Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Homokfúvás, bringafestés, eloxálás, stb. nagy topicja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2194 hozzászólás a témában

#61
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Próbáltam visszakeresni, de telefonról nehézkes...
Karbonvázat milyen technológiával lehet szépen és tartósra festeni? Bp. környékén tudtok esetleg ajánlani valakit?

#62
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Ha bringa és porlakk akkor Beláz Márk Gyálon. https://www.facebook.com/BikeButcher


Na , õket én is megnézem.
Felkeltetted az érdeklõdésem , köszi.

#63
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Ha bringa és porlakk akkor Beláz Márk Gyálon. https://www.facebook.com/BikeButcher itt mindent megtalálsz. Nem kell hivatkozni senkire. Megszámlálhatatlan szín, felület stb. a nagyüzemekben csak sima RAL skála van és kész és az is nagyrészt csak selyemfény..... alapozás hiányáról nem is beszélve...

#64
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Amúgy titok?
1-ne legyen jó annak aki csak úgy menne és nem kér engedélyt
2-ne legyen több munkája a cégnek
3-nem lehet menni csak úgy az utcáról
4-?
Tényleg érdekelne miért.


3.
Kivéve , ha rám hivatkozik.
Valahol érthetõ , elég nagy cég és egy-egy darabokkal nem nagyon szeret foglalkozni.Az utcáról beesettnek vagy olyan árat mondanak , hogy elmegy magától , vagy szimplán elküldik.Évi 100 fölött festetek náluk + akiket odaküldök.Én azért szeretem õket , mert kifogástalan minõséget produkálnak és minden szín van , ami a skálájukon létezik , nem úgy mint egy-két helyen.
Kérdezz bátran , gyõzöm.;)

#65
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

privátba megírom.


Amúgy titok?
1-ne legyen jó annak aki csak úgy menne és nem kér engedélyt
2-ne legyen több munkája a cégnek
3-nem lehet menni csak úgy az utcáról
4-?
Tényleg érdekelne miért.

#66
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Acélvázat szeretnék csak lakkozni, mindenféle színezés nélkül. Milyen lakk kell ehhez? Hol csinálják meg esetleg?


Van egy porfestõ üzem , ahová én viszem a bringákat , ott van lakkozás is ugyanazzal a technológiával , ha érdekel privátba megírom.

#67
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Acélvázat szeretnék csak lakkozni, mindenféle színezés nélkül. Milyen lakk kell ehhez? Hol csinálják meg esetleg?

#68
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
sziasztok!

egy kona cinder cone vázat szeretnék újra festeni. nagyjából utána néztem, de azért lenne kérdésem. néztem alább a sorrendet, de azt acélvázra írtátok. aluváznál is ugyanez a sorrend? egyébként a homokfúvás nem gyengítheti meg a vázat a hegesztéseknél? köszönöm elõre is.

#69
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
BINGO !!
Köszi !!
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#70
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
mindha szilvas topikban lattam volna.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#71
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Köszi!Bár nem ez volt,de szerintem ez is jó lesz.Az szerintem valami nem oda illõ topikba merült fel.Volt fotó is valami szétfoszlott karboncsõrõl.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#72
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
vázhegesztés topicban volt róla szó a napokban.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#73
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Sziasztok!
Nem pont idevág,de nem tudom hova írjam.
Nemrég olvastam itt a fórumon,hogy valakinek törött a karbon váza és hogy javítva lett.
Sehol sem találom ezt postot,még a keresõvel sem.Merre lehet ez?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#74
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
kromofág és homokfújás, de egyszerûbb ha rögtön homok fújatod.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#75
mother

mother

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok! lenne nekem egy olyan kérdésem hogy vettem most egy acél vázas országútit de a márkáját nemtudom mert sajnos az elõzõ gazdája lefujta feketére az egész vázat,pedált,hajtást mindent :D és hát látszodik hogy ott van a villán és a vázon is a matrica mert ott a festék egy kicsit meghullámosodott és tudtok ajánlani valami anyagot amivel letudom szedni a festéket? (utána újra lessz festve a váz és a nitróhigitó nemér semmit)

#76
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
Nem értek a témához, ezért érdeklõdök,

Egy karbon villát kellene átfesteni. Konkrétan egy Specialized Roubaix villáról lenne szó. Tudtok ajánlani valakit, aki ezt tényleg szépen meg tudja csinálni? Egyáltalán meg lehet ezt úgy csinálni, hogy olyan legyen, mint a gyári?

A villának semmi baja, teljesen sértetlen, csak nem a vázhoz illõ színû.

Ilyenre kellene, mint ez itt: http://www.alpha-bik...Weiss-2011.html

#77
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
Vagy sokat dohányzol a bicajjal egy légtérben, vagy az uv hatására öregedett a lakkréteg.:D Szerintem polír ezen nem nagyon segít.

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#78
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Sziasztok!

Kérdés: Pár éves vázon kicsit besárgult a lakk. A fehér részeken látszik leginkább, sárgábbak mint voltak. Hogy tudom eltüntetni? Polírozni érdemes ilyenkor?


#79
kornel1987

kornel1987

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

izopropil.... vagy valmi mással?


Nitrohígítóval letörlöd,majd füller/filler,utána bázis esetén 2k lakk min 2 rétegben vagy 2k festék.

üdv

#80
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

DIY nem játszik?

mivel nem vagyok festõ,nemigazán