Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton -- 2006. július 2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
495 hozzászólás a témában

#101
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás

Erõsnek kell lenni :D Nekem a Schwalbe Black Shark Muddal nem volt semmi gondom, faszán mentem, a végén a sáros részen jó sok mindenkit megelõztem.


Hát ja, erõsnek kell lenni... a pályán töltött 6.órában a végére bekapni az igazi dagonyát, az azért kemény dió.
Innentõl kaptam én is a pofámra, a sárgumások rendesen lealáztak már megint.
Sajna nem feküdt a pálya. Pedig volt kedvem tekerni! Na jó, a végére már nem nagyon.. :chin:

#102
Alfa

Alfa

    vendég

  • fórumtag
  • 189 hozzászólás

Bár a Gumitopikba is beírtam,itt most több a látogató, és talán kapcsolódik is...
tudtok-e olyan gumit, ami valamennyivel jobb az átlagnál a saras terepen is, de azért a szárazabb, köves hegyi utakon sem hagy cserben?


Ezelott IRC Mythos volt a bringan, de nem tudtam beszerezni, ezert Z-Max lett belole, azzal mentem Szilvason es most is. Bar azt mondtak a forumon, hogy sarba nem valo (ezt tudtam megvenni jo aron), megis kellemes meglepetes volt, mert mindket maratonon nagyon meg voltam vele elegedve. A duna maraton vegi ragados sar kivetelevel mindenhol nagyon jol viselkedett, felfeleken foleg, mindenhol tekerheto volt (ahol nem, ott nem a gumi miatt, hanem miattam. :-) ), ami meglepett, hogy a vizes-koves felfeleken sem csuszott meg. Biztos van jobb gumi is, de nekem ez bejott, szarazon pedig sokkal jobb mint sarban, szoval en megtartom. :-) Tudom ajanlani. Ja, 1.9-es.

#103
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Nekem a tárcsafékemmel semmi bajom nem volt, viszont a fent linkelt Pana Mud-dal nem mindenhol tudtam tekerni. Pl.a mély ragadós sárban csak igen erõlködve tudtam volna, de mivel az ilyen terep km-eken át tartott, tolásra kényszerültem. Ja, lefele meg sok helyen csúszkált a mélyebb sárba az elsõ kerekem, pedig ez a gumi volt rajta! Szóval van sár, ahol már a sárgumi se teljesít?


Erõsnek kell lenni :D Nekem a Schwalbe Black Shark Muddal (1,5-ös) nem volt semmi gondom, faszán mentem, a végén a sáros részen jó sok mindenkit megelõztem.

#104
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nekem a tárcsafékemmel semmi bajom nem volt, viszont a fent linkelt Pana Mud-dal nem mindenhol tudtam tekerni. Pl.a mély ragadós sárban csak igen erõlködve tudtam volna, de mivel az ilyen terep km-eken át tartott, tolásra kényszerültem. Ja, lefele meg sok helyen csúszkált a mélyebb sárba az elsõ kerekem, pedig ez a gumi volt rajta! Szóval van sár, ahol már a sárgumi se teljesít?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#105
vcsibe

vcsibe

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Bár a Gumitopikba is beírtam,itt most több a látogató, és talán kapcsolódik is...
Kb. 7 éve járok fel a hegyekbe biciklizni (azért "fel", mert alföldi vagyok), de nem emlékszem vissza ennyire saras évre mint az idei. Éppen ezért idáig nem merült fel nálam a sárgumi vásárlásának szükségessége. Idén viszont már elgondolkoztam rajta. Tudom, hogy a sárgumi saras terepen teljesít igazán, a száraz talajra való pedig száraz talajon, de azért megkérdem: tudtok-e olyan gumit, ami valamennyivel jobb az átlagnál a saras terepen is, de azért a szárazabb, köves hegyi utakon sem hagy cserben? (legtöbbet Bükkbe járunk). Nem spórolni akarok, de kevés az idõm arra, hogy egy-egy bicajozásra ekkora alapossággal(gumicsere) készüljek, tekintve, hogy az oda-vissza út is min. 250 km. Ha ismertek ilyet, kérem, hogy írjátok meg a típust, és az ajánlott méretet is. Köszönöm.


