Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton -- 2006. július 2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
495 hozzászólás a témában

#141
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
még valami: a talált tárgyakat kéretik a bemondóbácsinál hagyni, mert Õ bemondja és minden versenyre magával viszi és bemondja..[/QUOTE]
Ádám!
Egy Sigma pulzusmérö öv nincs a cuccok között?Még Szilváson hagytam el.Köszi

#142
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Kérdeztem én is másik versenyen, az tmondták sokan ddolgoznak szombaton. Legyen...

Köszi a többi hobbi bicós nevében, asszem páran megtanultuk hogy míg nincs megfelelõ cucc (sárgumi hogy ne álljon meg a kerék 5-8 méterenként), addig az ilyet mellõzzük (ha nincs a végén az a *** agyagos rész akkor simán végigmentünk volna, de az tényleg horror volt :( )



Nekem sincs sárgumim, 2.1-es continentál explorerrel nyomulok, mivel csak ez az egy garnitúra gumim van, viszont tárcsféket használok, amiben nem kopik szét a betét egy maraton alatt, és nem fogja meg a sarat.

#143
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Azt hittem ez csak nekem okoz problémát, fõleg,hogy vidéken lakom, és most csak 160 km-t kellett autóznom hazáig, így fél 11-re már haza is értünk. Ádám, Te azért közelebb vagy a tûzhöz mint a nagy átlag, szólhatnál az ügy érdekében. Felõlem csinálhatnak akár közvélemény kutatást is, kinek mi lenne a jó. (Azért halkan megjegyzem, pl. a Dolomiti supermaraton is vasárnap van és bizony a verseny elõtti este a nagy sátorban ott is csak lézengenek az emberek.)

#144
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

....phuuu most rendesen elpirultam...mert szerényszörény vagyok....köszönom.


más: javallom valahogyan össze kéne hozni azt ami régen jól müxött és nem is értem most miért nem....tehát: a marcikat szombatra kéne átrakni...miért is???...a szombati versenyt vasárnap a hétfõi meló elõtt ki lehet pihenni...a szombati verseny elõtt nincs hangos buli, így mindenki tud nyugottan aludni...a szombati verseny után mindenki szívesen bulizik és kb 100X annyian lennénk egy-egy ilyen buliban...ha valaki késõbb érkezik be akkor is áll még a sátor és van kaja, nem az üres térbe érkezel, lebontott versenyszínhelyre...és mindenkit be tudnék mondani végre (most kérek elnézést a be nem mondottaktól)...vasárnap mindenki pihenhetne és jómagam sem hullaként kezdenék hétfõn melózni...vasárnap a helyi pihenõhelyeken (dunapart, tópartok...Balcsi,Orfû..stbstbstb) lehetne lábatlógatni...vasárnap reggel együtt nézhetnénk reggeli közben a szünidei matinét...stbstbs...

még valami: a talált tárgyakat kéretik a bemondóbácsinál hagyni, mert Õ bemondja és minden versenyre magával viszi és bemondja..



Hasonló megfontolásból preferálnám én is (meg szerintem sokan) a szombati versenyeket/túrákat... Nem tudom hogy milyen esély van arra hogy legalább ti nagyobbak kicsit ki tudtok hatni szervezésre...

Szoliver: http://forum.bikemag...7&postcount=340

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#145
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

még valami: a talált tárgyakat kéretik a bemondóbácsinál hagyni, mert Õ bemondja és minden versenyre magával viszi és bemondja..


egész véletlenül nem adott le egy rövidtávos egy pumpát nálad? :)
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#146
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
....phuuu most rendesen elpirultam...mert szerényszörény vagyok....köszönom.


más: javallom valahogyan össze kéne hozni azt ami régen jól müxött és nem is értem most miért nem....tehát: a marcikat szombatra kéne átrakni...miért is???...a szombati versenyt vasárnap a hétfõi meló elõtt ki lehet pihenni...a szombati verseny elõtt nincs hangos buli, így mindenki tud nyugottan aludni...a szombati verseny után mindenki szívesen bulizik és kb 100X annyian lennénk egy-egy ilyen buliban...ha valaki késõbb érkezik be akkor is áll még a sátor és van kaja, nem az üres térbe érkezel, lebontott versenyszínhelyre...és mindenkit be tudnék mondani végre (most kérek elnézést a be nem mondottaktól)...vasárnap mindenki pihenhetne és jómagam sem hullaként kezdenék hétfõn melózni...vasárnap a helyi pihenõhelyeken (dunapart, tópartok...Balcsi,Orfû..stbstbstb) lehetne lábatlógatni...vasárnap reggel együtt nézhetnénk reggeli közben a szünidei matinét...stbstbs...

még valami: a talált tárgyakat kéretik a bemondóbácsinál hagyni, mert Õ bemondja és minden versenyre magával viszi és bemondja..
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#147
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Kérdeztem én is másik versenyen, az tmondták sokan ddolgoznak szombaton. Legyen...

