Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#181
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Egyszer kipróbálnék egy ilyet: https://www.kickstar...he-bicycle-seat



#182
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A Wtb Laser V Pro nagyon kényelmes nyereg, igazi kanapé érzés, a Team változatnak picivel vékonyabb a párnázása, de az is nagyon jó, nekem Team van, a pro kevésbé kemény, szerintem nem fogsz benne csalódni.

 

A párnázása valószínűleg kétségkívül bejönne, ez hasonló lehet mint amim most is van. A Laser V Pro a 145-148mm szélességével 7-10mm-es keskenyebb, mint amiről biztosan tudom, hogy jó (Speed V Sport SE, 155mm). A 133mm-es nyereg pedig határozottan túl keskeny. Meg tudnád mérni, hogy a tiéd a legszélesebb ponton milyen széles? A nyereg annyira egyéni kérdés, hogy sajnos ez csak próbával derül ki.



#183
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Sajnos tudom, hogy a nyereg teljesen egyéni kérdés. Van a WTB Test Ride akció, amiben korlátozott számú üzletből kaució ellenében lehet vinni nyergeket próbára. Budapesten három üzlet van, ebből egy nem foglalkozik vele, a másik nem vette fel a telefont, a harmadik adna nyerget de nem futárkodnak, a kaució megfizetése átutalással probléma és eleve csak 4-6 napra adnak nyerget. Annyi a probléma ezzel, hogy már elment tőle a kedvem.

Két nyereg érdekelne, a Pure V és a Laser V, de leginkább az utóbbi. Megveszem 17000 forintért + posta, aztán nem lesz jó, gutaütést kapok.. Már azon is gondolkodom, hogy meghagyom a jelenlegi kényelmetlen nyerget és nem megyek azzal a bringával hosszútávra.

A Wtb Laser V Pro nagyon kényelmes nyereg, igazi kanapé érzés, a Team változatnak picivel vékonyabb a párnázása, de az is nagyon jó, nekem Team van, a pro kevésbé kemény, szerintem nem fogsz benne csalódni.



#184
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Én is WTB mániás vagyok, mióta megvettem az SST nyerget. 150km, 8 óra nyeregben meg sem kottyant rajta. Kb. Moszkváig eltekernék rajta mindenféle gond nélkül. (http://www.wtb-bike.hu/nyereg/sst.html)

DE!! nyereg ügyben hiába adunk tanácsot, csak a saját tapasztalatunk mondhatjuk, a mi fenekünknek mi volt a jó. Sajnos neked kell rátalálni a tutti nyeregre.

Érdekességnek elmondom, hogy én a tesztprogram keretében kipróbáltam a Pure-V nyerget, ami elvileg az SST testvére méretre, formára (csak 4mm-el szélesebb, gondoltam ez semmiség) csak van a közepében egy csatorna is. Hát, mégis más mert nem volt olyan jó, mint az SST.

 

Sajnos tudom, hogy a nyereg teljesen egyéni kérdés. Van a WTB Test Ride akció, amiben korlátozott számú üzletből kaució ellenében lehet vinni nyergeket próbára. Budapesten három üzlet van, ebből egy nem foglalkozik vele, a másik nem vette fel a telefont, a harmadik adna nyerget de nem futárkodnak, a kaució megfizetése átutalással probléma és eleve csak 4-6 napra adnak nyerget. Annyi a probléma ezzel, hogy már elment tőle a kedvem.

Két nyereg érdekelne, a Pure V és a Laser V, de leginkább az utóbbi. Megveszem 17000 forintért + posta, aztán nem lesz jó, gutaütést kapok.. Már azon is gondolkodom, hogy meghagyom a jelenlegi kényelmetlen nyerget és nem megyek azzal a bringával hosszútávra.



#185
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Specialized Alias helyett szeretnék egy másik nyerget az országútira.

A montin lévő Avatar-on gondolkodom, vagy a Phenom, esetleg a Toupe került még képbe.

Esetleg milyen alternatívát ajánlanátok?


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#186
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

5 évig egy WTB Speed V Sport SE nyerget használok az egyik bringán. Talán van ennél kényelmesebb is, de különösebb gond nélkül el vagyok vele. A bőr szegecselése elengedett, megragasztottam palma tex-el, még 5 év minimum. Sajnos ez már nem kapható.

 

Az új bringámon egy nagyon keskeny, viszonylag lapos kialakítású WTB nyereg van. Kétszer mentem vele, összesen 80km-t. Lassan borogatni kell a hátsómat. Mielőtt nekikezdenék nyerget nyeregre vásárolni egy rakás pénzért, nem lehet valahol nyergeket próbálni? WTB érdekelne, van több tippem is: Laser V Team, Laser V Pro, Speed V Comp, Pure V Comp.

Úgy gondolom, ha a szélesség adott, nagyon mellé nem nyúlhatok. A Speed V Sport SE 155mm széles (ez a jó), ami feltört 134mm széles. A Speed V Comp-ra már csak 142-146mm-t adnak meg (weboldala válogatja), a Laser V-re 142-148mm-t (oldala válogatja). Ez így eléggé bizonytalan próbálkozás lenne, mindegyik keskenyebb mint amit szeretnék.

