Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton -- 2006. július 2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
495 hozzászólás a témában

#61
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Srácok, Bükkmaratonon jobb út várható?! (Van ott agyagos rész?) Mert ott is kéne menni egy karistot

Most tervezik az útvonalat. Szerintem elég jó lesz:
Feltöltött képFeltöltött képFeltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#62
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Srácok, Bükkmaratonon jobb út várható?! (Van ott agyagos rész?)

Mert ott is kéne menni egy karistot :)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#63
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
há nem tom, lehet már öreg vagyok de nekem a buli nem hiányzik, ellenben mivel 7közben alig alszom, szombaton szoktam délig aludni.....sza nekem pl a vasárnap jobb...
de sztem legyenek a maratonok kedden és akkor nincs vita :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#64
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én is bulizós típus vagyok, s hétköznap is rendszeresen éjszakázom. Nem kellene emiatt a végigkómázott hétfõ miatt sírni - személy szerint nekem fontosabb, hogy a maraton rajtjánál legyek kipihent és top formában, az, hogy utána 1-2 napig mi van, kevéssé érdekel. De ez már tényleg off...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#65
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Láttam olyan profit,aki slickkel indult és nyomta végig a hosszún. Az se semmi!

Láttam én is valakit, 1.3 körüli gumval és csodálkoztam is, hogy vajon jó helyre jött-e? :)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#66
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás

Tárcsásra váltottam, 'vissza már nem mennék'. Középtáv, BB-7, utána kellet volna állítani, de így is fogott, igaz elég harapósan indul. BB-7 egyébként pont könnyû állíthatóságával nyújt többet mint BB-5 (már ha jól tudom,mert 7esem van). Egyébként ha összejön másik bicó azon is BB-7 lesz. Hidrás csodák meg majd késõbb...

Hétfõi szabi optimális, de ha már szabi, akkor lehetne péntekre is és akkor szombaton verseny, vasárnap buli lehetne.


Ez nekem is tetszene :) Olyan szempontból tényleg jobb lenne, hogy ha valaki a hosszúról (esetleg a középrõl) alkonyatkor ér be, akkor a rajt-cél helyen még áll a parti és a célkapu nincs lebontva.
Persze azokat is megértem, akiknek a szombat nem jönne be... tényleg nem lehet mindenkinek a kedvére tenni.

#67
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Hétfõi szabi optimális, de ha már szabi, akkor lehetne péntekre is és akkor szombaton verseny, vasárnap buli lehetne.


Hát én is a bulizósabb fajtához tartozom, ezért osztom véleményed :D

#68
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Láttam olyan profit,aki slickkel indult és nyomta végig a hosszún. Az se semmi!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#69
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
én rövidtávon mentem és z-max (1,9)-es volt fennt elõl-hátul!
a Zalaszentgróti iszapbrkózást Conti Explorerrel szenvedtem el ez ahoz képest semmi sem volt. Nem is kellett nagyon leszálnom a bicóról. A gumi jól tisztul és nem 2,1-es kevesebb sarat gyûjt.
Bár az biztos ,hogy sárgumival lehetett a legjobban haladni.
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#70
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Gumi: conty exp pro 2.1, két sárdagasztós rész kivételével nekem használható volt (már ahol nem terveztem eleve tolást), D.Kõrõl lefele pedig meglepõen jó, de hogy milyen lehetett volna sárgumi arról még nincs tapasztalatom. De lesz!

Egyébként meg meg kell tanulni (gyakorolni), 20cm-s, agyagos sárban haladni. Profik, hosszútávosok valahogy megoldották, volt aki semislickkel. Horror rész végére dübõl elindultam és - haladtam.

De azért Black Shark Mud tuning lesz. Csak hol találok mostanság ilyen jóféle mély saracskát? Talán a következõ maratonon?:(


Nyomokból úgy láttam hogy aki nyeregben haladt, azoknak mind sárgumija volt... Akkor még nem is hittem hogy annyi különbség lehet, egyszerûen nem tudtam én miért nem tudok tekerni/tolni, meg a lila ködtõl utána nem láttam


Én is úgy hallottam hogy a jobb -toolfree- állíthatóságával több (meg másik betét) a BB7, ezért maradtam végülis BB5nél. Amennyit ilyenkor utána kell álltani, még lehet akár a fékkaron is, vagy elõ a szerszámot, teker egyet, kész...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#71
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
Gumi: conty exp pro 2.1, két sárdagasztós rész kivételével nekem használható volt (már ahol nem terveztem eleve tolást), D.Kõrõl lefele pedig meglepõen jó, de hogy milyen lehetett volna sárgumi arról még nincs tapasztalatom. De lesz!

