Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#301
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Szia Smokk!

Ha még nem vagy teljesen elkötelezõdve a két márka felé, akkor esetleg itt van még egy opció:
WTB Magyarország | Test Ride Program | Kerékpár Alkatrész

WTB Test Ride - teljesen ingyenesen kipróbálhatod a nyergeket több napon át a saját bringádon, aztán utána eldöntheted, hogy kell-e vagy sem.

Szóval, ha gondolod....
;)


Én pl. szívesen kipróbálnám, de sajna Csongrád megyében nem vagytok elérhetõek. :(

#302
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia Smokk!

Ha még nem vagy teljesen elkötelezõdve a két márka felé, akkor esetleg itt van még egy opció:
WTB Magyarország | Test Ride Program | Kerékpár Alkatrész

WTB Test Ride - teljesen ingyenesen kipróbálhatod a nyergeket több napon át a saját bringádon, aztán utána eldöntheted, hogy kell-e vagy sem.

Szóval, ha gondolod....
;)


Sziasztok!

Selle italia xo flow és specialized riva road nyergek között vacillálok. Specialized -nél még a szélesség is kérdéses 143 vagy 155. sqlabos mérés alapján 13,5 cm az alap ülõgumó szélességem. Egy fitness/cross bicóra kellene. Leginkább napi használat városban,országúton,de néha egy-egy túrázás is szóba jöhet. Van valakinek tapasztalata ezekkel az nyergekkel?


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#303
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Sziasztok!

Selle italia xo flow és specialized riva road nyergek között vacillálok. Specialized -nél még a szélesség is kérdéses 143 vagy 155. sqlabos mérés alapján 13,5 cm az alap ülõgumó szélességem. Egy fitness/cross bicóra kellene. Leginkább napi használat városban,országúton,de néha egy-egy túrázás is szóba jöhet. Van valakinek tapasztalata ezekkel az nyergekkel?


Senki nem használta ezeket még? :confused: Hozzátenném,hogy sajnos nem tudom kipróbálni õket,tehát az elsõ vásárlás lutri lesz mindenképp... Különben mindenképpen a keményebb nyereg lenne jó eddigi tapasztalat alapján.

#304
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Sziasztok!

Selle italia xo flow és specialized riva road nyergek között vacillálok. Specialized -nél még a szélesség is kérdéses 143 vagy 155. sqlabos mérés alapján 13,5 cm az alap ülõgumó szélességem. Egy fitness/cross bicóra kellene. Leginkább napi használat városban,országúton,de néha egy-egy túrázás is szóba jöhet. Van valakinek tapasztalata ezekkel az nyergekkel?

#305
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Szerintem nem lesz jobb érzésre már ennyi km után.Én a hátul,keresztben domború nyergeket nem szeretem...
Volt régen egy olcsó Selle XO nyergem,marha kényelmetlen volt.Utána vettem Trinity feliratú nyerget,olyat,ami pölö a 2000nemtudomhanyas évjáratú Caprine Boomer-en volt,lyukas közepû.Na,azt nagyon szerettem.Még most is van egy,csak kapott új köntöst egy új köntöst egy bõrös szaki jóvoltából!:-)
Van most használatban egy Koski Fastback nyergem is,azt is nagyon szeretem,nagyon kényelmes.
Magellan-os

#306
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
többet ne ;)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#307
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Mennyi idõt szánjak egy nyeregre, hogy megszokjam? Van egy Flite Max-om lassan van 800 km benne, de valahogy nem az igazi. Az az érdekes, hogy betétes nadrágban rosszabb, mint sima rövidnadrággal... Nem tudom mennyi idõt adjak még neki, persze a rosszat is meg lehet szokni. Volt pl. nekem is SMP nyergem, de engem is zavart, hogy csak egyféle képen lehet rajta ülni.

#308
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Sziasztok!

Elindult a WTB Test Ride programunk, amelyben teljesen kötelezettségmentesen próbálhatjátok ki a WTB nyergeket a saját bicikliden a kedvenc útvonalaidon.

Részletek itt: WTB Magyarország | Test Ride Program | Kerékpár Alkatrész

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#309
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Én a Speci nyergeit ajánlom. Ez a Body Geometry nem hülyeség.