Én is WTB mániás vagyok, mióta megvettem az SST nyerget. 150km, 8 óra nyeregben meg sem kottyant rajta. Kb. Moszkváig eltekernék rajta mindenféle gond nélkül. (http://www.wtb-bike.hu/nyereg/sst.html)

DE!! nyereg ügyben hiába adunk tanácsot, csak a saját tapasztalatunk mondhatjuk, a mi fenekünknek mi volt a jó. Sajnos neked kell rátalálni a tutti nyeregre.

Érdekességnek elmondom, hogy én a tesztprogram keretében kipróbáltam a Pure-V nyerget, ami elvileg az SST testvére méretre, formára (csak 4mm-el szélesebb, gondoltam ez semmiség) csak van a közepében egy csatorna is. Hát, mégis más mert nem volt olyan jó, mint az SST.


Marci

#187
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

sziasztok!

 

Öcsémnek pont ilyen biciklije van ( http://jizdni-kola.o...ova-kalkulacka/ )

 

de sajnos ma lelopták a bringájáról a nyereg csövet lámpával nyereggel együtt ....

szeretné ha gyári állapotba tudná hozni,hol találhat hozzá alkatrészt? köszi

 

0c7961d287e0b5b5f5214b03a4a83b9d.jpg


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#188
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Szerencséd van, hogy pont WTB érdekel:

http://www.wtb-bike.hu/test_ride.html

 

Köszönöm, ez tényleg kiváló lehetőség. Sajnos alig van pár helyen, Sopronban nincs. :( Megkérdezek egy pár üzletet, hogy futárkodással (az én költségemre) működik-e.

 

Egyébként, ha a nyereg 1cm-el keskenyebb (155 helyett 145mm), attól már lehet kényelmetlen?



#189
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Szerencséd van, hogy pont WTB érdekel:

http://www.wtb-bike.hu/test_ride.html



#190
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

5 évig egy WTB Speed V Sport SE nyerget használok az egyik bringán. Talán van ennél kényelmesebb is, de különösebb gond nélkül el vagyok vele. A bőr szegecselése elengedett, megragasztottam palma tex-el, még 5 év minimum. Sajnos ez már nem kapható.

 

Az új bringámon egy nagyon keskeny, viszonylag lapos kialakítású WTB nyereg van. Kétszer mentem vele, összesen 80km-t. Lassan borogatni kell a hátsómat. Mielőtt nekikezdenék nyerget nyeregre vásárolni egy rakás pénzért, nem lehet valahol nyergeket próbálni? WTB érdekelne, van több tippem is: Laser V Team, Laser V Pro, Speed V Comp, Pure V Comp.

Úgy gondolom, ha a szélesség adott, nagyon mellé nem nyúlhatok. A Speed V Sport SE 155mm széles (ez a jó), ami feltört 134mm széles. A Speed V Comp-ra már csak 142-146mm-t adnak meg (weboldala válogatja), a Laser V-re 142-148mm-t (oldala válogatja). Ez így eléggé bizonytalan próbálkozás lenne, mindegyik keskenyebb mint amit szeretnék.


freddyke módosította - 2014. május 03. - 02:50


#191
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

Aki sokat kínlódik a nyergekkel mint én annak egy jónak tűnő kalkulátor

http://saddleselecto...m/index_en.html

 

 

nem rossz,majd kitöltöm,de addig is hátha valaki valamire esküszik...

 

MTB,rövid 50-80 km vegyes túrák,173 a magasságom kerek 100 kg

 

köszönöm...ja kb 10e körül...


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#192
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Aki sokat kínlódik a nyergekkel mint én annak egy jónak tűnő kalkulátor

http://saddleselecto...m/index_en.html


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#193
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ránézésre nagyon hasonló wcs nyergem van, és bár tudom, neked ez nem sokat segít, de én nagyon szeretem, még nem volt másik nyergem, ami ennyire passzzolt volna. Most, hogy linkelted, komolyan elgondolkodtam, vegyek-e egyet belőle...

De ha tapasztalat, az enyém karbonpálcás volt anno, eltörött az egyik pálca (egy menet otthontól legtávolabbi pontján), azóta két vazsdarab van a helyén. Az üléses-karbonos szakival meg húzzuk az időt, mikor kerít(ünk) végre egyszer rá sort., hogy megjavítsa.

 

...

Valakinek tapasztalat ritchey nyergekkel? 



#194
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Tudna valaki segg-íteni? 

 

Van itt kéremszépen eladó nyereg:

 

http://www.tuttibrin...nyereg?start=18

 

ritchey néven, ebike-on tényleg 10k felett van. Erről mit lehet tudni? Gondolom, nem aszfaltbetyárkodásra szánták, elég keskeny, így jó lehet (130mm) de a gyártó oldalán se sokat írnak róla sajnos. :\ 

 

Valakinek tapasztalat ritchey nyergekkel? 



