Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#241
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

akkor nekem makom van :) ketfele volt ebben a vazban, egyik sem csuszik be szerencsere.



#242
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Nekem volt Thomson csövem, nem volt vele gondom a Cannondale vázban.

Most akkor alu váz + alu csövet kenhetem karbon pasztával? Fog sercegni?  :)

Ja és akkor a bilincs résznél kenjem? 


karakoram módosította - 2013. november 18. - 11:51


#243
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

a Thomson be fog csúszni, mintha mind egy ezreddel kisebbre lenne esztergálva

Nekem eddig minden méretű Thomsonom folyton lecsúszott. Több vázban is.

Ezreddel? :) Tizeddel.



A sebesség mindent megold.

 


#244
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Mint írtam eleinte becsúszott a cső, nem nagyon akarom ezt eljátszani a Thomson nyeregcsővel is. Biztos ami biztos alapon... 

a Thomson be fog csúszni, mintha mind egy ezreddel kisebbre lenne esztergálva

Nekem eddig minden méretű Thomsonom folyton lecsúszott. Több vázban is.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#245
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Mint írtam eleinte becsúszott a cső, nem nagyon akarom ezt eljátszani a Thomson nyeregcsővel is. Biztos ami biztos alapon... 



#246
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás

Ha karbon vázhoz és nyeregcsőhöz karbon paszta kell, akkor neked alu-paszta kéne az aluváz + nyeregcsőhöz, nem ? :P

Amúgy minek akarod kenni ? Becsúszik a nyeregcső ?


Marci

#247
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Szereztem a haveromnak a karbon vázához és nyeregcsövéhez kis karbon pasztát a mai nap. 

Azon gondolkodám, hogy mivel az első időkben be-becsúszott a saját bringámon a nyeregcső (mondjuk már nem teszi mert megfordítottam a bilincset), a hamarosan érkező Thomson csövet úgy teszem majd be, hogy kenek a vázba egy kis pasztát. Nekem alu vázam van, és a cső is az. Lehet ezzel valami gond, nem fog sercegni? Jól gondolom, hogy a karbon pasztát a sima zsírral ellentétben pont a nyeregcső belsejénél ott kell felvinni ahova a bilincs esik? 

Köszönöm



#248
lovasz.z

lovasz.z

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Köszi! maradok a vitrinnél! :)



#249
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás

Az sajnos kuka. Vagy vitrin.


Marci

#250
lovasz.z

lovasz.z

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

sziasztok! a következő a problémám: nyergemben a titánpálca eltörött. létezik-e javítási technológia, vagy kuka? köszönettel.



#251
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Húzzál egy negyed-fél kört a tekerentyûn, lent, amíg nincs teljesen rányomva a gyors-zár.


Teljesen jó a mezei fogkrém.


Köszi, máshol volt a probléma. A bilincs kialakításával volt a gond.

#252
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Becsúszkáló nyeregcsõre mi az orvosság ha mértanilag minden rendben. Vegyek hiper szuper karbon pasztát vagy mezei fogkrém is ugyan ezt tudja? Esetleg más oldható kötés?


Húzzál egy negyed-fél kört a tekerentyûn, lent, amíg nincs teljesen rányomva a gyors-zár.

#253
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Becsúszkáló nyeregcsõre mi az orvosság ha mértanilag minden rendben. Vegyek hiper szuper karbon pasztát vagy mezei fogkrém is ugyan ezt tudja? Esetleg más oldható kötés?


Teljesen jó a mezei fogkrém.

#254
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Becsúszkáló nyeregcsõre mi az orvosság ha mértanilag minden rendben. Vegyek hiper szuper karbon pasztát vagy mezei fogkrém is ugyan ezt tudja? Esetleg más oldható kötés?

#255
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Nekem SMP Dynamic volt több mint egy évig és utólag nagyon bántam, hogy eladtam, mert nem volt elõtte se és azóta se olyan kényelmes nyergem, amelyen hosszú távon is - viszonylag - jól éreztem magam. Viszont egyetlen hátránya van, ami miatt nem lehet jó neked, hogy ez abszolút csak egy pozíciós nyereg. Erre különösen igaz, hogy vagy könyöklõ, vagy normál kormány fogás, de a kettõ egy beállítással nem fog menni. Sõt, megkockáztatom, hogy önmagba a könyöklõre sem túl ideális a kialakítása miatt.

Szóval hosszú távra szerintem kényelmes és jó nyereg, de valóban nem lehet rajta fészkelõdni. Én végül pont ezért adtam el, mert nem volt olyan lehetõség benne, hogy közelebb csússzak a kormányhoz, ha erre lenne szükségem. Viszont simán vennék újra, ha megtehetném, hogy a hosszú tekerésekre legyen egy külön nyergem.


