat viszonyításképp?

#2716
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hat a karbon monti sajna mar a canyonnal sem olcso :) egy lux mr 3000 eurotol kezdodik.

#2717
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Most júniusi német Mountainbike Magazinban megjelent egy egyoldalas Canyon hirdetés, amin egy 2013-as Canyon karbon fully egy kis részlete és a szintén karbon himbakarja látható. Himbakar mérete és alakja alapján én egy 100mm rugóutas 29-esre tippelek - persze majd kiderül! ;-)

#2718
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
SZéééép a 29"er sok km-t vele...

#2719
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Azta..és tényleg benne volt a doboz alján a másik pad spacer, úgy látszik ez szeret kiesni és elrejtõzni szállítás közben a rázkódástól. Így a fekete pont félig visszavonva a canyontól, talán még a drilleur hanger no 21 is elõkerül...majd egyszer még átnézem a dobozt teljesen, de most nem volt kedvem kipakolni.


Nekem az bele volt ragasztva egy kis zacskóval a fedlapba vagy a nyeregtartó doboznál,már nem is tudom. Lehet,h át kéne nekem is nézni a dobozt,hátha benne van a telópumpa? :D

A méretezésen meglepõdtem,mert mikor minden adatomat lemértem és bepötyögtem S-es vázat javasolt. Amit a 185 centimhez eléggé irreálisnak tartottam. Aztán kiderült,h az egyik adatnál 1 centivel kellett többet megadnom és M-est adott a kalkulátor. Bár elõször még féltem ettõl is és gondolkoztam az L-esen,de végülis optimális lett az M-es torque.

#2720
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem karbon kell ahhoz, hogy jó legyen a váz, hanem tudás, jó mérnöki munka és tapasztalat. A Merida ezekben még messze van a csúcstól.


giantnel epp a hajtasi merevsegben van a nagyobb differencia a 29er vazaknal, mert mindketto (alu, karbon xtc) eleg kenyelmes. alunal gyanitom nemileg bealdoztak a merevseg oltaran, illetve ugy van a vaz kialakitva, hogy az eleje nagyon brutal, igy preciz a kormanyzas, a hatra vekonyodnak a csovek. a karbon verzioja alig konnyebb, viszont a karbon anyagaban kevesbe rideg, igy merevebbre csinaltak, sulyban is alig 200-300g van a ket vaz kozott.

Azzal, hogy átütõs hátul a kerékszett, nem biztos, hogy jobban elpattog egy bicaj, szerintem egyszerûen csak (s például, ahogy az aszimmetrikus láncvillák is valahol) a hajtási erõket segíti jobban a talajra közvetíteni. Tehát az átütõs hátsó rész nem feltétlenül befolyásolhata a sem a tapadást, sem a komfortot - de javítsatok, ha rosszul gondolom! A komfortot ami meg rontja, szerintem nem az átütõs hátsó tengely, ahogy írod, hanem a vertikális irányban túl merev hátsó traktus és például a túl nagy átmérõjû, túl merev nyeregcsövek. Valószínûleg Meridáék is itt hibázhattak valahol. Egy érdekesség még: ha az alább általam linkelt táblázatra nézel, a Lapierre messze a legkevésbé merev váz - és mégis, a mérések szerint a legkevésbé komfortos, pedig még gyorszáras is hátul... Kapott is egy "Schwach" minõsítést.


nyilvan ez ugy erdekes, hogy ket hasonlo vazrol szo, mert ha total mas a kialakitasa, akkor mason bukhat a dolog. azert hoztam a meridat, mert ott gyanitom olyan sokmindent nem varialtak at az egymast koveto modellevben. es epp 27.2es nyeregcsovet hasznalnak a kenyelem miatt :)