Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Homokfúvás, bringafestés, eloxálás, stb. nagy topicja

- - - - -

  • Please log in to reply
2194 replies to this topic

#101
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
agyagtudomany oran vettuk ezt a hovel ujralagyitast.

a lenyeg az hogy ha rideg az anyag (sok benne a delokalizacio) akkor melegitesre ezek eltunnek es ujra szivos lesz a fem (gepeszetben a szivossag nem feltetlen ugyan az mint a koznapi hasznalatban)
ez a homerseklet kozel a fem olvadaspontja tehat kizartnak tartom hogy a festek raegetese eleri ezt a hofokot.
tehat ez esetben a fem csak melegszik de strukturaja nem valtozik.

(de szep is lenne ha a festesi eljaras megvaltoztatna az alapveto jellemzoit egy femnek)

rideg:nem rugalmas, egy bizonyos erot atlepve ridegen torik
szivos:rugalmas es tores helyett marado alakvaltozast szenved

(megjegyzem ez a targy nem lett meg koszonhetoen a 75% bukasi aranynak es a tanari "joindulatnak")

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#102
barkotibor

barkotibor

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts
Sziasztok!

Alu vázzal 7005-ös és nyeregcsõ 2014 T6-ossal kapcsolatban lenne kérdésem.
A színterezésnél milyen hõmérsékleten égetik rá a festéket? És ez a melegítés nem-e változtatja meg az anyag tulajdonságait lágyítja vagy ridegíti-e?

#103
hamzsolt

hamzsolt

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok!
Budapest területén tud-e valaki olyan embert, aki a vázamról lepattant festést szakszerûen ki tudná javítani. Egy kb. 3 cm hosszú 4 mm széles sérülésrõl lenne szó, a vastag festékréteg az alu vázcsõig lehorzsolódott.

Köszi elõre is!

#104
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,517 posts
Mattításhoz ne használj durva cuccot, csiszolópapírt. jobban beválhat a 10 ft-os mosogatószivacs érdes oldala, vagy vehetsz mattítókendõ néven festékszaküzletben párszázért kifejezetten erre való cuccot. csiszpapít vagy eltömõdik hamar, vagy szétkarcolja a felületet avatatlan kezekben. igyekezz térhálósítós (kétkás) lakkozással operálni.

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#105
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy pár carbon felnim és eddíg fényes lakkal volt lefújva gyárilag. Most ezt a kereket át szeretném rakni egy matt vázba és a felnit szeretném matt lakkal lefújatni. A kérdés mivel tudom a régit leszedni róla úgy, hogy ne tegyek kárt a carbonban?
Elõre is köszönöm a segítséget.
Üdv


Nem kell leszedni ahogy csipisz is írta, csak finoman át kel csiszolni (érdemes fényezõvel konzultálni milyen papírral) és az így elõkészített felületet fújni.

#106
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,517 posts
Miért szednéd le? Az eredetileg fényes felületen is matt a matt lakk. Vagyis ha felhordod a mostanira, matt felületet kapsz. (ahogy én tapasztaltam eddig) Szerintem ha tudod se szedd le, mert holtbiztos, hogy 10x erõsebb, mint bármi amit felvihetsz rá helyette.

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#107
Rxevolv

Rxevolv

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy pár carbon felnim és eddíg fényes lakkal volt lefújva gyárilag. Most ezt a kereket át szeretném rakni egy matt vázba és a felnit szeretném matt lakkal lefújatni. A kérdés mivel tudom a régit leszedni róla úgy, hogy ne tegyek kárt a carbonban?
Elõre is köszönöm a segítséget.
Üdv

#108
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Egy nyeregcsõ bilincset vittem, hézagolókat integrált középrészhez és alátéteket. A legkisebb számlázható mennyiség 3500 Ft azt hiszem. Szerintem több minden belefért volna ebbe az összegbe, mint amit én vittem.

#109
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,880 posts
Amúgy mennyibe került neked az eloxálás? Gondolom valami kis apróságokat vittél, amit nem igazán lehetet felszínre vagy befoglaló méretre számítani. Mármint egy kerékpáron kb. nincs olyan dolog ami ilyen értelemben nagy lenne.

#110
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Én a telefonra mondtam, hogy jobb az email.

Nem lehet mindenki budapesti, vagy ha éppen az, de vidéken adnak ajánlatot, akkor feleslegesen utazgatni egy csomó pénzért.
Persze, rajzot alap küldeni. De én most nem kimondottan alárendelt, széles tûrésû meglévõ alkatrészek esztétikai célú eloxálásáról beszélek. Ez egy elég egyszerû eset.

Ha tervezel valamit. A rajz közben módosul. Pl. illesztett felületek rétegvastagsága miatt, ha mondanak egy x mikron rétegvastagságot, akkor a méretezést a csatlakozó alkatrészeken módosítani kellhet. Vagy menetes felületek eloxálásra külön odafigyelést igényel.
Aztán az alapanyag. Nem mindegyik alut vállalják eloxálni. Éppen ezért érdemes elõtte megkérdezni, hogy amirõl szó van az kompatibilis-e. Mert ha tervezek egy alkatrészt, de az adott anyagot nem tudják eloxálni, akkor a másik anyag. De ha a másik anyag kisebb szilárdságú (ami jellemzõ), akkor módosítani kell az egészen. És így tovább.

