Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#201
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

A sok variálás végül meghozta gyümölcsét. Rendeltem egy ilyet:

 

DSCN0488.jpg

Charge Spoon

 

Nem csillog, mint a karácsonyfa, nincs hangzatos neve, valószínűleg senki nem ismeri, én mégis baromi kíváncsi vagyok. Mert:

Wiggle.com:

4.6 5

684 Reviews  :mellow: 

Képek után guglizva amikor láttam, hogy milyen sokan használják Thomson cső felett, teljesen meggyőzött (=tényleg nem lehet szar). Szállítással együtt 10k, egy-két héten belül itt van (árból köv., tehát nem a Ti pálcás, szvsz nem éri meg). A vásárlást az is elősegítette, hogy az eBay-en is 170 eladott darabot mutat a számláló. Szóval ezt ki kell(ett) próbálnom.

 

A Knifeból csak Ti verzió van sajnos.


IAmSpecialized módosította - 2014. március 12. - 23:34


#202
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

én nem szívatnám magam i-beam csővel és nyereggel.

 

Miért szívás? Ha nem jön be a nyereg, nem könnyű másikat választani? (szűkös választék)



#203
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.916 hozzászólás

Én meg a Thomson Elite / Italia SLS Flow helyett lehet inkább egy Race Face Atlas I-Beam nyeregcső - nyereg kombót választok. Állati design, nekem piszkosul bejön. Minimálisan olcsóbb és "jelentősen" könnyebb. Neten rákeresve a Race Face vs Thomson seatpost kombinációra elég jó véleményeket lehet olvasni (mindkettőről). A Thomsont tank nem töri meg, de a pille súllyom alatt szerintem egy papírcső sem törne el.  :D

 

én nem szívatnám magam i-beam csővel és nyereggel.


  • zeezoltano és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#204
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Lehet állati szerencsém van de a bringa gyári nyerge (WTB Speed V Sport SE) nekem tökéletes. Látva mások kínlódását eszem ágában sincs lecserélni, ha tönkremegy is ilyet veszek. :) Nem árt néha kiállni a nyeregből és úgy tekerni vagy minimálisan mozogni a rajta előre hátra, különben nem csoda, hogy zsibbadás lesz a vége.

 

Én meg a Thomson Elite / Italia SLS Flow helyett lehet inkább egy Race Face Atlas I-Beam nyeregcső - nyereg kombót választok. Állati design, nekem piszkosul bejön. Minimálisan olcsóbb és "jelentősen" könnyebb. Neten rákeresve a Race Face vs Thomson seatpost kombinációra elég jó véleményeket lehet olvasni (mindkettőről). A Thomsont tank nem töri meg, de a pille súllyom alatt szerintem egy papírcső sem törne el.  :D


IAmSpecialized módosította - 2014. március 12. - 13:32


#205
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Lehet állati szerencsém van de a bringa gyári nyerge (WTB Speed V Sport SE) nekem tökéletes. Látva mások kínlódását eszem ágában sincs lecserélni, ha tönkremegy is ilyet veszek. :) Nem árt néha kiállni a nyeregből és úgy tekerni vagy minimálisan mozogni a rajta előre hátra, különben nem csoda, hogy zsibbadás lesz a vége.



#206
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Aha, ez nem egy könnyű sport. :)

 

Nem azért.  :D  Ma előrébb döntöttem a nyerget, így ez az érzés nem jön elő, főleg felfelé nem. Viszont egyenes szakaszon meg nagyon előre billen és túl nagy súly nehezedik a karomra. Hiába, a jelenlegi nyeregcsövön nem lehet olyan pontosan beállítani a dőlésszöget, érzésre pont a kettő között lenne az ideális.



#207
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.916 hozzászólás

. Mostanában pedig olyan érzésem van egy 3 km-es mászás után, mintha bevizeltem volna, mikor leszállok a gépről.



Aha, ez nem egy könnyű sport. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#208
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

A Trabant spoilerezésének tipikus esete...

