Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#261
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Ilyent vettem nemrég, de nem igazán bírtam még kipróbálni, csak rövidtávon próbáltam.

Én sokáig használtam bevált. Jól lehet rajta helyezkedni a terepen, nem betonkemény, de azért sportos.



#262
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

"kisse" draga :)


"Ha az ár nem számítana..." :) Mindent tud: ultra jól néz ki, kompakt, van benne kajak, vízálló és tölthetõ.

#263
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
"kisse" draga :)

#264
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

akkor ezt is aruljak par nev alatt :) neztem, de gombelemes, illetve lezynenek van szebb dbja. de lenyegeben a gombelem miatt vetettem el, mert varosi bringara kell, nem ideiglenes megoldasnak. a montis sisakomon van egy ilyen veszvillogo.


[OFF]Ha az ár nem számítana, akkor én Knog Blinder Twinpack-t vennék. :)

Feltöltött kép[/OFF]

#265
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Én sokáig használtam bevált. Jól lehet rajta helyezkedni a terepen, nem betonkemény, de azért sportos.

Fizik Nisene Sport Wing Flex nyeregrõl van valakinek tapasztalata?



#266
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Fizik Nisene Sport Wing Flex nyeregrõl van valakinek tapasztalata?

#267
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ez nem tetszik? Bontranger Ember.

Feltöltött kép


akkor ezt is aruljak par nev alatt :) neztem, de gombelemes, illetve lezynenek van szebb dbja. de lenyegeben a gombelem miatt vetettem el, mert varosi bringara kell, nem ideiglenes megoldasnak. a montis sisakomon van egy ilyen veszvillogo.

#268
masta_dry

masta_dry

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Ilyen a betétje:


Köszi!
Van ilyen nadrágom, csak épp nem vettem észre, hogy jobb lenne, mint a többi. Lehet, hogy nem igazgattam el rendesen a betétet. Teszek vele még egy próbát.

#269
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Az egesz onnan jott, hogy annyi ronda villogo van, ennel normalisabbat nem talaltam. Mar ha nem megy a funkcionalitas rovasara.


Ez nem tetszik? Bontranger Ember.

Feltöltött kép

#270
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
tisztaban vagyok vele, de rohadt jol nez ki :) illetve ebayrol mar vettem eleg villogot, ami mind mukodik, de a tartoja besz*rt mindnek. cannondale is csinalt most kormanyba integralt ledet a badboyhoz.

#271
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Akár esztétikus, akár nem, a villogónak az a dolga, hogy 'õ' villogjon és ne a tulajdonosa.
Praktikum szempontjából semmivel sem nyújt többet a leggagyibb t...o gazdaságos hátsó világításnál.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#272
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Varosi kozlekedesre mennyire elcseszett konstrukcio? Az araval annyira nem is lenne bajom, de ranezesre eleg olcso csonek tunik, amit epp az egyik legkritikusabb helyen furkaltak ki.

Built-in Bicycle Tail Light - LightSKIN

Az egesz onnan jott, hogy annyi ronda villogo van, ennel normalisabbat nem talaltam. Mar ha nem megy a funkcionalitas rovasara.

#273
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Mielõtt belevágsz, kérdezz rá, hogy csinálnak-e ilyen tesztet, mert mint írtam nekem - igaz ez Szeged - nem volt mérés ennek kapcsán. Egyébként meg ezzel még nem leszel teljesen kisegítve, hiszen csak a nyereg szélesség lesz az, amit biztosra vehetsz, de hogy ezen beül melyik típus jön majd be, azt továbbra is ugyanúgy lutri marad. (akár ahogy írod is 30e vs. 7e kategóriában)

Hét év alatt két nyergem volt, ebbõl 4éve kb ugyanaz van.
Van egy olyan érzésem, hogy bármelyik nyerget be lehet ülni egy idõ után, és azt is sejtem, hogy váltáskor az elején nem lesz 100%osan kényelmes.

Wtb-n kívül más nyerget ki lehet még próbálni Pesten?
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#274
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Kicsit tartok az ilyen bg fit mérésektõl, nem tudom ellenõrizni, hogy most tényleg csak az egy bizonyos 30eFt-os nyereg lenne nekem jó, vagy létezik 7eFtért egy másik olcsób lehetõség, de kétség nem fér hozzá, hogy nagyon hasznos szolgáltatásnak tûnik.