Egyébként meg meg kell tanulni (gyakorolni), 20cm-s, agyagos sárban haladni. Profik, hosszútávosok valahogy megoldották, volt aki semislickkel. Horror rész végére dübõl elindultam és - haladtam.

De azért Black Shark Mud tuning lesz. Csak hol találok mostanság ilyen jóféle mély saracskát? Talán a következõ maratonon?:(
a második p néma!

#72
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Szerintem ne add el a BB-7-est! Én shimano deore hidraulikusról váltottam, elõtte volt magura clara hidraulikusom is. A magura nagyon állat volt, csakhát ugye a magura egy idõ után beszarik :( (átengedi a dugattyú az olajat, vagy mi) Az avid nagyon fasza kis fék, annak ellenére, hogy ilyen extrém esetekben (Zalaszentgrót, Duna Maraton idén) utána kell (kéne) állítani menet közben. Nekem arra nem volt pénzem, hogy hidraulikus avidot (juicy7) vegyek. Mert szerintem avidon, hopeon kívül mást nem szabad venni.

Az utazás meg sehogy sem jó, hétfõre szabit kell kivenni, aztán kész. ;)

Tárcsásra váltottam, 'vissza már nem mennék'. Középtáv, BB-7, utána kellet volna állítani, de így is fogott, igaz elég harapósan indul. BB-7 egyébként pont könnyû állíthatóságával nyújt többet mint BB-5 (már ha jól tudom,mert 7esem van). Egyébként ha összejön másik bicó azon is BB-7 lesz. Hidrás csodák meg majd késõbb...

Hétfõi szabi optimális, de ha már szabi, akkor lehetne péntekre is és akkor szombaton verseny, vasárnap buli lehetne.
a második p néma!

#73
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

bõven elég lessz elõrehátra a 160. elsõ fékkarnál állísd a fékerõ modulációt kicsit harapósabbra míg hául tejesn adagolhatóra és akkor az babalessz.


Hehe, háátul V fék powa, már asszem kifejtettem hogy miért... (az a 25-30% ami a hátsó kerékre (ha) jut, oda elég a vfék is, pláne az új pofával) Oda ilyen triple pofa megy, ami jelenleg elöl teljesít szolgálatot -ma vettem- mert nem bírom ki ilyen gyenge fékekkel amilyen lett marci után... Ez viszont azt mondják esõben/sárban is faca lesz, úgyhogy hátra 1750,- Ftból oldom meg hogy jobabn fogjon és minden idõjárási körülmény között :). És ne romlik a fékhatás sézrevehetõen ha melegszik :D

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#74
doormano

doormano

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Na, BB6/160, BB5/185, BB7/185 és BB7/160 között vaciláltam. Kielemeztük telóm, fékerõt, hol-mire, különbséget BB5 és BB7 között...
Mivel mindegy hogy BB7hez nagyobb kínálat van ha van 2,1-2,2ért gyári BB5ös fékpofa, toolfree állítás nem izgat, telót nem fogok sokáig cserélni, így a nagyobb tárcsával enm kísértem, eléggé fog fogni a 160as, Visegrád/Dömösrõl lefele a többperces fékezéseket meg beosztom hogy ne izzon, meg jó hátsó pofáim lesznek, azok is segítenek majd...

BB7 plussz dolgai így nem játszanak, nagyobb tárcsa nem fontos, mert eléggé fogni fog a 160as is szvsz, de kíméletesebb. Egész nap ezen filóztam, végre meggyõztem magam. Viszont ipari csapágyas agyat veszek.

bõven elég lessz elõrehátra a 160. elsõ fékkarnál állísd a fékerõ modulációt kicsit harapósabbra míg hául tejesn adagolhatóra és akkor az babalessz.

:bananadanén oldalam:bananadan


#75
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Na, BB6/160, BB5/185, BB7/185 és BB7/160 között vaciláltam. Kielemeztük telóm, fékerõt, hol-mire, különbséget BB5 és BB7 között...
Mivel mindegy hogy BB7hez nagyobb kínálat van ha van 2,1-2,2ért gyári BB5ös fékpofa, toolfree állítás nem izgat, telót nem fogok sokáig cserélni, így a nagyobb tárcsával enm kísértem, eléggé fog fogni a 160as, Visegrád/Dömösrõl lefele a többperces fékezéseket meg beosztom hogy ne izzon, meg jó hátsó pofáim lesznek, azok is segítenek majd...

BB7 plussz dolgai így nem játszanak, nagyobb tárcsa nem fontos, mert eléggé fogni fog a 160as is szvsz, de kíméletesebb. Egész nap ezen filóztam, végre meggyõztem magam. Viszont ipari csapágyas agyat veszek.

hogy nyugodt legyél nekem a mázsámhoz elég a 160-as tárcsa......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#76
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Így van. :D Szerintem próbáld ki a 185-ös tárcsát, aztán legfeljebb veszel egy másikat. Végülis nem olyan nagy anyagi ráfordítás, ha el tudod adni a régi tárcsát.