#195
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Szia!

 

Igen, későn. :( Elmebajról rendeltem. Autómatán meg sem néztem már, hogy itthon mennyi, mert 99% minden drágább. Ez most az az 1%.

 

Egy Selle Italia SLS Flow-t és egy Fizik Gobi-t próbálnék ki szívesen. Majd egyszer. Nem utolsó nyergem ez a Spoon. :)

 

Lehet, hogy alapvetően olcsóbb, de a szállítási költségek miatt csak a tényleg nagyon olcsó cuccok érik meg, vagy amit nem lehet itthon kapni.

A Fizik Gobiról szinte csak rosszat olvastam.. A Charge Spoonról viszont szinte csak jót, nekem mégsem volt kényelmes :)

Reméljük neked jó lesz!



#196
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

hali!

 

tudom, hogy későn szólok, de elég drágán sikerült szerezned! látom, hogy most épp nincs itthon cromo pálcás spoon, de anno 5-7 ezer között mozgott, 12ért pedig kapsz titán pálcásat.

 

Szia!

 

Igen, későn. :( Elmebajról rendeltem. Autómatán meg sem néztem már, hogy itthon mennyi, mert 99% minden drágább. Ez most az az 1%.

 

Egy Selle Italia SLS Flow-t és egy Fizik Gobi-t próbálnék ki szívesen. Majd egyszer. Nem utolsó nyergem ez a Spoon. :)



#197
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

A sok variálás végül meghozta gyümölcsét. Rendeltem egy ilyet:

 

 

Charge Spoon

 

Nem csillog, mint a karácsonyfa, nincs hangzatos neve, valószínűleg senki nem ismeri, én mégis baromi kíváncsi vagyok. Mert:

Wiggle.com:

4.6 5

684 Reviews  :mellow: 

Képek után guglizva amikor láttam, hogy milyen sokan használják Thomson cső felett, teljesen meggyőzött (=tényleg nem lehet szar). Szállítással együtt 10k, egy-két héten belül itt van (árból köv., tehát nem a Ti pálcás, szvsz nem éri meg). A vásárlást az is elősegítette, hogy az eBay-en is 170 eladott darabot mutat a számláló. Szóval ezt ki kell(ett) próbálnom.

 

A Knifeból csak Ti verzió van sajnos.

hali!

 

nekem volt ilyenem, de nem volt kényelmes, állandóan feltörte a seggemet. most egy Selle Italia XR van, ami ugyanolyan kemény, mégsem tör.

persze lehet, hogy neked jó lesz, mindenkinek más a segge.

 

tudom, hogy későn szólok, de elég drágán sikerült szerezned! látom, hogy most épp nincs itthon cromo pálcás spoon, de anno 5-7 ezer között mozgott, 12ért pedig kapsz titán pálcásat.

 

amúgy egyáltalán nem ismeretlen, a Charge nagy fixis divat itthon is, egy rakás ilyen nyerget láttam már


  • IAmSpecialized kedveli ezt

#198
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Miért szívás? Ha nem jön be a nyereg, nem könnyű másikat választani? (szűkös választék)

azért mert merev a közepe. a sín végig merevíti a nyeregtestet hosszában, pont a zacsinál mindenhol benyomódnak más nyergek, na ez nem.


  • IAmSpecialized kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#199
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.989 hozzászólás

A sok variálás végül meghozta gyümölcsét. Rendeltem egy ilyet:

 

 

Charge Spoon

 

 

Halleluja!  :)


Kisherceg módosította - 2014. március 13. - 10:03

  • verti kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#200
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mostanában pedig olyan érzésem van egy 3 km-es mászás után, mintha bevizeltem volna, mikor leszállok a gépről.

 

És őket néztem ki:

- Selle Italia SLS Carbonio Flow: http://www.selleital...oad/pagina_sls/

- Fi'zi:k Gobi K:ium: http://www.fizik.it/...dles/gobi-kium/

 

Mindkettő más kialakítású. Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Gondolom nem szempont, minden jel szerint Thomson nyeregcsőre kerül.

 

A bevizelős érzés akkor van ha agyonnyomod a prosztatádat. Nemrég probáltam ki egy Gobi XM-et és eléggé nyomott középen, az SLS ilyen szempontból vlszlg jobb választás (az SLR-ből itélve), de persze a személyes méreteidtől is függ egysmás. A középcsatornások/lyukasak segíthetnek ha érzékeny vagy ilyen téren.

 

Ha nem zavar látatlanban nyerget venni akkor a Lidl féle Wittkop Medicust is próbáld ki, 2500 Ft-ért nem nagy bukta :)

 

Nekem is Thomson Elite csövem van, de pont azért választottam mert az egyik legkönnyebb alu, amellett hogy írtózatosan jól néz ki és bombabiztos. Karbont nyeregben, csőben, kormányban se vállalom mert pillanatok alatt eltörném, elég könnyű vagyok csak vakmerő :)


  • IAmSpecialized kedveli ezt