Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Homokfúvás, bringafestés, eloxálás, stb. nagy topicja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2194 hozzászólás a témában

#21
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Sziasztok, krómozott outi villa belső felületén (a villanyaknál ahol a kerék fut) találtam felületi korróziót és szeretném eltüntetni. A "sima" rozsdaoldó - passziváló folyadékok megeszik a krómozott felületeket is? nincs ugyan szem előtt a dolog de nem szeretném, ha a krómozás emiatt kezdene lepattogni.

RO-55-t néztem, de adhattok más ötletet is.

Köszönettel, KP



#22
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Én pedig Bp. északi részén keresek porfestőt. Inkább olcsót, és ne túl rosszat... :D



#23
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Bp-n valaki tud jó eloxost?Grobelox meg a Soroksári úti fémmű nem játszik.



#24
tjano8

tjano8

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

 

Székesfehérváron tudnátok ajánlani egy jó bicikli festőt?

(homokfúvás, porfestés, stb, ami még kell hozzá... esetleg árat, hogy kb. mennyiért csinálják... )
Vázat, villát, kormányt, kormányszárat szeretném ujrafestetni....
 


tjano8 módosította - 2015. május 19. - 08:43


#25
gyecsef

gyecsef

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Hello! Nem tudjátok, hogy porfestett alumínium festéksérülését hol lehetne kijavíttatni?

 

Köszönöm!



#26
madmike

madmike

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Sziasztok!
Budapesten kit ajanlanatok bringa fenyezesre /szinterezesre? Vaz, agyak, felnik, fekek, fekkarok, agyak, egyszoval minden. Illetve arban mi a realis egy ilyen telibefujasert?
Elore is koszonom!

#27
Joci2000

Joci2000

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Üdv mindenkinek!

Eloxált alkatrészeimet leszeretném fújni más színűre van rá esély h az eloxálást eltüntessem alóla???

 



#28
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Köszönöm!   :-)



#29
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
kb öt v hatezer homokolással, festéssel és extra lakkal. váz és villa egyutt.

de helyfuggo

#30
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Köszi!  
Debrecen egy kicsit messze van ehhez.  :-)
De akkor a szinterezés a legjobb megoldás erre szerinted is?  A másik pedig, hogy nagyjából mennyibe kerül egy ilyen akció?



#31
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék lefesteni/átfesteni egy biciklit akkor szerintetek mi a legjobb módja?  
Egy régi bringáról van szó, semmi extra, csak szeretnénk adni neki egy új, kicsit jobban kinéző külsőt, de azt szeretnénk, hogy azért nézzen ki valahogy.

Ti mit javasoltok, egy szinterezés esetleg, vagy valami más?

Kár, hogy nem Debrecseni vagy, mert amit az Omega Colour mível a vázakkal, az nagyon csodálatos.

 

Mivel rengeteg kerékpárvázt festenek, így néha sokat kell várni, de csodálatosan dolgoznak. Mivel volt már a kezük alatt Columbus SL csöves klasszikus, sörösdobozfalú aluváz is, így nem kell félteni a vékony falakat a szemcseszórástól (tudják, mennyire "engedhetik szabadon magukat", a meneteket nem kell maszkolnod, ugyanis azt ők egy megszilárduló dugót képző habbal elvégzik (utána egyben ki tudod fejteni a menetekből a dugót, mert nem gyógyul bele, simán kijön, de a kemencében nem olvad bele). 

 

Megfolyás, foltok nélkül elvégzik a festést, lakkozást, amiket eddig láttam tőlük, mind perfektre sikeredtek, ráadásul gerincük is van (ha eltolják, vagy tévesen rossz színre festik, ingyen és bérmentve újra megcsinálják..) (sárgát, narancsot, sötétkéket (olyan De Rosás) fehéret, ezüstszürkét etc.) 

 

Ha pöstön ismersz jó porfestőt, akkor kiváló opció. Csak mondom, kár, hogy nem itt laksz :D



#32
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék lefesteni/átfesteni egy biciklit akkor szerintetek mi a legjobb módja?  
Egy régi bringáról van szó, semmi extra, csak szeretnénk adni neki egy új, kicsit jobban kinéző külsőt, de azt szeretnénk, hogy azért nézzen ki valahogy.

