Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Homokfúvás, bringafestés, eloxálás, stb. nagy topicja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2194 hozzászólás a témában

#41
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Nem tudom mekkora tételnek számít egy nyeregcső bilincs négy alátét és három hézagoló, de megcsinálták....



#42
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
grobelox nem vállal kis tételt. fémépítő kft elvileg igen.

#43
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

http://www.grobelox.hu/



#44
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tud valaki Pesten vagy Győrben mondani céget, ahol pár darab kisebb méretű alu alkatrészt eloxálnak?

 

Köszi!



#45
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Apró kérdés.. Főleg régebbi Sh fékváltókarokon (Ultegra 65-ös sorozat) látni, hogy a fékkar rész nagoyn hajlamos a "vízrajzos oxidációra", és egész egyedi mintákban pompázik akár sérülések nélkül is.. Ezért néhányan lecsiszolják aztán házilag vagy festik vagy anodizálják a felületet.

 

Mivel kézügyességben nem ütöm meg "a pohár levételéhez a szekrényről, anélkül, hogy leverném a mellette álló egész sort" szintet sem, így szívesen ajánlanám föl karcos-viharvert fékváltókarjaimat egy renoválásra, ahol a cél nem a gyári állapot visszaállítása lenne, hanem egy esztétikus és ütővágóálló kinézet (tkp. fékkar-váltókar csiszolás után való anodizálása vagy akár festése, ha van fényes fehér festék..)

 

Ilyen esetben teljesen reménytelenül hülye vagyok megint, vagy van létjogosultsága a "pimpbike" alakításoknak? : )



#46
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás

Miskolcon hová érdemes vinni acélvázat szóratni?



#47
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Én az Omega Colourös munkásoktól nem félnék. Szórnak, és mivel nagyon sokan viszik hozzájuk a vázakat a környékről, így rutinjuk is van.

 

Plusz, a "fürediúton a kisgömböc ételbártól nem messze" lévő kerékpárbót is oda hordja a vázakat, annak a boltnak a tulaja meg nem arról híres, hogy "hentesekre" bízna kerékpárt.



#48
Stukov

Stukov

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Akkor lehet rosszul írtam ( a szemcseszórás az gyűjtő kategória).

Tehát azt mondta a fickó, hogy acél söréttel (vagy valami hasonlóval) mennek rá!

 

Alu vázat már homokszórattam, olyan a homok mint a por, nagyon igényes lett, minden szám, jelzés megmaradt.

 

Lehet, hogy mielőtt elviszem előtte lenyomom kromofággal. hogy a szórással csak felfrissítse gyengébb nyomással.


Stukov módosította - 2013. november 12. - 17:09


#49
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

pont fordítva, a homok a durva anyag. ami mellesleg szintén a szemcseszórás kategóriájába tartozik, amit ugyaúgy végeznek üvegporral, szódabikarbónával vagy akár szárazjéggel is.

homokot ma már nem is igazán használnak. a vázszámért meg nem kell aggódni, tudni fogják, hogy milyen beállításokkal, mekkora szemcsemérettel menjenek rá.

a gond akkor van, amikor valami nemtörődöm munkás behorpasztja a vékonyfalú alucsövet, vagy átlő egy korábban szétkorrodált acélcsövet.


stp1 módosította - 2013. november 12. - 17:05


#50
Stukov

Stukov

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Nem a RAL színek kommerszek, hanem az, hogy debrecenben 3 féle színt ismernek a szinterezők: fehér, fekete és bézs. A bézs meg már '98-ban sem volt izgalmas:...

 

 

 

 

Ma beszéltem velük, van nekik metál sötétkék... pont jó lenne, ha jó:)

Majd kimegyek megnézem. Mondjuk ez a 3 szín rájuk pont nem igaz, mert láttam a raktárukat, tele van festékkel.

 

Ami problémás lehet náluk, hogy nem homokszórnak, hanem szemcsszórnak, úgy tudom az sokkal agresszívebb, pl a vázszámot simán elmossa.

 

A szippantóstelephez nem messze van egy homokszóró, oda fogom vinni előkészítésre.



#51
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ez a kismacsi cég jól és gyorsan dolgozik, elég sok színük is van.

 

Az a bajom a porfestéssel, hogy csak RAL színekből dolgoznak., és azok többnyire elég kommersz színek.... vagy ez nem így van?

 

.............

 

Szeretnék felújíttatni egy acél vázat! Az autófényezős megoldás lesz olyan kemény, tartós mint az eredeti? Vagy a gyári kerékpárfestés ugyanolyan mint az autófényezés?

Nem a RAL színek kommerszek, hanem az, hogy debrecenben 3 féle színt ismernek a szinterezők: fehér, fekete és bézs. A bézs meg már '98-ban sem volt izgalmas:

 

http://www.youtube.c...h?v=cCmS82uDSpQ

 

De ha beírod gúgelbe a RAL colour chart csodatriászt, rengeteg színt fogsz látni :) Kismacson szépen dolgoznak, legalábbis amiket láttam munkáik, azok folyás-folt-púpmentes vázak voltak, szépen lakkozva.