Én lassan 2 hónapja barátkozom a Romin Evo-val, de még nem szerettünk egymásba. :) Viszont mivel nincs keret - meg ötlet se nagyon, hogy merre tovább - újat keresni, így próbálom elmélyíteni a kapcsolatunkat és kevésbé fájdalmas útra terelni. Elõbb - utóbb megszokom.

Nekem amúgy eddig a Fizik Arione, Selle SMP Dynamic és az Evo közül a legkényelmesebb a Dynamic volt, csak azért adtam el, mert azzal meg az volt a bajom, hogy kizárólag egy pozícióban volt jó, ha meg kicsit elõbbre húzódtam volna rajta a nagyobb tempó miatt, akkor az már rendesen kényelmetlen volt. Sokszor gondoltam már rá, milyen kár, hogy nincs egy nyereg teszt lehetõség, mert azért ez a megveszem/kipróbálom dolog, elég húzós anyagilag.

#310
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok!
3-4 napos túrához (Balaton kör, napi 60-70 km) szeretnék valami kényelmes nyerget venni. Olvasgattam, keresgéltem, de nincs igazán ötletem. Az a gondom, hogy túl sokat nem fogok tudni elõtte tekerni, így olyan megoldás kéne, ami a lehetõ legkomfortosabb így is. Ja, és jó lenne minél olcsóbban megúszni, túl sokat nem tekerek, ez is ilyen céges kötelezettség lesz... Szóval ki mit tudna ajánlani?


Én a Speci nyergeit ajánlom. Ez a Body Geometry nem hülyeség.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#311
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Minden bringásnak más a segge és ezért más neki a kényelmes. Ebben az ügyben igazán tuti tippet nem fogsz kapni. Napi 60-70 km-re már a nagyon széles- kényelmes nyergek már nem igazán jók, a sportosakat meg szokni kell.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#312
Greg83

Greg83

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
3-4 napos túrához (Balaton kör, napi 60-70 km) szeretnék valami kényelmes nyerget venni. Olvasgattam, keresgéltem, de nincs igazán ötletem. Az a gondom, hogy túl sokat nem fogok tudni elõtte tekerni, így olyan megoldás kéne, ami a lehetõ legkomfortosabb így is. Ja, és jó lenne minél olcsóbban megúszni, túl sokat nem tekerek, ez is ilyen céges kötelezettség lesz... Szóval ki mit tudna ajánlani?

#313
masta_dry

masta_dry

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Köszi szépen, utána fogok járni. Jól hangzik!

#314
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Az országúti topicban épp mostanában beszéltünk az ISM Adamo nyergekrõl, az pont az ilyen problémára kínál megoldást, szerintem kérdezd meg a hazai forgalmazót, Markust (magyarul beszélõ német), hogy enged-e kipróbálni egyet, hátha.
Nekem a Road van, egy ideig nem használtam, de most néhány edzés óta újra azt használom, szenzációs, érezni, hogy kicsit sem ülök a gát lágyrészein, csak a csonton, ezt mondjuk meg kell szokni, hiszen mivel kisebb felületen oszlik el a súlyod, eléggé tud nyomni is. De egy idõ után hozzászokik a csont és nem kellemetlen.
Viszont hátránya a Road típusnak, hogy elég széles elöl, így a comb belsõ részét kicsit dörzsöli. Ha most vennék, valami újabb típust vennék, aminél már odafigyeltek erre, és keskenyebb elöl.

#315
masta_dry

masta_dry

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Vízszintessel indultam, utána elõre döntöttem, de akkor a csuklóm fájt, karból tartottam magam az elõrecsúszás ellen. A zsibbadást a gát tájék elnyomódása okozza, nem a péniszem maga nyomódik. Az szerencsétlen elérzéketlenedik, ha nem foglalkozom a kezdõdõ zsibbadással, és tovább tekerek nyeregbõl kiállás nélkül.

Én is használt nyergekre fogok ráállni, köszönöm a tippet.
Azt viszont megköszönném, ha vetnétek egy pillantást a bringa beállítására, hátha én nem veszem észre, hogy mi nem stimmel. Majd teszek fel képeket.

#316
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Olvastam az apróban egy hirdetést, ahol törött pálcával kínál valaki karbon ülést, ígér hozzá egy óbudai céget, akik ilyesmi javítással foglalkoznak. Már írtam a srácnak, küldjön kontaktot, remélem megteszi! És igen, sajnos fixen van a nyeregbe rögzítve a pálca. :(
---
Masta_dry kérdésére nálam egyértelmû a válasz, ilyenkor picit mindig billentek a nyergen elõre. Valahol vízszintes környékén szokott jó lenni, még nem csúszok róla elõre, de már nem nyomja a f.rk.m tövét.