Köszi a többi hobbi bicós nevében, asszem páran megtanultuk hogy míg nincs megfelelõ cucc (sárgumi hogy ne álljon meg a kerék 5-8 méterenként), addig az ilyet mellõzzük (ha nincs a végén az a *** agyagos rész akkor simán végigmentünk volna, de az tényleg horror volt :( )

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#148
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sziasztok!

Én is elindultam, 110 km, szenior. Pénteken hittem az idõjárás jelentõknek miszerint hétvégén jó kis kiránduló idõ lesz, némi záporral. Hát ez nem jött be...
Mi már szombaton délután megérkeztünk Visegrádra Útközben vettünk egy teleszkópot a nejem bringájába az agyon használt suntour helyett, így megérkezés sátorverés után kerékpár szerelés következett :-) Képzeljétek el tábori körül mények között nyakvágás, beszerelés, stb. Amint azt sejtettem a black rugója túl kemény egy ötvenpár kilós bringásnak, így még azt is kicseréltem egy másikra (készültem) Hát mint mondjak? Olyan szépen mozog mint ahogy a nagykönyvben meg van írva!
A délutáni programok az esõ miatt elmaradtak :-(, de este szenzációs koncert volt amit a szerény számú közönség nagyon élvezett. A koncert alatt leszakadt az ég, nincs rá jobb szó... Eddigi reményeink a másnapi tekerhetõ pályát illetõen szerte foszlottak. Ádámunk tobább szórakoztatta a népeket, de ezt mi már nem hallottuk mert betettem a füldugót és reggelig aludtam mint a bunda. Az esõ szinte egész éjjel esett. Az ébredéstõl kezdve azon elmélkedtem, induljak-e avagy sem a maratonon, de mivel eddig az összes DM-en itt voltam, úgy gondoltma nem szakítom meg a hagyományt.
Végül az indulás mellett döntöttünk mindketten. Az aszfaltos mászással nem volt semmi gond 160-170 közötti pulzust tartva nyomtam ami tõlem tellik, de sok-sok bringástársat ez cseppet sem zavarta abban, hogy elhúzzanak mellettem :-( Valamiért mindíg úgy alakul, sokan kerülnek elém olyanok akinek a technikás részek problémát okoznak, így az ösvényes lefeléken elég rendesen lelassítottak. Úgy éreztem a lehetõségekhez képest kifejezetten jól haladok, itt még a sár teljesen tekerhetõ volt, amikor az ismerõs Tölgyikrek utáni sárga jelzésen haladva defektet kaptam az elsõ kerekemen., olyan 25 km környékén, az idõm ekkor 1ó50 környékén volt. Sebaj, egy defekt max. öt perc. Kerék ki, belsõ ki, pótbelsõ be, pumpálás.... Semmi!!! Belsõ ki, egy régebbi ragasztás levált :-( Eredeti belsõn a lyuk beragaszt, pumpálás még egy lyuk. Beragaszt, belsõ be, pumpálás semmi!!! Ekkor kezdtem ideges lenni. Eközben a megszámlálhatatlan bringás zúgott el mellettem az enyhe lejtõn. Belsõ megint ki, pumpálás, valamiért nem tudom rendesen felfújni. Talán van még egy lyuk? Nem találtam. Tartalék belsõn levált folt helyett másik ragaszt, pumpál, megint semmi. Tán csak nem a pumpa szivat? Befogom a kijáratát, nyom rendesen, de a gumit mégsem pumpálja fel.Szerintem itt vágtam fölhöz a pumpát. Kerék összerak, segitség kérés. Elõ segítõ, bocs de csak prespa szelepes pumpám van :-( Második segítõ, adom máris, huuuu bocs de nem raktam be a hátizsákba :-( Harmadik segítõ, na itt minden ok volt, pillanatok alatt felpumpáltam a gumit. Már csak szegény srácot voltam kénytelen elkedvetleníteni, ugyanis azt kérdezte: Sok van még hátra? (a hetvenbõl) Hát mondom még csak huszonötnél járunk. Az egész akció "csak" fél órámba került és teljesen elvette kedvemet, el is döntöttem a hetvennes választónál visszafordulok. Nem így történt, tekertem tekertem és egyszer csak Dobogókõn találtam magamat, és itt egy felindulásból mégis csak a folytatás mellett döntöttem. A továbbiakat nem részletezem, kevés helyen lehetett rendesen haladni, leginkább küzdelem a sárral jelige alapján tekertem, de azért csak gyültek kilométerek. Fura módon néha még élvezem is a dolgot. A technika tette a dolgát, a SRAM 7.0-es fogsor és a shimano pc 59 lánc is remekül dolgozott, igaz mindkettõ egy hónapos. Mondjuk a kistányérra kézzel kellett letenni a láncot,de ezen nem is csodálkoztam. Szép lassan értem utól és hagytam el az emberkéket, feltoltam a gépet Dobogókõre, innen a lefelé még mindíg nagyon-nagyon tetszik!!!
Az igazi fekete leves ezután következett. Elõször is a Kisrigónál az egymással beszélgetõ rendõrök elfelejtettek szólni merre kell tovább menni, én meg lezúgtam a faluba, ahol az üres fõtér láttán kicsit izgatott lettem. Szerencsére (mint utólag kiderült) még a Kisrigónál meglátott egy rendezõ-segítõ autó aki látván, hogy rosz irányba indulok utánam jött, és megmutatta merre kell mennem. Szerintem innen a Nagyvillámig egyszerûen katasztrófa volt a pálya. Rettenetesen össze volt gányolva, a felfeléken bele-bele és mégegyszer bele kellett tolni, de a lefeléken semmi gondom nem volt, mentem mindenütt csak nem tudtam úgy haladni, ahogy szerettem volna. Sok hetvenest lehagytam, akiken kifogott a sár. Tényleg sajnálom azokat a jó értelemben vett hobbi bringásokat akik nincsenek felkészülve az ilyen körülményekre. Szerintem nekik ez , maga volt a horror! Utolsó mászás aminek úgy érezem sose lesz vége, fel a Nagyvillámra, majd a végõ eresszd el a hajamat száguldás lefelé. Hát ezt imádom! 8 óra 40 perc lett az idõm. Nem fogok dicskedni vele, de jelen viszonyok között a maximum volt amit ki tudtam hozni magamból.
Érdekes módon nem éreztem olyan fáradtnak magamat, mint amire számítottam. Benyomtam két adag "bringás gulyást", majd beültem a Dunába lemosni magamról a sarat. Próbáljátok ki, egy ilyen nap után fejedelmi érzés megfürödni a folyóban!!! Bringa mosás fél óra sorban állás után, és fél kilenckor már el is indultunk haza.
Még most sem értem miért kell vasárnapra tenni a versenyeket :-(