Panaracer Fire Mud 26 x 1.8
Darabonként 2000-ért vettem és kitûnõen teljesített!
http://www.panaracer...s/mtb/xc.html#a

Feltöltött kép

#106
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

A BM-en én is mentem egy nem egészen egész kört, a HHH-ra már nem másztam fel mert nem láttam értelmét, hanem visszatekertem a célba. Nekem a fékemmel itt sem volt semmi gond, tavalyi fékbetétek vannak benne, nem tömõdik tele sárral, nem kopik szét, mûködik. Az amortizációról is amiket olvastam!!! A hajam az égnek állt. A BM után megmostam a gépet (egyedi giant nrs) megolajoztam a bowdeneket és azóta is használom.
A DM után ma szedtem szét a bringát, ill, nem kellett szétszedni, csak egy órahosszáig mosogatni , a bowdenezést rendbe rakni, és holnap már el is húzok is Ausztriába bringázni egy hétre!


A tárcsafék igenis el tud kopni, mert mikor belemész egy egy pocsolyába, vagy híg saras részbe, akkor felcsapódik rá a trutyi, és koptatja rendesen. Nekem itt a Duna Marcin egyszer kellett utánállítanom az Avid BB-7-es fékeimen, de a sípálya elõtt is jó lett volna, mert fék nélkül nem mertem annyira menni lefelé. Mondjuk abban igazat adok, hogy nem kopik annyira, mint a V-fék. Egy hidraulikus tárcsaféknél meg nem veszed annyira észre a kopást, mert az utánállítódik.

ZASKARRACE!
Én meg az IRC NOTOS XC-t tudnám ajánlani 1,7-es méretben vagy a Panaracer Fire XC-t 1,8-as méretben. Ezek még nem túl vékonyak (én például a notossal tavaly elõtt végignyomtam a Duna Maraton középtávját), de pont jó a szélességük, hogy ne tömõdjenek el a kerekek a sárban.

#107
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás

Bár a Gumitopikba is beírtam,itt most több a látogató, és talán kapcsolódik is...
Kb. 7 éve járok fel a hegyekbe biciklizni (azért "fel", mert alföldi vagyok), de nem emlékszem vissza ennyire saras évre mint az idei. Éppen ezért idáig nem merült fel nálam a sárgumi vásárlásának szükségessége. Idén viszont már elgondolkoztam rajta. Tudom, hogy a sárgumi saras terepen teljesít igazán, a száraz talajra való pedig száraz talajon, de azért megkérdem: tudtok-e olyan gumit, ami valamennyivel jobb az átlagnál a saras terepen is, de azért a szárazabb, köves hegyi utakon sem hagy cserben? (legtöbbet Bükkbe járunk). Nem spórolni akarok, de kevés az idõm arra, hogy egy-egy bicajozásra ekkora alapossággal(gumicsere) készüljek, tekintve, hogy az oda-vissza út is min. 250 km. Ha ismertek ilyet, kérem, hogy írjátok meg a típust, és az ajánlott méretet is. Köszönöm.



Jimmy v. Skinny Jimmy

#108
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Nagyon jók a képeid, gratula! Visszaadják a versenyt.
Bogár Gábor is sokat láthatott.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#109
zaskarrace

zaskarrace

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Bár a Gumitopikba is beírtam,itt most több a látogató, és talán kapcsolódik is...
Kb. 7 éve járok fel a hegyekbe biciklizni (azért "fel", mert alföldi vagyok), de nem emlékszem vissza ennyire saras évre mint az idei. Éppen ezért idáig nem merült fel nálam a sárgumi vásárlásának szükségessége. Idén viszont már elgondolkoztam rajta. Tudom, hogy a sárgumi saras terepen teljesít igazán, a száraz talajra való pedig száraz talajon, de azért megkérdem: tudtok-e olyan gumit, ami valamennyivel jobb az átlagnál a saras terepen is, de azért a szárazabb, köves hegyi utakon sem hagy cserben? (legtöbbet Bükkbe járunk). Nem spórolni akarok, de kevés az idõm arra, hogy egy-egy bicajozásra ekkora alapossággal(gumicsere) készüljek, tekintve, hogy az oda-vissza út is min. 250 km. Ha ismertek ilyet, kérem, hogy írjátok meg a típust, és az ajánlott méretet is. Köszönöm.

#110
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Duna Maraton 2006 képek

(érdemes a slideshow-t kiválasztani a kis fülek közül, kivételesen elég szépen csinál vetitést ;) )

Jó képnézegetést,
Gyk.