Köszönöm szépen a választ! Letettem a nyeregrõl.
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#256
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Vajon egy azonos nyerget lehet-e használni triatlonos könyöklõvel és normálisan koskormányos fogással úgy hogy kényelmes legyen?
Vagy valamelyik póz mindenképpen elveri a másikat?
Van ebben valakinek saját tapasztalata?


Nekem SMP Dynamic volt több mint egy évig és utólag nagyon bántam, hogy eladtam, mert nem volt elõtte se és azóta se olyan kényelmes nyergem, amelyen hosszú távon is - viszonylag - jól éreztem magam. Viszont egyetlen hátránya van, ami miatt nem lehet jó neked, hogy ez abszolút csak egy pozíciós nyereg. Erre különösen igaz, hogy vagy könyöklõ, vagy normál kormány fogás, de a kettõ egy beállítással nem fog menni. Sõt, megkockáztatom, hogy önmagba a könyöklõre sem túl ideális a kialakítása miatt.

Szóval hosszú távra szerintem kényelmes és jó nyereg, de valóban nem lehet rajta fészkelõdni. Én végül pont ezért adtam el, mert nem volt olyan lehetõség benne, hogy közelebb csússzak a kormányhoz, ha erre lenne szükségem. Viszont simán vennék újra, ha megtehetném, hogy a hosszú tekerésekre legyen egy külön nyergem.

#257
kocsi

kocsi

    vendég

  • fórumtag
  • 180 hozzászólás

Köszönöm szépen ezt a tapasztalatot! Szóval ez ilyen rövidtávra van 1-2óra és aztán el lehet felejteni. Ettõl féltem, hogy így mûködik, ahogy írtad.


Nem értek egyet. Én is Hybridet használok a montin és nincs vele semmi bajom. Ronda :) , nem olyan elegáns mint a Specialized nyergek a többi bringámon, de nekem hosszú távon sem problémás. Talán kicsit jobban figyelni kell a pontos beállításra, de ha egyszer megvan, akkor nincs miatta gond.

#258
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Én sokáig használtam ilyen nyerget.Valóban nagyon komfortos,de van egy nagy hátránya ami miatt szerintem Neked nem lesz jó.Kialakítása miatt csak egyetlen ideális ülés- pozíció van rajta,így az elõre-hátra csúszkálást,fészkelõdést elfelejtheted.Nekem egy 200 km feletti túrán véresre dörzsölte a belsõ combomat mert nem tudtam pozíciót váltani.Na ekkor ért véget öröknek hitt barátságunk.


Köszönöm szépen ezt a tapasztalatot! Szóval ez ilyen rövidtávra van 1-2óra és aztán el lehet felejteni. Ettõl féltem, hogy így mûködik, ahogy írtad.
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#259
Baranyas

Baranyas

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Én sokáig használtam ilyen nyerget.Valóban nagyon komfortos,de van egy nagy hátránya ami miatt szerintem Neked nem lesz jó.Kialakítása miatt csak egyetlen ideális ülés- pozíció van rajta,így az elõre-hátra csúszkálást,fészkelõdést elfelejtheted.Nekem egy 200 km feletti túrán véresre dörzsölte a belsõ combomat mert nem tudtam pozíciót váltani.Na ekkor ért véget öröknek hitt barátságunk.

#260
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
sziasztok!
Ma voltam bent az egyik budapesti boltban, és nagyon le lettem hurrogva a nyergem miatt, a srác nagyon ügyes eladó, de azért nem vettem meg az általa kínált nyerget, de erõsen elgondolkodtam.
A selle smp hibrid nyerge, ez elvileg 1.5 szerese az általam kinézett korábban linkelt nyeregnek, de annyira lelkesen és pozitívan mesélt róla, hogy elgondolkoztam a beszerzésén, sajnos a bikemag.hu-n található cikkek meg inkább tûnnek fizetett reklámoknak, és így nehezen tudok mérlegelni.
SMP nyergeket el lehet-e vinni bárhol is tesztkörre?
Vajon egy azonos nyerget lehet-e használni triatlonos könyöklõvel és normálisan koskormányos fogással úgy hogy kényelmes legyen?
Vagy valamelyik póz mindenképpen elveri a másikat?
Van ebben valakinek saját tapasztalata?

A boltban állították, hogy igen, egy nyereggel két pozíciót azonos beállítás mellett is ki lehet szolgálni, csak mondom még nem vagyok kellõen meggyõzve, meg az eladó érdeke, hogy eladjon és mondja a jókat a termékrõl, s a bikemagon fellelhetõ cikk is arról szól, hogy bizony csak egy pózban lehet kényelmesen ülni azon a nyergen.

a nyereg: Bringaport.com

a vonatkozó bikemag.hu-s cikk:Nyeregteszt: Selle SMP Extra