Bea az elsõ igazán saras lejtõ láttán úgy dönött, köszöni szépen õ ebbõl nem kér, szépen visszafordult és önállóan túrázott a környéken. Nem tudom merre járt de, valami teljesen bringázható, alig sáros utakat emlegetett....

A technika jól mûködött. Az új Giant NRS vázamnak és a Reba telónak ez volt az elsõ igazán éles bevetése. A váz nagyon jó, eddigi legjobb vázam, a telóban nem találok semmi különlegeset, teszi a dolgát, viszont a nyolc éves használat után nyugdíjazott Wellgo pedál Diadora Chillli cipõt leváltó shimano 520-as pedál, és 120 s cipõ igen jó választás volt. A legnagyobb sárban be és ami a lényeg KI is tudtam lépni amikor kellett.

Üdv: Nagy Tibor, Paks

Odafelé a Kisrigó elõtt elhagytam a szemüvegemet, egy hetes volt, aki megtalálta használja egészséggel!!!

#149
vcsibe

vcsibe

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Nincs meg a szemüvegem? Ha nincs, akkor meg vennék egy ugyanolyat, mert a csere lencséim meg megvannak.


Milyen volt? Én találtam egyet, már Visegrádon. Cserélhetõ lencsés, kicsit már használt.

#150
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

hehh ha én 1989ben születtem ergo 16éves vagyok a 17ediket kezdtem meg, akkor hogy kerülhetek az U19be? mertha maradok az U17be akkor3adik lettem volna...így meg csak 15ödik:( abszolútat már megsem merem nézni...