 

Csak a porfesték elég vastagon fog, kb. mintha műanyagba meg még egy réteg lakkba tennéd a vázat. Tartós, üthetetlenül kemény, csak pl. agyongravírozott váznál NEM MUTAT.  : )

 

Framebuchon találsz egy "debreceni kerékpáros apróhirdető" csoportot. Ott is érdeklődj, ki tudna szépen-jól fényezni-festeni. Van más lehetőség is, nem csak omega colour.


Vejnecske módosította - 2013. november 09. - 20:35


#52
Stukov

Stukov

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Ez a kismacsi cég jól és gyorsan dolgozik, elég sok színük is van.

 

Az a bajom a porfestéssel, hogy csak RAL színekből dolgoznak., és azok többnyire elég kommersz színek.... vagy ez nem így van?

 

.............

 

Szeretnék felújíttatni egy acél vázat! Az autófényezős megoldás lesz olyan kemény, tartós mint az eredeti? Vagy a gyári kerékpárfestés ugyanolyan mint az autófényezés?



#53
serpent

serpent

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationS.udvari

Az attól függ, hogy milyen végeredményt szeretnél... Ha selyem fényû a porlakk és te szeretnéd, hogy csillogjon akkor igen. Ha magasfényû a színes lakk akkor nem kell. Tartósság szempontjából elég az egy réteg.

Bár én matt festést akartam matt lakkal, vagy lakk nélkül. Vagy inkább magasfényû?
Azt gondoltam volna hogy a matt felülete porózusabb és hamarabb koszolódik de az mondta az cégvezetõ hogy nem.
De lehet magas fényû kellene.. jó volna látni mindkettõt.

#54
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Elvittem a vázat a debreceni (kismacsi) céghez a másik nem vállal biciklit.Viszont kérdezték, hogy lakkozák e, ugyanolyan porfestõs eljárással. Kell az nekem?


Az attól függ, hogy milyen végeredményt szeretnél... Ha selyem fényû a porlakk és te szeretnéd, hogy csillogjon akkor igen. Ha magasfényû a színes lakk akkor nem kell. Tartósság szempontjából elég az egy réteg.

#55
serpent

serpent

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationS.udvari
Elvittem a vázat a debreceni (kismacsi) céghez a másik nem vállal biciklit.Viszont kérdezték, hogy lakkozák e, ugyanolyan porfestõs eljárással. Kell az nekem?

#56
serpent

serpent

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationS.udvari
Sziasztok!
Sajnos porfestettni kényszerülök egy Magellan Pyxis Team vázat. Debrecenben továbbra is a kismacsi üzem a nyerõ? Kérdeztem korunddal, vagy fémszemcsével szórnak. Gondolom csak a korund jöhet számításba.Vagy esetleg ott van a Petúnia utcán a Sofia Blast Kft. Õk aztán tudnak mindennel fújni és por-festenek is.
A csapágymenetet és a fejcsapágy fészket hogyan óvjam meg? tömjem tele valamivel homokszórás idejére majd a beporzás elõtt kiveszik?

#57
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ha pontos instrukciókat szeretnél szívesen segítek


Köszönöm!
Legyen itthon a váz, lássam mennyire fekete magában, aztán kitalálom.

#58
Tiberius72

Tiberius72

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Karbonvázat szerintem sima autófényezõ tudja szépen megcsinálni.A szinterezés a magas hõfok miatt nem hiszem,hogy szóba jöhet.De lehet,hogy tévedek.Én mindig magam csinálom ezeket,mert egy fényezõ nem fogja maszkolgatni a vázamat.Vagy ha igen a gatyád ott hagyod és folyton ott kell lenni,hogy tényleg úgy csinálja ahogy te elgondoltad.Ha van lehetõséged és affinitásod akkor megpróbálhatod magad és csak a lakkozásra vidd el fényezõhöz,mert annak tényleg tökéletesnek kell lennie.Ha pontos instrukciókat szeretnél szívesen segítek,mert nem annyira bonyolult,mint amennyire gondolná az ember fia.Túl vagyok pár vázon már és megvan a kiforrott technika:)

#59
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Ha bringa és porlakk akkor Beláz Márk Gyálon. https://www.facebook.com/BikeButcher itt mindent megtalálsz. Nem kell hivatkozni senkire. Megszámlálhatatlan szín, felület stb. a nagyüzemekben csak sima RAL skála van és kész és az is nagyrészt csak selyemfény..... alapozás hiányáról nem is beszélve...

BikeButcher áldozatai fórum - TestBike

#60
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Ilyenre gondoltam:
Feltöltött kép