Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#161
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Helló. Köszönöm szépen a tanácsokat. Méretben teljesen - miliméterre - azonos a szélessége és a hossza is a mostani nyergemmel. Amivel az a problémám, hogy nem Flow. 100 körül már pont szükségem lenne  a lyukas részre. Ez viszont pont az lenne.

Azért mielőtt nagyon beleéled magad: a lyuk nem feltétlenül előny. Jó, én finoman szólva nem vagyok egy sportos alkat, de ami lyukas nyerget kipróbáltam, az több problémát okozott, mint a teli nyereg, előnyös tulajdonságát egyiknek sem tapasztaltam.
Van akinek bejön, de azt hiszem, ez részben anatómiai adottságok kérdése is.

#162
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

"... De, mindenképp mérd le az ülőgumók távolságát, kicsit hasonlítsd a formáját a mostani nyergedhez, etc.. Sokat tud segíteni a döntésben...."

:)

Helló. Köszönöm szépen a tanácsokat. Méretben teljesen - miliméterre - azonos a szélessége és a hossza is a mostani nyergemmel. Amivel az a problémám, hogy nem Flow. 100 körül már pont szükségem lenne  a lyukas részre. Ez viszont pont az lenne. A formája teljesen hasonló. Az orr része keskeny, ami nálam is fontos pont. És elég sokat megyek betét nélküi gatyábanl is, egy szál pendejben dolgozni, így a szivacsossága is elég megfelelő lenne. Súlyra sem horror, 287. Úgyhogy asszem belevágok.  :D (Ja, és az ára 4100,- Ft átszámítva, freeshipping. Ennyiért nem nagy zsákbamacska)  :wub:


Binglof módosította - 2014. július 08. - 14:25

Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#163
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

A segítségeteket szeretném kérni. Hátha valaki ismeri az alábbi nyerget:

mJIZ-NtjyBhLEdrdTV2Nakw.jpg

Velo 2107. Egy olcsó, de "állítólag" extra kényelmes nyereg. Nem használta esetleg valaki közületek?

Szia! szerintem a rivjúkat nézegesd róla nyugodtan, ugyebár más felhasználók által írt értékelések ugyanolyan hasznosak, mintha valaki itt nyilvánítana véleményt :) De, mindenképp mérd le az ülőgumók távolságát, kicsit hasonlítsd a formáját a mostani nyergedhez, etc.. Sokat tud segíteni a döntésben.

 

Épp' tegnap teszteltem egy kínai replika nyerget, amit trekking felhasználásra javasolnak. És, valóban. Ha fékváltókaron utaztam nyújtott karral, v felső fogásban, iszonyat jónak éreztem. Jól támasztott, remek alapot adott, ráadásul életemben először volt a s.ggm alatt "likas" nyereg, egész kellemes. Viszont, a széles orr-része miatt, mikor előredőltem, elkezdett NAGYON kényelmetlen lenni. Egy keskeny orrú nyereg, ami jó támasztékot ad hátul (ergo elég széles) a legjobb "számomra" országútra. 

 

Szóval mindenképp abból indulj ki, hogy milyen "pozitúrában" tekersz sokat, hol érzed a mostani nyerged kényelmetlennek, hol szeretnék extra párnázottságot v esetleg honnan akarsz "lekapni" a nyeregből.. :)



#164
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

A segítségeteket szeretném kérni. Hátha valaki ismeri az alábbi nyerget:

mJIZ-NtjyBhLEdrdTV2Nakw.jpg

Velo 2107. Egy olcsó, de "állítólag" extra kényelmes nyereg. Nem használta esetleg valaki közületek?


Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#165
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Sziasztok!
Szakmai segítséget kérnék, nyeregválasztásban:
Klasszikus geometriájú országútin, városban napi 10-10 kilométer állandó használat, 30-as átlagtempóval.
Tehát rövidtávokon is kényelmes, közepes szélességű, külsőre egyszerű megjelenésű nyerget keresek.
Eddig egy gélbetétes, széles, textilborítású régi Selle ülést használtam, de a textil megadta magát.
A Selle XO üléseket nézegettem, mert árban sem mennék az egekig, de több helyen olvastam, hogy csak hosszútávokon kényelmesek csak igazán.
Van javaslatotok?
Köszi!


Az országban több helyen lehet tesztelni wtb nyergeket. Elviheted kipróbálni őket.

#166
afghan

afghan

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

Szakmai segítséget kérnék, nyeregválasztásban:

Klasszikus geometriájú országútin, városban napi 10-10 kilométer állandó használat, 30-as átlagtempóval.

Tehát rövidtávokon is kényelmes, közepes szélességű, külsőre egyszerű megjelenésű nyerget keresek.

Eddig egy gélbetétes, széles, textilborítású régi Selle ülést használtam, de a textil megadta magát.

A Selle XO üléseket nézegettem, mert árban sem mennék az egekig, de több helyen olvastam, hogy csak hosszútávokon kényelmesek csak igazán.
Van javaslatotok?

Köszi!



#167
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

oem bármi lehet

nekünk itt rock machine-okon kb 12 féle wtb katalógban nem létező színű nyereg van a bringákon.

Ez megnyugtató, köszönöm.



#168
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hozzáértőket kérdezném, hogy találkozott már valaki hamisított nyereggel, vagy nyugodtan megvehetem ezt:

 

http://apro.bikemag....go-l236181.html

 

nem láttam még ugyanis WTB Vigo-t fehér WTB felirattal az ülőfelületén... jelent ez valamit, vagy csak én parázom túl?

oem bármi lehet

nekünk itt rock machine-okon kb 12 féle wtb katalógban nem létező színű nyereg van a bringákon.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#169
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Hozzáértőket kérdezném, hogy találkozott már valaki hamisított nyereggel, vagy nyugodtan megvehetem ezt:

 

http://apro.bikemag....go-l236181.html

 

nem láttam még ugyanis WTB Vigo-t fehér WTB felirattal az ülőfelületén... jelent ez valamit, vagy csak én parázom túl?