Mert sajnos úgy van, hogy csak a születési év számít. Idén betöltöd a 17. életévedet, így 17 évesnek vesznek, minek következtében már nem lehetsz U17 hosz betöltötted azt...

http://www.mountainb...lyzat _2006.pdf

itt le is vannak irva a küszöbök

U17: 1990-91 születési év
U19: 1988-89 születési év

#151
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
www.sportaktiv.hu is fennt vannak már az eredmények
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#152
doormano

doormano

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

http://www.mtbsport....on2006/duna.pdf

hehh ha én 1989ben születtem ergo 16éves vagyok a 17ediket kezdtem meg, akkor hogy kerülhetek az U19be? mertha maradok az U17be akkor3adik lettem volna...így meg csak 15ödik:( abszolútat már megsem merem nézni...

:bananadanén oldalam:bananadan


#153
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás

nem tudtok valami eredmény listát?


http://www.mtbsport....on2006/duna.pdf

#154
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
CMX: Köszi, megnézem jobban. Igen, azt tudom hogy illik vele láncot is cserélni :( .
Nincs több külsõm, így gumi szerelésnél nem nagy probléma a defektgátló :)

lensver: Nem, középtávon idultam.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#155
doormano

doormano

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
nem tudtok valami eredmény listát?

:bananadanén oldalam:bananadan


#156
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
CMX nem lehet, hogy 15 éve nem nyomtad ilyen komolyan és nem volt még minden ilyen teljesítménycentrikus???:confused:

#157
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Hát én bevállaltam a hosszútávot.............

Köszönetet mondanék Kovács Lászlónak(Trek-Józsefhegy Bp.9-es rajtszám ha jól tudom)mert kaptam tõlle egy pumpát,amit szeretnék neki visszajuttatni.
Amire sikerült bevergõdnöm már nem találtam.Postáznám,vagy valami..

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#158
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Lensver, nem tudtátok volan szerintem a végén lévõ agyagos miatt idõben, szvsz a profiknak is több idõ volt mint gondolták az a szakasz, mi meg vért a tapadó vacaktól :mad:


Pite, te végül a hosszún mentél? Na igen, az az agyagos szar biztos megfingatott volna rendesen! Emlékszem tavaly az uccsó itatóponttól - miután végetért a sziklás déhá - jött a földes erdészeti, alig tudtunk rajta haladni. Pedig akkor nem is volt túl nagy esõzés elõtte. Most klassz lehetett. :D
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#159
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ádám, szerintem király vagy és nagyon jól csinálod a szpíkeri teendõket. Az meg hogy nem mindenkinek jön be - hát ezen tényleg nem lehet változtatni. Egy bizonyos zene se jön be a világ minden emberének, de attól még lehet remekmû! De azért ne bízd el magad, fontos dolog a szerénység. :D

Ja, és emlékeztek a - azt hiszem a - 2004-es Mátra marci szpíkerjeire? Õk valami förtelmes dolgokkal próbálkoztak, de elszalasztottak néhány komoly befutót. Pl.valamely táv gyõztesét észre se vették ha jól emlékszem.

Ádám: hát remélem tudunk is valahogy hasznára válni ennek az országnak, bár egyelõre úgy tûnik, hogy max a hozzáállásunkkal tudjuk ezt tenni. A Kapolcsi marcin is te osztod egyébként az észt? Akkor Szí ya der. Yo. :D Meg a Bükkön meg a 24 óráson.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#160
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Ilyen defektgátló szallagot én is veszek nemsoká, múltkori defekt óta érik bennem a gondolat :). Már megrendeltem múlt héten...

Szóval egy garnitúra fékem is bánta a versenyt (bõ feles fékek voltak, és igen, azért nem fog, mert elkopott :o ), de jobban fáj a hátsó fogaskerék, és lehet hogy a váltóm is kapott, az a fogaskerék csere után derül ki hogy akkor is le kívánja-e néha a láncot :(


Defektgátlónak a Slime talán kellemebb. Betöltöd a belsõbe, és kész. Ha gumit kell cserélni, nem kell mindig a szalaggal szórakozni.
A láncot meg akkor kapja fel elöl a kis kerék, ha a hátsó váltón a láncvezetõ görgõ akadozik vagy kopott, tehát arrafelé is érdemes lenne nézelõdni, mert a következõ fokozat a váltótörés. Görgõt meg elég olcsón lehet kapni.
Az már csak hab a tortán, hogy a fogassal együtt kéne cserélni a láncot is, mert a kopott lánc megeszi az új fogast. Mostanság 3 lánc 500 km-enként cserélve egy fogassal elmegy egy szezont. (15 éve mintha jobb anyagból csinálták volna az alkatrészeket...)