Részszolgáltatás létezik? Csak nyereg beállítás és nyeregkiválasztás?:)


Mielõtt belevágsz, kérdezz rá, hogy csinálnak-e ilyen tesztet, mert mint írtam nekem - igaz ez Szeged - nem volt mérés ennek kapcsán. Egyébként meg ezzel még nem leszel teljesen kisegítve, hiszen csak a nyereg szélesség lesz az, amit biztosra vehetsz, de hogy ezen beül melyik típus jön majd be, azt továbbra is ugyanúgy lutri marad. (akár ahogy írod is 30e vs. 7e kategóriában)

#275
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Ilyen a betétje: Feltöltött kép


A northwave-é is nagyon hasonló , olyan mintha 2cm vastag szivacson ülnék:) Mióta megvan a többit nem is olyan jó használni...
Kicsit tartok az ilyen bg fit mérésektõl, nem tudom ellenõrizni, hogy most tényleg csak az egy bizonyos 30eFt-os nyereg lenne nekem jó, vagy létezik 7eFtért egy másik olcsób lehetõség, de kétség nem fér hozzá, hogy nagyon hasznos szolgáltatásnak tûnik.

Részszolgáltatás létezik? Csak nyereg beállítás és nyeregkiválasztás?:)
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#276
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Ilyen a betétje: Feltöltött kép

#277
masta_dry

masta_dry

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Nagyon szubjektív, de nálam a Fizik Aliante VS nyereg és egy nagyon jó minõségû betétes naci (Pearl Izumi Elite) minden zsibbadás, és egyéb problémákat megoldotta, 600 km ugyan nem volt, de 300 minden irritáció, kényelmetlenség nélkül abszolválva.


300km? Nekem az több volna, mint elég. :cool2: Megtennéd, hogy felteszel egy képet a nadrág betétes részérõl?

@_A: Sajnos nincs rá sok esély. Még járatós vagyok, nem tudom körülbelül sem, mi a hiba a képletben. A meglévõ nyereggel játszadozom, mindenféle beállítást próbálgatva. Nem akarom elkapkodni a beruházást.

#278
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
[quote name='andersen']Úgy tudom a BG FIT mérésnél ezt is nézik, de kérdezz rá, nem 100%.

Nálam spec. nem nézték. Utólag hiányoltam is ezt a dolgot, de akkor eszembe se jutott.

#279
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

nem lehetne inkább fordítva? :D
Amúgy hogyan lehet eldönteni mi az ideális fenékszélesség? Az hogy mit találok kényelmesnek az alfelem számára, azt mibõl lehetne kitalálni? Hol van olyan bolt, ahol ilyen mérést végeznek?


Úgy tudom a BG FIT mérésnél ezt is nézik, de kérdezz rá, nem 100%.
Részletek
Mint láthatod az ülõcsontok távolsága csak egy paraméter. Sokat számít pl. az is, hogy milyen szögben áll a medencecsont, itt nagyon szemléletesen bemutatják.

Házilag ülõcsont távolságot mérni: A legegyszerûbb egy memory foam-os ágybetétre ülni, majd a keletkezett "gödrök" legmélyebb pontjainak távolsága. Ha erre nincs lehetõség, akkor puha ülõfelületre alufólia, ráülsz majd az így keletkezett "lenyomatot" megfordítva a "csúcsok" távolsága.

Nagyon szubjektív, de nálam a Fizik Aliante VS nyereg és egy nagyon jó minõségû betétes naci (Pearl Izumi Elite) minden zsibbadás, és egyéb problémákat megoldotta, 600 km ugyan nem volt, de 300 minden irritáció, kényelmetlenség nélkül abszolválva.

#280
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

600km? Brutális. Ennyi után szerintem valahol érthetõ a kényelmetlen érzés. Az én hátsóm is 96kg, de nekem a zsibbadás a bajom. Azt még elviselem valahogy, hogy szétülöm a tomporomat, csak ne zsibbadnék...

@_A: szólj, ha megveszed a nyerget, mert az egyik potenciális célpontom pont ez a nyereg, és örömmel olvasnék róla véleményt.


nem lehetne inkább fordítva? :D
Amúgy hogyan lehet eldönteni mi az ideális fenékszélesség? Az hogy mit találok kényelmesnek az alfelem számára, azt mibõl lehetne kitalálni? Hol van olyan bolt, ahol ilyen mérést végeznek?
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???