#170
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Hmmm, az eredeti kerül 290 lejbe szomszédoknál, 90 euró a bike24-en, ez meg kb. 18 euró. Mennyi lenne, ha olcsó is lenne?

 

Most ez kimarad az életemből, Excat, köszönet a felajánlást :) a Testbike-on is volt most valami alap speci BG nyereg vadonat új

 

Maradok jelenleg a Flitenál, hosszú távon azzal sincs baj. : )

 

egyébként tesztre lehet elkérek majd egy spoont, egy haver vette, de nem tetszik neki, aztán nem is használja.. : )


Vejne módosította - 2014. június 24. - 06:24


#171
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az inkább hollow cro-mo. Ti 50 grammal könnyeb ha valakit a súly is érdekel. Ez egy elb@szott phenom utánzat ami szerintem nem is olyan olcsó

Szerintem ő az. http://www.specializ...-evo-expert-gel



A sebesség mindent megold.

 


#172
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT

 

Ezzel a BG felirattal, formával... gyanúsan emlékeztet valamire, viszont árban nem.

 

Valamiért még sem venném meg. Talán a 24 dolláros ár mellé a sínre ráírt "hollow" meg talán "titanium" feliratok mintha kissé azt sugallnák számomra, hogy az itteni kátyútengerre, télen szétfagyott utakra nem biztos, hogy támogatja a nem 65 kg-os tömegemet... :D

Az inkább hollow cro-mo. Ti 50 grammal könnyeb ha valakit a súly is érdekel. Ez egy elb@szott phenom utánzat ami szerintem nem is olyan olcsó



#173
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT

 

Ezzel a BG felirattal, formával... gyanúsan emlékeztet valamire, viszont árban nem.

 

Valamiért még sem venném meg. Talán a 24 dolláros ár mellé a sínre ráírt "hollow" meg talán "titanium" feliratok mintha kissé azt sugallnák számomra, hogy az itteni kátyútengerre, télen szétfagyott utakra nem biztos, hogy támogatja a nem 65 kg-os tömegemet... :D

Ha Speci nyereg kell, nekem van egy fehér eladó. Már ha nem vitték még el. :)



#174
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT

 

Ezzel a BG felirattal, formával... gyanúsan emlékeztet valamire, viszont árban nem.

 

Valamiért még sem venném meg. Talán a 24 dolláros ár mellé a sínre ráírt "hollow" meg talán "titanium" feliratok mintha kissé azt sugallnák számomra, hogy az itteni kátyútengerre, télen szétfagyott utakra nem biztos, hogy támogatja a nem 65 kg-os tömegemet... :D



#175
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Hali!

 

Vennék üléscsövet, eddig thomson-ban gondolkoztam, de a pár oldallal előrébb olvasott méret problémák, kicsit aggasztanak, igazából nem lenne fontos a márka stb. csak valami olyasmit keresnék amit 26 centinél jobban ki tudok húzni a mostani gagyi 400-as nak 26 centinél van a max jelölés.

Szóval ha van más alternatíva azt is megfontolnám.

 

Azért nem kevesen használjuk nagy megelégedéssel a Thomson-t...



#176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hali!

 

Vennék üléscsövet, eddig thomson-ban gondolkoztam, de a pár oldallal előrébb olvasott méret problémák, kicsit aggasztanak, igazából nem lenne fontos a márka stb. csak valami olyasmit keresnék amit 26 centinél jobban ki tudok húzni a mostani gagyi 400-as nak 26 centinél van a max jelölés.

Szóval ha van más alternatíva azt is megfontolnám.

31,6-os bbb még van 450 hosszú, az kihúzható gazdagon  :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#177
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Hali!

 

Vennék üléscsövet, eddig thomson-ban gondolkoztam, de a pár oldallal előrébb olvasott méret problémák, kicsit aggasztanak, igazából nem lenne fontos a márka stb. csak valami olyasmit keresnék amit 26 centinél jobban ki tudok húzni a mostani gagyi 400-as nak 26 centinél van a max jelölés.

Szóval ha van más alternatíva azt is megfontolnám.

Szia!

 

NC17 márkájút tudom ajánlani, könnyű és eléggé ki lehet húzni. Pontos adatot este tudok írni ha kell.

Nekem ez van: http://www.nc-17shop...products_id=141



#178
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Hali!

 

Vennék üléscsövet, eddig thomson-ban gondolkoztam, de a pár oldallal előrébb olvasott méret problémák, kicsit aggasztanak, igazából nem lenne fontos a márka stb. csak valami olyasmit keresnék amit 26 centinél jobban ki tudok húzni a mostani gagyi 400-as nak 26 centinél van a max jelölés.

Szóval ha van más alternatíva azt is megfontolnám.



#179
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Lemértem, 145 mm széles.

 

Köszönöm! 10mm aggasztó egy kissé. Megpróbálok valahol ráülni egy ilyenre, nem kapkodom el.



#180
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

A párnázása valószínűleg kétségkívül bejönne, ez hasonló lehet mint amim most is van. A Laser V Pro a 145-148mm szélességével 7-10mm-es keskenyebb, mint amiről biztosan tudom, hogy jó (Speed V Sport SE, 155mm). A 133mm-es nyereg pedig határozottan túl keskeny. Meg tudnád mérni, hogy a tiéd a legszélesebb ponton milyen széles? A nyereg annyira egyéni kérdés, hogy sajnos ez csak próbával derül ki.

Lemértem, 145 mm széles.