 

A történet legvégén semmi köze nem lesz a Trek 4300-as típus, megnevezéshez a kerékpárom. Azonnali összhang nem megoldható. Komplett új gépet két nyomós okból sem veszek. Azt az utat járom, ahol lesznek átmeneti kontrasztok, de a legvégére kialakul majd némi balansz.


IAmSpecialized módosította - 2014. március 08. - 23:22


#209
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

A Trabant spoilerezésének tipikus esete...


  • verti kedveli ezt

#210
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Gondolom amelyik jobban passzol a seggedhez ezt te sem tudod és mi még nem is láttuk (már mint a segged).

Minimum az hogy megméred a ülőcsont távolságod.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#211
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Kinéztem két fotelt. Ár, külső és vélemények alapján (+elérhető kell, hogy legyen a bikediscount-nál). Most Bontranger Evoke 1 van (316 gr :) ), ami régen sem volt igazán kényelmes, de 5000 km-t azért "átszenvedtem" vele. Mostanában pedig olyan érzésem van egy 3 km-es mászás után, mintha bevizeltem volna, mikor leszállok a gépről. Nem mindig, de megérett a cserére. Ő az: http://lp1.pinkbike....p4pb5934611.jpg

 

És őket néztem ki:

- Selle Italia SLS Carbonio Flow: http://www.selleital...oad/pagina_sls/

- Fi'zi:k Gobi K:ium: http://www.fizik.it/...dles/gobi-kium/

 

Mindkettő más kialakítású. Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Gondolom nem szempont, minden jel szerint Thomson nyeregcsőre kerül.


IAmSpecialized módosította - 2014. március 08. - 22:19


#212
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Esetleg valaki volt már ilyen speci féle nyereg mérésen, ezt csinálják külön is vagy csak egybe mindennel? Illetve hogy ezért mennyi pénzt szoktak kérni.

Csinálják külön is, nem kell végigmenni a teljes teszten.




#213
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

Budapesten a Berguson és a Bringaland (ha jól emlékszem) az a két hely, ahol a Speci féle mérések mennek (nem csak a nyereg, hanem minden más is)

Esetleg valaki volt már ilyen speci féle nyereg mérésen, ezt csinálják külön is vagy csak egybe mindennel? Illetve hogy ezért mennyi pénzt szoktak kérni.



#214
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok!

Vettem téli bringának egy olcsóbb monit.
Sajnos utólagosan derült ki hogy az acél nyeregcső beragadt az acél vázba.
Elég mélyen van kb. 25 cm és olyan 4-5 cm re lóg ki a nyeregcső a vázból.
Nem tudom ebből kifolyólag használni, beállítani a magasságomhoz.
Elsősorban a váz és a nyeregcső megmentése a szempont de persze ha muszáj akkor le tudok mondani a nyeregcsőről...
WD 40 nem használ,festést jó volna megtartani..
Kérnék szépen mindenkit aki rendelkezik megfelelő tapasztalattal hogy segítsen ha tud!


Köszönöm!

Legtutibb az volna ha betudnád állítani gázolajba pár napra, csodákat tud tenni.  Ha ez nem megy tekerd be pár napra a csatlakozást gázolajos ronggyal időnként locsolgasd.

Ennek persze van korszerűbb megoldása is.

Ő http://www.novatio.b...uct/shock-spray

sck261001000epic1.png

Ez gyakorlatilag úgy működik hogy a fújáskor nagyon lehűti az anyagot így a két anyag a csatlakozásnál ha minimálisan is eltávolodnak egymástól és a kapillaritás miatt be tud szivárogni a csavarlazító. Minél többször használod annál mélyebben hatol a résbe, én használom néha reménytelen eseteket old meg. Azt hogy hol találsz ilyet viszont nem tudom mert szerintem kiskereskedelmi forgalomban nem kapható. Hasonló elven működők azonban biztosan.


zeezoltano módosította - 2014. január 29. - 12:09

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#215
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nekem egy 20cm mélyen begyógyult alu nyeregcsőre a megoldás az volt, hogy a nyeregcső fejét befogtam egy satuba, s utána a vázat húztam-forgattam ÓVATOSAN, mert hevült de nem kicsit.