Ti mit javasoltok, egy szinterezés esetleg, vagy valami más?



#33
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

polírozott alu alkatrészeket mivel takarítsak,h csillogjon mint a salamon t.ke.? lehet még kapni króm tisztítót? én arra gondoltam.

Ha stucni vagy valamilyen cső forma akkor érdemes p1000-p2000 vizessen csiszolni, utána géppel 3m fast cute utána ultra fina. Viszont ezeket rendszeresen  kezelni kell mert a nyers alu visszamattul idővel és oxidálódik. Olcsóbb megoldás ha nagyon oxidos vagy pöttyös, coca cola és alufólia, utána fogkrém.



#34
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.292 hozzászólás

Végül rájöttem, mivel értem el a tükörfelületet:

 

http://www.k2auto.hu...nBjVG9KQzJya0g=

 

Alukróm fémtisztító. Felvetődik annak a lehetősége, hogy kevéske trisó, csiszolópapír és egy pár csepp ilyen paszta után még szebb lesz pár feketére anodizált, majd össze-vissza karcolt apróságom, mint előtte volt. Pl. a nyeregcső elég mélyen karcos, a fekete fényes lakk több helyen fémig sértve. Ilyesmi házi módszerekkel "pofásítható", igaz, nem fekete lesz, hanem tükörezüst. : -)

 

Meg más kérdés, hogy mennyire van értelme eltávolítani a gyári felületkezelést (még akkor is, ha megsérült..) elvileg mégiscsak védi a terméket. :)

polírozott alu alkatrészeket mivel takarítsak,h csillogjon mint a salamon t.ke.? lehet még kapni króm tisztítót? én arra gondoltam.


donciccio módosította - 2014. március 08. - 06:57

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#35
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Végül rájöttem, mivel értem el a tükörfelületet:

 

http://www.k2auto.hu...nBjVG9KQzJya0g=

 

Alukróm fémtisztító. Felvetődik annak a lehetősége, hogy kevéske trisó, csiszolópapír és egy pár csepp ilyen paszta után még szebb lesz pár feketére anodizált, majd össze-vissza karcolt apróságom, mint előtte volt. Pl. a nyeregcső elég mélyen karcos, a fekete fényes lakk több helyen fémig sértve. Ilyesmi házi módszerekkel "pofásítható", igaz, nem fekete lesz, hanem tükörezüst. : -)

 

Meg más kérdés, hogy mennyire van értelme eltávolítani a gyári felületkezelést (még akkor is, ha megsérült..) elvileg mégiscsak védi a terméket. :) 



#36
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Apróság: jó nyers fém "pasztát" tudtok ajánlani? :)

 

Kipróbáltam havernál egy "autópolírozó pasztát" csak sima ronggyal, és tükörfelületű lett a hátsó agy (képen annyira nem látszik, élőben szebb)

 

792349_584963214927639_1575085534_o_www.

1425203_584963194927641_316676944_o_www.
 
 
ezen fölbuzdulva vettem valami pasztát, de teljesen remekül bemattított mindent :) Konyhában kipróbáltam hűtőn-mikrón, azokat is szépen mattá tette, pedig zsírtalanított tiszta felületre applikáltam nagyon kicsi mennyiséget s dolgoztam el. Milyen fajta krémmel lehet a fent mutatott tükörfelületet elérni? :D

 



#37
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás

Sziasztok.

 

Valamelyik fórumtag régebben hírdetett az apróban hogy vállal cnc logó készítést bringára. Nem tudjátok véletlenül ki volt ő? Illetve ha senki nem tudná, akkor tudnátok mondani olyan műhelyt aki vállal ilyen jellegű munkát, megfizethető áron?

Előre is köszi!



#38
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Elküldtem a rajzokat 5 helyre amit sikerült kikutatnom, amelyik Budapestről a leggyorsabban válaszol az nyer. Piszlicsáré dolgok ezek is természetesen.



#39
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ezek szerint olyanok mint az időjárás....: )



#40
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

akkor nem valami következetesek. sokak apróságát visszadobták, bár ezek őszi infók.