#111
doormano

doormano

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
ez a verseny végre ojan volt hogy nincs anyagi kár csak pár kopott fékbetét és ennyi, ez a verseny meghozta a kedvet a további próbálkozásokhoz:)

:bananadanén oldalam:bananadan


#112
doormano

doormano

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Valaki kért Dobogókõrõl képet...
http://mcpite.uw.hu/.../2/DSC00143.JPG

én kértem, köszi:)

:bananadanén oldalam:bananadan


#113
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Valaki kért Dobogókõrõl képet...
http://mcpite.uw.hu/.../2/DSC00143.JPG

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#114
marosv

marosv

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
köszönöm doormano!

#115
doormano

doormano

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

sziasztok!
rengetegen fotóztak a pálya szélén, nem tudtok még vhol képeket?
köszi maros

egyet tudok: http://users.atw.hu/...epek/index.html
a többire én is nagyon kiváncsi lennék:)

:bananadanén oldalam:bananadan


#116
marosv

marosv

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
sziasztok!
rengetegen fotóztak a pálya szélén, nem tudtok még vhol képeket?
köszi maros

#117
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
[belõle a sarat, de egy HFx9-et kukázni lehetett a móka miatt, meg az egész fórum tele volt a szétkopott pofák képeivel.[/QUOTE]


A BM-en én is mentem egy nem egészen egész kört, a HHH-ra már nem másztam fel mert nem láttam értelmét, hanem visszatekertem a célba. Nekem a fékemmel itt sem volt semmi gond, tavalyi fékbetétek vannak benne, nem tömõdik tele sárral, nem kopik szét, mûködik. Az amortizációról is amiket olvastam!!! A hajam az égnek állt. A BM után megmostam a gépet (egyedi giant nrs) megolajoztam a bowdeneket és azóta is használom.
A DM után ma szedtem szét a bringát, ill, nem kellett szétszedni, csak egy órahosszáig mosogatni , a bowdenezést rendbe rakni, és holnap már el is húzok is Ausztriába bringázni egy hétre!

#118
doormano

doormano

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

[
MC Pite
. A tárcsfékbetét meg el tud kopni egy verseny alatt, és akkor nincs fék. Buda maratont nem kevesen adták fel emiatt.

Bocs, de ez egyszerûen nem igaz!!! Egy normális tárcsafék betét nem tud elkopni egy verseny alatt, mert nem éri sár, ellenben a felnifékkel. Nem tudom neked milyen féked van, de nagyon meglepõdnék ha ez a saját tapasztalatod lenne. Én évekig mentem avid 2.0 V fékkel, három éve meg shimano 555-öt használok, de egy szerûen nem összemérhetõ a két fajta fék használhatósága. A DM elõtt direkt megmértem a fékbetét vastagságát, mert már egy kicsit kopott, szóval 1 mm volt (az új 2.5 mm), és nem látom rajta, hogy elfogyott volna.

szerintem teljesen igénybevételtõl függ. én ugyanazt a sram féket és ugyanazt a fékbetétet használtam Buda maratonon is meg Duna maratonon is, és csak most kopott el úgy hogy már bele ér a fém is. és a buda maraton elõtt is használt volt, kb félig lekopott. Szenrintem ez teljesen a fékbetét méretétõl, anyagától és természetesen a használójától is. én bmé-en se meg dm-en se kíméltem a bringám de nem sokat fékeztem, mondván hogy minek elpazarolni a nagynehezen megszerzett mozgási energiát. akkor lehetne összevetni a kétféktípus élettartamát ha ugyanazon a biciklin ugyanazon a terepen ugyanavval a pilótával ugyanojan idõre készített betéttel próbálkoznának, nem?

:bananadanén oldalam:bananadan


#119
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

A pumpát még mindig elküldeném a hosszútáv 9-es veteránjának......

Egy hosszúújjas Answer kesztyût este nem talált valaki a célterületen??
Nem volt a mosandó cuccok között.........

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#120
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Érdekes módon Szilváson fémig kopott mind a 4 betétem (Shimano525) ,itt a dunán pedig a hátsón nem észrevehetö,az elsön pedig csak minimális kopás látható.Az utolsó 15 km-t lapos gumi miatt szinte végig fékeztem az elsövel.Ez a sár más...