 

15 perc alatt kint volt a cső.. : )



#216
Bianchi fan

Bianchi fan

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
A címet meg tudod adni?

#217
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

Sziasztok!

Vettem téli bringának egy olcsóbb monit.
Sajnos utólagosan derült ki hogy az acél nyeregcső beragadt az acél vázba.
Elég mélyen van kb. 25 cm és olyan 4-5 cm re lóg ki a nyeregcső a vázból.
Nem tudom ebből kifolyólag használni, beállítani a magasságomhoz.
Elsősorban a váz és a nyeregcső megmentése a szempont de persze ha muszáj akkor le tudok mondani a nyeregcsőről...
WD 40 nem használ,festést jó volna megtartani..
Kérnék szépen mindenkit aki rendelkezik megfelelő tapasztalattal hogy segítsen ha tud!


Köszönöm!

Már belefáradtam, hogy a fórum-etikettre oktassak minden kérdezőt.....

Úgy rémlik, egyik korábbi hozzászólásomban ajánlottam egy boltot, akiknek ez az egyik specialitásuk. Keresgélj szépen ! Gugli haver is biztosan segít.


Marci

#218
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Sziasztok,

 

Magyarországon valaki árul specialized nyergeket, esetleg olyan boltról tudtok-e, ahol meg tudnak mérni és az alapján tudnak nyerget ajánlani? Már elég sok nyergen túl vagyok(wtb laser V, wtb vigo, cube rfr, giant tcx nyerge, pro vulture, meg valamilyen BBB) de még nem sikerült megtalálnom az igazán kényelmeset, az eddigi legjobb egy wtb vigo, de 1,5 óra után azon is jelentkezik a zsibbadás, így a következő nyeregnél "tudományosabban" szeretnék választani, mert a random próbálgatás nem igazán jött be.

Országútra és terepre is szükségem lenne nyeregre, amin 5-6 óra tekerés ne járjon zsibbadással.

Budapesten a Berguson és a Bringaland (ha jól emlékszem) az a két hely, ahol a Speci féle mérések mennek (nem csak a nyereg, hanem minden más is)


  • hermfer kedveli ezt


#219
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

Sziasztok,

 

Magyarországon valaki árul specialized nyergeket, esetleg olyan boltról tudtok-e, ahol meg tudnak mérni és az alapján tudnak nyerget ajánlani? Már elég sok nyergen túl vagyok(wtb laser V, wtb vigo, cube rfr, giant tcx nyerge, pro vulture, meg valamilyen BBB) de még nem sikerült megtalálnom az igazán kényelmeset, az eddigi legjobb egy wtb vigo, de 1,5 óra után azon is jelentkezik a zsibbadás, így a következő nyeregnél "tudományosabban" szeretnék választani, mert a random próbálgatás nem igazán jött be.

Országútra és terepre is szükségem lenne nyeregre, amin 5-6 óra tekerés ne járjon zsibbadással.


hermfer módosította - 2014. január 28. - 18:23


#220
Bianchi fan

Bianchi fan

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Vettem téli bringának egy olcsóbb monit.
Sajnos utólagosan derült ki hogy az acél nyeregcső beragadt az acél vázba.
Elég mélyen van kb. 25 cm és olyan 4-5 cm re lóg ki a nyeregcső a vázból.
Nem tudom ebből kifolyólag használni, beállítani a magasságomhoz.
Elsősorban a váz és a nyeregcső megmentése a szempont de persze ha muszáj akkor le tudok mondani a nyeregcsőről...
WD 40 nem használ,festést jó volna megtartani..
Kérnék szépen mindenkit aki rendelkezik megfelelő tapasztalattal hogy segítsen ha tud!


Köszönöm!