Na, BB6/160, BB5/185, BB7/185 és BB7/160 között vaciláltam. Kielemeztük telóm, fékerõt, hol-mire, különbséget BB5 és BB7 között...
Mivel mindegy hogy BB7hez nagyobb kínálat van ha van 2,1-2,2ért gyári BB5ös fékpofa, toolfree állítás nem izgat, telót nem fogok sokáig cserélni, így a nagyobb tárcsával enm kísértem, eléggé fog fogni a 160as, Visegrád/Dömösrõl lefele a többperces fékezéseket meg beosztom hogy ne izzon, meg jó hátsó pofáim lesznek, azok is segítenek majd...

BB7 plussz dolgai így nem játszanak, nagyobb tárcsa nem fontos, mert eléggé fogni fog a 160as is szvsz, de kíméletesebb. Egész nap ezen filóztam, végre meggyõztem magam. Viszont ipari csapágyas agyat veszek.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#77
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

160as gondolom annyival jobban, amennyivel gyengébb...


Így van. :D Szerintem próbáld ki a 185-ös tárcsát, aztán legfeljebb veszel egy másikat. Végülis nem olyan nagy anyagi ráfordítás, ha el tudod adni a régi tárcsát.

#78
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Jól érted. Amúgy avid juicy 7-t vettem volna, csak hát a pénz az nagy úr. Jobban szeretem a hidraulikus adagolhatóságát. Ha a BB-7-t avid sl fékkarokkal veszed, akkor azért jól be lehet lõni az adagolhatóságot is. Válaszolva a kérdésedre: Attól függ, hogy mire használod: én a cross-countryzok. elõre 185-ös tárcsát vettem elõször!, de az nagyon durva volt, nagyon hirtelen harapott (orfûn estem is miatta faszát). Nekem a 160mm-es elõre és hátra is bõven elég. Hozzáteszem, hogy 12 éve montizok, járok versenyekre, és mások elmondása szerint jól megyek lefelé, úgyhogy szerintem nem velem volt a probléma. Szóval ha te is cc-zel, akkor elég a 160-as tárcsa elõre, hátra (hacsak nem vagy nagyobb súlyú rider, én 75kg wok). Ha DH-ra kell akkor meg az elsõ kereked/bicajod súlyától függõen 185-ös vagy 203-as tárcsa. De szerintem csakis elõre kelhet nagyobb tárcsa.


75-80 kg vagyok, és elég sokmindenre használom a gépet hangulattól függõen :). CC, egy kis DH, de mindenféle útfelületen a 45°os lejtõ és melekedõtõl a köves/földes egyenes útig megyek mindenen.
Azt mondod hogy nehezen adagolható a 185ös? (160as gondolom annyival jobban, amennyivel gyengébb...)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#79
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Ha jól értem akkor te 2 nem is olcsó olajos után vettél bowdenes tárcsát, ugye? Ahogy elnézegettem a BB7 azért nem rossz zsuga...

185 vagy 203ast vegyek? Tudom, nagyobb jobb, de hamarabb beleér a sárba is, etc... Ha van mindkettõ, akkor egy ezres a különbség...


Jól érted. Amúgy avid juicy 7-t vettem volna, csak hát a pénz az nagy úr. Jobban szeretem a hidraulikus adagolhatóságát. Ha a BB-7-t avid sl fékkarokkal veszed, akkor azért jól be lehet lõni az adagolhatóságot is. Válaszolva a kérdésedre: Attól függ, hogy mire használod: én a cross-countryzok. elõre 185-ös tárcsát vettem elõször!, de az nagyon durva volt, nagyon hirtelen harapott (orfûn estem is miatta faszát). Nekem a 160mm-es elõre és hátra is bõven elég. Hozzáteszem, hogy 12 éve montizok, járok versenyekre, és mások elmondása szerint jól megyek lefelé, úgyhogy szerintem nem velem volt a probléma. Szóval ha te is cc-zel, akkor elég a 160-as tárcsa elõre, hátra (hacsak nem vagy nagyobb súlyú rider, én 75kg wok). Ha DH-ra kell akkor meg az elsõ kereked/bicajod súlyától függõen 185-ös vagy 203-as tárcsa. De szerintem csakis elõre kelhet nagyobb tárcsa.

#80
info@sportaktiv.hu

info@sportaktiv.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Egy nem is kicsi dobozt megtöltöttünk a verseny után a talált tárgyakkal. Aki keres vmit, írjon az info@sportaktiv.hu címre pontos megjelöléssel, hátha...

Üdvözlettel:

Sportaktív
www.sportaktiv.hu