#317
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.644 hozzászólás
Elõbb mondtam: Egy speciális gép rakja be a nyeregbe a sínt. Valahogy belehajlítja a sínt. Az soha nem oldható rögzítéssel van és nem is fröccsöntik.

Természetesen érdemes keresgélned ! Sajnos a nyereg az olyan dolog, hogy mindenkinek egyénileg kell megtalálnia a seggének megfelelõ nyerget. A nyereg dõlésszögével is sok minden változhat, próbáld meg elsõre vízszintesre beállítani, esetleg késõbb kipróbálni elõre hátra dönteni egy minimálisat. Aztán használd egy darabig és figyeld, mit érzel. Ha nem jó, akkor sajnos nyeregcsere. A hímtagod zsibbadása talán azért lehet, mert túl magasra áll a nyereg orra ? Esetleg fotózd le és akkor megnézzük, hátha abból kiderül valami.
Most így elsõre azt mondom, próbálj ki egy keskenyebb, 130mm körüli nyerget ha a szélesek nagyon nem voltak jók.
Én mindig használt, olcsó nyergekkel próbálkoztam és ha nem volt jó, egy kicsit még olcsóbban eladtam. Mind elment néhány nap alatt.
Marci

#318
masta_dry

masta_dry

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
A helyedben megnézném, hogy miképp van rögzítve a pálca a nyereghez. Ha oldható kötéssel (csavar + bilincs), akkor elég új pálcát keresned. Ha a pálcára lett fröccsöntve a mûanyag alapkeret (a kép alapján nagyon úgy fest), akkor nem sok esélye van a civilizált javításnak. (talán kókányolni lehet, de veszélyes).

Én meg azért vetõdtem erre, mert ezidáig nem sikerül rendes nyerget találnom. A hímtagom zsibbad fél óra tekerés után. Az ülõcsont távolságom 115 mm. Erre 25-30mm-t szoktak ráhagyni, és az így kapott értéknek megfelelõ szélességû nyerget ajánlják. Ez esetemben 140-145mm, de pl. a ddk t3 eden nyerge (155mm) kényelmetlen volt, az ülõcsontom belsõ oldalát nyomta!? Azóta egy Selle Italia X0 Genuine Gel nyereg is ki lett általam selejtezve, hasonló okok miatt. Kezd elég drága hobbimmá válni a nyeregvadászat. Erõsítsetek meg abban, hogy érdemes folytatni a keresést, és valamikor meg fogom találni a megfelelõ nyerget; mert most semmi mással nem foglalkozok a bringámon, csak ezzel. Újrakezdõ vagyok, és kb. 1 órát tekernék alkalmanként, de félidõben már piszkosul fészkelõdök a nyeregben. (országúti használat a kies Alföldön) Kiállni persze ki lehet, de akkor szétesik a mozgásom, fordulat visszaesik, nyújtom a láncot, stb... Van valaki esetleg közületek, aki 100kg körül mozog, és hasonló helyzetben volt, de sikerült rendes nyerget találnia, vagy inkább az jellemzõ, hogy együtt él a kényelmetlenséggel az ember?

#319
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.644 hozzászólás
Hát, itt nézelõdj: nyereg « MTB ALKATRÉSZ « Kategóriák tallózása Javítani, cserélni a sínt nem szokták.
A tv-ben volt a "Hogyan készült" sorozat, ott volt a bringanyereg gyártás is. A sínt egy spéci géppel feszítik a helyére.
Marci

#320
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
HHH-n vitt a mai körünk, egy szûk (és micsoda csoda!) saras lefelében beestem a susnyásba. Ahogy figyeltem, inkább a bringa elejét vertem oda, meg is lepõdtem, hogy újrainduláskor mi karcolja a combom. ;)

Nem igazán az eltört pálca javítására gondoltam, hanem másik pálca beépítésére. Nem foglalkoztam a terhelhetõséggel se eddig, nem tudom, a karbon mennyit kellene, hogy bírjon. 90 kiló vagyok, sose leszek már 70, ehhez kéne valamit kitalálni.