Na most ezt telefonban elkezdeni. Azt akarom kihozni, hogy az emailezést nem lehet elkerülni ilyen esetekben.


Na látod pont ez a lényeg amit írtál, nagyon összetett feladat is lehet amit meg kell oldani. Hogy pontosítsak egy kicsit. Arra értettem, hogy megfogom a telefont, felhívom, hogy vállalnak e egyáltalán ezt és ezt majd elmegyek és személyesen megbeszélem. Erre írtam az elõbb, hogy el vannak maradva az internetes kommunikációval sajnos. Vagy nem válaszol vagy 1-2 nap múlva. De persze vannak kivételek. Pl én ismerek két esztergályost akik nagyjából bármit legyártanak, de azt se tudják mi az e-mail....

#111
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,880 posts
Én a telefonra mondtam, hogy jobb az email.

Nem lehet mindenki budapesti, vagy ha éppen az, de vidéken adnak ajánlatot, akkor feleslegesen utazgatni egy csomó pénzért.
Persze, rajzot alap küldeni. De én most nem kimondottan alárendelt, széles tûrésû meglévõ alkatrészek esztétikai célú eloxálásáról beszélek. Ez egy elég egyszerû eset.

Ha tervezel valamit. A rajz közben módosul. Pl. illesztett felületek rétegvastagsága miatt, ha mondanak egy x mikron rétegvastagságot, akkor a méretezést a csatlakozó alkatrészeken módosítani kellhet. Vagy menetes felületek eloxálásra külön odafigyelést igényel.
Aztán az alapanyag. Nem mindegyik alut vállalják eloxálni. Éppen ezért érdemes elõtte megkérdezni, hogy amirõl szó van az kompatibilis-e. Mert ha tervezek egy alkatrészt, de az adott anyagot nem tudják eloxálni, akkor a másik anyag. De ha a másik anyag kisebb szilárdságú (ami jellemzõ), akkor módosítani kell az egészen. És így tovább.

Na most ezt telefonban elkezdeni. Azt akarom kihozni, hogy az emailezést nem lehet elkerülni ilyen esetekben.

#112
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Én nemrégiben írtam a Grobeloxnak, de nem válaszoltak egyáltalán. Mûszaki dolgokat úgy gondolom jobb emailben intézni, ott összeszedettebben lehet kommunikálni.

Akik viszont válaszoltak pozitív értelemben:

Aerometal kft.
Mezõtúr galván


Én délpest és vonzáskörzetében hívtam egy pár üzemet és azt a választ kaptam, hogy kis tételt nem csinálnak. Egyébként meg az a véleményem, hogy személyesen kell megbeszélni pont a mûszaki dolgokat, vinni kell rajzot, anyagot stb... Itthon sajnos nagy általánosságban le vannak maradva az internetes kommunikáció tekintetében. A 70 % válaszra sem méltat vagy elhajt a fenébe. Persze vannak kivételek. Ezért is ajánlottam pl õket is. Három nap alatt megcsinálták amit kértem és nagyon jó minõségben.

#113
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,880 posts
Én nemrégiben írtam a Grobeloxnak, de nem válaszoltak egyáltalán. Mûszaki dolgokat úgy gondolom jobb emailben intézni, ott összeszedettebben lehet kommunikálni.

Akik viszont válaszoltak pozitív értelemben:

Aerometal kft.
Mezõtúr galván

#114
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Én Pesterzsébeten tudok egyet. Nagyon rendesek, nekem jól megcsinálták. Felhívtam egy párat elõttük akik közölték, hogy ilyen kis tétellel õk nem foglalkoznak, õk viszont egybõl mondták, hogy bármit, bármennyit vihetek. Komoly üzemük van, tiszta, modern.

GROBELOX KFT.


õk már csináltak és jók,de ma azt mondták hogy kis tételt nem vállalnak...:/

#115
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Hozé említett anno vmi budaörsi vagy budakeszi céget, dobj neki egy privit, mostanság ritkán látni erre.

kösz

#116
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Keresek eloxálót,de olyat ami kipróbált lehetõleg.A Soroksári útit ismerem Bp-n.


Én Pesterzsébeten tudok egyet. Nagyon rendesek, nekem jól megcsinálták. Felhívtam egy párat elõttük akik közölték, hogy ilyen kis tétellel õk nem foglalkoznak, õk viszont egybõl mondták, hogy bármit, bármennyit vihetek. Komoly üzemük van, tiszta, modern.

GROBELOX KFT.

#117
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
Hozé említett anno vmi budaörsi vagy budakeszi céget, dobj neki egy privit, mostanság ritkán látni erre.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#118
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Keresek eloxálót,de olyat ami kipróbált lehetõleg.A Soroksári útit ismerem Bp-n.

#119
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Sziasztok!

Festetett már vki teleszkóp lábat?
Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
Mennyire tartós stb.


Ha nem kíméled akkor szintereztetni kell azt kalapáccsal is ütheted. Ha vigyázol rá akkor a fényezés is szóba jöhet.

#120
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 posts

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy kormány vagy kormánybefogó újra fényezése/eloxálása után, létezik e valami mûködõ, kulturált, és a gyári kivetettel megegyezõ módszer az újra feliratozásra logózásra?

..van ismerõsöm aki tamponozással foglalkozik, korrekt, nem fog lehúzni. Ha kell a száma, címe, priviben elküldöm.

Ridley Noah Fast